УФ-лампа для нігтів: в чому особливості, як вибрати і як користуватися?
05.08.2019 0

УФ-лампа для нігтів: в чому особливості, як вибрати і як користуватися?

Краса
В закладки


В останні роки ультрафіолетова лампа для сушки нігтів вже не асоціюється з професійним салонним обладнанням. Невеликого розміру прилад є вже у багатьох жінок, які вважають за краще робити стійкий манікюр з шелаком в домашніх умовах. Пристрій можна замовити в місцевому спеціалізованому магазині або в інтернеті. Ціна варіюється в залежності від багатьох характеристик. Як вибрати для себе оптимальний устрій, розповідається нижче.

Що це таке?

УФ-лампа для нігтів являє собою пластиковий корпус з кнопками і панеллю управління, всередину якого вбудована ультрафіолетова лампа (або кілька). Використовується вона для сушіння спеціального покриття шелак, яке було винайдено не так давно. Воно популярне завдяки своєму красивому увазі, можливості створювати різноманітний дизайн і великий стійкості. Такі гель-лаки не сохнуть на повітрі, як звичне покриття. Для їх затвердіння і необхідна УФ-лампа.

Для домашнього манікюру найчастіше використовують найдорожчі варіанти китайського виробництва. У них є 1 або 2 лампи по 9 Ватт. Вартість таких приладів не перевищує 120-150 доларів США. Вони користуються великим попитом через невисоку ціну, компактності та універсальності. У професійних студіях манікюру використовують лампи більшої потужності, які дозволяють зробити більш міцне покриття всього за пару хвилин. Часто у них є додаткові опції, такі як вентилятор або таймер.

Сучасні прилади виглядають дуже привабливо і мають широкий спектр кольорів на будь-який смак: від сріблястою або рожевою палітри до малюнка під леопарда. Модний дизайн лампи прикрасить будь-який туалетний столик.

Щоб отримувати від манікюру тільки позитивні емоції, потрібно вибрати правильний поляризатор. Існує велика кількість їх різновидів. А від вибору на сайтах просто розбігаються очі.

Різновиди

Апарати для сушіння відрізняються формою і розмірами, потужністю, додатковим функціоналом. Найкомпактніша за розміром міні-лампа легко поміщається в будь-якій жіночій сумочці. Вона досить дешева, вартість починається від 700 рублів. Такий прилад популярний у новачків. Навіть якщо щось не вийде або результати манікюру розчарують, занадто жаліти про витрачені кошти не доведеться.

Для домашнього використання рекомендують і маленький прилад потужністю в 18 Ватт. Він універсальний у використанні, працює досить якісно. При нечастому використанні (1-2 рази на місяць) лампочок вистачить без заміни приблизно на рік. Сушити покриття доведеться трохи довше, ніж в салоні краси. Деякі купують УФ-лампи потужністю в 27 Ватт.

Професіонали купують для роботи манікюрні лампи в 36 Ватт і 54 Ватт. Вони здатні якісно поляризувати будь-які види покриттів з самої щільною текстурою. Сушать один шар, як правило, за 2-3 хвилини. Дані лампи значно більше за розміром, можуть сушити відразу 2 руки, що ще більше скорочує час на роботу. Також в такому апараті можна сушити нігтики на пальцях ніг. Але зазвичай майстри мають для цього окрему лампу.

Відрізняються УФ-лампи і по додатковому функціоналу. Найдорожчі зазвичай не мають додаткових опцій. Іноді у них є таймер на 2 хвилини. Професійні варіанти можуть мати кілька таймерів, вентилятор для більш комфортного процесу сушіння, ЖК-дисплей.

Чим відрізняється від LED-лампи?

Зовсім недавно в світі нейл-дизайну з'явилися принципово нові LED-лампи. Вони мають свої переваги перед звичними ультрафіолетовими, але і мають ряд недоліків. Вважається така світлодіодна лампа більш просунутим приладом нового покоління.

Ось деякі критерії, які відрізняють УФ-лампи від світлодіодних.

  • Розміри. Нові прилади більш компактні, ніж ультрафіолетові лампи. Для кого-то це суттєвий плюс. Але ось сушити одночасно 2 руки і тим більше манікюр на ступнях в такому приладі не вийде. Зате у LED-лампи цікавий дизайн і незвичайна форма.
  • Термін служби. По довговічності використання ламп, світлодіодні в рази перевершують уф-лампи. Якщо при активному використанні в салоні газові лампи доводиться міняти кожні 2-3 місяці, то термін служби світлодіодів вимірюється десятками тисяч годин. Крім того, з часом УФ-лампи починають світити гірше, поступово втрачають потужність. Зі світлодіодними приладами цього не відбувається. Вони однаково добре світять як на початку, так і в кінці терміну служби.
  • ремонтопридатність. Якщо в ультрафіолетовій лампі щось поламалося, то знайти замінюють елементи, як правило, не проблема. Лампочки змінюються дуже просто. Якщо зламається LED-лампа, то окремі світлодіоди буде знайти складно. Та й ремонт за вартістю буде майже зіставимо з покупкою нового приладу.
  • функціонал. Це одне з серйозних переваг ламп старого типу перед новими. Ультрафіолетові лампи поляризують найрізноманітніші покриття: акрил, гель, шелак будь-якої щільності і текстури. LED-лампа не гарантує повної просушки деяких видів покриття. Окремі найбільш густі види їй взагалі не піддаються. Доведеться діяти експериментальним шляхом. Або вибирати ті лаки, які спеціально призначені для поляризації під впливом світлодіодів. А це значно скорочує вибір.
  • Якість і швидкість просушування. Зате світлодіоди справляються зі своїм завданням швидше, особливо на покриттях з рідкої текстурою. На просушку одного шару йде максимум 30 секунд, тоді як в УФ-лампі один шар полімеризується мінімум 180 секунд. Швидкість роботи і економія часу грають велику роль для професійних майстрів.
  • вартість. Ціна різних видів ламп відрізняється в рази. Якщо дешевий варіант ультрафіолетового приладу можна придбати за 1000 рублів, то вартість світлодіодних найпростіших приладів починається від 2500 рублів. За ці гроші можна купити потужний УФ-прилад для напівпрофесійного використання, тоді як апарат такого ж рівня зі світлодіодами обійдеться в 7000-8000 рублів.

Таким чином, основні плюси LED-ламп в їх компактності, довшому терміні служби і швидкій сушці. Вони дозволяють економити в 4 рази більше електроенергії. А їх світло менш шкідливий, ніж ультрафіолет, так як у деяких дівчат виникає алергічна реакція на шкірі рук при використанні УФ-ламп.

Зате прилади з ультрафіолетовим впливом володіють більшою доступністю через досить демократичною ціни. Вони успішно справляються з будь-яким видом покриття, забезпечуючи якісне сушіння і хорошу стійкість будь-яких гель-лаків.

Чи є шкода?

Таке питання виникає у дівчат, які вперше збираються зробити манікюр з гель-лаком, а також у користуються УФ-лампою постійно. Отримати опік таким приладом складно. Але за рахунок використання приладів з високою потужністю нерідко відчувається, що лампа пече. Якщо світло сильно пече, надаючи тепловий вплив, варто вибрати прилад з меншою потужністю випромінювання. Відповідно, і тепловий вплив буде менше. Якщо лампа пече, то майстри з манікюру включають вентилятор, вбудований в прилад, для більшого комфорту процедури. У професійних апаратів великої потужності в 36 і 58 Ватт така опція зазвичай є.

Існує думка, що яскраве світло може негативно впливати на зір. А також ультрафіолетове випромінювання може викликати старіння шкіри рук і в цілому негативно вплинути на її стан. Варто зазначити, однак, що такий ризик в рази менше, ніж під час відвідування солярію або загорянні на сонці. Лампа для манікюру може бути шкідлива, якщо у вас є рідкісна реакція на ультрафіолет.

Алергія з'являється у невеликої кількості жінок, але краще попередити про це майстра заздалегідь. Вона зазвичай проявляється почервонінням шкіри і висипаннями на поверхні в сонячний період року. Нігтьової пластини УФ-лампа не шкодить, так як ніготь покритий декількома шарами лаку. При алергії на ультрафіолет краще придбати світлодіодну лампу.

Особливості вибору

Щоб вибрати маникюрную лампу, слід врахувати безліч чинників. Головним з них буде ваша індивідуальна переносимість ультрафіолетових променів. Тому, перш за все, варто перевірити реакцію організму на ультрафіолет. Якщо вона є, то купувати слід однозначно LED-лампу, хоч вона і стоїть на порядок дорожче. До неї також доведеться підбирати гель-лаки з особливою підходящої текстурою.

Наступний фактор - фінансові можливості та призначення використання. Якщо не хочеться дуже витрачатися, а лампа потрібна буде тільки для особистого домашнього застосування, то можна купити саму бюджетну УФ-лампу потужністю в 18 Ватт. Якщо є можливість, можна купити і світлодіодне пристрій, воно більш компактне і прослужить довше. А його більш висока вартість окупиться тривалим терміном служби і енергозбереженням. Для професійного застосування краще купити гібрид, який поєднує переваги обох пристроїв для сушіння.

Важливо врахувати, будете ви робити тільки манікюр або прикрашати нігтики на ногах теж. В останньому випадку потрібно буде придбати пристрій більшого габариту. Знову ж правильним варіантом буде ультрафіолетова лампа середньої потужності. Для домашнього використання визначальними характеристиками часто є вартість, габарити і термін служби. Для професіоналів важлива широка функціональність і можливість швидкого сушіння, а також надійність пристрою. Хоча вибір і тут індивідуальний. Полюбили гель-лак набувають для дому та хороші прилади з потужними лампами в середній ціновій категорії.

У кожного з двох видів ламп є свої суттєві переваги і недоліки. Вирішити проблему останнім часом вдалося виробникам, які випускають гібриди цих двох пристроїв. Вони мають в одному корпусі риси ламп обох типів. Такий прилад має всі плюси манікюрного приладу з LED-елементами і при цьому якісно просушує всі можливі види сучасних покриттів.

Рейтинг виробників

За відгуками професійних майстрів, можна виділити декілька найпопулярніших моделей. Всі вони відрізняються високою якістю. Різні професіонали вибирають лампи під свої потреби. Вони можуть відрізнятися габаритами і додатковими важливими для салонного застосування опціями.

CND UV Lamp 36 W

Прилад багатофункціональний і може використовуватися як для манікюру, так і для педикюру. Потужність ламп достатня для якісної просушки різних типів покриття. На корпусі є дисплей, що показує використовувану потужність (її можна міняти) і відлік часу в зворотному порядку. Прилад зручний для транспортування. Професіонали відзначають ергономічний знімний піддон.

JESS NAIL 36W

У приладі 4 лампи по 9 Ватт, виходить досить потужна сушка. Апарат досить простий, проводиться в Росії. Він особливо популярний у початківців майстрів завдяки оптимальному співвідношенню ціни і якості. З додаткових опцій присутній таймер зворотного відліку на 2 і 3 хвилини. Це дуже зручно, за відгуками більшості, так як саме зараз використовується для полімеризації найчастіше.

OPI LED Light

Потужна лампа відомого виробника порадує професіоналів. Відгуки про неї зазвичай найкращі. Усередині є 32 найпотужніших світлодіода відмінної якості. Крім того, є дзеркальний розсіювач особливої ​​конфігурації, що виділяє лампу з ряду аналогічних. Міцний корпус виконаний з металу. Сенсорне управління в приладі - як в самих топових моделях сучасної техніки. Сушаться покриття за дуже короткий час, всього 10-30 секунд, що дуже важливо для професійних майстрів.

Габарити досить компактні, а прилад в цілому зручний для перенесення. Таймер-секундомір відліку часу сушіння допомагає в роботі. Єдиним мінусом приладу є обмежений список полімеризації покриттів. Але ця особливість є у всіх світлодіодних аналогів для манікюру.

Diamond LED + UV

Прилад став фаворитом професійних майстрів. Це типовий приклад гібридного апарата. У ньому є потужні світлодіоди і 1 ультрафіолетова лампа. Висушити нігті можна рекордно швидко і з будь-яким покриттям. Компактні розміри для одних є перевагою, а для інших - недоліком. Суперечливі відгуки має таймер. Корисна опція, але тільки якщо ви робите нігті, як майстер в салоні. Для самостійного використання прилад не призначений, так як панель таймера знаходиться на його задній стороні.

Як правильно користуватися?

Для отримання стійкого покриття важливо правильно використовувати пристрій. Для цього перед роботою слід ознайомитися з інструкцією. Лампи використовують тільки для тих типів покриттів, які вказані виробником, в іншому випадку манікюр може мати непередбачуваний результат. Для УФ-ламп перед безпосередньою сушінням рекомендується попереднє включення і прогрівання лампи протягом 5 хвилин.

Важливо своєчасно замінювати приходять в непридатність лампи, це впливає на результат роботи і стійкість манікюру. Якщо ви використовуєте лампу не тільки для себе, але і з метою надання послуг, після кожного нового клієнта її потрібно обробляти дезинфікуючим засобом.

Чи можна сушити звичайний лак?

Звичний лак теоретично можна сушити під ультрафіолетовою лампою. Ефект буде приблизно як на сонце. Однак робити це не рекомендується, так як прилад нагрівається, і покриття може просто потекти. Якщо потрібно висушити нігтики швидше, краще придбати швидковисихаючий лак, який повністю твердне на нігтях за хвилину.

Сушка звичайного лаку під світлодіодними лампами не дасть ніякого ефекту. Вони розраховані не на просушування поверхні, а на полімеризацію під дією потоку світлових частинок особливих компонентів гель-лаку. Таких речовин немає в звичайному лаку, тому потрібного прискорення процесу не вийде.

Як часто потрібно міняти?

Заміна залежить від інтенсивності використання приладу. Світлодіоди не підлягають заміні. Зате встановити нові лампи ультрафіолетового спектра не складе труднощів. Якщо ви робите манікюр тільки собі або парі подруг, то якісних ламп може вистачити і на рік. У манікюрних салонах їх змінюють приблизно кожні 3 місяці, так як старі прилади поступово втрачають потужність, і час роботи майстра через довшої просушування збільшується. Про необхідність змінити лампу скаже зменшення яскравості на 40% і більше або потемніння окремих ділянок світлового елемента.

Як продовжити термін служби?

Люмінесцентні елементи в манікюрною лампі швидко псуються не тільки в результаті тривалої роботи. Від частих включень і виключень вони також виходять з ладу, крім того, так вони споживають більше електроенергії. Оптимально, щоб лампа працювала безперервно 2-3 години з перервою хоча б о 1 годині.

Про те, як правильно вибрати УФ-лампу для нігтів, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Лампа для манікюру: як вибрати і користуватися?
Сьогодні гарний дизайн нігтів став доступним для кожної модниці. Крім того, втілити ефектний манікюр в життя можна не тільки в салоні, але і в домашніх умовах.
Лампи для нарощування нігтів: види і поради щодо вибору
Красиві і доглянуті руки - візитна картка кожної жінки. Однак далеко не всі представниці слабкої статі можуть похвалитися міцною і рівною нігтьової пластиною, яка могла
Як зробити гарний червоний манікюр шелаком?
Покриття шелак дуже затребуване жінками всіх віком. Пояснюється така популярність декількома причинами: лак ідеально лягає на ніготь, тримається до трьох тижнів і
Гібридні лампи для нігтів: що це таке і як правильно користуватися?
Сьогодні без манікюру не обходиться жодна сучасна дівчина. Якщо нігті недостатньо міцні і ламкі, ситуацію рятує нарощування штучних пластин, зміцнення натуральних
Як правильно і скільки за часом сушити гель-лак?
Часи, коли дозволити собі стійке довгострокове покриття на нігтях могли тільки жінки з хорошим достатком, вже давно позаду.