Технологія проведення механічного чищення обличчя
В умовах сучасного світу шкіра обличчя кожен день піддається впливам навколишнього середовища, таким як сонце, вітер, мороз, автомобільні вихлопи і пил. Все це пошкоджує шкірні покриви і несе негативні наслідки. Пори закупорюються, шкіра перестає дихати, в них з'являються бактерії і, як наслідок, виникає запалення. Звичайного щоденного вмивання недостатньо, щоб повністю позбавити особу від забруднень.
Для кращого очищення застосовується спеціальна процедура, яка звільняє пори. Механічний метод чистки - один з найпопулярніших і дієвих на сьогоднішній день.
Що це таке?
Механічна (мануальна, ручна) чистка - косметична процедура, яка проводиться для глибокого очищення шкірних покривів.
Після чищення шкіра звільняється від чорних крапок, прищів, глибоких сальних пробок і відмерлих клітин.
Ручний метод чистки дуже ефективний, але травматичний.
Плюси механічного чищення:
- глибоке і ефективне очищення;
- регулювання вироблення шкірного сала;
- поліпшення кровообігу;
- поліпшення кольору і текстури шкіри;
- збільшення сприйнятливості до засмаги;
- підвищення здатності шкіри вбирати крем;
- зменшення кількості чорних крапок і прищів;
- зникнення запалених ділянок;
- недовгий час виконання процедури (не більш години);
- низька вартість;
- легкість виконання.
Мінуси ручного чищення:
- хворобливість;
- тривалий відновної період після процедури (близько трьох днів).
Показання
Ручна чистка дуже травматична і хвороблива, тому її не робитимуть без видимих причин.
Показання до механічної чищенні:
- жирна шкіра;
- розширені пори;
- чорні точки;
- акне;
- знижений тонус шкірного покриву;
- нерівномірний колір обличчя.
Будь-яке запалення на обличчі - це відображення внутрішніх процесів організму. Перш ніж позбуватися від видимих недосконалостей, потрібно визначити причину їх появи і пройти курс лікування.
У зв'язку з тим, що ця процедура травмує шкіру і має стійкий ефект, її не можна робити часто. Рекомендується користуватися нею для власниць жирної шкіри - раз в три або чотири місяці. При комбінованій шкірі процедуру можна проводити раз на півроку. Якщо шкіра суха, мануальну чистку особи радять робити тільки один раз в рік в літній період. Щоб не нашкодити шкірі і отримати потрібний ефект, необхідно проконсультуватися з косметологом з питання періодичності виконання чистки.
Протипоказання
Кожна косметична процедура має протипоказання. Не варто нехтувати порадами професіоналів і ризикувати власним здоров'ям і красою.
Список протипоказань до проведення механічного чищення:
- герпес;
- дерматит;
- фурункульоз;
- екземи;
- дуже суха шкіра;
- ламкі судини;
- алергія на косметичні препарати;
- захворювання кровоносної системи;
- бронхіальна астма;
- гіпертонічна хвороба;
- низький больовий поріг;
- менструація.
Підготовка
Для початку потрібно визначити, що є причиною запалень на обличчі. Зазвичай недосконалості виявляються симптомами різних захворювань організму. Варто звернутися до дерматолога, виявити джерело симптоматики і пройти медикаментозне лікування. Тільки після цих етапів і за направленням лікаря можна вирушати до косметолога для чищення шкіри.
Необхідно пам'ятати, що в перші три дні після процедури обличчя виглядає непрезентабельно, можливо почервоніння і маленькі ранки.
Тому механічне чищення особи не рекомендують робити перед важливим заходом.
Підготовку до процедури слід починати за кілька днів. Треба максимально зменшити запалення на обличчі. Для цього потрібно відмовитися від солодкого, знизити обсяг використання декоративної косметики і наносити підсушує крем на запалені ділянки обличчя.
Фахівці радять за день до мануальної чистки зробити абсорбуючу маску з глиною. Безпосередньо перед походом до косметолога необхідно очистити обличчя придатними типу шкіри засобами.
Як зробити?
Ручна чистка - проста процедура, яку можна виконати самостійно вдома. Але все ж будь-яку справу краще довірити професіоналу і звернутися в косметичний салон. До того ж в салоні дотримуються правил антисептики і асептики, що допомагає уникнути небажаних ускладнень після процедури.
Перед відвідуванням косметологічного кабінету не варто наносити макіяж. Краще очистити шкіру своїм улюбленим засобом, щоб полегшити роботу косметолога і скоротити час на підготовчий етап чищення.
Механічна чистка включає в себе три основних етапи: підготовчий, сама чистка та заключний.
На першому етапі відбувається підготовка до чищення.
Всі інструменти і руки майстра повинні бути оброблені антисептичним препаратом. На час процедури косметолог обов'язково надягає стерильні рукавички.
Обов'язковий демакияж і очищення шкіри від сала і бруду. Зазвичай достатньо протерти обличчя лосьйоном, але при необхідності спеціаліст може завдати очищувальну маску. Кошти мають підходити за типом шкіри.
Далі слід розширення пір. Існують кілька основних методів: розпарювання, розігріваючий гель, холодну гідрування і водні компреси. Потрібно врахувати, що не всі способи підходять абсолютно кожній дівчині. Розпарювання можна робити при гіпертонії, бронхіальній астмі, розташованих близько до шкіри капілярах і не зажили рани.
Потім поверхню шкіри обробляється бистровращающейся щітками. Даний етап необов'язковий, тому його роблять не у всіх салонах.
На другому, основному етапі відбувається мануальна чистка шкіри обличчя.
Для чищення фахівець використовує кілька інструментів:
- Ложка Уно - двухконечний інструмент, на одному кінці якого ложка з отвором, на іншому - маленьке ситці. Ложкою видаляють поодинокі прищі, ситцем - чорні точки і комедони.
- Петля Відаля підходить для ліквідації глибоких комедонів і поверхневих вугрів.
- Голка Відаля використовується для видалення жировик і глибоко розташованих вугрів.
Якщо у косметолога не виходить видалити забруднення за допомогою інструментів, він робить це руками, стискаючи ділянку шкіри вказівними пальцями, обгорнутими стерильними хустками.
Перед роботою оброблювану ділянку шкіри протирають лосьйоном. Після кожного видалення забруднення косметолог обов'язково обробляє інструмент і шкіру дезинфікуючим складом.
Опрацювання шкіри відбувається проти ходу вивідних проток сальних залоз. Видалення одиночних недосконалостей здійснюється по ходу протоки.
Чистку можна робити більше двадцяти хвилин, тому що за цей час пори звужуються і будь-яка дія стає дуже болючим. Якщо покладеного часу не вистачає, щоб повністю очистити шкіру, лікар призначає повторну процедуру.
На заключному етапі шкіру дезінфікують і заспокоюють. Майстер обробляє шкіру дезинфікуючим лосьйоном і завдає спеціальну маску. Маска вбирає надлишок сала, знімає запалення, заспокоює шкіру і звужує пори. Після маски можна зробити легкий масаж. Він допоможе поліпшити кровообіг.
Не можна залишати салон відразу після проведення процедури. Потрібно почекати близько півгодини, щоб пори повністю звузилися, і тільки після цього виходити на вулицю. Інакше пори заб'ються брудом і чистка виявиться марною тратою часу і грошей.
Виконання процедури в домашніх умовах складається з таких же етапів. Інструменти, які використовує професіонал, коштують відносно дешево і їх легко знайти в продажу.
Якщо немає бажання витрачатися на обладнання, можна обійтися тільки руками без застосування спеціальних інструментів. Перед проведенням чистки обличчя потрібно привести в порядок нігті. Вони повинні бути короткими і акуратно підстриженими, щоб не завдавати зайвий шкоди шкірі. Краще проробляти процедуру в одноразових медичних рукавичках. При відмові від рукавичок потрібно дуже ретельно вимити руки з антибактеріальним милом і обробити їх спиртом.
Ручне чищення потрібно проводити, сидячи перед збільшувальним дзеркалом в добре освітленому місці. Перед початком процедури потрібно зняти макіяж і вмитися з гелем, відповідним за типом шкіри.
Щоб розширити пори, потрібно розпарити обличчя. Можна скористатися звичайною водою, але краще розпарити шкіру над відваром ромашки або календули. Ромашка має дезінфікуючі і регенерують, календула має антисептичну і протизапальну дію.
Спочатку потрібно прокип'ятити відвар три хвилини, потім зняти каструлю з плити і нахилити над нею голову, прикрившись щільним рушником для створення парової лазні. Здійснювати розпарювання потрібно дуже акуратно, щоб не обпекти шкіру.
П'яти хвилин буде достатньо, щоб пори розкрилися.
Тепер потрібно продезінфікувати руки і протерти обличчя трипроцентним розчином перекису водню. Можна приступати до чищення особи, попередньо обернувши вказівні пальці нетканими стерильними серветками. Потрібно здавлювати пальцями шкіру біля забруднення, щоб вивести сальне освіту з пір. Важливо періодично протирати лосьйоном або дезинфікуючим засобом руки і обличчя.
Не варто забувати, що виконувати чистку можна не довше двадцяти хвилин, інакше пори закриються і шкоди від процедури буде більше, ніж користі. На завершення процесу потрібно протерти обличчя розчином перекису водню і нанести заспокійливу маску.
Великим плюсом домашньої чистки є відсутність потреби виходу на вулицю. Це дозволяє дати шкірі трохи відпочити після хворобливого заходи, не піддаючи її небажаним впливам.
Подальший догляд
Механічна чистка дуже сильно травмує шкіру. У перші дні після процедури їй потрібно особливу увагу. Якщо не дотримуватися правил постпроцедурного догляду, можна отримати небажані ускладнення. Зазвичай нехтування порадами косметолога з питання турботи за шкірою після чистки є причиною неприємних наслідків.
Після механічного чищення важливо:
- не допускати контакту шкіри з водою в перші дванадцять годин після процедури;
- уникати перепадів температур (не ходити в баню, сауну);
- уникати сонячних променів і не відвідувати солярій;
- не відвідувати басейн;
- використовувати сонцезахисний крем;
- не вживати алкоголь;
- пити побільше води;
- не користуватися косметикою;
- не використовувати спиртовмісні кошти;
- ранки обробляти йодом або антисептичним засобом;
- не знімати скоринки у підсохлих ранок;
- зволожувати шкіру жирним кремом;
- вмивати обличчя засобом для чутливої шкіри або мінеральною водою.
Можливі ускладнення
Негативні наслідки механічного чищення досить рідкісні і зазвичай трапляються через нехтування постпроцедурним відходом або помилок косметолога. При дотриманні всіх правил ніяких ускладнень бути не повинно.
Почервоніння має піти за три дні. Для його зняття потрібно наносити заспокійливі маски і використовувати холодні трав'яні компреси.
Набряк повинен пройти за два дні. Якщо набряклість не спадає, необхідно проконсультуватися з лікарем. Він може бути симптомом прихованого захворювання або алергії.
Синці допоможе видалити гепариновая мазь.
Прищі можуть виникнути через неакуратність косметолога або через неправильного догляду за шкірою після чистки. Для вирішення проблеми потрібно звернутися до дерматолога. Алергічна реакція лікується антигістамінними препаратами.
Інфікування відбувається при порушенні правил асептики і антисептики при здійсненні процедури. Для лікування використовують антибактеріальні засоби.
Рубці, що виникли в результаті порушень правил проведення чистки і подальшого догляду, видаляються за допомогою спеціальних косметичних методів.
При виникненні будь-якої проблеми зі шкірою слід негайно звернутися до лікаря. Самолікування може призвести до погіршення ситуації.
Рекомендації
Механічна чистка обличчя - кардинальна міра для боротьби з недосконалостями шкіри. Щоб рідше вдаватися до цієї неприємної процедури, потрібно стежити за своїм способом життя. Правильне харчування, регулярні заняття спортом, достатня кількість сну і прогулянки на свіжому повітрі допоможуть зберегти шкіру обличчя свіжою, здоровою і красивою. Постійні висипання на обличчі можуть бути симптомом будь-яких серйозних проблем з організмом. В такому випадку необхідно звернутися до лікаря для виявлення причини і лікування хвороби.
Якщо стежити за шкірою і уважно доглядати за нею, то досить буде проводити чистку один раз на рік. У літній період підвищується робота сальних залоз, збільшується обсяг вироблюваного сала, пори починають сильно забруднюватися. Саме в цей момент шкірі потрібна допомога і очищення.
Крім мануальної, існують ще кілька видів чищення: вакуумна, ультразвукова, лазерна і хімічна.
Вакуумна чистка відбувається спеціальним приладом, який витягує бруд з пір. Під час ультразвукового чищення на шкіру впливають ультразвуковими хвилями. Це допомагає боротися з невоспаленних вуграми, освітлювати пігментні плями і стимулювати вироблення еластину і колагену. При лазерному методі промінь лазера проникає у верхні і середні шари епідермісу і видаляє мертві клітини і забруднення. Ця процедура вважається найбільш безболісною і безпечною в питанні інфікування. Хімічна чистка - видалення відмерлих клітин і надлишок сальних виділень за допомогою хімічних кислот.
Багато косметологи кажуть, що кращого результату можна досягти, якщо проводити комбіновану чистку обличчя.
Наприклад, поєднувати мануальну і ультразвукову чистки.
Відгуки
У мережі залишено безліч відгуків про механічному чищенню дівчатами, які зважилися на цю процедуру. Всі вони відзначають сильну болючість процедури. Але постійні клієнтки косметичного салону помічають, що з часом переносити біль стає легше. Ступінь її залежить від стану шкіри і больового порогу.
Про ефективність кажуть більшість зважилися на цю процедуру. Після чистки помітно зменшується кількість чорних крапок, прищів, комедонов, колір обличчя стає рівнішим.
Почервоніння шкіри - неминуче неприємний наслідок процедури. В основному, почервоніння проходить до ранку наступного після процедури дня. Але все ж краще не чистити обличчя за день до важливої події, про всяк випадок.
Про ускладнення, що з'явилися з-за порушень правил асептики і антисептики, в мережі дуже мало інформації. Через це можна зробити висновок, що в салонах уважно стежать за дотриманням всіх правил.
Рідко зустрічаються і скарги на погану роботу майстра. Але буває, що фахівець працює кілька грубо і залишає дрібні ранки на шкірі.
Найчастіше ускладнення бувають через неправильного догляду за шкірою обличчя після процедури. Дівчата неуважно слухають поради косметолога або нехтують ними. З цієї причини виникають неприємні ускладнення, такі як нові прищі, лущення, рубці.
Про чистку в домашніх умовах тільки позитивні відгуки. Дівчата радять добре розпарити шкіру і стежити за прикладається силою, тоді процедура пройде менш болісно і більш ефективно.
Ціна процедури відрізняється в залежності від регіону, рейтингу салону і кваліфікації майстра, тому конкретних коментарів на тему вартості немає. До того ж, як відомо, поняття дорожнечі у всіх різні.
В цілому, відгуки про механічному чищенню позитивні. Дівчата рекомендують цю процедуру, але потрібно перетерпіти біль, тоді вийде досягти бажаного результату.
Проаналізувавши інформацію про механічному чищенню і вивчивши відгуки тих, хто її вже пройшов, можна зрозуміти, що мануальна чистка - дуже корисна процедура.
Мінусом є висока хворобливість, але результат допомагає забути про біль і перетерпіти всі неприємні відчуття. Негативні наслідки вкрай рідкісні, а протипоказань до проведення процедури мало. Вона проста у виконанні, але вимагає особливого догляду за шкірою кілька днів. Вартість механічного чищення обличчя є доступною для більшості дівчат.
При дотриманні всіх правил проведення чистки і догляду за шкірою після процедури можна отримати чисту, красиву і здорову шкіру.
Здоровий спосіб життя дає можливість зберегти ефект, отриманий після мануальної чистки обличчя, на більш тривалий термін. Чиста вода, здоровий сон і прогулянки на свіжому повітрі допомагають шкірі залишатися здоровою і сяючою.
Постійні висипання на обличчі - сигнал організму про хвороби. В цьому випадку краще не зловживати чищенням особи, тобто виключно позбавленням від симптомів, а звернутися за допомогою до лікаря, виявити хворобу і приступити до її лікування. Після успішного лікування захворювання можна прибирати видимі симптоми з особи.
Всі сумніви і побоювання з приводу механічної чистки особи не повинні з'являтися, якщо завжди пам'ятати про ефективний результат, який дає дана процедура.
Відгук про механічному чищенню особи дивіться в наступному відео.