Як правильно доглядати за кутикулою?
Доглянуті і красиві руки сьогодні є невід'ємною частиною образу сучасної жінки, будь то звичайна домогосподарка або ділова бізнес-леді. Однак для підтримки краси одного фарбування нігтів виявиться недостатньо, оскільки важливо забезпечити здоровий і доглянутий зовнішній вигляд кутикули. Сьогодні існує маса варіантів обрізного і необрізної манікюру, завдяки якому можна самостійно або за допомогою майстра привести в порядок нігті і кутикулу.
Функції кутикули
Основною задачею такої частини нігтя, як кутикула, є захисна функція, оскільки дана ділянка шкіри створює бар'єр, що перешкоджає попаданню бактерій та інших сторонніх включень, які можуть завдати шкоди стану нігтьової пластини, що також відбитися на її зовнішньому вигляді. Саме тому правильний і дбайливий догляд за кутикулою дозволить мати сильні та здорові нігті.
В ході виконання звичайного обрізного манікюру кутикуле приділяється особлива увага. Як правило, її ороговевшая і не вельми приваблива частина просто зрізається. Це дозволяє уникнути формування на відмерлих ділянках хворобливих задирок, які стануть осередком для зараження нігтя різними інфекціями. Дотримання досить простих правил догляду за кутикулою, які цілком можливо проводити в домашніх умовах, дозволяє уникнути подібних ситуацій, а також забезпечити рукам доглянутого і здоровий вигляд. Для проведення гігієнічного манікюру знадобиться мінімум інструментів.
Необхідні інструменти для видалення
Для того щоб надати нігтям і рукам доглянутого вигляду, без видалення кутикули не обійтися. Шкіра на цій ділянці має властивість розростатися, що зовні виглядає абсолютно непривабливо. Крім того, занадто велике скупчення мертвих частинок епідермісу на нігті буде сповільнювати його зростання, також це може привести до деформації всієї пластини і запальним процесам.
Перед використанням манікюрних інструментів необхідно в обов'язковому порядку розм'якшити суху живу і ороговілу шкіру. Для цих цілей в класичному варіанті манікюру використовується тепла ванна з додаванням пом'якшуючих засобів.
Існує кілька варіантів виконання даної процедури.
- Склад живильного ванночки включатиме в себе кілька крапель олії, дрібку кориці, а також частина лимона або апельсина. Дані інгредієнти змішують до однорідного стану в блендері, після чого витримують у свіжій цитрусової ванні нігті перед манікюром протягом чверті години.
- Також можна використовувати настій на основі трав, наприклад, календули або ромашки. Перед манікюром в даному засобі слід потримати пальці близько 5-10 хвилин.
- Найпростішим варіантом размягчающей ванночки є содовий склад з додаванням мигдалевого масла або будь-якого іншого ефіроля.
- Найчастіше ванночку для розм'якшення кутикули роблять з додаванням звичайного рідкого мила.
Ножиці
Найнеобхіднішим інструментом для правильного обрізання кутикули є ножиці. Однак такий інструмент при неправильному підборі або використанні може завдати шкоди шкірі. Зазвичай для кутикули ножиці підбираються з максимально тонкими кінцями. Але для товстого і дуже огрубілого епідермісу варто віддавати перевагу класичним ножиць-щипчикам.
Олівець
Доглядати за кутикулою також можна за допомогою спеціального манікюрного олівця. Сьогодні багато виробників пропонують подібну продукцію, тому вибір відповідного варіанту буде залежати від особистих переваг. Найбільш затребувані олівці, які являють собою не тільки паличку, за допомогою якої можна підняти шкіру, але і інструмент, що містить додаткове поживна речовина, найчастіше це крем або гель, які допомагають в ході роботи з епідермісом. Користуватися продукцією дуже просто, подібний інструмент допоможе позбутися від омертвілої шкіри всього за кілька хвилин. Серед популярних брендів, що пропонують таку продукцію, слід виділити: Eveline, Flexitol, Faberlic.
Пушер
Дане пристосування входить в список професійних інструментів для догляду за руками. Пушер є паличку, яка на своєму кінці містить два подовжених металевих краю. Перший допомагає підняти кутикулу, а другий - акуратно її видалити. Однак догляд за руками за допомогою такого інструменту вимагає деякої вправності.
Тример
Даний інструмент зовні нагадуватиме лопатку з роздвоєним кінцем. Хороший тример дозволить швидко і безболісно видалити мертві частини, але для ефективного догляду потрібно стежити за тим, щоб інструмент був максимально гострим, в іншому випадку є ризик, що тример буде рвати шкіру, що доставить масу хворобливих відчуттів.
Пилка
Видаляти кутикулу також можна за допомогою пилок для нігтів, які випускаються сучасними виробниками. Як правило, такий товар виготовляється зі скла, пластику, текстилю або металу. Також в асортименті багатьох відомих торгових марок можна зустріти лазерні пилки. Дані інструменти мають абразивну поверхню, яка дозволяє видалити зайві нарости на нігті з мертвих клітин. Пилочки відносяться до манікюрною продукції, завдяки якій можна швидко надати рукам доглянутого вигляду самостійно і навіть перебуваючи поза домом. Ніготь після такого манікюру набуває блиск і зовсім не болить.
Кусачки і щипчики
Після ножиць дані інструменти входять до переліку найбільш часто використовуваних для обрізання кутикули. Щипчики і кусачки можуть бути різними за своєю конфігурацією - містити одну або кілька пружин, мати ручку, бути схожими на ножиці і т. Д. Для якісного манікюру варто віддавати перевагу продукції, виконаної зі сталі, оскільки саме такий інструмент виявиться більш довговічним. Важливо протестувати кусачки і щипчики перед покупкою, оскільки інструмент повинен бути зручним у використанні.
Способи догляду
Крім основних інструментів для зрізання кутикули, в процесі догляду за нігтями і шкірою навколо нігтьової пластини використовуються різні професійні та домашні склади.
Спеціальні засоби
Серед переліку найбільш ефективної продукції, варто відзначити такі варіанти.
спеціалізовані креми
Склад таких поживних продуктів виключає зайву сухість шкіри, але за умови регулярного використання. Крім того, крем позитивно впливає на сам ніготь. Продукцію наносять невеликими порціями перед сном, делікатно втираючи в кінчики пальців. Щоб прискорити ефект, на руки рекомендується надіти бавовняні рукавички. Особливо затребувані товари торгових марок Sally Hansen, Domix Green Professional.
Зволожуючі олівці для кутикули
Склад даної продукції не такий жирний, тому всі складові проникають в шкіру дуже швидко. Продукція розм'якшує кутикулу, що знижує ризик утворення задирок.
Натуральні масла для кутикули
Таку категорію товарів використовують для масажу. Засіб може включати в себе один компонент або ж виготовлятися у вигляді багатокомпонентного вітамінізованого коктейлю на основі декількох видів натуральних олій.
маска
Такий продукт збагачений алантоїном і екстрактами натуральних водоростей, але можна зустріти в продажу маски і з іншим набором складових. Вхідні компоненти зміцнять ніготь, а також виключать загрубение кутикули. Як правило, маски наносять на шкіру після того, як використовувався скраб. Для масок також можна використовувати косметичний парафін.
Народні методи
Крім магазинних складів, що забезпечують догляд за кутикулою, для підтримки краси і здоров'я нігтя і шкіри навколо варто використовувати і домашні засоби.
масаж
Подібні процедури рекомендують робити регулярно. Для їх проведення немає необхідності в послугах фахівців з салону. Щоб підживити кутикулу і зміцнити ніготь використовують різні масла і невелику щіточку. Це може бути обліпихи, оливкова або абрикосове масло, змішані з соком лимона. Також ефективним буде масаж при використанні грейпфрутової шкірки.
Винничук
Банні процедури для рук можна проводити з використанням масел, а також рідкого мила. Подібні ванночки підживлять шкіру, крім того, виключать ймовірність запальних процесів. У теплу воду можна додавати вітаміни в рідкому вигляді, які реалізуються в будь-якій аптеці. Склад готується швидко, а результат буде видно навіть після першої процедури, проведеної будинку. Особливо актуальними будуть ванночки в зимовий період, коли шкіра на руках стане занадто пересушеній і обвітреною.
Можливі проблеми
Регулярна і ефективний захист кутикули є запорукою здоров'я і краси рук. В ході домашнього догляду або салонних методів надання привабливого зовнішнього вигляду і харчування, важливо дотримуватися двох основних правил - регулярно зволожувати шкіру, своєчасно виконувати корекцію, яка передбачає видалення відмерлих частинок шкіри.
Помилки, допущені в ході підтримки зовнішньої привабливості і здоров'я кутикули і нігтя, можуть призвести до ряду несприятливих наслідків.
- Епідерміс може запалитися. В такому випадку слід прийняти оперативні заходи і почати лікування, щоб уникнути поширення інфекції на інші пальці. Найчастіше такі ситуації виникають через використання нестерильних манікюрних інструментів або невміле поводження з ними.
- Виникнення задирок або наростів можуть спровокувати негативні температури і пересушене повітря в приміщенні в зимовий час, також це буде пов'язане з недостатнім доглядом за кутикулою в даний період, нестачею вітамінів в організмі. Дуже часто на цьому тлі виникають грибкові інфекції.
- Після невдалого використання тих чи інших засобів по догляду можуть виникнути почервоніння та запалення на шкірі навколо нігтя, які стануть ознакою алергічної реакції. У такому випадку від використання магазинних складів слід негайно відмовитися.
Про те, як доглядати за кутикулою, дивіться в наступному відео.