Як зробити манікюр гель-лаком в домашніх умовах?
Кожній жінці властиво прагнути до бездоганності. При цьому чимало уваги вона приділяє своїм нігтям, адже доглянутість рук може багато розповісти про свою хазяйку. Поряд з тим, що сьогодні з'явилося безліч засобів для якісного і довговічного манікюру, хочеться йти в ногу з часом і використовувати найкращі новинки та матеріали. Варто докладніше зупинитися на тому, як зробити поетапно манікюр гель-лаком в домашніх умовах, вказати, що для цього потрібно і як уникнути поширених помилок новачкам.
Особливості покриття
Гель-лак відносять до нейл-продуктам нового покоління. Це покриття-гібрид, йому властиві одночасно якості гелю і лаку. Матеріал характеризується приємною в роботі текстурою, він рівномірно розтікається по підготовленій нігтьової пластини.
Принциповою відмінністю гель-лаку від звичайних матеріалів, якими зазвичай користуються жінки вдома, є необхідність сушіння в спеціальному сушильному пристрої (УФ або LED-лампи). Без лампи лак не сохне зовсім, навіть якщо шар нанесення буде дуже тонким. Звичайно, це полегшує роботу, оскільки можна не поспішати з нанесенням, боячись освіти смуг і лисин. У той же час для виконання манікюру доведеться купити лампу, що може ускладнитися великою кількістю пропозицій, оскільки неосвічений жінці складно вибрати варіант з потрібною потужністю.
Важливо! Варіанти на 9 і 12 W можна не розглядати, тому що їх потужності не вистачає до повної просушки покриття, що нерідко є причиною швидкої відшарування.
В іншому ж гель-лак є унікальним матеріалом. Він налічує найширший асортимент кольорових відтінків і масу різновидів, що відрізняються ефектом фактури. Це глянцеві, желейні, йогуртові, магнітні, що світяться різновиди. Дуже популярні сьогодні матові покриття з ефектом текстилю, а також температурні варіанти, які в холоді темніють, а в теплі стають світлими. На великій довжині вони створюють унікальний ефект градієнта.
Відмінною рисою гель-лакових покриттів є їх сполучуваність з будь-яким без винятку декором. Цей нюанс і є вирішальним фактором у виборі саме гібридних покриттів. Однак техніка виконання має один істотний недолік: вона тривала і за часом може займати до трьох годин. Але якщо врахувати, що триматися лак буде не менше 2-3 тижнів, це цілком виправдано. Це дозволить заощадити час на щоденне оновлення манікюру звичайним лаком, який дуже швидко втрачає свіжість зовнішнього вигляду.
Ще однією особливістю можна назвати саму методику виконання манікюру. На відміну від звичайної методики тут доведеться наносити шар за шаром, просушуючи кожен з них в сушильній лампі потрібну кількість часу. Чи не вийде скоротити час або схалтурить, так як всі огріхи позначаться на швидкій відшаруванні використовуваних матеріалів. Необхідно розуміти, що ці лаки вимагають якісної й акуратної роботи. Коригувати похибки доведеться до сушки, потім це зробити не вийде.
Інструменти
Інвентар професіоналів відрізняється від того, чим користуються жінки вдома. Безумовно, при наявності фінансів можна обзавестися і апаратом, але для початківців цілком достатньо звичайного набору звичних інструментів. Так як вся техніка буде складатися з гігієнічного та декоративного манікюру, варто чітко розмежувати два набори інструментів, які можуть знадобитися в роботі. Щоб підготувати нігті до роботи з гель-лаком в домашніх умовах, потрібно подбати про наявність таких інструментів, як:
- ножиці для кутикули і манікюрні ножиці;
- апельсинова паличка;
- засоби для видалення кутикули;
- ванночки для розмочування;
- пушера;
- пилки і м'який шліфувальник;
- серветки без ворсу;
- щітки для видалення опіла;
- спеціальна знежирюємо рідина.
Для виконання декоративного манікюру в залежності від різновиду його техніки можуть знадобитися такі інструменти:
- тонкі кисті з ворсом різної довжини;
- сушильна лампа на 24/48 W;
- гумове копитце;
- апельсинова паличка;
- серветки без ворсу.
Крім того, в роботі може знадобитися пушер для відсунення кутикули перед самим нанесенням лакового матеріалу. Приблизний перелік матеріалів буде залежати від того, який саме планується дизайн. Звичайний стандартний список складається з наступних матеріалів:
- базове покриття;
- фініш (топ);
- пігментовані (кольорові) гель-лаки;
- праймер;
- елементи декору.
Після того як все необхідне буде підготовлено, приступають до послідовного виконання манікюру. Робоче місце повинно мати достатній рівень освітлення, в іншому випадку можна не помітити легкі дефекти. Місця повинно бути достатньо для розташування всього необхідного.
Докладний майстер-клас
Щоб не плутатися в кроках майстер-класу, варто відокремити основні етапи його виконання і докладно зупинитися на кожному.
гігієнічний манікюр
Гігієнічний манікюр включає кілька кроків.
- У салоні перед початком роботи обов'язково обробляють руки клієнтки антисептиком. Удома можна вимити їх з милом, що не розпарюючи і не затягуючи миття рук. Вирівнюють довжину, пилою надають потрібну форму краю кожної нігтьової пластини. Робити це потрібно в одному напрямку, щоб уникнути відшарування гель-лаку. Використовувати в роботі потрібно хороші, що не сточені пилки.
- Беруть засіб для видалення кутикули і наносять його на шкіру навколо нігтя, виключаючи зону відростання. Дане прозора речовина підготує шкіру до подальшого безболісного видалення. Воно скоротить ризик травмування і знизить стресовий стан дерми, тим самим виключивши поява роздратування.
- Після нанесення засобу пальці поміщають в ванночку на 4-5 хвилин. Температури води в ємності повинна становити +4 градусів. За час перебування в ній пальців вона трохи знизиться. Не можна користуватися холодною водою, це шкідливо для кісток. Після закінчення визначеного часу пальці виймають з води і витирають делікатними рухами.
- Приступають до вичищення кутикули і птеригия. Беруть пушер і лопаткою спочатку відсувають, а потім акуратно піднімають шкіру біля основи і з боків, доходячи до кінця пальця. Верхню частину під нігтем не чіпають. Підняту шкіру легше зрізати, саме тому її потрібно не стільки відсувати, скільки вивертати, так видніше, що саме доведеться зрізати.
- Користуючись манікюрними ножицями або ножиці для кутикули (щипчиками), зрізають зайву шкіру. Рухи при цьому потрібно здійснювати в напрямі зрізу (ні в якому разі не вгору). По можливості потрібно намагатися зрізати не часто, а цільної смужкою шкіри. Так зменшиться брак у роботі, який є однією з причин затікання гель-лаку за кутикулу.
- Після озброюються апельсинової паличкою і перевіряють якість вичищення, проводячи їй навколо нігтя в місцях чистки. Якщо є огріхи, вони відразу ж піднімаються наверх. Їх зрізають ножицями або ножиці для кутикули.
Готуємо нігті під покриття
Тепер готують саму поверхню нігтя, дотримуючись певного алгоритму.
- Беруть баф (м'який шліфувальник) і делікатно знімають з поверхні нігтя глянець. Водять по одному місцю нігтя бафом не більше двох разів, ніж истончить саму пластину. Використовуючи щітку для видалення пилу, позбавляються від опіла. Потім знежирюють поверхню дегідратором, прибираючи залишковий опил безворсовими серветками.
- Тепер на поверхню можна нанести грунтове покриття, який буде підвищувати зчеплення нігтя з усіма подальшими наносяться матеріалами. Цю функцію виконує праймер, його наносять тонким шаром і сушать в лампі. Таймер пристрою дозволить витримати час правильно, не порушуючи технологію процесу.
- Після цього можна було б нанести і базу, але зазвичай у багатьох жінок ослаблені нігтики. Найчастіше їм необхідна допомога, тому доводиться займатися зміцненням. Це спеціальний склад, який можна включити в технологію і нанести тонким шаром на поверхню підготовленого нігтя. Він прозорий, відрізняється тягучою консистенцією і добре лягає на поверхню відшліфованих нагідок. Матеріал також сушать в лампі, витримуючи потрібну кількість часу.
Нанесення основних матеріалів
Щоб правильно нанести основні матеріали, варто виконати кілька дій.
- Беруть базовий матеріал і покривають їм ніготь. Засіб необхідно накладати на поверхню тонким шаром, щоб воно не розтікається за межі нігтьової пластини. Щоб зробити це максимально акуратно, можна відтягувати шкіру навколо кутикули пальцями і відразу ж поміщати ніготь в лампу. Не варто наносити засіб відразу на всі пальці, намагаючись заощадити час. Поки буде оброблений останній, на першому склад може затекти за кутикулу і бічні валики.
- Згідно з правилами технології, при нанесенні кожного засобу доведеться проходитися по торця нігтя. Робити це потрібно акуратно, стежачи за тим, щоб шар наноситься продукту був тонким. Щоб покриття не виходило плоским, розтікаючись по боках, варто перевернути ніготь вниз після нанесення бази, а потім швидко повернути його назад і помістити в лампу. То чи не буде згладжуватися арка.
- Після того як базовий матеріал буде висушений в лампі, наносять пігментований лак. Щоб покриття виглядало більш акуратно біля основи нігтя, цю лінію створюють тонким пензликом. Підлізти пензлем флакона не вийде. На маникюрную кисть набирають зовсім небагато фарби і підмальовують красивий край низу, а при необхідності і боків. Після цього фарбують основу нігтя або всю його площу. Іноді підмалювання майстри займаються не при першому, а при другому шарі нанесення пігментованого гель-лаку. У кожного професіонала на цей рахунок свою думку, проте, робота з пензлем на початку фарбування дозволить повністю перекрити будь-які огріхи роботи другим шаром.
- Після того як нігтьову пластину забарвлять пігментом, йому дають приблизно півхвилини на те, щоб він розтікся. Це дозволить уникнути смуг і нерівномірності розподілу коштів на всій пластині. Після цього ніготь сушать в лампі. Крок повторюють, щоб повністю перекрити вихідну забарвлення нігтя.
- Після цього покриття декорують і покривають шаром топа. Топ наносять легким шаром, закриваючи весь ніготь і обробляючи його торець. Потім виконують сушку в лампі і приблизно через 30 секунд знімають залишкову липкість. Робити це слід рідиною для зняття лаку. Працювати потрібно швидко і делікатно.
Нанесення додаткового оформлення
Декорування нігтів виконується переважно до їх запечатування фінішним матеріалом. Однак в інших випадках потрібно наносити декор саме поверх топа. Варто розглянути основні прийоми прикраси нігтів, відповідно до загальної покрокової інструкції, які можна зробити самостійно. Спиратися слід на принцип роботи професіоналів нігтьового сервісу.
Малюнки
Зображення наносять на тому етапі, коли вже висушений пігментований гель-лак, але ще не використовувався топ. Техніка малюнка може бути найрізноманітнішою (від стемпінга з різноманітними візерунками до трафаретів). Хтось використовує для малювання ДОТС з різними кульковими насадками, створюючи звичайними круглими точками різного кольору і розміру цікаві орнаменти. У найпростішому варіанті це може бути імітація французького манікюру, при якій точками формують дужку. Точно так же ними спочатку малюють контури лунки, а потім заповнюють її.
Більш просунуті майстри використовують в роботі покриття з ефектом цвітіння. Тут не потрібно якихось особливих навичок: малюнки з'являються самі собою, розповзаючись зі звичайних поставлених на нігті точок, ліній і ком. Іноді взагалі досить наставити точок спеціальними фарбами на невисушеного прозоре базове покриття з ефектом цвітіння. У міру того як буде досягнуто бажаного результату, ніготь сушать в лампі, а потім додають малюнку потрібні контури. Так плями перетворюються в квіти, листя, кульбаби, пір'я і багато іншого.
Можна помалювати на пигментированной основі, використовуючи художню акварель на водній основі, розведений з топом гель-лак або акрилові гель-фарби. Якщо основний фон темний, спочатку створюють подмалевок білого кольору потрібної форми, потім його заповнюють кольоровими пігментами, утворюючи півтони і домагаючись реалістичності зображення. Після того як малюнок буде готовий, його сушать (в разі використання акварелі він сохне сам), покривають топом з подальшою просушуванням.
Що стосується тематики принта, то вона може бути найрізноманітнішою. Це і квіти, і геометрія, і космос, і етнічні мотиви, і рослини. Модно використовувати в дизайні сезонні картинки. Наприклад, це метелики, кульбаби і комахи для літа, принти в ромашку, краплі роси на квітах, різнокольорові листя і ягоди для осені. Зимові зображення можуть передавати красу морозних візерунків, ідеї для весни можна черпати квіткові і скандинавські. Одним з найбільш модних сьогодні напрямків став стиль бохо в дизайні манікюру з властивою йому яскравістю і сумбуром орнаментів. Малювати на нігтях можна манікюрними кистями, ДОТС, харчовою плівкою, штампами, а також звичайним фольгированним скотчем або і зовсім зубочисткою.
Декор
Як і малюнки, декор виконують не на всіх, а тільки на акцентних нігтях. Використовувати для цього можна каміфубукі (різнокольорові конфетті), бульонкі, стрази, кристали, слайдери, наклейки з липким шаром, пудру, фимо і втірку. Крім того, відмінним варіантом декорування можуть стати відривна або перекладна фольга, а також пластівці юки. У кожного типу декору буде своя технологія і послідовність нанесення. Наприклад, для того щоб перенести наклейки водого тіпние (слайдер-дизайн), поверх висушеного пігменту потрібно нанести базу (топ, білу базу або ультрабонд), після цього зняти з стікера захисний шар, опустити вирізану картинку в воду, відокремити від підкладки і розподілити на липкому шарі невисушеного речовини. Після цього необхідно покрити шар з картинкою спочатку базою, а потім топом. Кожен шар потрібно сушити в лампі.
Порядок роботи з порошками залежить від їх різновиду. Якщо це акриловий пісок або пудра, його наносять двома способами. У першому випадку на ніготь наносять базу, його опускають в баночку з пудрою і сушать. Майстри нерідко ще й полірують такі порошки. Іноді порошок наносять на шар невисушеної бази, посипаючи їм ніготь. Коли потрібно надати обсяг якого-небудь малюнка (наприклад, створити в'язаний принт), його створюють прозорим топом, посипають пудрою і сушать.
Щоб навчитися правильно працювати з втіркой, доведеться потренуватися, використовуючи тіпси. Цю вуаль втирають в поверхню нігтів на ліпковатим шар топа. Чим більше час обробки, тим щільніше створюваний ефект. Наносити слюдяні пластівці теж нескладно. Красиво вони будуть виглядати, якщо зафарбувати їх, скажімо, тонким шаром вітража. Фольгу переносять по-різному, що залежить від типу самого матеріалу. Найчастіше для неї використовують спеціальний клей, який наносять поверх пігменту. При висиханні на повітрі він змінює забарвлення з білою на прозору. Як тільки цей ефект є, вирізану за формою нігтя фольгу прикладають до нігтя, щільно притискають і відривають. Малюнок залишається на поверхні пластини.
Що стосується стразів, то їх клеять на два типи матеріалу: моделює засіб або топ. Простіше приклеїти їх на невисушеного топ, яким покривають шар пігменту. Однак з огляду на обсягу і в цілях уникнення швидкого відриву блискучого декору доводиться наносити топ ще раз, тільки тепер не зачіпаючи стрази, інакше вони перестануть блищати. Техніка «бите скло» є не що інше, як приклеювання на пофарбований ніготь спеціальної манікюрною плівки з різним ефектом. Її ріжуть шматочками, після клеять на шар бази або топа і запечатують фінішем з обов'язковою просушуванням в лампі. Нерідко, перш ніж розрізати плівку, з неї видаляють дисперсійний шар. Використовують такий декор тільки для акцентів, оскільки на всіх нігтях він буде виглядати занадто просто.
Можливі помилки
Якщо порушити основи технології і нафарбувати нігті, упускаючи її важливі моменти, це відіб'ється на кінцевому результаті. Варто відзначити коротко поширені помилки, які зустрічаються у новачків.
- Однією з них є недостатня потужність лампи і, як наслідок, неповна просушка наносяться шарів різних матеріалів. В цьому випадку покриття сколюється з нігтів дуже швидко, причому сповзати воно може відразу товстою плівкою.
- Іноді новачки не вважають за потрібне використовувати один з обов'язкових компонентів листкової технології. Прибираючи базу або не користуючись праймером, годі й сподіватися, що покриття буде відрізнятися довговічністю. Те ж саме можна сказати і про такий важливий момент, як зняття залишкової липкості. Якщо не прибирати дисперсійний шар, це теж призводить до швидкої відшарування нанесеного покриття.
- Нерідко проблема полягає в недотриманні правил догляду за готовим манікюром. Щоб покриття трималося на нігтики довго без необхідності корекції, потрібно виконувати ряд рекомендацій, які зазвичай дають професійні майстри по закінченні сеансу манікюру. Нехтуючи цими правилами, ми скорочуємо носкість матеріалу і створюємо всі умови для його якнайшвидшого відшаровування. Зате при перших ськолах вина нерідко переноситься на погану якість використовуваних гібридних покриттів.
- Бувають випадки, коли новачки починають займатися корекцією покриття після сушки в лампі. Однак при будь-якій спробі виправити будь-якої дефект вони стикаються з проблемою відколювання шматочка від основного шару. Бездоганно підкоригувати такий дефект у них не виходить, а переробляти часто не хочеться через довгого часу через сушіння кожного шару. Однак проблема так і залишається: фарбування не рятує ситуацію, адже з відколюванням шматочка утворюється ще й повітряний кишеню.
Поради
Щоб гель-лак довго тримався на нігтях, варто звернути увагу на наступні прості рекомендації фахівців нігтьової сфери:
- манікюр не роблять, коли у жінки критичні дні або в момент прийняття антибіотиків; це марно, оскільки триматися лак міцно не буде,
- при наявності серйозних захворювань (цукрового діабету, хвороб нирок, ендокринної системи) гель-лак замінюють гелем;
- руки перед манікюром намагаються не розпарювати, оскільки зайва водянистость скорочує відсоток чіпкості гель-лаку і особливо бази;
- в роботі використовують якісні пилки, а також намагаються купувати матеріали у одного виробника (базу, топ і пігменти);
- щоб нафарбувати ніготь без лисин і смуг, намагаються підібрати лак з щільною пігментацією;
- малюнки виконують лаками, розбавляючи їх топом; щільні і тягучі склади в цьому випадку будуть залишати сходинки між принтом і фоном;
- щоб не допустити затекло лаку на шкіру навколо нігтя, на кисть набирають трохи лаку, зайве прибирають назад, не забувають сформувати відблиск;
- якщо в ході роботи потрібно використовувати слайдери, намагаються, щоб на їх лицьовій стороні не було води, від цього зменшується зчеплення з топом;
- сушити в базі потрібно всі верстви, пересушувати їх не можна, так як від цього покриття може тріснути;
- не можна наносити лак на тріснуте покриття, воно все одно Сколе; якщо тріщини помічені після сушки, потрібно прибрати всі шари і за новою нанести їх;
- лак потрібно зберігати в темному місці (так він зберігається краще), а в процесі манікюру не можна тримати його біля лампи;
- в першу добу після виконання манікюру потрібно намагатися уникати контакту з водою і особливо розпарювання рук.
Про те, як зробити манікюр гель-лаком в домашніх умовах, дивіться в наступному відео.