
Чому гель-лак на нігтях покривається бульбашками і як цього уникнути?
Складно буде знайти людину, яка не знає про стійке манікюрі, здатному триматися на нігтях більше місяця. Секрет криється в використанні гель-лаків. Однією з основних особливостей таких матеріалів є сушка в спеціальній лампі, яка здатна генерувати особливе випромінювання. Гель-лак від такого впливу стає міцним і стійким до зовнішніх впливів.
Але іноді він може вести себе по-іншому. Навіть фахівцям знайомі ситуації, коли гель-лак пузириться на нігтях. Ситуація ця неприємна. Манікюр зіпсований, його потрібно переробляти, що істотно збільшує тривалість процедури. Щоб з вами такій ситуації не виникало, необхідно детально ознайомитися з причинами, за якими вона виникає.

Чому утворюються бульбашки
Щоб ваш манікюр ніколи не був зіпсований вздувшимися бульбашками, необхідно вивчити причини такої ситуації. Їх може бути кілька:
- низькоякісні матеріали, складові компоненти яких вступають в реакцію з повітрям;
- товстий шар лаку, який не може просушитися за один раз: верхній шар твердне, а нижній - залишається рідким і проявляється у вигляді бульбашок;
- погане знежирення пластини;
- волога з нігтів випаровується і піднімає лак, утворюючи бульбашки на поверхні;
- полірування повинна проводитися обов'язково і грунтовно;
- лак з закінченим терміном придатності не підлягає використанню, його склад розшаровується і розчинник зазвичай становить верхній шар, збовтування флакона ситуацію не врятує;
- пересушена або розпатлана пензлик зовсім не підходить для роботи;
- гель-лак можна струшувати перед використанням.

Порушення технології нанесення
- Здувається гель-лак при сушінні часто через струшування бульбашки. Якщо зі звичайними лаками так звертатися можна і навіть потрібно, то гель-лак гостро реагує на такі дії. В процесі струшування рідина змішується з повітрям, який під час сушки проявляється у вигляді пухирчастої поверхні. Щоб виправити ситуацію, необхідно бульбашка нагріти в руках. Це дозволить матеріалу придбати потрібну рівномірність і поверне йому колишні властивості.
- Нігті в процесі створення дизайну потрібно ретельно знежирювати і покривати якісної основою. Залишки будь-якого матеріалу на пластині, наприклад, крему, будуть здуватися після висихання основи.
- Велика кількість шарів - помилка, якої припускаються найчастіше домашні початківці майстра-самоучки. Оптимальна насиченість кольору зазвичай досягається після нанесення другого шару. У дуже рідкісних випадках потрібно третій шар покриття. Гель-лак, який перетворюється в багатошарову конструкцію, виглядає грубо, погано носиться і часто відстає від нігтя протягом першого тижня після процедури. Два шару - це максимум, який можна собі дозволити.


- Вода і гель-лак - несумісні поняття, які навіть поруч не повинні знаходитися. З великою часткою ймовірності можна говорити про зіпсоване манікюрі, який наносився на вологі нігті. Досить навіть однієї краплі, щоб результат на нігтях після сушки став розчаруванням. Обов'язково в роботі повинен використовуватися праймер, а всі бульбашки з матеріалами потрібно щільно закривати.
- Ніготь здатний вбирати вологу, швидко позбутися від якої не зможе навіть праймер. Якщо на такі нігті буде завдано гель, то з часом вода буде виділятися з пластини і підніме декоративне покриття. Тому не можна робити манікюр після водних процедур.
- Рекомендується вибирати матеріали одного виробника. Це дозволить виключити несумісність матеріалів, яка виникає через різницю в складі.
- Хороший гель-лак не може коштувати дешево. Не потрібно спокушатися на низьку вартість, якою б привабливою вона не була. Рельєф поверхню після сушки такого матеріалу - це цілком невинна проблема, яку можуть принести дуже доступні гелі. У їх складі можуть бути присутніми шкідливі і навіть заборонені компоненти.



Порушення технології сушіння
Всі матеріали, які використовуються для манікюру, заснованого на гель-лаках, повинні сушитися в спеціальних лампах. Більш того, потрібно дотримуватися правил і технології. Через деяких помилок на поверхні нігтя з'являються бульбашки. Список помилок наведено нижче.
- Замінювати лампу іншим джерелом тепла не можна. Зустрічаються випадки використання фена, наприклад. Також категорично забороняється поміщати нігті під холодну воду, робити змахи руками. Нічого з того, що робилося зі звичайним лаком не може застосовуватися до гелям. Ці матеріали не розраховані на таке звернення, вони мають зовсім інший склад і структуру, яка порушується від неправильних дій.
- Некоректна робота лампи також може стати причиною неприємних здуття на нігтях. Можна спробувати змінити джерело випромінювань. Якщо результат буде бездоганним, значить, причина точно ховається в лампі.

- У лампі тверднуть лише верхні шари матеріалів. Протягом години лак ще продовжує сохнути. Тому не можна відразу після закінчення роботи пити гарячі напої, контактувати з водою, хімічними речовинами і джерелами тепла. Потрібно почекати цей час, щоб покриття вийшло максимально міцним.
- Швидка сушка застосовна не до всіх матеріалів. Потрібно вивчати інструкцію до застосування кожного матеріалу, який бере участь в роботі.
Закріплювач повинен використовуватися обов'язково. Він робить покриття більш міцним, захищає його від контакту з зовнішніми факторами і підвищує довговічність манікюру.

Порушення технології зберігання
Всі матеріали повинні зберігатися з дотриманням особливих правил. Якщо умови зберігання будуть відрізнятися від норм, то ефект бульбашок обов'язково проявиться.
- Горлечка флаконів повинні залишатися чистими. Після завершення манікюру необхідно обтерти шийку від залишків лаку.
- Сонячні промені і висока температура - головні вороги гель-лаків. Ультрафіолетові випромінювання, джерелом яких є сонце, швидко знижують якість лаку, а від жаркого мікроклімату він засихає. Нічого хорошого від таких матеріалів чекати не варто.
- Флакони завжди зберігаються в добре закритому стані, щоб матеріал не контактував з повітрям.
- Флакони повинні знаходитися в строго вертикальному положенні. Нахилів не повинно бути, не кажучи вже про горизонтальному положенні.
- Гель-лаки не переносять сусідства з водою, навіть вологе середовище для них буде згубною. Не варто для зберігання вибирати місце поруч з джерелом води або з високим рівнем вологості.

Прибираємо проблему без зняття покриття
Не завжди є запас часу, який дозволить переробити зіпсований манікюр. У цих випадках можна обійтися «малою кров'ю»: прибрати або приховати пухирі, які утворюються.
Є ряд хитрощів, якими користуються салонні майстра.
Наклейки є зручним способом створення унікального дизайну, який до того ж ще й дозволяє приховати місця з проявилися дефектами. Таким способом можна приховати лише невеликі проблеми. Краще використовувати аплікації 3D формату


Рельєфний малюнок - це складно, але ефективно. Дизайн в цьому випадку буде виглядати ефектно і дорого. Ніхто не здогадається про наявність проблеми, яка була вміло замаскована.

- Існують спеціальні матеріали, які призначаються саме для таких випадків. З їх допомогою можна усунути здуття, а не просто замаскувати, як в попередніх випадках. Такі засоби розчиняють верхній шар і вирівнюють попередні. До таких матеріалів відноситься Pro Fix і Smudge Corrector - ці матеріали є найбільш вдалими та ефективними.


Проблему можна замаскувати або прибрати будь-яким з описаних вище способів, але сподіватися на довговічність манікюру не варто. Шари погано скріплені між собою, отже, покриття не є цілісним.
Про помилки при нанесенні гель-лаку дивіться в наступному відео.



