Сухе масло для волосся: що це таке і як використовувати?
Індустрія краси не перестає радувати сучасне співтовариство різними продуктами. На полицях магазинів можна побачити найнеймовірніші товари, серед них - сухе масло для волосся. Зовні вони мало чим відрізняється від того, яким звикли користуватися багато модники і модниці, однак, різниця відчувається вже після першого використання.
Характеристика
Сухим маслом в косметології почали користуватися порівняно недавно, але за короткий час засіб встигло завоювати довіру покупців. Необізнана людина може подумати, що цей продукт являє собою щось подібне на порошок або тальк, але в дійсності це масляниста рідина, що нагадує рослинне масло, яке використовується в кулінарії. Рідке масло втирається в шкіру голови точно так же, як і звичайні ефірні масла.
Відмінність полягає лише в тому, що перший засіб не вимагає видалення водою. Його не було змивають, оскільки суху речовину не залишає жирного блиску на волоссі. Інноваційний косметологічне засіб продається в красивій тарі, що нагадує пляшки з шампунем, також реалізується і у вигляді спрею.
При використанні масла-спрея на виході засобу з флакона виходить невагоме хмарка з найдрібнішими олійними крапельками, які розподіляються на волоссі і поверхні шкіри голови, залишаючи нежирне покриття з ледве помітним ароматом.
Властивості і переваги
Сухе масло можна використовувати як самостійне знаряддя для поліпшення стану волосся, так і в складі масок домашнього виготовлення для догляду за шевелюрою і тілом. Переваги сухого масла незаперечні. Продукт косметології:
- не ускладнює волосся;
- не залишає жирного блиску на волоссі;
- не потребує змивання водою;
- не забиває пори, тому шкіра голови вільно «дихає»;
- дарує шевелюрі гладкість, локони легко розчісується;
- підходить всім типам волосся і шкіри;
- захищає шевелюру від зовнішніх негативних факторів навколишнього середовища;
- можна використовувати в будь-який сезон року;
- надає позитивний ефект з першої хвилини використання;
- діє як лікувальний засіб при тривалому застосуванні.
Перед тим як вибрати якісний товар, який відповідає всім вищевказаним властивостям, необхідно уважно прочитати етикетку зі складом. В описі повинні перераховуватися виключно натуральні речовини - це перша ознака хорошого кошти. Якщо ж у флаконі є ефірні масла, значить, засіб ставитися не тільки до косметологічних, а й до лікувальних, адже саме ефірні компоненти лікують.
Сухе масло не може нашкодити, звичайно, якщо правильно ним користуватися. Також не має воно і будь-яких протипоказань. Єдине застереження, про яке не перестають говорити косметологи - масло не можна наносити на брудні, погано вимиті волосся.
Склад
Основним компонентом, який відрізняє сухе масло від подібних засобів - це циклометикон, що дарує унікальні властивості косметологічному продукту. Завдяки цій речовині шкіра голови стає гладкою, а волосся ніжними і шовковистим. Гладкість локонів з'являється через силікону, що міститься в циклометикон, який до всього іншого знижує липкість і жирність сухого масла, підвищує його поглинання. Клітини волосся не в змозі поглинути молекули циклометикон, оскільки вони занадто великі. Тому сухі масла і створюють на поверхні волосяного покриву найтонший захисний і відновлювальний шар.
Другим, але не менш важливим компонентом є саме масло. Найчастіше використовують горіхові варіанти (наприклад, мигдальне або фундук). Вони характеризуються високою активністю, при цьому мають малу ступінь жирності. Щоб засіб було не тільки корисним, а й добре пахло, виробники використовують різні ефірні масла (лаванди, апельсина, персика).
Коли застосовувати?
Приводом для використання сухого масла є такі ознаки.
- Сухість шкіри, поява лупи. До таких наслідків призводять занадто часте миття волосся, застосування агресивних миючих складів, життя в не дуже здорової екологічної обстановці, сухий клімат. Оздоровлення шевелюри сухим маслом повинно відбувається не надто інтенсивно, тобто промащувати волосся потрібно не більше одного разу. При регулярному використанні засіб, позитивний ефект не змусить себе чекати.
- Сверблячка шкірного покриву. Нерідко це наслідок захворювання - себорея. Якщо немає видимих лущення, а епідерміс не порушений, значить, причиною корости є алергія на косметичний миючий засіб.
- Складність при розчісуванні. Масло-спрей діє набагато м'якше, ніж лак для фіксації локонів. Також завдяки маслу легше робити зачіску.
- посічені кінчики. Вважається самої труднорешаемой завданням. При шаруються кінцях волосся вимагають особливої уваги і догляду. Застосування масла допоможе зупинити негативний процес. Особливо добре діє комбінація сухого масла з кондиціонерами і масками.
- Повільне зростання волосяного покриву. Засіб відновлює нормальну роботу волосяних цибулин завдяки тому, що прибирає жировий прошарок з поверхні голови.
- Жорсткі, тьмяні пасма. Після нанесення масла волосся без праці розчісується, що не сплутується, красиво струмують і не стирчать.
Застосування
Сухий флюїд легкий в застосуванні. Наносити його можна як на сухі, так і на вологе волосся. Якщо хочеться обробити вологі локони, то попередньо їх потрібно очистити усіма косметичними засобами, які зазвичай використовуються (шампунь, кондиціонер, бальзам). Після необхідно промокнути локони рушником і розпорошити масло-спрей по всій довжині шевелюри. Особлива увага приділяється кінчиків - самому уразливому місцю.
Промивати водою склад не потрібно, точно так же, як і сушити зволожене волосся феном. Краще дозволити їм висохнути природним шляхом.
Якщо зволожити потрібно сухе волосся, то важливо простежити, щоб на них не виявилося зайвої сальності. Завдяки маслу можна додати блиск навіть тьмяним волоссю. Це особливо цінне властивість косметичного засобу, коли немає часу вимити голову. В такому випадку краще використовувати флакон з дозатором. Видавав невелику кількість складу, масажними рухами рук необхідно розподілити флюїд по волоссю. Через кілька хвилин очікування можна сміливо творити нову зачіску, ніхто не здогадається, що шевелюра перебуває в стані не першої свіжості.
Деякі жінки скаржаться на те, що після застосування сухого масла їх волосся втрачають обсяг, стають неохайними. Насправді ж засіб не винне, причиною такої неприємності є неправильне використання екстракту. Не можна зволожувати їм коріння волосся. Дотримуючись нехитрих правил, можна отримати красиві і здорові волосся.
Як вибрати?
Одне і те ж масло косметологи не рекомендують використовувати для різних волосся. Залежно від типу шевелюри, можливих її проблем і підбирається відповідне засіб. Наприклад, для сухих і позбавлених сили волосся масла виробляють різного складу. Такі екстракти бувають базовими та ефірними. Перший вид - це свого роду фундамент для лікувальних масок, а другий може виступати самостійною продукцією. Часто два види масел змішують один з одним і з різними косметичними товарами для волосся.
При покупці кошти також важливо брати до уваги, що сухі масла надають різний вплив на шкірний і волосяний покриви голови. Для досягнення більш якісного ефекту дуже часто змішують різні склади.
Протипоказання і запобіжні заходи
Особливих протипоказань до використання сухого масла немає. Однак ніколи не можна ігнорувати ймовірність прояву алергічних реакцій. Щоб уникнути подібного неприємного явища, необхідно перед використанням засобу протестувати його на одному чутливому ділянці шкіри, наприклад, капнути засіб на зап'ясті. Якщо через кілька хвилин ніяких негативних проявів не з'явиться, можна спокійно користуватися флюїдом.
Не можна наносити його на занадто брудне волосся, інакше зовнішній вигляд шевелюри істотно зіпсується. Якщо волосся за своєю природою жирні, потрібно наносити на них мінімальна кількість засобу. Коріння косметологи не радять промащувати маслом, досить промокнути їм кінчики і основну довжину. Сухе масло можна використовувати кожен день, особливо в спекотні літні дні, коли волосся особливо сильно страждають від дії ультрафіолету. Без особливих зусиль даний продукт вирішить відразу кілька важливих завдань: поліпшить стан волосся - як зовнішнє, так і внутрішнє.
Про те, як самостійно приготувати сухе масло для волосся в домашніх умовах, ви дізнаєтеся з наступного відео.