Гель-лак зі стразами: особливості, способи нанесення, приклади дизайну нігтів
Манікюр грає величезну роль в житті дівчат. Завдяки стильному оформленню нагідок вдається оригінально підкреслити наряд і доповнити образ. Особливо це стосується урочистих випадків, коли себе необхідно представити в найкращому вигляді.
На сьогоднішній день існує безліч видів нігтьового дизайну, але особливо ефектно виглядає манікюр зі стразами.
Плюси і мінуси
Нейл-арт з блискучими камінцями (стразами) вибирають ті представниці прекрасної статі, які хочуть виділитися з натовпу вишуканістю і шармом. Сучасний манікюр передбачає не тільки просте оформлення пластин, майстри з декоративних матеріалів і гель-лаку створюють справжні шедеври мистецтва.
Головні переваги декору зі стразами наведені нижче.
- універсальність. Таким простим способом можна одночасно підкреслити красу жіночих ручок і приховати їх зовнішні дефекти у вигляді нерівності пластин.
- Ідеальне доповнення жіночого образу. Блискучий дизайн доречний не тільки в нічний, але і вдень. Його можна використовувати як для повсякденного життя, так і для виходу в світ.
- Проста технологія виконання. Для створення декору не потрібна наявність великої майстерності і досвіду. Викладення блискучих частинок залежить від особистої фантазії.
- Великий асортимент продукції. Ринок представлений стразами будь-якого кольору і розміру, тому їх легко підібрати під певну стилістику.
Що ж стосується мінусів такого манікюру, то він може викликати дискомфорт під час шкарпетки - стрази чіпляються за волосся і одяг. До того ж подібний дизайн недовговічний, його тривалість безпосередньо залежить від якості клею.
Крім цього, блискучі елементи потрібно вміти використовувати в міру; в іншому випадку з витонченого і привабливого манікюру можна зробити цілковиту несмак.
Популярні різновиди
Стрази є мініатюрними прикраси з імітацією коштовних каменів, їх виготовляють з гірського кришталю, цирконію, пластмаси, кольорового або прозорого скла. Завдяки тому, що одна сторона страз має багато граней, частинки можуть на сонці міняти свій колір і переливатися. Друга ж сторона має плоску форму, яка дозволяє зручно кріпити елементи до нігтьовим пластинках. Стрази бувають різних форм, розмірів і видів. Найменші з них досягають усього лише 0,5 мм, а найбільші - 4 мм.
Для сучасного манікюру зазвичай застосовують багатогранні, прямокутні і круглі елементи; величезною популярністю у модниць користуються також стразики у вигляді овалів, човників, крапельок, квіточок і сердечок. Як правило, блискучі частинки випускаються в металевій основі або на дзеркальній підкладці.
Залежно від способу виготовлення і зовнішніх ефектів розрізняють наступні види страз.
- класичні. Характеризуються рівними гранями і відмінно імітують дорогоцінне каміння та мінерали.
- гладкі півсфери. Вони проходять спеціальне шліфування. Красиво виглядають в дизайні такі гладкі елементи, як перлини і «котяче око».
- колоті. Це кристали Пікс, отримані з кришталевої крихти і битого скла. У них маленькі розміри, які не перевищують 1,5 мм.
- конусні. Мають конусний дно і зазвичай використовуються для прикраси наращённих нігтів.
- Шарми. Відрізняються складним виконанням і виготовляються у вигляді новорічних ялинок, бантиків, сніжинок або корон.
- перлини Сиджу. Імітують прозорі і різнокольорові «морські камінці».
Крім цього, стрази відрізняються ефектом блиску, який виходить за рахунок проходження світла крізь прозоре скло. Оскільки матеріал може бути як забарвленим, так і безбарвним, світло по-різному заломлюється в гранях частинок і розсипається на численні іскорки. Багато майстрів для манікюру вибирають стрази з ефектом «північного сяйва», їх називають хамелеонами. Завдяки голографічного покриттю, такі камінчики переливаються райдужним багатоцвіттям. Є у продажу також стрази з перламутровим блиском, вони виготовляються в більш ніж 20 кольорах і відтінках.
Наймоднішими вважаються прозорі частинки, так як вони ідеально поєднуються з будь-яким малюнком і дизайном. Ціна кожного виду стразів залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.
Пластикові елементи дешеві, скляні - дорогі, але вони більш якісні і виглядають на нігтики вражаюче.
Яким може бути дизайн манікюру?
Нейл-арт зі стразами представлений різними варіантами оформлення. Ними можна викладати цікаві візерунки і красиві квіти. Для літнього манікюру рекомендується використовувати більш яскраві відтінки гель-лаку і декорувати кристалами як все, так окремі нігтики. На осінь же найкраще підбирати гранатовий, шоколадний і бордовий лак. Найчастіше стрази розташовують на пластинках наступним чином.
- По лінії кутикули. Такий дизайн надає манікюру святкового вигляду і розбавляє однотонність фарб. По центру лінії зазвичай розміщують великий страз, з боків прикріплюють невеликі елементи, а по краях - найменші. Незвично виглядають і кристали, асиметрично розташовані по лінії кутикули.
- На всю пластину. Усіяний блискучими стразами нігтик може виявитися шикарною розкішшю, але якщо переборщити з кількістю елементів, то манікюр стане вульгарним і вкаже на несмак дівчата. Тому стилісти рекомендують прикрашати таким способом тільки один пальчик (безіменний).
- пірамідка. В даному виконанні кристали кріплять біля основи пластини, формуючи вигляд блискучого трикутника. Подібний дизайн виглядає красиво і його легко зробити в домашніх умовах.
- сорочка. Декор підходить для однотонного покриття. Блискучі фрагменти викладають по центру у вигляді трьох вертикальних смужок. При цьому візерунок можна злегка зміщувати в ліву чи праву сторону нігтя.
- хвиля. Нігтьову пластину декорують лінією з «діамантиком», що пролягає від заснування до вільного краю. Візерунок повинен плавно змінювати кут напрямку і звиватися.
- місяць. В даному дизайні головний акцент робиться на нігтьову лунку, яку прикрашають переливають елементами. Як правило, таку техніку застосовують тільки на одному нігтики.
Крім цього, стрази часто використовують і у французькому манікюрі. Особливо актуально подібне оформлення при створенні весільного та вечірнього образу.
Кристалами підкреслюють контури френча і поєднують їх з іншими варіантами декору.
Як поєднувати з одягом?
Манікюр повинен добре гармоніювати з нарядом і виглядати природно. Тому, підбираючи той чи інший вид дизайну зі стразами, важливо пам'ятати про їх поміркованості, інакше величезна кількість камінчиків додасть нігтиками утяжеляются вид. Колір кристалів необхідно підбирати не тільки до палітри лаку, але і відтінку оздоблення. Для повсякденного способу не можна використовувати занадто контрастні камінці.
Дівчатам, які проводять багато часу в офісі і вважають за краще строгий стиль, майстри рекомендують робити класичний френч зі стразами. На пастельній основі, яка наближена до природного кольору нігтики, добре виглядатимуть дрібні кристалики, розміщені на стику між основою і краєм пластини.
Подібне оформлення додасть ручкам жіночність і підійде під будь-який фасон і колір вбрання. Діловим жінкам можна також застосувати місячний манікюр зі стразами: викладена лінія з блискучих частинок у вигляді кульки або місяці виглядає ненав'язливо і красиво підкреслить стилістику сукні, спідниці або брючному костюмі.
Що ж стосується виходу в світ і урочистих заходів, то для них підходить композиційний манікюр з страз. Колір кристалів повинен знаходити своє продовження в аксесуарах та інших прикрасах дівчата. Це зробить образ одночасно повітряним і яскравим.
Універсальним варіантом, який можна застосовувати для щоденного образу і особливих випадків, вважається манікюр в пастельних і ніжних відтінках, декорований дрібними стразами. Ними рекомендується усіяти безіменний палець і мізинчик.
Як закріплювати?
Нейл-арт з блискучими камінцями користується величезною популярністю у представниць прекрасної статі незалежно від їх віку. Даний дизайн можна виконати як в салоні, так і в домашніх умовах. Кріплення кристалів зазвичай здійснюють на гелеве покриття. Подібна техніка нескладна і з нею зможе впоратися навіть початківець майстер. Щоб правильно покласти стрази на ніготь необхідно виконати наступні дії.
- Перед тим як класти блискучі елементи потрібно створити покриття з гель-лаку, застосовуючи як однофазні, так і трифазні лаки. Після того як кольорове покриття готове, нігтики покривають топом, за винятком тих, де планується прикріплювати камінчики. Топ просушують в УФ-лампі.
- Потім на пластини, де будуть розміщуватися стрази, акуратно наносять гель і відразу ж по ньому розкладають у вигляді візерунків кристалики. Накладати стрази на гель-лак необхідно акуратно, трохи притискаючи, щоб вони злегка «потонули» в гелі.
- Далі, пластинки сушаться в лампі кілька хвилин і між кристалами проводять пензликом, змоченою в топі, намагаючись не забруднити їх поверхню. В останню чергу обробляють бічні сторони камінчиків, просушують топ в УФ-лампі і очищають липкий шар.
Крім цього, стрази можна фіксувати і на прозорий лак, приміряючи його в якості клею. Для цього спочатку робиться манікюр, оформляється дизайн і все сушиться. Потім кристали по черзі беруться пінцетом, перевертаються, поміщаються зворотною стороною на краплю лаку і наклеюються. Потім страз повторно покривають шаром лаку і чекають повного висихання.
Як знімати?
Манікюр зі стразами красивий, але рано чи пізно його доводиться коригувати. Кристалики зазвичай тримаються на основі гелю не більше 5 днів, потім фрагменти візерунків з нігтів починають відпадати і їх дизайн псується. Щоб цього не допустити стрази можна легко видалити в домашніх умовах і потім створити новий декор.
Для очищення камінчиків з гель-лаку застосовують пушер, який має вигляд гострого топірця, таким способом можна швидко видалити всі елементи. Також багато майстрів спилюють стрази, розмочують їх спеціальною рідиною або видаляють фрезером. Ці методи допустимі, але вони вимагають чималих зусиль і тимчасових витрат. Тому краще всього почати роботу пушер. Кожен кристалик по черзі піддягають сокиркою: якщо з першого разу спроба не вдається, то його слід підколупнути з іншого боку.
Якщо ж страз міцно закріплений і не піддається очищенню, його спилюють пилкою жорсткістю 100 грит.
Коли все стрази зняті, але на місцях кріплення залишився щільний шар топа, який заливався для фіксації, потрібно додатково виконати спилювання цього покриття. Подібну процедуру проробляють на всіх нігтики. Після закінчення процедури ручкам слід зробити заспокійливий компрес і повторно зачистити залишки лаку апельсинової паличкою. Крім цього пластинки потрібно добре відполірувати фрезером і залишити без декору на деякий час, оскільки постійне кріплення і зняття страз може нашкодити структурі нігтів.
Огляд стразів Сваровські для нігтів дивіться в наступному відео.