Манікюр з блискітками: ідеї для дизайну нігтів і техніка виконання
Пік популярності різних блискіток і мерехтливих каменів припав приблизно на 90-е рр. минулого століття. У той час в тренді були незвичайні і яскраві вбрання, великі начісування і сяючий манікюр. Минуло всього кілька десятиліть і в моду знову увійшли покриття з блиском.
Особливості
Мистецтвом декорування людського тіла жінки цікавилися ще в найдавніші часи. До цього дня представниці прекрасної статі не втратили інтересу до декору, що проявляється в нанесенні макіяжу, носінні прикрас і, звичайно ж, в манікюрі. Одним з найстильніших рішень для прикраси нагідок вважається покриття з мерехтливими блискітками, розкіш і експресія яких говорить сама за себе.
Блискітки - це маленькі пластинки круглої форми, виконані з синтетичного матеріалу, вони відрізняються вираженими світловідбиваючими характеристиками. Коли на блискітки потрапляє світло, промені починають переломлюватися - в результаті пластинки починають сяяти і блищати.
Основою для виготовлення таких декоративних елементів служить слюда, а також поліетилен, рідше термопластик або металізована фольга. Вони можуть мати виражену форму або являють собою мерехтливу дрібний пил.
Переваги покриття такого типу очевидні:
- декор з глітером відрізняється підвищеною стійкістю;
- ефект сяючого переливу завжди в тренді, при цьому він підходить до одягу будь-якого стилю і кольору;
- гель-лак з блиском дозволяє скорегувати довжину і форму пластини нігтя, проте, в даному випадку потрібно знання спеціальної техніки нарощування;
- матеріали доступні, вони реалізуються в більшості спеціалізованих магазинів і при цьому мають досить демократичну вартість;
- для нанесення стильного покриття не потрібна покупка дорогих інструментів;
- по суті, оформлення нігтьового дизайну з блискітками обмежується лише вашою фантазією.
Втім, є у Гліттера і недоліки:
- покриття з блискітками часто не так просто зняти, зазвичай з цією метою Ремувер прикладають до нігтьової пластини і тримають із зусиллям кілька секунд;
- якщо ви маєте намір нанести малюнок з блискіток, то навряд чи ви зможете це здійснити, не маючи спеціальних професійних навичок;
- для нанесення сухого Гліттера слід придбати набір аплікаторів, а також пінцетів і спонжів;
- блискітки слід правильно зафіксувати, в іншому випадку покриття буде дуже недовговічним;
- процес нанесення сяючого порошку необхідно тримати під контролем, якщо ви переборщіть, то замість стильного покриття отримаєте об'ємний декор, який буде чіплятися за одяг і волосся, що заподіє чимало незручностей.
Види блискіток
Професіонали в нейл-декорі добре знають, що блискітки можуть відрізнятися за своїми габаритами - від мінімальних, які носять назву «шіммер» до всім відомого Гліттера, чиї частки набагато більшими. За формою пластини бувають трикутними, іноді квадратними, ромбовидними або шестикутними, втім, деякі виробники випускають блискітки інших видів.
Блискітки за формою випуску можуть бути сухими або вологими. Перші реалізуються в пластикових або скляних ємностях невеликого розміру у вигляді порошку, а ось вологі поміщаються в певний склад, наприклад, в прозорий або декоративний лак, що істотно спрощує їх накладення на нігтьову пластину.
Основними різновидами блискіток, що випускаються сучасними виробниками, вважаються такі.
- блискуча пил - за своєю структурою вона схожа на акрилову пилок і являє собою ультрамелкие мерехтливі пластинки, які слід буквально втирати в нанесене покриття. Манікюр з подібним лаком виглядає урочисто, але при цьому зовсім непомітно, тому його можна робити як на роботу, так і на дружню вечірку.
- пісок - ще один вид сухих блискіток, за розміром його частки побільше пилку, але набагато дрібніше страз.
- Стрази - це найпопулярніший в нігтьовому декорі матеріал, який багато років в тренді, причому як в буденному житті, так і для вечірнього лука.
- ажурними блискітками називаються пластинки, які виконуються в фігурної різьблений формі, вони можуть виглядати як знаки зодіаку, сердечка, зірочки, ромбики або квіточки. Окремим різновидом є голографічні волокна для створення стильних градієнтних розтяжок.
Який саме тип блискіток вибрати - залежить тільки від особистих пристрастей. Деякі воліє сухий матеріал, вважаючи його найбільш зручним і практичним - він легко розподіляється по покриттю, дозволяючи регулювати щільність нанесення і заповненість. У той же час інші роблять вибір на користь рідких складів, оскільки зробити такий декор набагато швидше.
Модні тенденції
Базові тенденції нігтьового дизайну з блискітками можна розділити на категорії за кількома основними способами декорування.
- Найпростішим варіантом вважається покриття нігтя блискітками цілком, зазвичай такий манікюр передбачає фарбування глітером тільки одного-двох пальців, в той час як всі інші фарбуються звичайним лаком.
- Вельми стильно виглядають нігтики, коли стразами і блискітками покриті тільки їх окремі частини, наприклад, кінчик нігтики або його лунула; крім того, дуже красиві і естетичні картинки, зроблені блиском.
- На коротких нігтики виграшний манікюр з розкішними стразами, наприклад, від Swarovski. Для того щоб такий дизайн був гармонійним, варто вибрати елементи малого діаметра, великі стрази в нейл-арте говорять про відсутність смаку та естетики в створенні власного образу.
- Уже багато років незмінно тримається в топі стильних тенденцій омбре. На піку популярності в поточному сезоні нанесення блиску на самі кінчики нігтів, при цьому відтінок Гліттера неодмінно повинен бути на пару тонів світліше або, навпаки, темніше бази, при цьому і щільність такого покриття повинна змінюватись по градієнту.
- Завжди модний френч часто роблять з блискітками, як правило, їх накладають на відросла частина нігтики, при цьому варіації з відтінком «усмішки» лише вітаються.
- З блискітками нерідко роблять орнаменти і різні малюнки, при цьому з Гліттера формують як цілі картинки, так і розставляють мерехтливі акценти.
- В особливо урочистих випадках блискітками покривають весь ніготь, при цьому часто поєднують кілька відтінків або схожих за кольором, або, навпаки, контрастних.
- Протягом декількох сезонів модниці використовують таку техніку, при якій блискітками покривається підстава нігтьової пластини, причому форма такого декору може варіюватися: в більшості випадків виконують месяцеобразний загин в область кутикули або полуовал у напрямку до зовнішнього краю.
- Блискітки часто завдають по діагоналі, тут глітером може покриватися як нижній фрагмент, так і верхній, а іноді блискітками наносять просту смугу.
- Дуже модним вважається точкове покриття, стильний горошок не настільки давно перейшов з одягу на нігтик, в той же час може використовуватися база абсолютно будь-якого кольору, а блискітки підбираються іншого тону.
- А ось де можна проявити фантазію - це покриття в стилі асорті. При цьому на нігтьові пластини наносять найрізноманітніші декори, геометричні фігури і абстрактні орнаменти з використанням блиску, найголовніше - точно дотримуватися загальну стилістику.
Що стосується відтінків, які добре комбінуються з блискітками - тут ніяких обмежень немає.
- світлий - виглядає дуже ніжно, жіночно і романтично в комбінації з мерехтливої пилом на кінчиках нігтів. Найбільш виразним прийомом вважається френч з глітером, ця ідея оптимальна для тих жінок, яким набридли традиційні класичні декори.
Багато років френч не здається своїх лідируючих позицій - він просто змінює вигляд, де лаконічність білого замінюється сяйвом блиску.
- нюд - це натуральний манікюр, який ніколи не втрачає своєї актуальності. Декор досить простий: нігті покриваються прозорою основою, а на ній в хаотичному порядку розміщуються дрібні блискітки. Таке покриття виглядає незвично, але завжди шикарно і дорого. До нюдовим тонам відносять світло-бежевий, молочний, вершковий, а також пудровие забарвлення.
- Темний колір з блискітками виглядає по-справжньому розкішно, це підходящий варіант для сексуальних і фатальних жінок, причому в наші дні темний настільки ж універсальний, як і світлий: його можна використовувати і в офіс, і на урочистий захід.
Блискуче дуже стильно поєднуються бордові, чорні, а також фіолетові й коричневі відтінки; особливо гарний такий прийом на укорочених нігтики.
- Яскраві фарби оптимальні для весняно-літнього манікюру. Всі відтінки жовтого, оранжевого, м'ятного або бірюзового - ви можете ставити найсміливіші експерименти, розтягувати відтінки в техніці омбре або підбирати матові кольори, а блиск додасть їм ще більше грайливості і соковитості.
- червоний манікюр залишається в тренді вже багато десятиліть, та й як йому вийти з моди, якщо косметична промисловість пропонує найширший вибір відтінків: це і кораловий, і вишневий, і бордовий. З такими тонами добре комбінуються контрастні блискітки, які можуть підкреслити сміливість і сексуальність жінки.
- Витончено і романтично виглядає рожевий з глітером на нігтях молодих дівчат. Це по-справжньому «девочковий» декор, який представляє велику варіативність всіляких поєднань. Наприклад, можна провести по пластині мерехтливі білі лінії, а можна прикрасити кінчик нігтя блискітками темно-бузкового або фіолетового кольору.
- Але мабуть, найкраще йде з блискітками ультрамариновий і синій колір - це справжня знахідка для модниць, які звикли купатися в загальній увазі. Насичений пігмент з мерехтливими блискітками білого, зеленого або червоного кольору створює унікальні декори і незмінно справляє враження на оточуючих.
- Сірий колір судячи з відгуків, багатьом здається простим, але в комбінації з блакитними або сріблястими блискітками він починає грати новими фарбами, які гармонійно поєднуються з різними образами дівчата.
Як зробити манікюр самостійно?
Якщо нанесення звичайного блискучого лаку не представляє абсолютно ніяких труднощів, так як користуватися ним просто, то з фіксацією сухих блисків в домашніх умовах справа йде набагато складніше.
Існує кілька базових методів закріплення сухого Гліттера на нігті, ви можете користуватися одним з них.
За допомогою сухої кисті
Для цього можна взяти навіть найпростішу канцелярську пензлик, яка призначена для акварельних фарб.
Для початку тут роблять обрізний або апаратний манікюр: очищають нігті від залишків декоративного покриття, зрізають або відсувають кутикулу і ороговілі нігтьові валики. Підготовлені нігті фарбують лаком, а потім на кожен з них наносять блиск, приділяючи особливу увагу кожному нігтику по черзі. Для цього пензлик занурюють в ємність з глітером: при цьому може прилипнути занадто багато мерехтливої пилу, тоді потрібно обережно постукати по ній пальцем, а потім подути на ніготь. Струмінь повітря прибере надмірна кількість блиску. Закріплюють таке покриття спеціальним топом.
З використанням пензлика від лаку
Тут все елементарно: пензлик потрібно занурити в тюбик і набрати необхідний обсяг лаку, після чого швидко опустити в блискітки і нанести склад на нігтьову пластину. Потім залишиться лише дочекатися повного застигання лаку і стильний манікюр готовий.
Нанесення на прозорий лак
На оброблені нігтики кладуть кольоровий лак, потім пензлик для малювання занурюють в прозорий і покривають їм якусь окрему частину нігтьової платини. Після цього потрібно взяти суху пензлик, зачерпнути блискітки і посипати з кисті на свіже безбарвне покриття. Зайве кількість здувають і фіксують закрепителем.
- Для блискіток більшого розміру і страз покриття краще робити за допомогою прикріплення. Попередньо нігті покривають будь-яким базовим відтінком, потім зубочисткою потрібно підчепити кожну стразінку і зафіксувати на нігтики. Задекоровану поверхню покривають прозорим складом і чекають застигання.
- Щоб зобразити зворотний френч з блискітками треба покрити нігті будь-яким базовим відтінком і почекати, поки лак повністю застигне. Після цього слід взяти трохи безбарвного лаку і тоненькою пензлем зобразити на лунула півмісяць, після чого насипати блискітки на поверхню нігтя і обережно здути все зайве. Завершити такий манікюр можна нанесенням топа.
- Вельми нетривіально виглядає покриття в стилі «стільники» на довгі нігті, для нього потрібні досить великі блискітки у вигляді шестикутників. Для початку нігті фарбують базовим лаком, а потім голкою клеять блискітки таким чином, щоб вони розташовувалися одна до однієї. Це досить скрупульозна робота, однак, в результаті у вас вийде ідеальна мерехтлива поверхня, яку залишається тільки покрити закріплювачем - в іншому випадку великі блискітки будуть чіплятися до волоссю і одягу.
Блискітками необов'язково фарбувати нігтьову пластину цілком або тільки її частину: можна проводити на поверхні тонкі смужки пензликом для малювання, лінії можуть бути поздовжніми, поперечними або діагональними. Зазвичай вони наносяться прозорим лаком, а потім вся поверхня засипається блискітками. У тій же техніці оформляються будь-які інші малюнки - вензелі або сердечка.
Про те, як правильно наносити лак з блискітками, дивіться в наступному відео.