Вибираємо лампу для гель-лаку
Сьогодні для створення якісного та практичного манікюру часто використовуються гель-лаки, біогелі і різноманітні кольорові гелі. На жаль, їх неможливо використовувати без застосування спеціальної лампи, адже саме вона дозволяє закріпити їх на нігтики. Сьогодні такі лампи зустрічаються не тільки в салонах краси, багато модниць вже придбали такий прилад для домашнього застосування, щоб створювати дивовижний і стильний манікюр самостійно. Варто докладніше розглянути особливості лампи для гель-лаку, її плюси і недоліки, особливості вибору, а також різновиди та рейтинг кращих моделей.
Характеристика
В даний час не тільки професіонали нейл-арту, а й новачки в цій сфері, а також звичайні користувачі віддають перевагу при створенні модного і міцного манікюру гель-лаків. Їх особливість полягає в тому, що для сушки обов'язково буде потрібна спеціальна лампа, адже тільки з її допомогою можна домогтися повного висихання. Щоб правильно підібрати лампу для гель-лаку, слід для початку докладніше розглянути принцип її функціонування. Це спеціальний прилад, який застосовується для затвердіння певних речовин. Він випускає ультрафіолетове випромінювання, тобто хвилі, що мають конкретну довжину. Це дозволяє зробити полімеризацію гель-лаку, тим самим міцно і надовго зафіксувавши його на нігтики.
Ультрафіолетові промені забезпечують перетворення рідкої, в'язкої субстанції в стійку поверхню, яка відрізняється міцністю. Саме за допомогою цієї нескладної технології можна гарантувати тривалий манікюр. Можна бути впевненими, що через два тижні ваш нейл-арт не потріскається.
Користь і шкода
Відомо, що ультрафіолетове випромінювання шкідливе для здоров'я людини, але не варто думати, що лампи для сушіння гель-лаку теж є шкідливими для здоров'я. Щоб висушити нанесений лак на нігтики, достатньо всього від 30 секунд до 2 хвилин. За цей час вплив ультрафіолету на здоров'я людини є мінімальним, тому не варто переживати. Єдине, що при регулярному використанні такої лампи шкіра рук може швидше почати старіти. Щоб уберегти себе від цього, досить за 20 хвилин до самої процедури манікюру нанести крем для рук. Це дозволить створити захисний бар'єр.
Також варто поговорити і про користь таких ламп. Ми всі прагнемо, щоб наші нігтики виглядали красиво і доглянуто, але деколи не можемо часто ходити в салон, щоб зробити новий манікюр. За допомогою гель-лаку можна добитися того, що манікюр буде виглядати як новенький не один тиждень. Звичайно, домогтися такого ефекту без лампи просто неможливо. Тому можна сміливо стверджувати, що за допомогою цього приладу можна заощадити багато часу.
Види ламп
Сьогодні на вибір покупцям представлений широкий вибір ламп для гель-лаку від різних виробників. Кожен зможе підібрати оптимальний варіант в залежності від фінансових можливостей і цілей. Варто розглянути докладніше основні різновиди ламп, а також їх особливості.
Ультрафіолетові
Такі лампи стали першими приладами в сфері нейл-арту. Їх ще прийнято називати UV-лампами. Сьогодні вони користуються популярністю, оскільки володіють наступними перевагами:
- величезний вибір дизайну - сучасні виробники використовуються різні форми і колірні варіації для створення таких приладів, що точно оцінять модниці нейл-арту;
- вартість - такі прилади представлені в різних цінових категоріях, що надає можливість вибору, а також робить прилади доступними для всіх бажаючих.
Крім плюсів, ультрафіолетові лампи мають і недоліки, такі як:
- випромінювання UV-ламп робить негативний вплив на очі, що обов'язково варто враховувати при роботі з цим пристроєм;
- використання такої лампи висушує не тільки гель-лак, але і нігтьову пластину, а також шкіру рук;
- ультрафіолетові моделі досить швидко перегорають, що означає часту їх заміну, а це негативним чином позначається на фінансах власника.
Важливим критерієм ультрафіолетової моделі виступає її потужність. Лампи стандартного типу зазвичай мають 9 ват, хоча досить часто зустрічаються моделі від 18 до 54 ват. Варто зазначити, що потужність має прямий вплив на якість полімеризації і тривалість процесу сушіння. Оптимальним рішенням є прилад потужністю 36 ват. Така лампа зазвичай оснащена чотирма лампочками. Щоб висушити шар гель-лаку потрібно всього 2 хвилини.
Не варто забувати і про таймері, який присутній в ультрафіолетових лампах. Якщо розглядати прості моделі, то там можна зробити установку часу на хвилини. Багато набувають прилади з двома режимами. Можна вибрати режим «2 хвилини» або «∞». У другому випадку лампа буде працювати до тих пір, поки не натиснути на кнопку вимикання. А ось дорогі варіанти надають проводити встановлення часу по секундах. Саме такі лампи є найбільш економічними в експлуатації.
Ультрафіолетова лампа може бути представлена різними розмірами, що також варто враховувати при виборі оптимального варіанту. Зазвичай професіонали нейл-арту набувають лампи великого розміру, оскільки в них можна одночасно сушити обидві руки.
Таким чином, значно економиться час, процедура сушки скорочується в два рази. А ось для особистого використання в домашніх умовах ідеально підійде компактний варіант.
LED-лампи
Відносно недавно з'явилися в продажу LED-лампи. Головний їх плюс полягає в тому, що вони дозволяють зробити полімеризацію досить швидко. Ці прилади, звичайно ж, по вартості є дорожче першого різновиду, але вони працюють тривалий час без поломок і заміни ламп, оскільки світловипромінюючі діоди характеризуються тривалим терміном експлуатації. Якщо один з них перестане працювати, то інших діодів буде достатньо, щоб продовжити роботу з лампою, що є незаперечною перевагою світлодіодних видів.
Лампи зі світлодіодами набагато краще приладом з лампочками UV, адже з їх допомогою гель-лак на нігтики можна висушити за все за 10-30 секунд. Це дозволяє істотно економити час на створення манікюру, тому такі пристосування часто застосовуються в салонах краси. Якщо потрібно придбати LED-лампу для домашнього використання, тоді варто віддати перевагу варіантам з потужністю 6 ват. Вони характеризуються невисокою вартістю, компактними розмірами і такої ж якості, як і УФ-моделі.
Дуже важливо враховувати розташування світлодіодів, оскільки від цього залежить рівномірність полімеризації. Відмінним вибором є той варіант, в якому вони розташовані зверху і з боків.
Сучасні виробники пропонують моделі навіть з сенсорним управлінням. Такий прилад вмикається, коли рука знаходиться в лампі, а якщо витягнути руку, то лампа автоматично вимкнеться. Це дуже зручно і економно. До переваг LED-ламп варто віднести те, що вони не схильні до нагрівання, а також під час експлуатації не викликають неприємних відчуттів. Шкіра ваших рук, як і нігтики знаходяться в цілковитій безпеці. А також варто відзначити, що випромінюється світло є нешкідливим для очей, оскільки працює без пульсації.
На жаль, LED-лампи володіють такими недоліками:
- можуть висушити не всі гель-лаки;
- випромінюють ультрафіолет, який має нижче діапазон, якщо порівнювати з флуоресцентними;
- досить висока вартість.
Газосветние
Ще недавно майстра нейл-арту вирішували, що краще придбати - UV або LED для сушки гель-лаку, як з'явилося більше нове рішення - CCFL. Це прилад можна назвати гібридним або комбінованим, оскільки він об'єднує принцип роботи як світлодіодів, так і флуоресцент. Незаперечними плюсами газосвітних ламп виступають такі особливості, як довговічність і низьке споживання енергії. Такий варіант дозволяє провести якісну сушку будь-яких гель-лаків, а також таке рішення підходить для моделювання гелів, що робить його універсальним. Прилад є безпечним для здоров'я, а також не пересушує шкіру рук.
Єдиний мінус - це більш тривалий процес полімеризації, якщо порівнювати з LED-аналогом, адже час його роботи може бути від 30 секунд до 3 хвилин.
Правильно підходимо до вибору
Перед покупкою лампи для гель-лаку необхідно врахувати різні чинники. Це дозволить зробити правильний вибір і не розчаруватися в покупці. Отже, вибираючи цей прилад, варто прийнято до уваги кілька критеріїв.
Номінальна потужність
Такі прилади набувають не тільки професіонали, але і самоучки для використання в домашніх умовах. Щоб вибрати оптимальний варіант, варто в першу чергу звернути увагу на потужність моделі, оскільки цей фактор має прямий вплив на швидкість роботи. Якщо зупинити свій вибір на потужній лампі, використовувати її досить часто, то збільшиться споживання електроенергії. Але потужність приладу впливає на швидкість полімеризації покриття. Тільки потужна лампа гарантує процес сушіння всього за 30 секунд. Такий варіант є ідеальним для салонів краси, де в день майстер обслуговує досить велика кількість людей. Для особистого використання підійде модель з середньою потужністю.
Розміри, вага і форма
При виборі розмірів і форми апарату можна відштовхуватися від особистих переваг. Але фахівці рекомендують купувати для роботи в салоні лампи без гострих кутів, щоб звести до мінімуму можливість травмування клієнта. Невеликий варіант дозволить виробляти сушку кожної руки окремо, в той час як апарат великих габаритів - відразу двох рук. У продажу навіть є прилади, які сушать кожен нігтик окремо, оптимальним рішенням є лампа, призначена для пальчиків однієї руки. Вага апарату відіграє велику роль.
Якщо майстер нейл-арту робить виїзний манікюр, то краще підійде компактна модель, а ось для роботи в салоні можна використовувати обладнання великих габаритів.
Комплектація
Зручність експлуатації обладнання залежить багато в чому від комплектації. Варто взяти до уваги, що цей критерій має пряму залежність з ціною. Чим більше функцій має лампа, тим дорожче вона буде коштувати. Оптимальний варіант повинен мати такими функціями:
- автоматичне включення і виключення приладу дозволить майстру не витрачати час і не перемикати увагу на сам прилад;
- наявність таймера дозволить майстру відчувати себе більш вільно, адже не буде необхідності засікати час і постійно дивитися на годинник, так як після заданого часу лампа вимкнеться автоматично;
- варіанти зі знімним дном дозволять використовувати прилад ще й для педикюру, а також забезпечить зручний доступ до лампочок, які доведеться час від часу міняти;
- за допомогою вбудованого вентилятора всі елементи приладу зможуть в міру необхідності охолоджуватися, що продовжить час експлуатації цього обладнання, а також захистить користувачів від можливих опіків.
Дизайн
Сучасні виробники ламп для гель-лаку надають широкий вибір моделей, які відрізняються не тільки функціями, а й зовнішнім виглядом. При виборі колірного виконання і дизайну приладу кожен покупець можна відштовхуватися від особистих переваг і побажань. Варто керуватися стилем приміщення, в якому буде знаходитися лампа. В результаті процес нанесення гель-лаку принесе як майстру, так і користувачеві одне задоволення. При виборі лампи для шелаку незайвим буде взяти до уваги наступні поради професіоналів:
- новачкам не варто відразу купувати дорогу лампу, краще почати з бюджетного варіанту, а в подальшому її можна буде замінити на варіант більш ефективний;
- щоб працювати в різних напрямках, наприклад, виробляти сушку різних матеріалів, а також займатися нарощуванням нігтів оптимальним варіантом стане гібридна лампа, яка хоч і коштує дорожче за звичайну, але дозволить з легкістю працювати з будь-яким матеріалом;
- для майстрів, які мають багато клієнтів, краще купувати потужні моделі, так як вони дозволять за мінімальну кількість часу здійснити полімеризацію покриття;
- якщо майстер працює за невеликим столом, оптимальний вибір - компактна лампа;
- якщо хочеться максимально спростити роботу з гель-лаком, то краще вибрати обладнання з великою кількістю функцій, що дозволить максимально автоматизувати сам процес сушіння;
- лампа в яскравих кольорах може не гармоніювати із загальним стильовим спрямуванням, а також викликати у клієнтів роздратування, тому вибір дизайну грає теж не останню роль;
- ціна виробу може бути різною, кожен підбирає варіант в залежності від своїх можливостей, але варто розуміти, що дешеві моделі не можуть похвалитися високою якістю і наявністю великої кількості функцій, оскільки в основному їх випускають дрібні компанії.
Рейтинг моделей
На сучасному ринку представлений широкий асортимент ламп для гель-лаку. Для початку варто розглянути виробників, щоб легше зробити свій вибір. Всі бренди можна умовно розділити на три групи.
- Професійні лампи зазвичай призначені для використання в салонах краси. До них належать багато американських бренди, такі як Gelish, CND, OPI і Harmony. Зазвичай продукція від цих брендів є дуже якісною, сучасною і дорогої.
- До середнього класу належать прилади, які можна застосовувати як для експлуатації в салонах краси, так і для особистого використання. До цього класу належать російсько-китайські і російські компанії. Підвищеною популярністю користуються такі бренди, як JessNail, RuNail, Planet Nails, Sun і Polaris. Прилади характеризуються гарною якістю, а також мають гарантію на обслуговування.
- Найнижче якість ламп для гель-лаку надають китайські сайти, на яких навіть незрозуміло, яка компанія є виробником.
Такі прилади досить швидко ламаються, містять мінімальну кількість функцій, характеризуються примітивним дизайном. Але вони виконують функцію сушки шелаку, а також мають доступну вартість.
Варто розглянути рейтинг кращих моделей, що дозволить кожному покупцеві зробити правильний вибір в залежності від особистих уподобань і побажань.
- JessNail 36 W - відмінне рішення як для професіоналів нейл-індустрії, так і для домашнього застосування. Ця модель вітчизняного виробництва має класичну форму, за рахунок чого дозволяє просушити одночасно нігтики на одній руці. Ця лампа дозволяє якісно висушити покриття будь-якого типу. Прилад містить лампочки, потужність кожної при цьому становить 9 ват. Ця модель має три режими роботи - на 2 і 3 хвилини, а також «нескінченний» варіант. У комплект входить інструкція російською мовою, що є незаперечною перевагою. Піддон представлений знімного типу. І, звичайно, варто виділити доступну вартість. Серед мінусів потрібно виділити відсутність таймера, якщо потрібно провести сушку менше двох хвилин.
- CND UV LAMP 36W - це чудовий вибір серед УФ-ламп, що підходить саме для професіоналів нейл-індустрії. Цей прилад оснащений великою кількістю функцій, в ньому є 4 таймера, висувний піддон, ручку для перенесення, табло зі зворотним відліком і вентилятор. Ця модель характеризується універсальністю, оскільки підходить під будь-який гель-лак. Її випромінювання не впливає на зір. Лампочки відрізняються тривалою експлуатацією.
На жаль, таку модель досить часто підробляють, тому потрібно бути уважними при виборі. Звичайно, за якість завжди доводиться платити, тому вона має досить високу вартість. Ця модель має дуже багато позитивних відгуків.
- Opiled Light - це вірне рішення для майстрів манікюру. Завдяки светодиодам сушка покриття здійснюється майже миттєво. Ця модель характеризується такими перевагами, як надійний корпус з металу, швидка полімеризація, гарантія на один рік. Її можна застосовувати не тільки для манікюру, але і для педикюру. Лампа має потужність 32 ват, при цьому кожна лампочка має потужність 6 ват. Але цей прилад має і деякі мінуси: досить висока ціна, підключається тільки через перехідник до євророзетці, а також підходить не для всіх гель-лаків.
- LED + CCFL DIAMOND - це яскравий представник гібридних ламп для сушки гель-лаку. Він характеризується доступною вартістю і гарною якістю. Завдяки наявності 12 LED-ламп і 1 спіральної, полімеризація покриття здійснюється за лічені секунди. Цей прилад доповнений таймером, який розрахований на 10, 30 і 60 секунд. Завдяки знімного дну цей прилад можна використовувати навіть для педикюру. Якщо говорити про мінуси, то невеликий розмір не дозволяє сушити відразу всі 5 пальців на одній руці, варто дотримуватися наступного алгоритму «4 + 4 + 2». Оскільки таймер знаходиться знизу, то для самостійного манікюру це викликає незручності. А також варто відзначити, що виробляється цей прилад в Китаї.
- RUNAIL 36 BTRU 911 - це ефективна лампа за доступною вартості. Вона представлена у вигляді «тунелю», в якому знаходиться чотири лампочки, кожна з яких має потужність 9 ват. Прилад має висувним дном, таймером з трьома режимами (1, 2 і 3 хвилини). Хоча лампа має невелику ціну, але часто її вибирають саме професіонали. Якщо розглядати слабкі сторони, то потрібно зазначити, що гарантія надана всього на три місяці, таймер іноді працює з перебоями, а вага приладу складає 1,5 кг.
Правила користування
Щоб правильно користуватися лампою для гель-лаку, варто правильно виконувати манікюр, дотримуючись наступної послідовності:
- нігтиками варто надати певної форми, а також прибрати кутикулу;
- провести знежирення нагідок, оскільки інакше жодна лампа не дозволить якісно зафіксувати покриття на нігті;
- після цього варто нанести базове покриття, при цьому слід робити шар нанесення дуже тонким; фахівці радять спочатку покрити чотири нігтики, крім великого, і висушити їх в лампі;
- слід на звичайний лак нанести топ і сушити в лампі; для шелаку на упаковці вказано, скільки часу буде потрібно тримати нігтики в лампі, щоб повністю його висушити.
Багатьох цікавить питання, чи можна сушити гель-лак без застосування лампи. На жаль, без неї ніяк не обійтися. Шелак за зовнішнім виглядом не відрізняється від звичайного, але його хімічний склад повністю інший, тому для сушки використання лампи є обов'язковим. Тим більше що фарбувати нігті гель-лаком дуже зручно, а потім всього 1 хвилина під лампою і манікюр готовий.
Неправильне використання
Якщо не дотримуватися правил використання лампи для гель-лаку, то не вийде створити міцний і красивий манікюр. Варто розглянути часті помилки новачків.
Якщо шелак не сохне, значить, він був нанесений досить товстим шаром. Слід наносити гель-лак тонким шаром, а потім його сушити під лампою.
- Якщо лак не просихає, тоді причиною може бути те, що руки з лампи були вийняті завчасно. Гель-лак потребує в певній кількості часу, проведеному під променями лампи, тільки тоді відбувається міцне зчеплення покриття з нігтьової пластиною. Потрібно завжди слідувати інструкції, адже важлива кожна секунда. Якщо лампа має таймер, то тільки після сигналу можна виймати руки з-під лампи.
- Якщо під час сушіння ви відчуваєте, що пече, то не потрібно лякатися і припиняти процедуру, оскільки це цілком нормально. Варто відзначити, що пече НЕ лак-гель, а саме базове покриття, оскільки воно з одного боку з'єднується з нігтьової платиною, а з іншого - з шелаком. Її можна порівняти умовно з двостороннім скотчем. У процесі сушіння вона стає твердою, а до цього вона представлена в рідкому вигляді, де молекули розташовані хаотично. Під впливом лампи молекули базової основи формують своєрідну кристалічну решітку, саме в цей час і виділяється тепло, ось і здається, що покриття палить.
- Іноді гель-лак не сохне під лампою, а, навпаки, починає згортатися і зіщулюються, що пояснюється декількома причинами. Слабка лампа не гарантує надійне зчеплення лаків з нігтями. А також варто звернути увагу, що лампа потребує своєчасної заміни светоелементом. Зазвичай підсихає тільки верхній шар лаку, а всередині залишається покриття в рідкому стані, що і проявляється в подальшому згортання всього покриття.
Звичайно, ще однією причиною може стати порушення процесу нанесення покриття, тому варто чітко дотримуватися інструкції використання Шелак і ламп для сушки.
Про те, як вибрати ультрафіолетову лампу для гель-лаку, дивіться в наступному відео.