Масло камелії: особливості та рекомендації щодо застосування
Батьківщиною масла камелії вважаються Японія і Китай, саме там його використовують уже багато століть. Жителі країн Сходу застосовують цей засіб не тільки в косметичних цілях, але і в кулінарії і навіть медицині.
Спосіб отримання
Залежно від подальшого застосування масло камелії отримують декількома способами. З кулінарної метою насіння камелії спочатку обсмажуються. Для косметичних препаратів і фармацевтики використовується сире сировина. Масло отримують холодним пресуванням. Якщо застосовувати дистиляцію або екстракцію, то можна втратити масу цілющих властивостей речовини.
Щоб отримати масло камелії, беруться натуральні насіння, використання домішок категорично виключається. Після подрібнення продукту здійснюється холодний віджим. В результаті цих процесів можна отримати сировину різної якості, яке в подальшому піддається очищенню. Як стало відомо на практиці, кращу якість у того засобу, який найменше очищено.
До того як придбати речовина, варто звернути увагу на метод виготовлення масла і ступінь рафінування, а також наявність домішок. Якщо продукт має високу якість, то він буде довго зберігатися, в іншому випадку він швидко прогоркает. Причиною поганої якості масла може стати порушена технологія виготовлення або додавання домішок, що значно погіршує природні характеристики.
Характеристика
Універсальність і м'якість масла камелії обумовлюється його складом. Велика частина речовини належить олеїнової кислоти, що сприятливо впливає на шкірні покриви. У засобі є пальмітинова, стеаринова, лінолева і арахідонова кислоти. Присутність вітамінів груп А, В, Е, а також поліфенолів, біофлавоноїдів активного впливу на організм і його тканини. Поживність засобу обумовлена наявністю марганцю, магнію, фосфору, кальцію, заліза.
Видобувають камеліевое масло з квітучої рослини, але при цьому воно не має яскраво вираженого аромату. Речовина характеризується ледь помітним, легким горіховим запахом і невеликою гіркуватістю. Даний продукт має вигляд рідкого, легкого, текучого речовини, яке може бути забарвлене в різні кольори. Якщо масло проходило процес складної рафінації, то воно безбарвно, а в разі м'якого очищення - жовте, навіть оранжевого відтінку. До основних властивостей камелії можна віднести наступні:
- відновлює;
- поживна;
- зволожуючий;
- захисне;
- заспокійливу;
- кондиціонуючу.
Де використовують?
Масло камелії відноситься до м'яких природних речовин. Йому не характерні протипоказання і при використанні і не потрібно дотримань запобіжних заходів. Застосування можливо, якщо шкіра збуджена, чутлива або занадто пересушена. Чи не заборонено використовувати цей засіб дітям і людям з алергіями. Воно знайшло застосування в ароматерапії і підходить всім віковим групам.
Ця речовина - ідеальний варіант як для щоденного, так і спеціально призначеного догляду. Похідне камелії - основа для будь-якого виду ефірного масла, а також домашньої косметики. Це стабільне і стійке засіб можна зберігати від року і до двох в прохолодному місці. Застосовувати засіб можна наступним чином:
- в нерозбавленому вигляді, щоб проводити заходи по догляду за шкірою, а також для масажу, маски і розтирання;
- в сукупності з іншим ефірним препаратом для масажної процедури;
- при змішуванні з основним маслом для будь-якого виду процедур.
Унікальний склад даного природного продукту дозволяє використовувати його з багатьма цілями.
- лікувальних. Характер впливу масла камелії багато в чому схожий з оливковою. Воно здатне відмінно засвоюватися організмом, при цьому покращуючи його стан і підвищуючи імунітет. Дана речовина має можливість знижувати рівень холостеріна, нормалізувати роботу серця і судин, насичувати клітини і тканини киснем, сприяти нормалізації роботи шлунка і кишечника. До того ж при вживанні цього виду масла спостерігається наповнення силами, бадьорістю, енергією. Камелія має можливість знижувати ризик гіпертонічних захворювань, а також ішемічної хвороби серця.
- Для обличчя. Сукупність характеристик масла камелії сприяють підтримці і збереженню краси, привабливості шкіри. Це відмінний засіб, яке використовується в процедурах, пов'язаних з щоденним доглядом за обличчям. Масло можна використовувати при шкірі з будь-яким типом і в різному віці. Основа дії рослинного препарату - можливість регенерації, відновлення бар'єрних функцій, а також перешкоду негативних змін. Засіб має можливість до проникнення всередину шкіри, підтримуючи її в еластичному стані, знижуючи влагопотері. При постійному застосуванні камелія надає тонізуючий, вирівнюючий ефект. Також вона запобігає появі темних і пігментних плям, веснянок. Одним з кращих властивостей даного засобу є пом'якшення шкіри, при якому вона стає шовковистою, сяючою і гладкою. У функції масла також входить зняття запалень, заспокоєння, усунення подразнень. Завдяки антизапальної впливу препаратом можна вилікувати опік, вугровий висип, а також розтяжки. Камелію вважають відмінним антиоксидантом, який поглинає ультрафіолетові промені і нейтралізує їх вплив. Це масло характеризується м'якістю, ось чому його нерідко застосовують, щоб доглядати за шкірою малюків.
- Для волосся. Наявність жирної кислоти в олії квітучої рослини сприяє оздоровленню шкіри, а також стимуляції волосяних цибулин. Сприятливий вплив на красу локонів надають мінерали. Трітерпенов властиво зцілювати запалення, у тому числі себорею. Якщо регулярно використовувати продукт, наприклад, в якості маски для волосся, то вже через місяць можна помітити, як волосся стали сильніше і здоровіше. Список позитивних властивостей камелії для волосся величезний: ліквідація свербіння і надмірної сухості поверхні шкіри голови, запобігання появи лупи, забезпечення легкості в розчісуванні і укладанні волосся, напітиваніе вологою. Також масло сприяє захисту шевелюри від негативного впливу навколишнього середовища, запобігає появі посічених кінчиків, відновлює волосся після фарбувань і завивок.
- Для нігтів. При використанні даного природного засобу при догляді за нігтями і кутикулою відбувається живильний ефект, зміцнення і оздоровлення. Для проведення доглядають процедур досить нанести кілька крапель засобу, втерти і залишити до повного вбирання. Змивання в цьому випадку не потрібно. Після кількох процедур можна помітити, як нігті зміцніли, а кутикула набула більш доглянутий вигляд.
- Для тіла. Щоб застосовувати речовина при догляді за тілом, зовсім не обов'язково ходити на масажні процедури. Засіб в невеликій кількості круговими рухами необхідно втирати в шкіру до повного всмоктування. Використовувати препарат варто вранці і перед сном. Як ефекту можна помітити зволоження та живлення тіла, смягченность огрубнули ділянок, наприклад, ліктя, п'яти, розгладження зморшок, зникнення розтягнень, целюліту, ліквідацію шрамів після вугрів.
Відгуки та поради по використанню
Великої популярності у використанні масла камелії в нашій країні не спостерігається, але ефект від його застосування доведений. Відгуки користувачів свідчать про ефективність засобу для волосся, обличчя, нігтів. Після недовгого періоду застосування спостерігається відновлення і оздоровлення. Скористайтеся порадами щодо ефективного застосування масла камелії.
- Поживна маска для зміцнення волосся. Два яєчних жовтки необхідно з'єднати з ложкою меду і ретельно перемішати. До отриманої суміші додати ложку масла камелії і оливкового. Після втирання в шкіру голови суміш варто залишити на двадцять хвилин. Після закінчення часу необхідно вимити волосся з використанням шампуню.
- Застосування для загального оздоровлення. Після того як волосся вимите, їх варто трохи просушити. Далі капнути на долоню дві - три краплі кошти і втерти їх в покрив шкіри на голові. Після цього потрібно здійснити розподіл масла по всій довжині пасом, включаючи кінчики. Голову утеплити і через тридцять хвилин вимити, використовуючи шампунь.
Регулярно використовуючи масло камелії, ви зможете піклуватися про стан свого тіла, волосся, а також збереження молодості і доглянутості.
Прості і доступні косметичні процедури швидко дадуть бажаний ефект, при цьому не завдаючи ніякої шкоди. Завдяки маслу камелії кожна представниця прекрасної статі зможе відчувати себе ще більш привабливою і здоровою.
Про те, де і як можна використовувати масло камелії, дивіться в наступному відео.