![Фрези для нігтів: особливості, види і поради щодо вибору](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
Фрези для нігтів: особливості, види і поради щодо вибору
Будь-яка фреза для нігтів створює одиничний цикл апаратного манікюру. Насадки мають необхідні форми, які залежать від виду їх застосування, та будь-яку з них можна замінити інструментом іншого типу.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1423.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1428.jpg)
Апаратний манікюр
Альтернативою обріза манікюру є апаратний - це шліфування нігтьової пластини і шкірки навколо неї із застосуванням електричного пристрою і фрез, які здійснюють обертальний процес. Цей спосіб полірування нігтів не передбачає використання ножиць та інших ріжучих предметів.
При звичайному манікюрі відбувається не зовсім рівне зрізання кутикули, що впливає на виникнення задирок і травмування.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1432.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1436.jpg)
Шліфування нігтів з використанням фрез:
- нізкотравматічно, коли правильно поводяться з інструментом, він видаляє ороговілі ділянки, не завдаючи травми кутикули;
- дозволяє сформувати лінію без вад з першого разу;
- дає можливість шліфувати шкірку навколо нігтя, а таке неможливо зробити в обрізному манікюрі.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1439.jpg)
Різновиди інструментів
Апаратний манікюр складається з декількох етапів. Перший з них підготовчий, який складається з зняття штучного покриття, підсушування нігтьової пластини і кутикули. На цій стадії застосовуються засоби для манікюру з твердих сплавів або кераміки.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1442.jpg)
Для апаратного манікюру потрібні кілька інструментів.
- Насадка з ненатуральних алмазним покриттям, має циліндричну конфігурацію - пристосування, що входить до складу всіх комплектів для новачків. Плюс в тому, що за його допомогою можна м'яко і пошарово видаляти матеріал. Недоліки: у неї нижче, ніж у керамічної, швидкість видалення звичайного або гель-лаку.
- Циліндрична фреза з алмазної металообробкою. Вона має форму усіченого конуса з діаметральної рискою у вигляді спіралі. Усічена частина шліфує валики з боків, а бічна - довжину нігтя. Позитивне якість - можна м'яко спилювати ніготь, а негативне - насічки постійно засмічуються, і їх необхідно вчасно очищати.
До таких видів фрез відноситься «груша». Як зрозуміло з назви, насадка за своїм виглядом нагадує цей плід.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1445.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1448.jpg)
- Фреза з усіченим конусом для манікюрною машинки. Виготовлена з твердих сплавів, конусна, з діаметральними або хрестоподібними борозенками. З мінусів те, що вона неприйнятна для новачків, так як потрібен досвід її застосування. Вона дуже жорстка в роботі і знімає великий шар нігтя, і якщо обороти невеликі, то нігтьової пластини передається вібрація.
- Керамічна «кукурудза» знайшла своє використання в домашніх і салонних умовах. Вона має різний розмір насічок. Плюси: з високою швидкістю спилює лак, при цьому діючи м'яко. Мінуси: висока вартість, а також спостерігається процес нагріву при малих обертах.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1452.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1454.jpg)
Обробка шкірки навколо нігтя відбувається з застосуванням спеціальних насадок.
- Насадка-голка або Фіссурний. Являє собою завужувати і закінчується тонким кінчиком конус. Своєрідну подобу пушера і лопатки, що застосовуються в обрізному манікюрі. Насадка призначена для одного з циклів полірування нігтя - підняття шкірки навколо нього. Розміщується під певним ракурсом, верхня її частина прилягає до крайнього шару кутикули, а нижня - не доходить до нігтя. Тонкий кінчик створює жолоб між кутикулою та нігтьової пластиною, що дає можливість не допустити травмування нігтя. Боковиною насадки, що представляє усічений конус, ведуть справа наліво, і ребро насадки зрізає більшу частину кутикули. Потім корундовою насадкою підчищають все шкірку.
- Насадка-куля застосовується для більш поглибленої обробки нігтьових пазух, це відбувається через те, що вона розширюється до основи. Але для полірування шкірки в області нігтя вона небажана.
- куляста насадка застосовна для очищення нігтя від залишків кутикули і для шліфування бічних валиків.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1457.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1460.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1462.jpg)
Матеріали
Кераміка застосовується, щоб очистити від ороговілої шкіри нігтьову пластину, вона дуже швидко справляється зі штучним покриттям. Насадки застосовуються при невеликій швидкості обертання. Корундові фрези призначені для того, щоб м'яко видалити нижній шар кутикули. Фрези із твердих сплавів металів використовуються для полірування кутикули та бокових валиків. Спилювання гель-лаку такими фрезами є досить тривалим процесом, але вони дозволяють уникнути травмування. Алмазні інструменти містять у своїй структурі природну або ненатуральну алмазну крихту.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1464.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1467.jpg)
Як замінити?
Для того щоб поміняти на апараті фрезу, існує кілька спеціальних пристосувань.
- ручний зажим, який можна відкрити натисканням кнопки. Потім відкривають зазор для ручки і вставляють її.
- напівавтомат працює при оборотах ручки за годинниковою стрілкою. Змінивши, потрібно розгорнути ручку в зворотну сторону до тих пір, поки не пролунає клацання. Такий вид заміни більш комфортний, ніж попередній. Застосовується в приладах як в салоні, так і в домашніх умовах.
- автоматичний зажим - тут потрібно вставити фрезу, і вона сама зафіксується.
Такий режим зустрічається у дорогих приладів, які застосовуються в салонах.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1471.jpg)
Інструменти для новачка
До таких відносяться кілька варіантів нескладного устаткування для манікюру.
- Циліндр-барабан, їм одним можна замінити інші фрези завдяки особливостям будови. Бічна частина у нього діє, як куляста насадка, а ребро, як усічений конус.
- А також новачкові бажана насадка, яка б проникла під бічні частини.
- Конус загострений - це щось середнє між циліндричної і Фіссурний насадкою. Найкомфортніше інструмент для приведення нігтів в порядок.
- Насадка для полірування нігтя і шкірки навколо нього.
- Фреза з кераміки, що має маленькі зубчики, які дозволять не напружуючись видалити покриття звичайного і гель-лаку.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1477.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1480.jpg)
Інструментарій фахівця
До такого обладнання відносять кілька фрез.
- Куляста фреза з алмазним напиленням. Новачкам важко працювати з нею, тому що при відсутності навичок можна травмувати ніготь.
- Фрезами, які мають невеликі розміри, обробляють загрубевшую шкірку близько нігтя. Досить велику кульку застосовується для полірування шкірки навколо нігтя. Спеціаліст підбирає інструмент в залежності від структури нігтів клієнта.
- Фреза з кераміки - «кукурудза», при відсутності навичок сильно нагрівається, починає вібрувати і може пошкодити ніготь. Тому новачкам такою насадкою краще не користуватися.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1486.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1491.jpg)
Характеристики
Німецькі керамічні фрези наділені різним ступенем абразивності, яка представляє собою здатність насадки видаляти речовини, з якими вона стикається. Це властивість виникає завдяки частинкам, калібр яких залежить від того, де вони будуть застосовуватися: нігті, кутикула або лакове покриття. Ступінь абразивності визначається за забарвленням обідка у фрез з алмазним напиленням і з кераміки.
- Чорна забарвлення характерна для дуже грубих виробів. На найгрубіших по два обідка. Такі вироби застосовують для видалення наращённих нігтів, з шкірою вони контакту не повинні мати. Їх застосовують тільки досвідчені фахівці.
- Ободок зеленого кольору говорить про напиленні жорсткої крихти. Такі інструменти застосовуються для спилювання лаку і ороговілих ділянок шкіри на руках і ногах.
- Фрезами, що мають синій обідок, обробляють кутикулу і валики, це самий широко застосовуваний рівень абразивності.
- Червоний ободок - це дрібні частинки, такі вироби підійдуть для обпилювання нігтя і кутикули.
- Жовтий - найменші частинки, фрези з їх наявністю мають найменшу абразивность.
- Білий ободок - фрези, що застосовуються для полірування нігтя.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1494.jpg)
Заходи безпеки
Застосування апаратного манікюру в домашніх умовах має здійснюватися відповідно до рекомендацій. Необхідно користуватися дезінфікуючими засобами, щоб інструменти і зона їх застосування були знезаражені. З обережністю потрібно застосовувати апарати з сильною швидкістю обертання, що допоможе запобігти травмуванню.
Шліфування шкірки навколо нігтя потрібно проводити зліва направо. При цьому фрезу тримають паралельно нігтя. При поліровці пазух нігтя не можна зачіпати ніготь.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1499.jpg)
Етапи процедури
Апаратний манікюр включає ряд кроків.
- За допомогою циліндричної фрези піднімають шкіру навколо нігтя і видаляють її надлишки, рухаючи інструмент в одну сторону. Головне, не тиснути на насадку, щоб не допустити травм.
- За допомогою Фіссурний фрези обробити підняту шкірку і нігтьові пазухи, що додасть шкірі гладкість і усуне лущення.
- Корундова фреза застосовується для підготовки шкірки навколо нігтя до очищення і ліквідації тріщини.
- За допомогою фрези-кулі обробляють все недоступні місця в нігтьових пазухах. Ця насадка не підходить для обробки кутикули, так як викличе порізи.
- Застосування кулястої фрези до кінця счищает кутикулу. Спочатку руху натискають, потім полірують.
- Тепер етап полірування нігтів і формування потрібного виду.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1504.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1506.jpg)
Стерилізація інструментів
Інструменти для манікюру нігтів не повинні бути брудними, на них не повинно бути мікробів. Їх обов'язково потрібно стерилізувати із застосуванням різних дезінфікуючих розчинів, таких як «Аламінол», «Оптімакс», «Гігасепт», «Корзолекс». Ці склади продаються у вигляді концентратів, і для майбутнього знезараження їх потрібно підготувати.
Під час процедури дезінфекції потрібно брати до уваги жорсткість матеріалу і глибину насічок насадки. Якщо покриття м'яке, то воно може зіпсуватися від тривалої дезінфекції, таким чином, час процедури потрібно знизити. Стерилізація в середньому триває від половини години до 40 хвилин.
Пройшовши дезинфікування в складах, фрези переходять на подальші стадії стерилізації: очищення під проточною водою, чистка вручну із застосуванням щітки, очищення ультразвуком, приміщення в автоклав.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1514.jpeg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1517.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1520.jpg)
Догляд
Щоб обладнання служило досить тривалий час, за ними потрібно доглядати.
- Роблячи манікюр, не можна занадто сильно тиснути на насадку. Це може викликати деформування головки в підставі ручки, через що інструмент стане непридатним для використання.
- Заміну насадок потрібно проводити відповідно до спеціальних правил, зазвичай вони вказуються в керівництві до користування приладом.
- Після проходження дезинфікування інструмент зберігають у чохлі, де він буде збережений від вологості, пилу та різних зовнішніх впливів.
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1522.jpg)
![](/uploads/posts/2019/03/vpl-1526.jpg)
Відгуки
Відгуки про апаратне манікюрі в основному схвальні. Тут в якості позитивних моментів відзначається швидкість і комфортний стан при її проведенні. Головною позитивною рисою є те, що такий манікюр довговічний. Нову обробку можна проводити через дві або три тижні.
Негативні відгуки викликані походом до майстра, у якого низька кваліфікація, в цьому випадку отриманий результат зовсім не радує. Для того щоб добре і якісно виконати манікюр, необхідні якісні фрези.
Про те, що потрібно знати про фрезах для нігтів, дивіться в наступному відео.
![Апаратний манікюр: особливості, техніка виконання і ідеї для дизайну](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![Машинка для апаратного манікюру: як вибрати і користуватися?](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![Апарати для манікюру Strong: особливості, різновиди та тонкощі вибору](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![Апарат для манікюру Nail Drill: особливості, види та поради по використанню](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)