Манікюр звичайним лаком: від вибору дизайну до створення
30.06.2019 0

Манікюр звичайним лаком: від вибору дизайну до створення

Краса
В закладки


Гарний манікюр можна зробити не тільки в салоні, але і вдома, причому своїми руками. Для цього досить використовувати звичайний лак для нігтів. Якщо всі дії виконати правильно і підійти до справи творчо, манікюр зможе вийти незвичайним і довго збережеться в первозданному вигляді.

Особливості манікюру

Коли майстер в салоні точними, вивіреними рухами фарбує нігті клієнтці, це заняття здається абсолютно нескладним. Але варто спробувати в домашніх умовах зробити манікюр звичайним лаком самій собі, і це може перетворитися в справжню нервування. Ліва (а у кого-то і права) рука не підпорядковується і робить дивні криві мазки, пальці виявляються в плямах, а на самій нігтьової пластини лак, взагалі, йде бульбашками.

При регулярних заняттях зі створення манікюру вдома таких проблем стає менше.

Плюси і мінуси

Використання звичайного лаку, в порівнянні з аналогами пізнішого походження, має свої переваги і недоліки. Серед його плюсів можна відзначити наступні:

  • коштує такий лак відносно недорого;
  • щоб висушити звичайний лак на нігтях, не потрібне спеціальне обладнання;
  • новий манікюр можна виконувати хоч через день, створюючи новий дизайн за своїм бажанням;
  • з використанням такого засобу нігтьова пластина майже не страждає, оскільки лак не зчіплюється з нею, а значить, не відбувається витончення нігтя.

Все це має свою зворотну сторону:

  • в порівнянні з більш «просунутими» аналогами служить такий лак лічені дні;
  • багато звичайних лаки мають неприємний запах через компонентів, що входять до їх складу.

Підготовка інструментів і матеріалів

Щоб робити манікюр самостійно, не обійтися без набору певних інструментів і матеріалів.

Приготуйте:

  • звичайний лак (або кілька, різного кольору);
  • засіб для прозорого базового покриття - грунтовка;
  • засіб для закріплення кольорового покриття;
  • рідина для видалення лаку;
  • крем для рук;
  • ватяні диски і ватні палички;
  • пензлика;
  • антисептик, наприклад, розчин спирту для дезінфекції.

Техніка нанесення лаку

Займатися манікюрними справами потрібно через тривалий час після виходу з ванни, душу або після інших контактів з рідиною. Навіть якщо руки добре витерти, протягом декількох годин в порах залишається волога. Вона може погано позначитися на кінцевому результаті.

Для початку слід правильно підготувати до прикраси самі нігті. Потрібно стерти з них сліди попереднього фарбування і надати їм ту форму, яка більше подобається. Вони можуть бути квадратними, овальними, загостреними, мати закруглені кути і так далі.

Якщо шкіра навколо нігтів вимагає обробки, доведеться зайнятися і нею: зробити ванночку і розм'якшити кутикулу, привести її в порядок.

Щоб лак щільно стримався з поверхнею нігтя, необхідно відшліфувати і відполірувати саму пластину. Для цього знадобляться пилка і баф. Потім стерти з нігтів пил, що залишилася після обробки, і знежирити їх поверхню.

Приступаючи до фарбування, потрібно зробити так, щоб лікті мали опору. Не можна фарбувати нігті, тримаючи руки на вазі. Цим можна загубити все справа, і доведеться починати роботу спочатку.

В першу чергу наносять базу. Базовий прозорий (або білий) шар дозволить краще поєднати звичайний лак з призначеної для нього поверхнею і не дасть можливості вбратися всередину, зробивши нігті жовтуватими на вигляд після видалення фарбувального кошти.

Наносити на них кольоровий шар потрібно починаючи з мізинця на тій руці, яка є робочою. Тобто правші - з правої кисті, а лівші навпаки. Рух від мізинця до великого пальця дозволить не зіпсувати вже нанесене покриття при фарбуванні наступних нігтів на руці.

Флакон з лаком краще попередньо зігріти в долонях, можна і потрясти, але занадто сильно робити це не рекомендується: тоді всередині можуть утворитися повітряні бульбашки, які згодом покоробило лак на поверхні, що фарбується.

Щоб акуратно нафарбувати нігті, пензлик потрібно вийняти з флакона, провівши однієї її стороною за шийку: тоді фарбувального кошти не буде занадто багато і воно не потече туди, куди не треба.

Фарбувати потрібно правильно: зробивши мазок спочатку від середини до краю, а потім назад - в сторону лунки. Після цього пройтися по боках і на завершення провести пензликом по торця нігтя, щоб запечатати його.

Якщо немає досвіду і є ризик вимазати шкіру або хочеться, щоб ніготь виглядав більш витонченим і довгим, можна не доводити пензлик до краю з боків пластини на відстань приблизно в міліметр.

Зачекавши трохи, нанести другий шар лаку, а після висихання закріпити його фінішним прозорим шаром, здійснюючи ті ж рухи, що і при розподілі звичайного фарбувального кошти. Фінішне покриття додасть манікюру приємний глянсовий блиск.

Щоб манікюр тримався довше, протягом декількох годин після завершення процедури з нанесення покриття потрібно не мати контакту з водою. Тому звичайні жіночі домашні справи доведеться відкласти: не займатися миттям посуду, не мити підлоги тощо.

Запобіжні заходи

Навіть якщо вважати манікюр нешкідливим процесом, запобіжні заходи не завадять. Потрібно вибрати зручне місце для такого заняття. Всі предмети, необхідні для роботи, включаючи флакончик з лаком, повинні розташовуватися на поверхні так, щоб їх не можна було зачепити, перевернути або струсити зі столу.

Бажано тримати вікно відкритим, особливо в тих випадках, якщо різкий запах ацетону занадто дратує дихальну систему.

Під час наведення краси на нігтях краще зробити так, щоб навкруги не крутилися діти. Їм нема чого мати контакт з манікюрними приналежностями.

Якщо сам лак потрапив в око цікавому дитині, що теж іноді трапляється, слід швидко промити його водою або чайною заваркою, хоча не виключено, що після таких пригод все одно доведеться звернутися до лікаря.

Часті питання

По ходу самостійного створення манікюру нерідко виникають різного роду складності.

Що робити, якщо засох?

Буває так, що лак використовується нерегулярно. Він загусає, твердне, і навіть сам флакон вже не відкривається, тому що на шийці його вміст висохло.

Щоб відкрити флакон, можна на короткий час сунути його під гарячу воду так, щоб під неї потрапила кришка. Якщо це не допоможе, потримати пляшку під нагрітої рідиною півхвилини. Можна постаратися відразу відкрутити кришку, але так, щоб вода не потрапила всередину флакона.

Можна і просто сунути пляшку догори дном в склянку з гарячою водою хвилин на п'ять. Після цього флакон слід протерти і знову спробувати зрушити верхню частину пляшечки по різьбі. Щоб це було зробити простіше, навколо неї можна щільно обернути гумку. Тоді обхопити кришку пальцями буде зручніше.

Також підстава кришки можна намочити розчинником, використовуючи ватяну паличку. Рідина для зняття лаку або ацетон «з'їсть» засохлий лак, і відкрити флакон буде легше.

Повернути плинність самому лаку зручно також за допомогою гарячої води, хоча в деяких випадках зробити його рідким можна тільки завдяки розчиннику. Велика кількість цього засобу відразу додавати не потрібно. Краще діяти поетапно, домагаючись потрібної консистенції лаку.

Є у продажу і спеціальні засоби, якими можна розбавити барвник засіб. Такі розчинники і самі зовні схожі на прозорі лаки. Скористатися ними можна, спираючись на інструкцію із застосування.

Щоб не доводилося займатися «пожвавленням» засохлого лаку, краще просто не створювати ситуацій для його засихання. Не слід зберігати такі флакони в холодильнику, так само як і в тумбочці біля радіатора опалення або під вікном. І занадто висока, і занадто низька температура однаково погано впливає на фарбувальні склади. Потрібно знайти для флаконів прохолодне темне місце.

Після використання лаку горлечко пляшки потрібно протирати засобом для зняття лаку. Це не дозволить кришці прилипнути.

Що робити, якщо не сохне?

Проблемою звичайного лаку є його повільне висихання. На те, щоб дочекатися надійного схоплювання кожного шару потрібно від десяти до двадцяти хвилин.

Щоб не доводилося довго чекати, можна використовувати спеціальні спреї або рідини, які розподіляють по нігтях за допомогою пензлика. Це дозволяє лаку висохнути вже через хвилину.

Можна нанести на нігті по краплі рослинного масла вже через пару хвилин після нанесення лаку. Це прискорює процес висихання вдвічі.

Можна скористатися навіть звичайним феном. Його включають без підігріву. Щоб лак не покоробився, повинні тримати прилад занадто близько до пальців.

Як стерти?

Іноді при нанесенні лаку на нігті він пузириться. Це може бути пов'язано з попаданням в фарбувальний склад води або, можливо, у декоративного кошти просто вийшов термін придатності. Тоді лак доведеться стерти і нанести заново. Можна використовувати для його видалення ватний диск, просочений спеціальною рідиною.

Деякі роблять з підручних засобів коректор для нігтів. У маленький флакончик з рідиною для зняття лаку вворачивают згорнутий в спіраль шматочок поролону. Досить сунути палець в просочений рідиною поролон. Після цього лак віддалиться легким рухом.

Найчастіше буває так, що лак не стирається з шкіри навколо нігтів. Це може статися в силу недосвідченості дівчини, яка сама собі фарбує нігті або через використання різних пристосувань при створенні малюнків і декоративних відбитків на нігтях.

Відтерти плями від шкіри допомагає рідина для зняття лаку. Нею можна просочити ватяну паличку і потерти пальці. Можна використовувати спеціальний коректор, стрижень якого просочений засобом для видалення лаку.

Також можна використовувати плоску пензлик, яку змочують розчинником і проводять нею по шкірі. Після цього пензлик потрібно витерти об серветку без ворсу і повторити процедуру, поки пальці не стануть чистими.

Ідеї ​​дизайну

Звичайний лак дозволяє в домашніх умовах не тільки акуратно нафарбувати нігті, але і зробити незвичайний дизайн на них.

Цікавий варіант - використовувати газету. Спочатку нігті покривають базовим шаром, потім білим лаком. Коли він висохне на нігтях, в спирті протягом десяти секунд змочують шматочки газети з буквами і тут же щільно прикладають до нігтьовим пластин. Зверху покривають прозорим лаком.

Зубочисткою можна легко виконати малюнок на нафарбованих нігтях. Для цього беруть лак контрастного до основного кольору і паличкою наносять точки. Можна по-різному розподіляти їх по поверхні. Наприклад, у самого краю зробити їх багато, поступово зменшуючи кількість у напрямку до лунки нігтя.

      Можна створити ефект переходу від одного кольору до іншого. Для цього на звичайну кухонну губку наносять в ряд кілька смужок лаку різного кольору. Шкіру навколо пальців потрібно закрити, наприклад, замазавши клеєм ПВА або обернувши харчовою плівкою (в ній залишається зробити отвір під ніготь). Тепер можна зробити відбитки, потім покрити зверху нігті прозорим шаром і видалити захисні засоби з пальців.

      Ідеї ​​дизайну манікюру звичайним лаком дивіться в наступному відео.

      Комментарии (0)
      Додати коментар
      Гель-лаки Vivienne Sabo: асортимент і якість
      Французька косметична компанія Vivienne Sabo випустила гель-лак для нігтів нового покоління серії Vivienne Sabo Nail Atelier.
      25.04.19 Краса
      Гарний дизайн нігтів - невід'ємний елемент способу кожної дівчини. Грунтуючись на цьому, щорічно дизайнери створюють найрізноманітніші варіанти для прикраси нігтів.
      Тонкощі нарощування нігтів за допомогою шелаку
      Гарний манікюр - мрія будь-якої жінки. Але далеко не кожній жінці вдається успішно впоратися із завданням по підтримці бажаної довжини і форми нігтьової пластини.
      Спа-манікюр: що це таке і як проводиться?
      Ми живемо в епоху, де немає місця недосконалостей. А тому будь-яка сучасна жінка намагається користуватися кращими методиками по догляду за своєю шкірою і нігтями.
      Біо гель-лаки: особливості покриття і відмінності
      Бездоганно акуратний манікюр, який тривалий час виглядає як в перший день нанесення, швидко истончает, робить ламкою і розшаровує нігтьову пластину.