Особливості використання акрилової пудри для нігтів
Для догляду за нігтями і створення модного нейл-арту використовується безліч сучасних матеріалів. Серед даного переліку можна виділити досить корисну і універсальну акрилову пудру, яку активно використовують як для корекції і зміцнення нігтьової пластини, так і для створення цікавого дизайну, поєднуючи її в різних манікюрних техніках і напрямках.
Що це таке?
Деякі особливості нігтьової пластини, які стосуються ламкості, заважають активно використовувати гель-лаки та інші матеріали для створення красивого манікюру, оскільки дефекти самого нігтя призводять до передчасного відшарування нанесеного покриття, а в ряді випадків - і цілої пластини. Для мінімізації ризику виникнення подібних ситуацій і була розроблена акрилова пудра, завдяки якій на поверхні утворюється міцна база для подальшого нанесення інших фарбувальних складів, яка до того ж ще й благотворно впливає на структуру нігтя, зміцнюючи його.
Використовувати засіб дуже легко, тому подбати про здоров'я своїх нігтів і красивому манікюрі можливо і вдома, не вдаючись до послуг майстрів. Актуальним виявиться нанесення пудри як під гель-лак, так і під ацетонові лаки для фарбування. На самому початку складу виконував тільки декоративну функцію - пудра випускалася в широкій палітрі кольорів для створення дизайну, який передбачає оформлення нігтів малюнками, надання об'ємної і бархатистою структури, створення «виїзного» манікюру або красивого «снігового» френча. Сьогодні функціональні можливості акрилової пудри в рази розширилися, тому їй рекомендують не тільки прикрашати, але і зміцнювати нігті.
Що стосується останнього варіанту призначення, міцність і однорідність нігтьової пластини матеріал надає за рахунок властивостей акрилу цементувати поверхню, з якою він працює. Крім цього, при використанні пудри вгорі зростає тільки фортеця покриття, а якщо нанести склад під кольорову базу, ніготь стане ще й ущільненим.
Продукція може бути декількох різновидів.
Прозорий матеріал
Є універсальним складом, який рекомендований для роботи з наращённим матеріалом, зміцнення власного нігтя або створення френча. Кольорові варіанти подібної продукції затребувані в нейл-дизайні.
Камуфлирующее засіб
Основне призначення даної продукції - використання під кольорове покриття для усунення явних вад на нігтьової пластини і її зміцнення. Справитися з подібним завданням під силу навіть дуже тонкому прошарку речовини.
Фініш
Такий засіб може бути однотонним матовим або ж містити колірні включення в складі у вигляді блискіток самого різного розміру і кольору.
Як і будь-який інший засіб, акрилова пудра для нігтів має переваги і недоліки. До переваг продукції слід віднести такі властивості матеріалу.
- Основний компонент - акрил - має здатність проникати навіть в мікротріщини на підставі, маскуючи і зміцнюючи їх, а додатковий вплив УФ-лампи допомагає надійно закріпити дані ділянки не тільки згладжуючи дефекти, а й прибираючи вогнище їх виникнення.
- Використання складу рекомендовано для тонких пластин, які викривляються в процесі росту. Матеріал в даному випадку виступає в ролі ще одного шару на нігтьової пластини, що виключає деформацію.
- В ході використання пудри ніготь зберігає свою природну привабливість і форму, без створення ефекту наращённого матеріалу і додаткової щільності.
- Склад дуже податливий до корекції, тому будь-які дефекти при роботі можна грамотно виправити без шкоди зовнішньому вигляду манікюру.
- Працювати зі складом під силу кожному, навіть звичайному любителю.
Незважаючи на безліч незаперечних переваг акрилової пудри, засіб не позбавлене деяких мінусів.
- Дуже рідко, але все ж бувають ситуації, коли і акрил сколюється з нігтьової пластини незабаром після нанесення.
- Найістотнішим недоліком є непростим спосіб зняття складу з нігтя, оскільки видалити акрил можна тільки механічним способом - за допомогою спилювання. Даний варіант зняття матеріалу, при невмілому поводженні з інструментом і робочими матеріалами, може привести до появи серйозних пошкоджень на нігтях. Тому до цього питання слід підійти з усією серйозністю, а також видаляти матеріал правильно.
Склад
Вже згадана продукція для манікюру має синтетичну основу, що володіє термопластичними якостями. Реалізується пудра в порошкоподібному стані різної консистенції. Головним компонентом матеріалу є акрилова кислота.
Що стосується вартості, то продукція відноситься до доступним складам і реалізується у вільному доступі в спеціалізованих відділах і салонах з матеріалами, інструментами та обладнанням для манікюрного справи. Варіантів пропонованої пудри досить багато починаючи від безбарвного складу і до кольорових коштів для нейл-дизайну. Можна зустріти різні назви: оксамитовий пісок, цукрова пудра, вельветові покриття і т. Д. Дані найменування позначають один і той же продукт для нігтьового сервісу, ідентичний за складом.
Способи використання
Технологія роботи з пудрою передбачає виконання покрокового алгоритму дій майстра. Так як функцій у акрилової пудри кілька - нанесення з метою зміцнити ніготь або створення певного дизайну при обробці складом поверх гель-лаку - порядок виконання робіт буде дещо відрізнятися.
Однак об'єднує ці два варіанти обов'язкова підготовка нігтьової пластини до покриття, яка складається з наступних кроків.
- В першу чергу, необхідно зробити гігієнічний манікюр, який передбачає видалення кутикули, надання форми нігтьової пластини.
- Наступним видом робіт є шліфування нігтів, завдяки чому з них знімається глянець, а також очищається поверхню від пилу і інших забруднень.
- Останнім етапом дій майстра вважається використання для обробки антисептика. Подібний засіб обов'язково для нанесення, оскільки дуже важливо видалити можливу патогенну флору з пальців і нігтів перед роботою з пудрою. Як правило, для цих цілей використовується «Мірамістин» або будь-який інший знезаражувальний склад.
Зміцнення нігтів
Інструкція з нанесення зміцнювальної акрилової пудри складається з наступних етапів.
- Перш ніж втирати основний матеріал в нігті, їх потрібно знежирити.
- Після чого, наносити потрібно базу. Слід постаратися, щоб її шар був тонким і акуратним, сушити під лампою її необхідності немає.
- Далі, потрібно посипати ніготь зміцнює пудрою, найкраще для роботи озброїтися пензликом і працювати з кожним пальцем над баночкою зі складом, щоб надлишки матеріалу відразу обсипалися назад.
- У такому вигляді нігтьову пластину необхідно просушити в лампі. Потім зчистити залишки матеріалу з пальців за допомогою щіточки.
- Заключним, але не обов'язковим кроком є покриття нігтів обраним ацетоновій лаком або гель-лаком по стандартному алгоритму роботи з такими манікюрними складами.
Дизайн
Робити манікюр, використовуючи пудру в якості декоративного матеріалу, слід після стандартних обов'язкових маніпуляцій з нігтями. Примірна інструкція по роботі складається з ряду етапів, які можуть різнитися виходячи з застосування в конкретному випадку того чи іншого способу оформлення нігтьової пластини. Технологія робіт виглядає таким чином.
- Спочатку потрібно нанести на нігті праймер. Його основне завдання - поліпшити адгезію наносяться складів з поверхнею нігтів, де будуть взаємодіяти штучну речовину і природний кератин. Вибираючи покриття базовим гелем, найкраще використовувати густий силіконовий склад. Сьогодні таку продукцію пропонують багато фірм виробники манікюрною продукції.
- Потім настає черга використання акрилової пудри, в цьому випадку засіб може бути як різнобарвне, так і безбарвне, все залежить від подальшої композиції. Головне, в ході покриття зробити шар ідеально рівним і щільним, щоб в ньому були відсутні навіть мінімальні діри і порожнечі.
- Далі, нігті необхідно просушити в ультрафіолетовій лампі. Як правило, для схоплювання складових знадобиться близько двох - трьох хвилин. Після того як процес полімеризації закінчиться, з нігтів і пальців потрібно буде видалити надлишки акрилу щіткою.
- У ситуаціях, коли в нинішньому покритті були виявлені дефекти - це стосується як виїмок, так і горбів - пластина вимагає обов'язкової корекції за допомогою шліфування до ідеального стану.
- Після проводиться покриття топовим гель-лаком, який також проходить обов'язкову сушку в лампі.
- Заключним моментом буде нанесення кольорового покриття, а також дизайну пластини за допомогою тієї ж акрилової пудри перед просушуванням на липку основу. Всі кольорові шари вимагають обов'язкової полімеризації в лампі. Після чого ніготь покривається фінішним глянсовим або матовим покриттям, яке надасть манікюру завершений вигляд.
- Закінчений нейл-арт вимагає обробки кутикул і шкіри поживними кремами або маслами.
Рекомендації щодо застосування
У світлі того, що акрилова пудра представлена на прилавках салонів у великому асортименті, щоб придбати відповідний матеріал, слід чітко розуміти, для яких цілей продукція буде використовуватися в подальшому.
- Якщо пудра необхідна лише для корекції пластини і її зміцнення, для роботи професійного майстра або любителя в домашніх умовах, правильніше придбати класичну прозору пудру. Такий склад надалі також можна успішно використовувати для створення французького манікюру.
- Що стосується покупки акрилового складу для створення різного декору на нігтях, варто вибрати відразу 2-3 одиниці різних матеріалів з блискітками або неоном. Подібну продукцію можна використовувати в якості самостійного декоративного складу або ж в композиції з іншими.
- Професіоналам своєї справи належить мати в арсеналі набір таких матеріалів, щоб камуфлюючою пудрою працювати над проблемними зонами на нігтях, а різнокольоровими матеріалами виконувати різноманітний декор.
- Щоб виключити ризик придбання неякісної продукції, варто звертати увагу на виробника і країну експортера. Крім цього, слід візуально перевірити якість товару, що купується. Від пудри, яка буде мати яскраво виражений аромат хімії варто відмовитися.
Відгуки
Існує велика кількість відгуків від професійних майстрів і клієнток, які стосуються результату від використання акрилової пудри для вирішення різних завдань. В цілому відгуки про матеріалі виділяються позитивними характеристиками щодо функціональності складу. В першу чергу відзначається явний зміцнюючий ефект на нігтьової пластини, занадто тонкі нігті стають щільніше.
Крім того, колірне різноманіття і привабливий зовнішній вигляд матеріалу обумовлюють популярність пудри в якості декоративного матеріалу.
У деяких випадках до достоїнств відносять універсальність складу, який можна одночасно використовувати для камуфлирующих робіт з нігтьової пластиною, а також для оформлення красивого і об'ємного нейл-дизайну, не вдаючись до додаткових витрат на покупку окремих складів. Як показує практика роботи з пудрою, при наявності мінімальних навичок успішно користуватися матеріалом зможе не тільки професіонал, але і новачок в домашніх умовах.
Про те, як зміцнити нігті акрилової пудрою, дивіться в наступному відео.