Дублянка з овчини
Особливості, плюси і мінуси
З давніх часів відомий факт використання шкур тварин, в тому числі з овчини в якості першої одягу предметів побуту. Хутро овчини не тільки здатний захистити від холоду, легко обробляється і довго носиться, але і здатний позбавити від деяких недуг: болів в спині, суглобах і т.д.
Хутро овчини відрізняє довгий і густий ворс з завитками. Густота, висота і щільність завитків буває різною, залежить від віку, породи тощо.
Перевагами овчини є:
- теплозбереження;
- гігроскопічність;
- терморегуляція;
- Зносостійкість і міцність;
- легкість;
- практичність;
- Легкість в обробці.
З овчини виготовляють верхній одяг, головні убори, рукавиці та рукавички, використовують в якості підкладки та оздоблення для одягу, сумки та ін. З вовни прядуть нитки, використовувані у виробництві в'язаних речей, килимів і різних предметів побуту. Застосування овечої шкіри також має широкі діапазони.
Найбільш популярним видом верхнього одягу є дублянка з овчини, яка взяла свій початок від кожухів та елементів національного одягу гірських народів.
Назва «дублянка» походить від технології обробки овчини, коли її дублять, щоб зробити міздрю міцніше і зносостійкого. Хутро також піддається обробці - стрижці, щипаної. Дублянка з овчини володіє безперечними плюсами навіть в суворих кліматичних умовах, захищає від вітру, опадів. В основному сучасні моделі орієнтовані на демісезонні, а й представлені варіанти для холодних зим.
Сучасні технології обробки хутра і натуральних матеріалів дозволяють зробити вироби з овчини легкими, міцними, з різними просоченнями від опадів, пило-та грязенепроніцаемих, легкоокрашіваемих.
Модні моделі
Незмінним попитом користуються класичні моделі дублянок різної довжини, обробки хутра, обробки і додаткових елементів. Кожна модниця може підібрати собі варіант і на зиму і на холодну осінь.
Класичні моделі прямого крою з поясом, різними варіаціями коміра або капюшона, наявністю кишень, на ґудзиках залишаються актуальними завжди. В цей же ряд можна включити моделі приталеного, напівприталена і А-силуету.
Різноманітність комірів вражає уяву - відкладним, стійки, шалеві і в стилі «Шанель», «Жаклін» та ін.
Рукав у класичних моделей, як правило, довгий або простий, або з обробкою манжети хутром, в тому числі іншим, або з вилогами, шлевками, декоративними гудзиками, камінням, блискавками і т.д.
Сучасні моделі відрізняє мінімалізм і практичний крій. Молодим людям полюбилися ультракороткі та короткі «Курткові» варіанти дублянок. Такі моделі доповнюються елементами типу блискавок, контрастних застібок, ґудзиків. Популярний варіант дубленкі- косухи. По нижньому краю можлива манжета або регульована застібка у вигляді гудзики, блискавки в якості стягуюча елемента для захисту від продувності.
Моделі прямого крою довжиною до середини стегна фасону «реглан» або оверсайз також увійшли в дубленного моду.
Технологія пошиття і вичинки овчини зазнала значні зміни за останні десятиліття, і дозволяють дизайнерам втілити в моделях дублянок безмежні фантазії.
Для зимового варіанту багатьом до душі двосторонні моделі, що складаються з дубленного шару і хутряного. Або ж модель на овчині зсередини, а зверху покрита глянсовою шкірою. Такі моделі дуже подобаються любителькам активного способу життя через практичності, довговічності, відмінних теплозберігаючих якостей і легкості. Ці дублянки можна носити з будь-якого боку.
Різні просочення (наппалан, крек і ін.) І фарбування в яскраві кольори привнесли в модельний ряд ще більшу різноманітність.
Окреме місце займають дублянки в військовому стилі типу бушлата, мундира або сюртука, що відрізняються двобортні, коміром. додатковою обробкою у вигляді погонів, шлевок, нашивок. Ці моделі можуть бути прямого крою або трохи розкльошені від пояса.
Останні тенденції моди диктують використовувати в дублянках якнайменше декоративних елементів, а головною прикрасою вважається хутро і чіткі лінії крою.
Види овчини
Овчина виробляється в усьому світі і налічується близько 600 порід овець, чиї шкури використовуються для текстильного виробництва.
Розрізняють овчину за кількома ознаками:
- Структура волосся і ворсу - тонкорунні, грубошерсті, напівтонкорунні, напівгрубововняні;
- Породність і якість хутра: російська, татарська, степова, Романовська і ін.
- Види походження і спосіб обробки - муар, клям, смушка, мерлушки, мерино, тоскано, тіградо, мерінілло і т.д.
Розглянемо деякі типи овчини, найчастіше використовувані у виробництві дублянок.
- Овчина тоскано - шерсть ягнят довгошерстою тонкорунної вівці, що розводяться в Іспанії на перінео. Характеризується густим і щільним підшерстям, довгим шовковистим волоссям, відшліфованою зовнішньою поверхнею. Застосовується для пошиття теплих і елегантних дублянок.
- Меріно - овчина зі шкір тонкорунних овець - мериносів, з довгим ворсом з тонких звивистих волосся. Шерсть і хутро мериноса володіє м'якістю і теплозахистом, а також цілющими властивостями. Крім того, такий хутро гігроскопічний і відмінний теплорегулятор.
- Мерінілло також отримують з овчини тонкорунних порід, тільки ці шкурки невеликого розміру і хутро ще м'якше і тонше.
- Овчина ентерфіно - полугрубошерстних або грубошерстий вид, що отримується з відповідних порід овець. Характеризується більш товстої шерстю і щільною міздрею, що робить вироби зносостійкими і міцними.
- Тіградо - овчина, що отримується з іспанських або італійських порід овець. Має дуже кучеряве завитки ворсу, що надає їй незвичайний вид, в той же час зберігає відмінні теплопровідні якості при своїй легкості. Часто зіставляють поряд з Тосканою.
Також в дублянках використовують каракуль, мутон.
Відрізняють в дублянках і види покриттів:
- Наппалан зовні дуже схожий на натуральну шкіру з гладкою, глянсовою поверхнею. Отримують шляхом додавання водовідштовхувальним просочення і штучної шкіри. Такому покриттю не страшні опади.
- Крек зовні складається ніби з лусочок через технології нанесення масляної просочення гарячим способом.
- Пул-ап виглядає дуже глянцевим і як натягнута шкіра. Таку просочення отримують шляхом додавання гуми. Найчастіше використовується для дублянок «курточна» виду.
Крім того, зустрічаються і природне покриття у вигляді натуральної міздрі. Але просочення значно збільшують термін носіння дублянки, захищають не тільки від опадів і вологи, але і від бруду. Природна міздря більш схильна до забруднень.
Довжина
Якої довжини буде ваша дублянка цілком залежить від вашого уподобання і обраній моделі. Актуальні як завжди дублянки укорочені, середньої довжини, до колін і трохи нижче.
Сучасні тенденції диктують довжину дублянки до середини стегна або ультракоротку до пояса.
Класичні моделі дотримуються класики і в довжині - вище колін, до колін, максі-довжина.
Колір
Дублянки з овчини відмінно забарвлюються в будь-які кольори - жовтий, рожевий, блакитний, зелений, лайм, білий, фуксія, помаранчевий, гірчичний і т.д.
Класичні моделі витримані в натуральній гамі або класичних кольорах - пісочний, бежевий і всі відтінки коричневого, сірий, чорний, бордовий, темно-синій, білий і ін.
Цікавими моделями є використання контрастів - дублянка чорна оброблена білим хутром, або рудим і т.д.
Новинками останніх сезонів є малюнки та візерунки на дублянці.
Найголовніше при виборі кольору дублянки враховувати практичність носіння та догляду, а також підходить колір до вашого типу зовнішності і фігури. Молоді люди зазвичай зупиняють вибір на яскравих і незвичайних кольорах дублянок, люди середнього віку і більш старше покоління віддають перевагу класиці.
Популярними залишаються чорний, синій, бежевий, коричневий, рудий.
Як вибрати?
При виборі дублянки слід звернути особливу увагу на такі моменти:
- Розмір і модель - дублянка повинна підходити вам і за розміром і за фасоном. Плюс дублянок в тому, що вони прекрасно сідають по фігурі, не навантажуючи силует. Тому візуально дублянка не повинна здаватися малої або завеликою, не повинна обмежувати вас в рухах і стестнять.
- Деталі крою - вони повинні бути рівномірними, правильно сидять, без натягнутості і перекосів. Ворс хутряного велюру повинен бути врахований при крої, тобто його напрямок.
- Якість швів - шви в дублянках, як правило, обробляються подвійним швом, без затягувань і кривих рядків, що стирчать ниток і т.д.
- Якість вироби - дублянку потрібно оглянути і помацати. Покриття не повинне після дотику або зминання заламувати, тріскатися. Якісна овчина відразу набуває свою форму після зминання. Ворс повинен бути рівномірним по всьому виробу, без перепадів і лисин, однаковою густоти і висоти.
- Колір дублянки повинен бути рівномірним.
З огляду на ці рекомендації вибрати «свою» дублянку - якісну і комфортну - не складе труднощів. Зносостійкість дублянки може становити до 18-20 сезонів при належному догляді і носінні.
Скільки коштує?
Ціновий діапазон на дублянки з овчини залежить від виду і якості сировини, технології пошиття і обробки овчини, виробника і країни, для якої орієнтований товар. Не секрет, що овчина і сировину для дублянок обробляється по-різному для різних кліматичних умов.
В цілому, ціни на дублянки цілком демократичні і доступні. Ціни коливаються в межах від 20 т.р. до 50 т.р. Ексклюзивні моделі від провідних дизайнерів і з високоякісної сировини відносяться до дорогих покупок і ціни на них те саме елітним бурдюки.
Стильні образи
Долассіческая дублянка в стилі «халат» на ґудзиках, довжиною до середини ікри, насиченого рудого кольору з поясом. Елегантність і шик надає оздоблення коміра і манжет хутром соболя в техніці «поперечка». Пікантність і якість крою підкреслюють декоративні косі шви по всій дублянці. Модель підійде впевненим і стильним жінкам, провідним ділової та активний спосіб життя. Така дублянка підходить для щоденного носіння і виходу в світ.
Романтичність і непересічність цієї моделі дублянки надає фактурна обробка Подолу і коміра хутром овчини тіградо. Дублянка прямого крою з відкладним коміром, на поясі, довжиною до колін. Оздоблення тіградо на Подолі широкою смугою від середини стегна до колін надає комфортність і м'якість образу. Консервативний чорний колір врівноважує отаке «хуліганство» моделі своєї серйозність. У той же час цю дублянку легко комбінувати і поєднувати з будь-якими деталями гардеробу, а підібрати аксесуари для неї не стане «головним болем». Така дублянка відмінне рішення для молодих і активних дівчат.
Неймовірно модна дублянка прямого крою зберігає в собі ще один секрет - модель двостороння. І якщо одна сторона виконана в «шкіряному» виконанні з мінімумом деталей в красивому сірому кольорі, то друга сторона порадує незвичайним «хутряним» видом сапфірового кольору, і ті ж деталі крою виглядають як нова модель. Дублянка прямого крою, середньої довжини, без коміра з V-подібним вирізом горловини у вигляді стійки, на ґудзиках з довгим рукавом і поясом. Лінія рукава трохи опущена, що в поєднанні з горловиною виглядає дуже гармонійно. Накладні об'ємні кишені чіткої геометричной форми надають моделі ультрамодні. Хутряні накладні кишені виконані з овчини з довгим ворсом і іншого кольору - сірого.
Пояс на хутряній стороні дублянки є шкіряний вузький ремінець у вигляді джгута, що зав'язується вузлом або бантом. Ця модель стане знахідкою для багатьох любительок дублянок, адже в результаті виходить дві повноцінні моделі дублянки.