
Масло для засмаги: особливості, поради щодо вибору і застосування
Засмагла шкіра - мрія кожної дівчини. Вважається, що це виглядає красиво, а вкупі зі спортивним тілом привертає увагу чоловіків.
Коли настає літо, дами надягають купальники і йдуть насолоджуватися сонечком на пляжі. Однак багато хто з них забувають про такий важливий момент, як захисне масло від сонця. Навіть якщо ви хочете засмагнути, використання захисного засобу обов'язково.


Опис складу
Незважаючи на назву кошти, базові масла не є головним компонентом у складі цього продукту. Їх недостатньо, щоб якісно захистити шкіру від згубного впливу ультрафіолетових променів. Але, звичайно, масла або масляні суміші входитимуть до складу продукту - завдяки їм досягається масляна консистенція, але розташовуватися вони будуть в середині або навіть в кінці списку складу.
Ефект захисту від сонця досягається за рахунок SPF-фактора (Sun Protection Factor). Чим більше його в складі, тим краще захист, тому на етикетці поруч з цими трьома буквами пишуть цифру від 10 до 50. Додатково в оліях можуть бути присутніми термальна вода, екстракти різних рослин і фруктів.


Переваги і недоліки
Масло для засмаги має виконувати відразу кілька функцій.
- Поживну і пом'якшувальну. За рахунок дії жирних кислот, вітамінів А і Е масло робить шкіру м'якше, живить її необхідними елементами.
- Зволожуючу і розгладжує. Масло для засмаги в великих кількостях використовують для фотосесій в бікіні, так як шкіра після нього буквально виблискує і виглядає більш гладкою.
- захисну. Завдяки маслу на шкірі не з'являються сонячні опіки, пігментація, шкіра не червоніє від довгого перебування на сонці. Масло залишає на шкірі невидиму, іноді глянсову плівку, що не дозволяє сонячним променям проникати занадто глибоко.
- Антіейдж-ефект. Противовозрастная функція пояснюється тим, що масло з високим вмістом SPF поглинає ультрафіолет, який є причиною появи пігментних плям, почервоніння, подразнень і зморшок.
- Використовується для інтенсивного загару. Масла не тільки поглинають ультрафіолет, не даючи йому проникати занадто глибоко до клітин шкіри, але і притягує його, забезпечуючи золотистий рівну засмагу.
Без недоліків теж не обійшлося. Масляні кошти шкідливо наносити на обличчя власницям проблемної, жирної та комбінованої шкіри. Вони комедогенних, можуть викликати появу прищів і забити пори. В цьому випадку краще віддати перевагу молочку і крему для засмаги. Також до шкіри після нанесення засобу може якийсь час прилипати пил і пісок.


Види
Масла по функціоналу поділяються залежно від ступеня захисту від сонця, і визначальним критерієм є сила SPF-фактора. Найменший SPF - це 2 (деякі натуральні базові масла), найвищий - 50 (підходить для людей з дуже світлою шкірою).
Також слід враховувати свій фототип, який можна визначити по відтінку шкіри, волосся і очей.
- Кельтський. У власниць цього типу бліда шкіра, часто веснянкувата, світле волосся та очі. Кельтським фототипу дівчат краще не засмагати взагалі, так як вони майже завжди обгорають, а в жарку сонячну погоду використовувати кошти з SPF50.
- Європейський нордичний. Світло-русяве відтінки волосся, горіхові очі й світла шкіра. Нордичного типу загоряти також не рекомендується - обгорають такі дівчата хоч і рідше, ніж кельтські, але все одно часто. Масла для засмаги повинні мати SPF не нижче 40.
- Середньоєвропейський, або змішаний. Шкіра персикова, як ніби з природним загаром, волосся каштанове, русяве. Масла представники фототипу використовують найпоширеніші - SPF30, так як загоряють добре і обгорають рідко.


- Середземноморський, або південно-європейський. Відмінні риси - оливкова шкіра, темні відтінки локонів і очей. Представники цього типу обгоріти практично не можуть, засмага лягає рівно. Так само, як і середньоєвропейським, середземноморського типу вистачить SPF30 або навіть 15-20, особливої різниці немає.
- Індонезійська, або середньосхідна. Засмага без веснянок, темне волосся і очі. Найбільш часто зустрічається на території Сходу. Представники типу добре загоряють, що не завжди потрібно при і так бронзовому кольорі шкіри. Досить буде SPF20 або навіть 10.
- Африканський. Дуже темна шкіра, так це тип негроїдної раси. Незважаючи на те що пані з такою шкірою ніколи не обгорають і засмагнути не можуть в силу кольору шкіри, захищатися від впливу сонця їм також потрібно - вистачить масла з SPF10 або звичайного базового.


Рейтинг кращих
У кожній ціновій категорії можна знайти хороше масло для засмаги, головне, вибрати зручну для себе консистенцію і склад, а також не прогадати з маркою.
- Сухе масло «Sublime Sun» від L'Oreal Paris з SPF 30 обіцяє рівну засмагу і сяючу гладку шкіру. Випускається в упаковці 150 мл і являє собою сухий спрей, до складу якого входять Mexoryl XL - розчинні в олії SPF-фільтри, які є винаходом L'Oreal.
- Масло «Anthelios XL» з SPF50 від фірми La Roche-Posay - ідеальне масло для дівчат з блідою шкірою. Виробники підкреслюють, що до складу входять також натуральна термальна вода, запатентована маркою, з підвищеним вмістом селену. Селен є природним антиоксидантом, зволожувачем, тому шкіра після застосування засобу ще й добре зволожена. Може використовуватися для жирної шкіри або шкіри з прищами без ризику погіршень, а також для фотозахисту волосся. Приємно пахне квітами.


- Масло «Ambre Solaire» від Garnier з SPF15 є цілком бюджетними коштами. В якості додаткового інгредієнта присутній масло ши (каріте), що пом'якшує, відновлює, що перешкоджає появі подразнень. Вітамін Е забезпечує поліпшену регенерацію і усунення лущення, навіть отриманих не в результаті опіку. Масло оснащено дозатором-розпилювачем. аромат східний.
- У марки Garnier є ще одне масло «Для інтенсивного загару». У його склад входить вітамін Е і масло кокоса. Воно не тільки захищає шкіру, але і зволожує її. Засоби марки Garnier є одними з найбільш популярних і доступних в Росії.
- Масло «Huile Solaire» від французької марки Biotherm володіє SPF 30. Виробник стверджує, що засіб захищає від ультрафіолету, вирівнює загар і живить шкіру, не дозволяючи їй пересушити на сонці.



Як зробити в домашніх умовах?
Перед застосуванням звичайного рослинного масла в якості засобу для засмаги потрібно врахувати, що його SPF не перевищує 10. Цього буде недостатньо для білявих і дівчат з персикової шкірою, однак для смуглокожіх буде в самий раз.
В якості домашнього натурального масла для засмаги можна використовувати масло кокоса. Воно було популярно ще в 60-х роках минулого століття, і його популярність не спадає до цього дня.
SPF кокосового масла - приблизно 8-10. Його можна використовувати і до, і після сонячних ванн дівчатам з африканським фототипом. Крім захисних властивостей, масло сприяє рівній засмазі, робить шкіру еластичною, пружною і м'якою, тому цілком підходить для щоденного догляду не тільки в сонячний час року.


Кокосове масло можна купити в аптеці, в косметичному магазині або замовити в інтернеті. Воно використовується ще і для волосся, губ, нігтів, проте для шкіри обличчя його застосовувати не варто - надто вже важкий. Також забудьте про нього, якщо у вас індивідуальна непереносимість кокоса.
Крім кокосового, можна звернути увагу на оливкову олію першого віджиму, каріте, інша назва - ши, аргановое, макадамії.


Рецепт приготування масла для засмаги своїми руками гранично простий. Потрібно нанести трохи живильного масла на долоні, розтерти і масажними рухами розподілити по шкірі тіла. Таким же чином можна використовувати базове масло як загоювального опіки кошти. Воно лікує не тільки сонячні опіки, а й побутові, так як прискорює регенерацію і пом'якшує шкіру.
Ні в якому разі не можна використовувати ефірні масла, особливо цитрусові: вони Фоточутливі, при попаданні на сонці можуть подарувати вашій шкірі пігментацію, загострити акне, викликати лущення та свербіж.


Як правильно користуватися?
Головне, що варто знати до придбання масла, - це як ним користуватися і як вибрати. Вибирати варто за тону своєї шкіри і фототипу - чим світліша шкіра, тим вище SPF потрібно брати. А так як з віком фільтри, що захищають шкіру від ультрафіолетового випромінювання (UV) виснажуються, після 35 років SPF слід також збільшувати.
Наносити масло потрібно за 20-30 хвилин до виходу на сонце. Результат від нанесення кошти безпосередньо на пляжі буде майже нульовий, так як фільтри починають діяти не відразу. Після купання наносити олію заново не потрібно - воно створено за гидрофильной формулі, не змивається водою, проте його слід оновлювати кожні дві години під палючим сонцем.
Не залишайте тюбик з маслом на відкритому сонці і не дозволяйте прямим сонячним променям потрапляти на нього - сховайте його в сумку або приберіть на закриту полицю, щоб не зіпсувалося.
Навіть використовуючи масло з високим сонцезахисним фактором, перебувати на сонці довго не можна, особливо якщо час випадає на полудень, коли UV-промені особливо активні.

Відгуки
Так як з першого погляду все масла для засмаги здаються однаковими, вибрати між флаконом за 1200 рублів і 400 буває дуже складно. Тому варто спочатку почитати відгуки реальних покупців, встигли випробувати продукти під палючим сонцем.
«Sublime Sun» від L'Oreal Paris, незважаючи на коричневий відтінок і досить сумнівну з першого погляду для масла текстуру (у вигляді сухого спрею), зі своїми функціями справляється «на ура». Також дівчата відзначають, що воно не змивається після купання, як молочко або крем, а також не примушує тіло блищати, «як курочка-гриль», і майже не липким. Саме завдяки консистенції воно слабо блищить, що може стати порятунком для любителів матової шкіри тіла.
Коштує воно близько 700-800 рублів, це дуже економічно з урахуванням невеликої витрати. Воно не змивається після 3 годин купання, а при нанесенні рівномірно розподіляється. Засмага після нього рівний, обгоріти фактично неможливо - жінка зі світлим відтінком шкіри використовувала його в Єгипті, проте приїхала додому без єдиного опіку і з чудовим рівним золотистим загаром.


«Anthelios XL» з SPF50 від La Roche-Posay - одне з найпопулярніших масел для білявих красунь. Воно входить в ТОП масел з високим ступенем захисту. Звичайно, частково популярністю вона зобов'язана своїй популярній марці - La Roche-Posay славиться якісною косметикою, що не шкодить здоров'ю, проте залишилися 70% успіху - заслуга якості. Так як белокожім дівчатам дуже важко не згоріти на спекотному сонці, захисні властивості масла їх вразили - з ним можна зберегти шкіру неушкодженою навіть в сонячному Таїланді. Після купання засіб тримається на шкірі не більше 40 хвилин, тому його потрібно оновлювати, а в цілому його потрібно наносити кожні 5-6 годин. Ціна відповідає якості - 1200 рублів за 200 мл.
«Ambre Solaire» від Garnier не відрізняється високим захистом, тому підійде тільки дівчатам з оливковою відтінком шкіри, що не обгорають. Однак два головних його переваги - ціна і швидкість впливу. З ним дійсно легко отримати рівний бронзовий загар - масло ши і вітамін Е досить активно притягують сонячні промені. Це справжній активатор засмаги. Наносити масло слід оперативно, так як вбирається воно швидко. Вартість - 400-500 рублів за 150 мл.


Інша масло це марки, - «Для інтенсивного загару», нічим особливо не відрізняється від «Ambre Solaire» - хіба що трохи складом, обсягом на 50 мл більше і відсутністю дозатора-спрея. За приводу не дуже зручного дозатора флакон швидко стає липким і маслянистим на дотик, стираються написи, і вже дуже скоро логотип марки пропадає. Однак претензії до дизайну - єдині, зі своїм прямим призначенням масло справляється чудово.

Ні в звичайні смаження дні, ні на пляжі, ні тим більше в солярії не можна нехтувати маслом для засмаги - воно не тільки закріпить загар, але і не дозволить сонця спалити шкіру або яким-небудь іншим чином пошкодити її, а також зволожить і наситить епідерміс.
Про засоби для гарної засмаги дивіться в наступному відео.



