Кращі фірми-виробники гель-лаків
Багатьом дівчатам знайомі прикрі дрібниці манікюру з гель-лаком: то покриття тримається три дні замість трьох тижнів, то з'являються відколи, то стирається колір на кінчиках нігтів. Причин цьому може бути багато. Свою роль відіграє професіоналізм майстра, якість матеріалів і навіть стан гормональної системи. Знайти хорошого майстра і відповідний бренд можна тільки досвідченим шляхом. Якщо з майстром справи йдуть складніше, то кращі фірми-виробники гель-лаків вже зробили все можливе, щоб звузити коло пошуків ідеального засоби.
Рейтинг брендів
Винахід гель-лаку - це справжній прорив в б'юті-індустрії. Він допомагає втілити жіночу мету - ідеальний манікюр надовго. Для того щоб покриття витримало обіцяний місяць, гель-лак повинен бути якісним. Всі виробники продукції для манікюру працюють відразу на кілька фронтів. Зокрема, гель-лак випускають трьох видів: для нарощування, для лікування і декоративні.
Серед декоративних лаків виділяють однотонні і з ефектом. Однотонні варіанти дають рівне, насичене покриття з глянцевим або матовим фінішем. Декоративні гель-лаки з ефектом різноманітніші. До них належать такі:
- металлики;
- популярний «котячий відблиск»;
- термолаком - змінюють колір залежно від температури;
- голографічні;
- Кракелюрний - ефект зістареного, тріснутого лаку;
- гліттерние - з блискітками;
- текстурні - з шорсткою поверхнею.
Незалежно від виду гель-лак повинен відповідати ряду вимог, щоб покриття вийшло стійким, насиченим і красивим. Покриття від різних брендів багато в чому відрізняються один від одного. Відповідно, технологія і особливості нанесення у кожного засобу свої. Це не відноситься до непристойно дешевих варіантів з прохідних магазинчиків. Такі лаки краще обходити стороною - целее будуть і бюджет, і нігті.
Професійні засоби для манікюру діляться на гель-лаки преміум-класу (популярні, але, як правило, дорогі) і бюджетні.
Преміум-класу
Професіонали нейл-дизайну віддають перевагу саме цій категорії лаків. Стандартного флакона лаку вистачає на 15-20 використань, а середня ціна на нього - 1200 рублів. Є дешеві варіанти - в діапазоні 600-900 рублів, є й дорожчі - від 1500 рублів. Базові повсякденні кольору продаються за середньою ціною.
Більш висока вартість характерна для обмежених колекцій, декоративних покриттів зі складним ефектом і остромодних трендів сезону.
Загальний улюбленець - це гель-лак CND американського виробництва. Він першим з'явився на ринку і дав назву всім гель-лаків і Шелак. Шелак CND відрізняються щільною текстурою, багатою палітрою кольорів і високою стійкістю. Їх потрібно наносити тонким шаром, щоб манікюр виглядав природно. Працювати з шелаком легко. Він рівномірно наноситься класичної пензлем і швидко застигає в лампі.
Однак є в цього покриття істотний недолік - його важко зняти. Майстри використовують для цього жорстку пилку або спеціальні розчини. Ці процедури важко назвати нешкідливими для нігтьових пластин. Саме вони, а не носіння лаку місяцями, призводять до того, що нігті втрачають здоровий вигляд.
На другому місці з дорогих засобів - гель-лаки від компанії OPI. Вони завоювали не тільки серця майстрів і клієнтів, але і безліч нагород в індустрії краси. Запатентовані технології цієї фірми забезпечують прекрасний результат за короткий час. Лак витрачається економно, навіть в один шар колір виходить насиченим, а покриття - щільним.
Крім того, OPI щороку оновлює колекцію квітів і декоративних покриттів. Найвідоміший продукт - Axxium OPI. Незважаючи на переваги, для деяких OPI не позбавлений недоліків.
Так, часто відзначають високу вартість шелаку і супутніх продуктів, а також труднощі при видаленні лаку.
In Garden Nail Systems доповнює заповітну трійцю найкращих виробників. Примітно, що це російська компанія, яка посіла одне з перших місць в топі найкращих. Найпопулярніше покриття цього бренду - In Garden So Naturally. Воно має потрібної покриваністю і еластичністю. Вся лінійка Шелак In Garden дає стійкий і красивий результат в руках любителів і профі, а склад кошти збагачений доглядають компонентами. Такий манікюр нешкідливий для нігтів, але видаляється покриття з працею. Щоб полегшити зняття гель-лаку, спритні майстри нейл-арту використовують базу і топ інших виробників. Це не впливає на стійкість лаку, але спрощує його видалення.
Gelish - це продукція, відома на російському ринку як «Геліш Хармоні» або «Гармонія». З переваг покриття варто відзначити нейтральний запах, пластичність, зручну пензлик, комфортне нанесення, багату декоративну палітру. «Гармонія» відмінно піддається сушінню в лампі - не стискується, не розтікається і не роздувається. Він підходить для тендітних і слабких нігтів, забезпечуючи їм надійний захист протягом чотирьох тижнів. У шкарпетці це один з кращих гель-лаків. Він зберігає блиск, фактуру і цілісність, незважаючи на побутові клопоти і погодні умови.
З огляду на переваги і доступну ціну (до 900 рублів), це вдалий вибір для манікюру в салоні і вдома.
Здорову конкуренцію «Гармонії» складають лаки Jessica Geleration. З ним складніше працювати новачкові, а також не всі види манікюру виходять однаково добре через текстури, але шанувальників у «Джесіки» чимало. При високій стійкості гель-лак відмінно знімається, не пошкоджуючи нігті. У цьому допомагає спеціальний Ремувер того ж бренду. Він настільки гарний, що багато майстрів набувають його для видалення Шелак інших брендів.
Essie - це єдиний виробник з перерахованих брендів, що випускає лінійку покриттів, які полімеризуються без лампи. У лаку зручний формат, класична округла кисть. Він не пузириться, дає помітний обсяг на нігтях, швидко сохне і не псує нігті. Палітра ділиться на базові кольори для повсякденного носіння і декоративні покриття. З недоліків - короткострокова життя манікюру.
У кращому випадку він протримається 2 тижні, але свіжість втрачає вже на сьомий день.
Бюджетні варіанти
Серед покриттів, які економлять бюджет на покупки для краси, теж чимало «брендів в тренді». Їх вартість не перевищує 500 рублів за флакон на 20 покриттів, а результат тримається до 4 тижнів. Найпопулярніший з бюджетних гель-лаків - Bluesky. Цей лак китайського виробництва не має нарікань з боку майстрів і любительок робити манікюр самостійно. Коштує таке задоволення від 100 до 200 рублів в інтернет-магазинах і офлайн-бутиках.
Як це часто буває, Китай виробляє не оригінал, а репліку. Зокрема, Bluesky багато в чому вдало копіює американський CND. Покриття менш щільне і стійке, але тримається до трьох тижнів. Широка палітра кольорів теж запозичена у прародителя Шелак. З огляду на вартість оригіналу і репліки (в 6-8 разів дорожче), альтернатива гідна.
При цьому Bluesky не має істотного мінуса американського оригіналу - його значно простіше знімати.
ROXY Nail Collection займає проміжну позицію між бюджетними варіантами і люксом. Виробляє продукцію російська компанія. Крім гелів, вона випускає всю лінійку засобів для роботи з гель-лаками, аж до Ремувер для видалення. Плюсів у ROXY досить багато: еластична консистенція, щільний колір і ніжний аромат. Продукт випускається у флаконах невеликого обсягу зі стандартною пензлем для нанесення в один рух. Покриття виходить стійким, сяючим, легко знімається засобами з спорідненої лінійки. Гель-лаки фірми ROXY гарні самі по собі і як база під складний дизайн. На них якісно лягає втірка, пудра, блискітки і стрази. Працювати з лаком потрібно акуратно, він часто затікає на кутикулу.
Venalisa - це ще один подарунок від б'юті-виробників з Піднебесної. Це засіб зі знаменитого сайту для онлайн-покупок коштує смішні гроші, але як не можна краще доводить, що від упередженого ставлення до китайських товарів варто відмовлятися хоча б час від часу.
Крім зручного формату і приємною ціни, Venalisa має наступні плюси:
- не вимагає попередньої підготовки нігтьових пластин, але майстри не рекомендують наносити гель-лаки без основи;
- піддається корекції під час нанесення;
- зручний для роботи над складним дизайном;
- тримається до трьох тижнів;
- якісні кисті - у них середній розмір і пружні ворсинки, зручно працювати на нігтях різної форми і довжини, лак розподіляється рівно, без смугастість;
- темні кольори дають рівномірне покриття в один шар, світлі - в два;
- швидко сохне.
- відмінно підходить в якості бази для декору.
З мінусів кошти варто відзначити специфічний різкий запах, відсутність доглядають компонентів в складі.
Якщо замовляти товар з сайту, чекати нового манікюру доведеться не менше місяця.
Semilac - це економічний лак польського виробництва.
У нього три основних гідності, а саме:
- величезна палітра розкішних відтінків;
- стійкість, яку можна порівняти з кращими професійними засобами, адже він витримує до трьох тижнів при активній роботі по дому;
- зручно наносити в домашніх умовах.
Важливо! Приємний бонус - стильний флакон з лаконічним дизайном.
Недоліків у гель-лаку польського бренду два, а саме:
- в один шар він лягає смугами, що збільшує витрату матеріалів;
- його важко дістати на російському ринку.
Komilfo - це український бренд середнього цінового сегмента. Продукція Komilfo розрахована на широку аудиторію користувачів - професіоналів, новачків, домашніх майстрів та аматорів. Продукція бренду має стандартний набір позитивних характеристик гель-лаків, але є і свої родзинки. Лаки відрізняються високою пігментацією (щільний колір в 1-2 шари), вирівнюються на нігтях під час сушіння, тому дефектів і смуг не виникає. Їх можна змішувати між собою і з продукцією інших брендів. А також вони приємно пахнуть і продаються в зручних матових флаконах з наклейкою, яка відповідає кольору лаку, і інформацією про склад. У витончених флаконах з чорного скла ховаються десятки різноманітних відтінків. Komilfo, як і польські лаки, складно купити в Росії.
Yoko - всупереч назві, яке навіває думки про азіатських брендах, це продукція російського виробництва. Основна перевага бренду полягає в тому, що за порівняно невелику суму можна придбати все необхідне для манікюру. Серед засобів є одно-, дво- і трифазні кошти, декоративні лаки, біогелі (не потрібно спилювати) і склади для нарощування. Декоративна лінійка найбагатша на кольори. Є монохромні відтінки, класика на кожен день, цікаві рішення (дзеркальні, «котячий відблиск», з блискітками, магнітні).
Багато дівчат оцінили палітру винних відтінків.
IBD - це якісна американська репліка на CND. Бренд себе так не позиціонує, але його часто порівнюють саме з лідером сфери, і він мало в чому поступається. Мінусів у кошти не виявлено.
Плюси продукції IBD полягають в наступному:
- «Желеобразная» консистенція, завдяки якій лак не розтікається по нігтя і на нього відмінно лягає малюнок з використанням штампів, втірка, декоративні елементи, що необхідно приклеювати на основу;
- швидке застигання в лампі;
- космічної краси палітра.
One Step - це однофазний лак для швидкого манікюру. За консистенцією він гущі, ніж Bluesky, але не такий щільний, як хороші лаки преміум-сегмента. Переваги засоби в низькій ціні і швидкому нанесенні.
Недоліків більше, а саме:
- кольори брудні;
- покриття в 1 шар не перекриває рідний колір нігтьових пластин;
- запах різкий і неприємний;
- стійкість - 1-2 тижні.
Важливо! Лаки цієї марки можна використовувати як базу під втірку, але потрібно пристосуватися. Основа застигає майже відразу після лампи і засіб вже не лягає поверх.
Yumi - це декоративні лаки південнокорейського бренду. Як це часто буває з корейської косметикою, вона має на увазі багатоступінчате використання, а склад і інструменти продумані до дрібниць. Лаками Yumi дуже зручно працювати завдяки пружною пензлику. Пластична консистенція забезпечує ідеальне покриття в два шари. Дуже світлих відтінків може знадобитися три шари, але це рідкість. Лак не смуги, не залишає лисин і не стікає до кутикули і валиків. Він зручний як самостійне покриття, так і в якості бази. Поряд з цим брендом, серед бюджетних лаків завоювали популярність південнокорейські марки TNL і Haruyama.
Особливості вибору
Виробників Шелак дуже багато, тому перелічити всіх в одному рейтингу неможливо. Іноді і новачки на ринку краси виробляють якісний товар, тому, крім орієнтації на ім'я, потрібна орієнтація на базові характеристики хорошого кошти.
- Якісна тара з непрозорого скла. Її обсяг не повинен бути більшим, інакше гель втратить свої властивості раніше, ніж його залишиться на денці. Зображення і текст на флаконі повинні бути чіткими. Зручно, коли на кришці флакона колір точно збігається з підсумковим покриттям.
- пружна пензлик. Вона в міру широкі, з великою кількістю ворсинок. Кінчик може бути рівним або злегка округленим. При натисканні пензлик повинна розходитися віялом, при легкому дотику - зберігати свою форму. У якісної кисті не настовбурчуються і не випадають ворсинки.
- склад. У професійних засобах, крім пігменту, зустрічаються доглядають компоненти. Це обов'язкова умова, але так манікюр точно не завдасть шкоди рідним нігтям.
- Укривістость. Якщо лак з першого шару дає щільний колір, він буде витрачатися повільніше, тому добрий лак практичніше і наноситься швидше. Однак сохне він через щільність довше, а знімається складніше. Оптимальний варіант - шелак, який дає потрібний за кольором і щільності покриття в 1 або 2 шари.
- колір. Білястих, брудних, ненасичених квітів варто уникати. На нігтях вони виглядають дешево, манікюр швидко втрачає свіжий вигляд. Їх складніше використовувати в дизайні і змішувати з іншими Шелак. При цьому у якісного покриття палітра необов'язково складається із сотні квітів. Вибір може бути обмежений. Головне - чистий, насичений, приємний для ока колір.
- стійкість. Ця інформація повинна бути вказана в інструкції. Нормальна стійкість гель-лаку - 21 день. Він може протриматися і довше, якщо нігті ростуть повільно, а манікюр не піддається побутовим випробувань по кілька разів на день. При активній роботі руками гель може не витримати трьох тижнів, але орієнтуватися треба на цей показник. Однофазні гелі та Шелак, які застигають без лампи, тримаються менший час.
- легке видалення. Шелак сам по собі нешкідливий для нігтя. Пластину псує недбале видалення. Наприклад, лаки CND знімаються з великими труднощами. Від майстра потрібен великий досвід, щоб він зміг видалити тільки покриття і не пошкодити нігтьові пластини. Нормальний гель-лак знімається за 15 хвилин.
За цими критеріями можна оцінити лак, навіть якщо він вперше привернув увагу. Знання кращих брендів - це лише основа, від якої потрібно відштовхуватися, щоб отримати професійний результат. Рейтинг спирається на відгуки майстрів і клієнток, але важливо враховувати, що індивідуальні особливості мають значення. Якщо у подруги на нігтях ідеально тримається CND, це ще не означає, що потрібно розглядати тільки дорогі засоби. Будь-аналог, люксовий або дешевий, може не підійти через склад або супутніх засобів.
Виявить кращу марку для себе можна тільки експериментальним шляхом.
Вибрати якісний лак з першого разу складно, але можливо. Зробити це простіше, якщо враховувати критерії відбору, якими користуються майстри нейл-дизайну.
Визначитися з метою
Все Шелак діляться на засоби для нарощування, декоративні покриття (на свої нігті) і біогелі (лікувальні склади, які не потрібно знімати). Щоб зробити нігті довше, потрібен щільний, але еластичний склад, який вже в один шар дасть необхідний результат. Краще вибирати засоби в тон нігтьової пластини або прозорі, адже вони універсальні для декору. Для нарощування потрібні трифазні лаки, оскільки важливо захистити і вирівняти рідні нігті.
Біогелі лікувального характеру бувають різними: одні знімаються через тиждень як звичайний лак, інші залишаються на нігтях, поки нігті не «витягнуть» з них все корисні речовини. Вони стоншуються в плівку за 7-10 днів і знімаються без спеціальних засобів. Декоративні лаки вибирають в залежності від бажаного результату.
Для однотонного покриття потрібні щільні склади, для малювання - рідкі, для декору - в'язкі, щоб на застиглий шар можна було нанести втірку або приклеїти стрази.
Оцінити свій професіоналізм
Часто преміальна косметика виглядає як товар, який допоможе досягти професійного результату без практики. На ділі ж буває, навпаки, засіб, яке розраховане на застосування майстром, є занадто складним в зверненні для новачка - важко розрахувати потрібну кількість гелю, підібрати базу, топ і інструменти. Складно дотримати час сушіння в лампі і нанести декор. А всі складнощі ведуть до втрати фінансів.
Коли лак коштує дорого, робота над помилками теж недешева.
Для новачків, які тільки починають доглядати за нігтями будинку, підійдуть якісні бюджетні кошти. Бажано вибирати однофазні гелі. Тренування з їх консистенцією спростить роботу з дорогими брендами. Для тих, у кого вже є досвід, не важко буде робота з будь-якими покриттями. Професіоналам же краще орієнтуватися на преміальні і люксові марки, оскільки у клієнток це безпосередньо асоціюється з рівнем майстерності. До того ж дорогі покриття тримаються довше і працюють на репутацію краще.
Вибрати лак під лампу
Лампи для полімеризації бувають трьох типів: ультрафіолетові, LED лампи і комбіновані. На упаковці лаку повинно бути вказано, який тип лампи краще підходить для сушки. А також про це можна дізнатися у консультантів, у відгуках і в додаткової інформації.
Сумісність лаків популярних брендів
Коли колекція косметичних засобів для нігтів постійно поповнюється, часто трапляється так, що деяких засобів залишається на денці. Такої кількості вже недостатньо, щоб покрити всі нігті, а викинути шкода. У економних і кмітливих дівчат виникає питання, чи можна змішувати лаки різних брендів. Самі виробники таку економію не підтримують.
Якщо звернути увагу на рекомендації, в них завжди кажуть, що краще використовувати всі засоби одного бренду.
Досвідчені майстри, які вже встигли оцінити якість, пластичність, пігментація різних засобів, нехтують цими рекомендаціями і отримують досить успішні результати. При цьому змішують вони не тільки лаки різних брендів, створюючи нові кольори, але і комбінують бюджетне кольорове покриття з більш дорогою основою і топом. Таким чином, красивий, але не дуже стійкий колір тримається довше за рахунок якісної бази і фінішного шару.
Варто звернути увагу на такі важливі нюанси:
- змішувати краще базові кольори, адже результат такого експерименту легко передбачити; наприклад, якщо змішати жовтий і блакитний, вийде зелений, а червоний з додаванням синього дасть фіолетовий, а ось експерименти зі складними кольорами можуть розчарувати, адже тут потрібен розвинений художній навик і смак;
- щоб зробити колір світліше, потрібно додати білий;
- отримати менш пігментований відтінок можна за допомогою прозорого лаку;
- чорний колір ніколи не допоможе зробити колір темніше, вийде бруд;
- не варто змішувати декоративні покриття з ефектами між собою і з базовими кольорами, наприклад, два відтінку «котячого ока» або голографічний лак з матовим;
- не дружать між собою глянцеві і матові текстури, результат їх взаємодії непередбачуваний.
Лаки зручно змішувати на невеликій палітрі, додаючи по кілька крапель кожного кольору. Потім їх потрібно змішати до однорідної консистенції за допомогою зубочистки. Додаючи трохи більше темного або світлого лаку, можна вирівняти колір до потрібного відтінку. Перед нанесенням на нігті новий колір потрібно перевірити на тестовій палетке.
Якщо він не розтікся і не потріскався, лаки підходять один одному за складом, покриття прослужить близько місяця.
Відгуки
Гель-лаки значно спростили дівчатам роботу по догляду за нігтями, і це часто відбивається в хвалебних відгуках того чи іншого бренду. Лідируючі позиції займають лаки американського виробництва: CND, Kodi, Jessica, Essie, Gelish. Вони стійкі, безпечні, в міру щільні, з красивим фінішем. Однак деякі з них важко знімаються, а Kodi підсушує нігті при регулярному використанні. Позитивних відгуків заслуговують представники китайських брендів: Bluesky, Canni, Venalisa. Їх люблять за стійкість, безпеку, багату палітру кольорів і гарна якість за низьку вартість. Для багатьох любительок манікюру мінус китайської продукції полягає в тому, що її довго чекати після замовлення.
Завойовують косметички і російські виробники: In Garden, ROXY, Yoko, RuNail, CosmoLac. Їх хвалять за симпатичний формат, зручні кисті, багату палітру кольорів, податливість і пластичність лаків для різного дизайну і змішування кольорів. Негативні враження після використання Шелак теж мають місце. При цьому дістається і люксової, і бюджетної косметиці. Претензії полягають в тому, що покриття не протрималося і трьох днів, що нерідко пов'язано з індивідуальними особливостями організму і порушенням технології роботи з Шелак.
Як вибрати гель-лак по його складу - дивіться у відео нижче.