Знежирювачах для гель-лаку: що це таке і чим його можна замінити?
Сучасний ритм життя не залишає багато часу для підтримки краси. На виручку прекрасній половині людства приходять корисні винаходи в сфері б'юті-індустрії. Одним з них є гель-лак, манікюр з яким зберігається в ідеальному вигляді до трьох тижнів.
Для чого потрібно знежирювати нігті
Для тих, хто хоче заощадити не тільки час, а й кошти, відмінним виходом є самостійне нанесення гель-лаку. Але не завжди результат виправдовує очікування. Найчастіше це відбувається через неправильну підготовку нагідок перед покриттям. Основна причина недоброякісного лакового покриття - недостатнє або неправильне знежирення нігтів. Щоб зробити манікюр якісно, не обійтися без знежирювачах для гель-лаку.
Засіб продається в спеціалізованому магазині. Його призначення - видалення надлишків жиру і вологи з натуральної поверхні нігтів. Жир, що виділяється організмом або потрапив на нігтики разом з кремами і маслами для рук, потрібно обов'язково видалити перед нанесенням шелаку. Після цього до пластин не рекомендується торкатися руками. Знежирення діє протягом години, тому процедуру необхідно проводити в цей період. Якщо цього не відбулося, нігті належить обробити заново.
Що таке обезжириватель для нігтів?
Професійний розчин з знежирюючим ефектом потрібен для більш якісної зчіпки основи під гель-лак з поверхнею нігтя. Базова обробка покриття знежирюючим засобом також сприяє:
- очищенню нігтьової пластини від частинок бруду;
- вирівнюванню і підсушування поверхні;
- матуванню і дезінфекції нігтя.
Чи не оброблені попередньо нігті - гарантія недовговічного манікюру. В основному таку помилку допускають в домашніх умовах, особливо при неправильно підібраному засобі, що містить маслянисті речовини
. Майстри в салонах використовують тільки перевірені спеціалізовані склади і строго дотримуються порядок дій в процесі роботи.
Склад і застосування засобу
Якісний обезжириватель повинен мати певний склад:
- дистильована вода;
- н-пропанол (розчинник);
- ізопропанол (спиртове речовина, основа знежирення);
- ароматизатори для пом'якшення різкого запаху.
Але навіть при знежирюванні поверхні нігтів засобом з правильним складом, є шанс потерпіти невдачу. Гель-лак почне розшаровуватися і тріскатися, якщо нігті були витерті неретельно, що не відповідає для цього матеріалом.
Щоб по максимуму вдало покрити нігтики гель-лаком важливо дотримуватися рекомендацій щодо попередньої підготовки їх поверхні.
- Не використовувати для догляду живильні і зволожуючі засоби. Інакше колір не ляже рівно і база повноцінно не закріпиться на нігтях.
- Не наносити знежирюючий засіб косметичними ватяними дисками або звичайною ватою. Мікроворсинки, що потрапили на поверхню, будуть заважати при покритті гель-лаком і спричинять його подальшу відшарування.
- Застосовувати тільки відповідний обезжириватель виходячи з того, що не всі засоби для цього підходять.
Краще користуватися універсальним спеціалізованим складом для підготовки нігтів до шелаку. Тому що не кожен склад підійде саме для цієї мети. Існують спеціалізовані обезжирювачі для нарощування гелем, біогелем і акрилом.
Виробники, яким дорога репутація і зростаюче число покупців, збагачують засоби корисними добавками. Наприклад, вітамінами для кутикули або харчування нігтьової пластини. Це грамотний підхід до реалізації товарів. Нешкідливий склад, збагачений вітамінами, завжди купують охочіше.
Перед покупкою важливо ознайомитися зі складом і інструкцією до застосування, щоб переконатися в тому, що саме цей засіб - дуже вдалий. І тільки тоді купувати флакон з знежирювачем.
Що ще використовують для знежирення нігтів
Праймер
Стандартний обезжириватель, який успішно справляється із завданням і доступний за ціною. Він не тільки підсушує і очищає натуральну поверхню, але і розпушує її, завдяки чому гель-лак лягає рівніше. З такою ґрунтовкою покриття відмінно зафіксується на нігті.
Недолік праймера - кислоти в його складі. Регулярне застосування такого засобу може завдати шкоди нігтьової пластини. Кислотні обезжирювачі необхідні тільки для процедури нарощування. Краще вибирати більш щадний засіб під гель-лак, бажано, доповнене вітамінами.
Дегидратор
Добре справляється з очищенням і підсушуванням нігтьової пластини. Але ефект впливу короткочасний, так як має в своєму складі швидко випаровується речовина - бутилацетат. Він не проникає в глибину тканин і природний pH відновлюється за короткий термін. Доцільно використовувати дегідратор, якщо манікюр планується робити відразу ж після очищення і дезінфекції нігтів.
Клінсер
Рідкий склад для усунення липкого шару. Часто використовується і для очищення натуральної поверхні. Універсальний засіб дозволяє з легкістю осушити і знежирити ноготочки. Ароматизований, завдяки чому залишає після застосування виключно приємний і ненав'язливий запах. Як і дегідратор, клінсер коштує недорого.
Коли і як наноситься?
На процедуру знежирення не потрібно багато часу. Вона проводиться після надання форми нігтиками і опіла поверхні. Знежирювачах наноситься пензликом або спеціальною серветкою без ворсу. Зазвичай засіб продається у флакончику з пензликом.
У процесі покриття не можна допускати попадання на шкіру рідини для нігтів. Засіб може спровокувати роздратування і травму дерми. Щоб уникнути травмуючих наслідків, засіб потрібно накладати, відступаючи від кутикули 2 мм і стільки ж - від бічних валиків. Якщо зачепити шкіру все ж вийшло, засіб з неї потрібно негайно видалити.
Після правильного нанесення знежирювачах на пластину потрібно почекати 20-30 секунд до повного висихання. Після цього можна наносити базу або шелак. Хороший результат виходить при використанні коштів однієї марки. Вони відмінно поєднані і гарантують міцність і довготривалість покриттю.
Чим замінити спеціальний засіб?
Той, хто нечасто робить манікюр з гель-лаком і не бажає витрачатися на професійний обезжириватель, може заощадити. Перед нанесенням лаку на нігті їх можна знежирити різними підручними засобами. Головне, розуміти, що підходить найбільше, а що не варто навіть пробувати.
Рідкий засіб для зняття лаку
В крайньому випадку підійде і такий спосіб підготовки натуральної поверхні до покриття. Але через вміст ацетону таку рідину краще не використовувати часто. Розчинник в її складі руйнує ніготь. Є ймовірність, що в засобі міститься невелика кількість масел. А це вже ставить під сумнів результат знежирення натуральної поверхні. Рекомендується уважно читати склад перед використанням.
Спирт
Максимально ефективно знежирити і продезінфікувати нігті можна аптечним спиртовим розчином. Етиловий спирт - найбільш підходяще засіб серед непрофесійних аналогів дегидратора.
Він легко прибере з поверхні природний жир, який виробляється шкірою і жирну плівку на нігтях від косметичних засобів. Крім того, нігті грунтовно очистяться від різного роду забруднень. Це сприятливо позначиться на якості покриття. Підійдуть багато спиртові розчини, головне, переконатися, щоб вони не містили жирів. Масла - абсолютно не потрібний компонент для якісної підготовки нагідок. Гель-лак лягає рівномірно і тримається на нігтях ідеально, якщо засіб підібрано правильно.
Борна кислота
Якщо не знайшлося простого спирту в аптечці або в найближчій аптеці, підійде спиртовий розчин борної кислоти. Ефективний медичний очищувач за копійчану вартість.
Варто запам'ятати, що горілка не замінить спирт ні в якій мірі. У горілці також присутні масла і користі від обробки нею не буде. Швидше піде негативний результат при нанесенні покриття та його шкарпетки в подальшому.
Лимонна кислота (сік лимона)
Безумовно, лимонний сік корисний і багато хто вважає, що він здорово знежирює. Але до нігтів це не може бути застосовано. Цитрусовий плід також містить частку маслянистих речовин, що призведе до відшарування покриття після сушки під лампою.
Вода з милом
В крайньому випадку якщо немає можливості або бажання йти в магазин за знежирюючим засобом, його замінить миття рук. Тільки дуже ретельне, з подальшим витиранням їх насухо рушником без ворсинок. В ідеалі витерти руки паперовим рушником. Важливо, щоб нігті були абсолютно сухими. Тоді нанесений на них лак після просушування не потріскається і не відшарується від нігтя.
Відгуки
На думку майстрів, які використовують професійні засоби для знежирення нігтів, одного флакона вистачає надовго. Вони впевнені, що їх повноцінно не замінять ніякі побутові аналоги. Любителькам домашнього манікюру і зовсім вистачає готового знежирювачах з надлишком. Так, що він навіть витрачається на очищення пензликів від гель-лаків і видалення липкості з верхнього шару покриття.
Спиртовмісні препарати привертають домашніх майстринь нейл-дизайну своєю дешевизною і універсальністю. Такий засіб точно не залежиться без діла з шансом зіпсуватися. Звичайний спирт справляється з усіма завданнями, які покликаний вирішувати спеціалізований обезжириватель. Тому кожна прихильниця шелаку вирішує самостійно, де і яким чином їй готувати до фарбування свої нігтики.
Про те, чим знежирити нігті перед нанесенням гель лаку, дивіться в наступному відео.