Формальдегід в лаку для нігтів: що це таке і чим небезпечний?
Лак для манікюру і педикюру - багатокомпонентний матеріал. Залежно від виробника, він може включати як нейтральні для здоров'я складові, так і небезпечні. До останніх відносять формальдегід. Розберемося, що це за компонент, і як він впливає на здоров'я.
Склад
Декоративні покриття для нігтів жінки використовували з давніх-давен. Раніше вони були доступні тільки для знатних осіб, з часом же винайшли лаки, якими користується більшість жінок. Протягом декількох десятиліть склад лаку змінювався.
Сьогодні, незалежно від заводу-виготовлювача, такі кошти мають схожу складом. Вони містять такі групи речовин.
- пластифицирующие компоненти. Відповідають за еластичність лаку при його розподілі по нігтьової пластини. Речовини, що входять до цієї групи, надають покриттю міцність.
- розчинники. Це інгредієнти, що дозволяють лаку при нанесенні певний час зберігати рідку консистенцію. Більшість виробників в якості розчинників застосовують спиртові складові.
- пігментні частинки. Являють собою речовини, від яких залежить колірна палітра покриття.
- полімерні з'єднання. Компоненти, функція яких полягає в доданні блиску готовому покриттю.
В останню групу можуть входити формальдегідні з'єднання.
Що це таке?
На різних сайтах розпалюються суперечки щодо того, небезпечний для здоров'я формальдегід в лаку для нігтів чи ні. Щоб дізнатися правду, слід розібратися, що ж це за речовина. Формальдегідом називається органічна сполука - альдегід мурашиної кислоти. У великих концентраціях воно є отрутою для організму.
Формальдегідні з'єднання широко використовуються в шкіряному виробництві, в легкій промисловості і медицині. Крім цього, формальдегід нерідко зустрічається в косметичних продуктах: бальзами для волосся, шампуні, засоби по догляду за порожниною рота, різних складах для манікюру.
У лаках таку речовину застосовується як консервант, для збільшення термінів придатності продукції. А також формальдегід додає кольору додаткову стійкість. Що входить до складу, він дає гарантію, що лакове покриття з часом не потьмяніє і не побіліє, а, навпаки, збереже початкову колірну гамму.
Вплив на здоров'я і нігті
Ще недавно люди не знали, як манікюрні лаки впливають на людський організм. Дослідними роботами стали займатися лише кілька десятиліть тому.
Відповідно до проведених випробувань, було доведено, що формальдегід - токсична речовина, яка здатна всмоктуватися в кров при фарбуванні нігтя. Його максимальна концентрація (від 20 до 70%) досягається через 12 годин.
Ця речовина негативно впливає на імунітет людини і його нервову систему. Нерідко воно викликає алергію у вигляді шкірних висипань та свербежу. На сам ніготь формальдегід також впливає негативно. Він руйнує пластину, робить її тонше і поступово веде до розшарування. Однак такий вплив було виявлено в засобах, в яких перевищена допустима норма формальдегідних сполук. Якщо ж в лаку формальдегід знаходиться в мізерно малій кількості, він практично не несе шкоди здоров'ю.
Єдиний недолік коштів з його змістом - «пересушування» нігтьової пластини.
Щоб вибрати нешкідливі лаки, потрібно уважно вивчати етикетку. На безпечних засобах буде матися позначка 5-free або 3-free. Зазвичай таких позначень немає на дешевих лаках від недорогих виробників.
Способи зменшення шкоди
Безпечними для здоров'я і нігтів вважаються лакові матеріали без толуолу, камфори і формальдегіду. На жаль, не всі виробники пропонують продукцію без цих складових. Якщо вони входять в звичні продукти для манікюру, слід прислухатися до рекомендацій, щоб уникнути ризиків виникнення проблем з нігтями.
- Не можна наносити лакові покриття з формальдегідом постійно. Слід робити перерви. Краще не ходити з лаком більше 2-3 тижнів. Після закінчення цього часу потрібно дати нігтя двотижневий відпочинок.
- Під час перерв нігті слід живити. Для цих цілей необхідно втирати в них різні масла. Підійде рослинне нерафінована, анісова, оливкова, рицинова.
- Для підтримки здоров'я нігтьової пластини рекомендується пити вітамінно-мінеральні добавки. Вони будуть приводити в норму структуру нігтів і не давати їй руйнуватися.
Робити здоровий манікюр можна і зі спеціальними засобами без формальдегіду. У них часто застосовуються інші консерванти, отримані екологічними методами. Їх єдиний мінус - дорожчий цінник. Що вибрати - якісну і безпечну продукцію або дешеву, але шкідливу, кожен вирішує сам.
Детальніше дізнатися про формальдегіді в лаку для нігтів ви зможете в відео нижче.