Манікюрний стіл: огляд моделей і особливості вибору
Якісний манікюр неможливо зробити без комфортного і чистого робочого місця, адже на створення красивих і доглянутих рук йде далеко не одну годину. Йдеться про манікюрному столі - він може бути фабричним або виготовленим своїми руками (якщо майстер манікюру приймає клієнтів на дому).
Характеристика
Робоча поверхня майстра манікюру повинна вміщати в себе велику кількість інструментів і при цьому не виглядати захаращеною. Тому важливо вибрати ергономічний і місткий варіант, щоб було зручно не тільки майстру, але і клієнтові. На самому столі, як правило, знаходиться лампа для сушки нігтів, валик для рук, одноразові серветки і апарат для обробки кутикули. Сухожарової шафа і дезінфектори можуть перебувати поруч, але необов'язково.
Лаки, гель-лаки, допоміжні аксесуари для манікюру зазвичай розташовуються на стійці або підвісній полиці поруч зі столом. Це зручно, так як клієнт, приходячи до майстра, вибирає потрібний відтінок покриття на «ромашці», і майстру не потрібно під рукою великої кількості флаконів відразу.
Фрези, пилочки, серветки і ватяні диски, різні витратні матеріали можуть знаходитися в полках під столом. Вони можуть бути відкритого або закритого типу.
Манікюрний стіл може мати стандартну або незвичайну форму стільниці, одне або два посадкових місця для клієнта. Він може бути складним або звичайним, з тумбою або без, з вбудованим освітленням і витяжкою і так далі.
Для домашнього використання можна вибрати економічний варіант, зроблений своїми руками. Такий стіл не буде займати багато місця, але створить в кімнаті атмосферу класичного робочого місця майстра манікюру.
Розміри
Стандартний фабричний манікюрний стіл має оптимальні розміри: довжина 1,15 м, висота 73-75 см, ширина полотна - 45-50 см. Такі габарити дозволяють майстру і клієнту комфортно почувати себе за столом. Стандарт може бути змінений на користь незвичайних конструкцій, якщо такі потрібні для певного інтер'єру салону. Але будь-яка конфігурація повинна бути зручною - і для клієнта, і для майстра.
Манікюрний стіл стандартних габаритів підійде для будь-якого салону. Для домашнього використання можна вибрати менший варіант, особливо якщо площа квартири невелика.
Кольорові рішення
Колірна палітра для сучасних манікюрних столів досить обширна. Відтінки стільниць і тумб підбираються залежно від інтер'єру салону або особистих переваг майстра. Сьогодні багато хто віддає перевагу простому і стильному білому кольору. Цей варіант впишеться в будь-який інтер'єр, не буде візуально захаращувати простір. До того ж білі відтінки меблів завжди виглядають естетичніше кольорових варіантів.
За білими меблями потрібен відповідний догляд. Після кожного клієнта необхідно наводити порядок на робочому місці і прибирати бруд. Для зручності можна скористатися одноразовими медичними серветками, які стеляться на робочу поверхню і викидаються після одного манікюру.
Столи темних відтінків вимагають ще більшої охайності - на їх поверхні, як правило, залишаються видні сліди від рук і пальців, що не завжди виглядає охайно.
Стилі
У красивому стильному місці приємно знаходитися і насолоджуватися якісним манікюром. Будь-яка жінка, яка прийшла в салон, хоче не просто оновити манікюр, але і відпочити. Саме тому власники студій краси велику увагу приділяють інтер'єру, відтінкам і різних аксесуарів. Але вибираючи стиль салону і меблі, необхідно думати в першу чергу про функціональність і зручність. Адже сидіти кілька годин на незручному стільці або за поганим столом нікому не сподобається.
Прийшовши в салон, клієнт відразу звертає увагу на обстановку і чистоту. Загальний стиль закладу, гарні меблі, освітлення - це все впливає на підсумок відвідування майстра.
Зараз актуальні прості лаконічні інтер'єри, незвичайна меблі в мінімалістичному стилі, цікаві аксесуари. Наприклад, в моді такий стиль, як лофт: високі стелі, необроблений бетон і цегла, масивна, але лаконічні меблі. Манікюрний стіл для такої обстановки може бути зроблений з масиву дерева і сталевих деталей.
У класичний інтер'єр меблі вибрати простіше, але варто звернути увагу на якість матеріалів і збірки. У манікюрних салонах велика прохідність, тому меблі повинна бути міцною і з міцним покриттям, щоб експлуатувати її якомога довше. Лак, ПВХ і МДФ найбільше підходять для цих цілей.
Футуристичний стиль інтер'єру з великою кількістю світла, меблями незвичайних форм, яскравими деталями сьогодні притягує все більше уваги до себе. Такий стиль можна використовувати для салону краси, але перш за все потрібно продумати комфортне місце для клієнта і майстра.
Матеріали
Манікюрний стіл може бути зроблений з декількох видів матеріалів: дерево, МДФ, ламіноване полотно і ДСП, сталь, скло, плексиглас. Найчастіше зустрічаються комбіновані варіанти: скло і МДФ, сталь і ламіноване полотно ДСП, дерево і сталь.
Для салону самим практичним варіантом буде манікюрний стіл з МДФ або ДСП з покриттям з ламінованого полотна. За ним простіше доглядати, і він вписується в середню цінову категорію.
Столи з металу і скла або з масиву мають досить високу ціну. Тому дозволити їх собі може тільки салон найвищого класу. Для домашнього майстра манікюру такий стіл не потрібен - можна обійтися економічним стандартним варіантом з сучасних матеріалів.
Скляний манікюрний стіл не зовсім підходить для цих цілей, тому що:
- він може розбитися;
- вимагає постійного догляду;
- некомфортний.
Скло може бути використано тільки як доповнення до стільниці.
Якщо власнику салону хочеться мати в інтер'єрі прозору невагому меблі, то краще вибрати плексиглас. Це сучасний пластик, який може мати практично будь-яку форму. Такий стіл для манікюру стане оригінальним рішенням для салону.
Моделі і комплектуючі
існує безліч моделей манікюрних столів на будь-який смак:
- класичні варіанти прямокутної форми з висувною тумбою і ящиками;
- невеликі складні столи, які використовуються домашніми майстрами;
- доладні столи та трансформери, розкладні або подвійні.
Крім того, в деяких студіях манікюру використовуються зручні великі стільниці на 2 робочих місця: за таким столом можна робити манікюр разом з подругою. У кожного майстра буде своя тумба і робоча поверхня.
Ще один варіант - кутовий манікюрний стіл з вбудованою полицею для лаків і тумбою. Такі меблі не займе багато місця.
Простий лаконічний стіл прямокутної форми - одна з популярних моделей. Він може бути будь-якого кольору, з декором або без, з каретної стяжкою для класичного інтер'єру або з гладкими прозорими ніжками для сучасного стилю. Тут тумба може бути вбудованою або окремою - на коліщатках. Цей зручний варіант віддає перевагу більшість майстрів.
А також столи для манікюру можуть бути додатково обладнані вбудованим пилососом - він потрібен для тих майстрів, хто працює з акрилової пудрою або іншими матеріалами для нарощування нігтів. Пилосос якісно очищає поверхню і повітря над робочим місцем від акрилової пилу та інших летких матеріалів.
Столи з витяжкою теж популярні. Для них не потрібно купувати окремо витяжку або пилосос. Витяжка розташована під столом і ніяк не заважає ні клієнту, ні майстру. На стільниці є кілька отворів, через які відбувається очищення робочої поверхні і повітря.
Багато столи для манікюру обладнані освітленням - однією або двома лампами. Це досить зручно, адже ергономіка столу вже продумана, і майстру не потрібно додаткових джерел світла.
До речі, настільна лампа може купуватися і окремо в залежності від інтер'єру, стилю або особистих переваг. Краще вибирати лаконічні, прості варіанти з потужною лампою холодного світла.
Стіл-трансформер представляє собою стільницю з вбудованою витяжкою і складні ніжки. Він має легку вагу, при бажанні його можна прибрати для економії місця. Складні столи-трансформери зазвичай використовуються у тих майстрів, хто працює на дому.
Добре, якщо стіл буде мати гачок або полку, щоб клієнт міг повісити або покласти туди сумку. Сьогодні в багатьох моделях передбачений і цей нюанс.
Огляд популярних виробників
Сьогодні представлений досить значний список виробників якісних манікюрних столів. наприклад, компанія «Медісон» пропонує зручні і ергономічні варіанти з ламінованого ДСП з хромованими деталями.
Модель «Катрін» має міцну стільницю з ЛДСП цікавої форми у вигляді неправильного овалу, хромовані ніжки, кілька висувних ящиків і відкриті полиці. За бажанням стіл може бути укомплектований вбудованою витяжкою. Згладжені кути і велика робоча поверхня означають комфорт і для майстра, і для клієнта. Вартість столу «Катрін» починається від 5 тисяч рублів.
«Ліннмон / Адільс» - популярна модель простого і недорого столу від шведської компанії Ikea. Його вважають за краще купувати майстри манікюру, що працюють на дому, так як вартість зовсім невисока, а розміри, вага і колір дозволяють розмістити стіл навіть в невеликій кімнаті.
«Адільс» являє собою прямокутну стільницю з ДВП з покриттям акриловою фарбою. Ніжки металеві і легко кріпляться до стільниці саморізами. Колір столу представлений декількома варіантами: білий, чорний, синій, сріблястий. На ньому можуть розміститися всі необхідні інструменти та прилади для манікюру.
Серед виробників манікюрних столів і комплектуючих можна виділити компанію «Обладнання Макс», яка займається виробництвом сучасних, потужних і надійних вбудованих пилососів для манікюру і педикюру. В асортименті представлені кілька моделей Max Ultimate, які відрізняються один від одного потужністю, комплектацією і розмірами. Пилососи цього бренду відмінно підходять для майстрів, які працюють з такими матеріалами, як гель, акрил, акрилова пудра.
Як вибрати?
Професійний якісний і красивий манікюр неможливо зробити без належного обладнання. До такого насамперед відноситься манікюрний стіл. Він повинен бути зручним, комфортним і чистим. Адже клієнт, прийшовши перший раз до майстра, звертає увагу не тільки на його минулі роботи і асортимент лаків, а й на стерильність інструментів і робоче місце.
Щоб вибрати, дійсно, оптимальний варіант, слід знати деякі правила.
- Поверхня стільниці манікюрного столу повинна бути водонепроникною і зносостійкої. Після кожного клієнта стіл обробляється дезінфікуючими засобами, тому його поверхня повинна витримувати агресивні склади.
- Розмір столу для салону строго регламентується - його висота не повинна бути менше 70 см.
- Стіл не повинен хитатися і бути кволим.
- Робоча поверхня повинна бути обладнана пилососом і лампою.
Манікюрні столи діляться на три класи за вартістю: економ, класика і преміум. Найдорожчі варіанти не мають додаткового вбудованого обладнання, його можна придбати окремо. Столи економ-класу зазвичай вважають за краще майстра домашнього манікюру.
Меблі класичного варіанту має непомітний дизайн, вона проводиться з недорогих матеріалів. Преміум-клас представлений дизайнерськими моделями з різноманітними «наворотами» у вигляді потужних пилососів, красивих ламп, подсветок та іншого.
Як зробити своїми руками?
Манікюрні столи для домашнього використання можна зробити самостійно. Для цього знадобиться не так багато матеріалів, але перш за все потрібні докладні креслення. Для початку слід визначити розміри столу виходячи з площі житла. Оптимальні габарити: ширина 45-50 см, довжина 100-110 см, висота 70-75 см.
Стільниця може мати будь-яку форму, наприклад, закруглену, кутову, вигнуту, фігурну і просту прямокутну.
Потім слід зробити креслення з усіма детальними вимірами і перенести його в комп'ютер, щоб намалювати детальний об'ємний ескіз. Таким чином, можна побачити готовий стіл ще на етапі підготовки.
Вибір матеріалу для манікюрного столу - теж не проста справа. Стільниця повинна бути міцною і водонепроникною. Для цих цілей краще всього підійде ламіноване ДСП, МДФ або міцний пластик. Ніжки для столу можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Вони можуть бути хромованими, із заліза або масиву. Після вибору матеріалів залишиться втілити ідею в життя за допомогою інструментів. Такий стіл стане прекрасним робочим місцем - комфортним і для майстра, і для його клієнтів.
Про робочому місці майстра манікюру дивіться в наступному відео.