Втірка для нігтів: що це таке і як її використовувати?
Модні тенденції в манікюрі змінюються сезон за сезоном. З недавнього часу на піку популярності манікюр з ефектом, що відбиває. Всупереч бажанню модниць, його неможливо виконати одним лише лаком. Для досягнення дзеркального ефекту застосовується втірка для нігтів. Майстрам манікюру відомо, що це таке і як її використовувати, але секрети технології можливо освоїти і в домашніх умовах.
Що це таке?
Втірка для нігтів - це пігментований порошок з поліестеру. Він має настільки дрібну фракцію, що за консистенцією і зовнішнім виглядом схожий на пудру. Залежно від забарвлення частинок поліестеру, на нігтях виходить біле, безбарвне або яскраве покриття з дзеркальним блиском.
Свою назву втірка отримала за спосіб, яким пудра наноситься на нігтьову пластину. У комплекті з баночкою порошку йде спеціальний аплікатор або пензлик, які допомагають набрати потрібну кількість пудри і рівно нанести шар на ніготь.
Базою для втіркі може служити будь-яке покриття: емаль, гель-лак, шелак.
Залежно від способу нанесення можливий різний результат: монохромне покриття, акцент на кількох нігтях, френч, елементи декору, гладкий або об'ємний манікюр.
Застосовувати втірку нескладно, однак для освоєння технології знадобиться практика. Зміна послідовності дій в манікюрі з використанням втіркі може дати непередбачуваний результат.
Різновиди матеріалу
Матеріал класифікується за двома критеріями: помел (розмір часток порошку) і ефект, який він дає.
У майстрів манікюру в ходу два основних розміру. Нумерації або маркувальних позначень ці розміри не мають. Умовно вони діляться на пудру і меланж.
Пудра дуже дрібна, м'яка, сипуча. З її допомогою домагаються ідеально гладкого покриття і різного ступеня блиску.
Меланж - це великі частки. За зовнішнім виглядом вони схожі на акриловий пісок. Меланж іноді називають «цукровим», «мармеладний» або «сніжним» манікюром, що цілком відповідає дійсності. Манікюр з меланжем об'ємний, рельєфний, під шаром топа проглядаються частинки втіркі.
Іноді виділять і третій вид - пластівці Юкі. Свою назву вони отримали за схожість зі сніжинками. За розміром і формою вони несхожі на попередні види. Це найтонші і дрібні пластівці з переливається поверхнею. Часто такий ефект називають хамелеоном.
Пластівці Юкі дуже тендітні. Це одночасно плюс і мінус матеріалу. З одного боку, їх можна розтирати в порошок і ділити на фрагменти різної величини, або використовувати цілком. З іншого, працювати з ними потрібно акуратно, щоб не зруйнувати пластини випадково.
За типом покриття виділяють набагато більше різновидів.
- Перлова втірка. Колір покриття відповідає назві. Воно світле, ніжно-кремове, сіро-біле, ніжно-рожеве, з блакитним відливом. Поверхня нігтя виходить перламутровою, як перли. Такий вид матеріалу популярний для весіль і романтичних образів. Підходить для тожеств і повсякденного носіння. Актуальний в будь-який час року. З перловою втіркой добре поєднуються прозорі, білі, сріблясті прикраси невеликого розміру: стрази, блискітки, ікорний бісер для манікюру, оксамитовий пісок.
- «Єдиноріг». За зовнішнім виглядом вона схожа на перлову, але колір більш насичений і теплий. Поширені блакитні, рожеві, блакитні відтінки, колір чистої води. «Єдиноріг» (іноді називається «Русалка» або «Аврора») має глянсову поверхню, яка відбиває світло. Яскраві прикраси зайві в такому манікюрі, а ось з матовими покриттями цей вид втіркі поєднується якнайкраще.
- металік. У класичному виконанні має колір дорогоцінних металів: срібло, золото, мідь, платина, бронза. Але палітра металіків давно вийшла за межі цих квітів. Сьогодні покриття з таким ефектом можна вибрати в синіх, жовтих, червоних, зелених відтінках. Поверхня нігтів під металликом виглядає як полірована. Розгледіти в ній своє відображення складно, але нігті ловлять і відбивають світло, привертаючи увагу до стильного манікюру. Використовуючи кілька відтінків одного кольору, можна створювати на нігтях градієнт.
- Дзеркальна втірка або «хромовані» нігті. Домогтися дзеркального ефекту на нігтях майстри намагалися різними способами: за допомогою глиттеров, фольги, паєток, але рівне гладке «дзеркало» виходить створити тільки за допомогою втіркі. Вона дає той самий ефект скла і срібла на нігтьової пластини. Манікюр виглядає незвичним і крихким, хоча насправді втірка тримається міцно. З дзеркальним манікюром не варто поєднувати яскравих аксесуарів на нігтях. Їх краще доповнити кільцями зі срібла в тон покриттю. Кільця можуть бути зі світлими каменями і діамантами. Підійдуть і прикраси з недорогоцінних металів без каменів.
- Втірка-хамелеон (або «Хрущ»). Особливість цього покриття в тому, що крім гладкості і блиску, нігті набувають красиву багатогранну забарвлення. Відбиваючи світло, вони переливаються різними кольорами, як крильця хруща, звідси і назва. Покриття-хамелеони багаті темними відтінками: смарагдовий, синій, фіолетовий, чорний, темно-оливковий. На поверхні нігтьової пластини одночасно проглядаються відразу кілька кольорів, так як світло по-різному потрапляє на нігті. Втірка-хамелеон поєднується з об'ємними прикрасами, з іншими відтінками зі своєї палітри. Для повсякденного носіння це спірне варіант, а ось на вечірньому заході він буде дуже до речі. Примітно, що в баночці порошок не володіє таким ефектом. Він має непримітний бежево-сірий колір, а у всій красі розкривається тільки на нігтях.
- Голографик (або «Призма»). Щоб описати ефект голографічної втіркі, досить згадати зворотний бік CD-диска. У класичному виконанні манікюр виглядає як сріблясте покриття з кольоровими переливами. Урізноманітнити манікюр можна кольоровий основою або втіркой з яскравим пігментом, але ефект переливається веселки на нігтях залишиться. Манікюр з таким ефектом актуальний в холодну пору року, особливо в новорічні свята. Він переливається, як сніг в променях сонця, і нагадує про зимову казку. Поєднувати переливається втірку «зимових» відтінків можна з білим, сріблястим, блакитним декором. Наприклад, бісером або меланжем. Також актуальним є оксамитовий пісок і матові деталі.
- "Кошаче око". Кілька років тому популярність придбав магнітний манікюр. Спеціальний лак містив в складі магнітні частинки. У комплект входили стіки з магнітами, які допомагали створити красиві розлучення на нігтях. Втірка з аналогічним ефектом - це більш сучасний спосіб швидко створити популярний «котячий відблиск». Однак він також має означати використання магнітного стіки. Переваги втіркі перед гель-лаком з аналогічним ефектом в тому, що порошок витрачається економно, а чіткий малюнок виходить з першого разу. Яскравого відблиску можна домогтися на основі простого лаку хорошої якості і будь-якого гель-лаку.
- "Північне сяйво". Втірка різних кольорів, в основному темних, поверхня яких переливається від світлого градієнта до темного, як сяйво. Палітра цього різновиду поліестеровою пудри небагата. В основному це відтінки синього, зеленого і червоного кольору. «Північне сяйво» гармонійно поєднується з глиттерами, стразами, блискітками, які нагадують блискучий лід і зірки в нічному небі.
- «Рідкий діамант» - втірка з ефектом голлівудського шику. У складі порошку присутні частинки різного розміру, від пилку до пластівців. Їх відрізняє максимально яскравий блиск, тому нігті буквально виблискують після нанесення. Порівняти такий манікюр можна з фольгированним або «битим» покриттям, але виглядає він більш дорого і акуратно.
Переваги і недоліки
Використання втірок вже через особливості технології заслуговує на увагу. У ній є родзинка. Вона змушує навколишніх ворожити, як можна створити на нігтях таку красу і скільки часу на це було витрачено. І в більшості випадків ті, хто ще не знає про втірке, помиляються. На перший погляд здається, що виконати дзеркальний манікюр складно, довго і дорого.
Три основних гідності втірок: проста технологія нанесення, доступна ціна і швидкий результат.
Крім того, втіркі володіють ще рядом переваг.
- Широкі можливості ній-арту. Матеріал податливий, палітра кольорів різноманітна, тому втілювати в життя можна найсміливіші задуми.
- Універсальність. Будь-який з видів втіркі підходить для використання на всіх покриттях. Це може бути звичайна емаль, яка не вимагає полімеризації в лампі, гель-лаки, біолаком, Шелак. Важливо враховувати лише склад емалі. У ній не повинно бути ацетону - він роз'їсть частки пудри.
- Стійкий манікюр. Дизайн нігтів протримається стільки ж часу, скільки основа. Для емалей термін невеликий - тиждень або півтори. З гель-лаком про новий манікюр можна не замислюватися мінімум три тижні.
- Нешкідливий склад. Втірка не контактує безпосередньо з нігтьової пластиною. Вона не може подряпати її або нанести яку іншу шкоду.
- Проста технологія нанесення. Для створення малюнків за допомогою кольорового порошку потрібна практика, а ось однотонне покриття під силу навіть непрофесіоналам.
- Красиво виглядає на нігтях будь-якої довжини і форми.
- Блиск і перламутрові переливи візуально роблять нігті більш щільними, гладкими і здоровими.
- Економічна витрата кошти. Щоб витрачати мінімальну кількість втіркі, потрібно пристосуватися до сипучому матеріалу, але зробити це нескладно.
Недоліків у втірок менше, ніж переваг. Розладнати вона може непередбачуваним результатом при поєднанні з емаллю на ацетоновій основі. Також в перший час використання все відзначають незвичний спосіб нанесення матеріалу, до якого треба звикнути.
У рідкісних випадках втірка не закріплюється на нігтях. Це може бути пов'язано з неякісним матеріалом або особливостями організму. Деякі види гель-лаків не приживаються на нігтях, а разом з ними відходить і декор. Виправити цю ситуацію можна, підібравши відповідну основу і втірку від професійного бренду. Коштувати такий засіб буде дорожче, ніж з китайського сайту, але ефект виправдовує вартість матеріалів для профі.
Для дівчат, які вважають за краще емалеві покриття, недолік полягає в тому, що знадобиться докуповувати топ. Без запечатує верхнього шару втірка протримається лише до першого миття рук.
Цікаві ідеї дизайну нігтів
Застосовувати актуальні тенденції в манікюрі можна в домашніх умовах. Досить взяти класичну техніку і застосувати до неї новий матеріал. А якщо немає чіткого уявлення про результат, можна підглянути ідеї у майстрів нейл-арту.
Класичне одноколірні покриття на всіх нігтях виглядає стильно і доречно в будь-якій обстановці. З додаванням втіркі ця проста техніка заграє яскравими нотками блиску і райдужних переливів.
Дзеркальний блиск, перлинні і пастельні відтінки вдало інтегруються в повсякденні і святкові образи.
«Ситцеве» покриття - хороша можливість застосувати нове рішення в дизайні нігтів. З втіркой він виглядає більш розкішним, ніж в інших техніках. При цьому у матового манікюру багато переваг. Він довше тримається, підходить для будь-якої форми і довжини нігтів, виглядає благородно. У матовому виконанні яскраві кольори виглядають приглушено. Якщо на кольоровий манікюр з помітним блиском складно зважитися співробітницям офісу, то матовий не виглядатиме зухвало.
Дзеркальний манікюр - це найбільш поширений варіант в техніках, які передбачають використання втіркі. Поверхня нігтя виглядає хромованою.
Дзеркальне покриття привертає увагу до рук. Недбала обробка і дефекти будуть відразу кидатися в очі, тому важлива ретельна підготовка.
Гліттер вдало підкреслюють особливості дизайну зі втіркой. Блиск і перламутрове покриття на світлій або прозорій основі візуально роблять нігті міцними і здоровими, тому таке покриття - порятунок для тонких і ламких нігтів.
Різні поєднання матовою і глянсовою фактури завжди виглядають безпрограшно. Вони врівноважують один одного. Вологий блиск на приглушеної основі допомагає надати обсяг малюнку, а матові візерунки на глянці все ще виглядають незвично.
Як візерунків можна використовувати популярні мотиви: геометрію, орігамі, квіткові принти, класичний вензель.
Красиво виглядає комбінований френч: біла матова пластина і срібна або золота посмішка по краю нігтя.
Інша варіація такого поєднання - зворотний френч. Він можливий в двох варіаціях: матове виконання «усмішки» і глянсова поверхня нігтя, і аналогічний варіант в дзеркальному відображенні.
Обидва види френча, класичний і зворотний, можна доповнити стразами, блискітками, більш складним декором.
Авторська техніка манікюру з негативним простором виникла недавно. Її суть полягає в тому, що нігтьова пластина частково покрита кольором, а інша її частина залишається «голою» або «порожній».
Для цієї техніки існує два види трафаретів. Перший дозволяє нанести малюнок на прозору основу, а другий - залишити порожній простір на кольоровий нігтьової пластини.
Використовувати втірку в поєднанні з цією технікою складніше. Доведеться робити більше шарів, оскільки трафарет можна накладати на ще липку основу.
Стемпинг-манікюр - це різновид трафаретного манікюру. Вона має на увазі використання спеціальних аплікаторів з силікону або металу. На аппликаторе вигравіруваний орнамент, який переноситься на ніготь. Зазвичай для цієї мети використовують акрилові фарби або кольорові лаки. Працювати зі втіркой складніше, ніж з рідкої консистенції, але результат вартий праць.
Наклейки найкраще застосовувати на однотонному покритті. Для темних наклейок підійдуть світлі основи, для світлих - контрастні. Також на світлих кольорах розкішно виглядають елементи в кольорі золота і срібла.
Наклейку не завдають безпосередньо на втірку. Спочатку вона опечатується глянцевим топом, а поверх можна наносити готові візерунки.
Візерунки в наклейках варіативні. На яскравій основі гармонійно виглядає проста геометрія і ніжні квіти.
Техніка градієнт поширена під назвою «Омбр». Вона має на увазі використання двох і більше кольорів або відтінків одного кольору на нігті. Кольори плавно переходять один в одного, утворюючи красиву розтяжку.
Втірка зручна для градієнтного манікюру через пудровий консистенції. Вона буквально розтушовується на нігтях.
Існує й інший різновид градієнта - кожен ніготь на одній руці покривається пігментом на тон темніше попереднього.
Як користуватися?
У домашніх умовах використання втіркі передбачає кілька етапів. Не всі з них належать безпосередньо до роботи над дизайном. Значну частину становить підготовка.
Вибір покриття і інструментів для дизайну
Для втілення нейл-ідей знадобиться покриття, втірка, інструменти для підготовки нігтів, невеликий набір інструментів для роботи з пигментированной пудрою. На роль бази підійде простий лак, гель, шелак або акрил. Вибір залежить від індивідуальних переваг. Обов'язково мати в наборі якісне топове покриття.
На базу втірка в буквальному сенсі приклеюється, а прозорий топ захищає її від механічних пошкоджень, води, сонця.
Втірку вибирають в залежності від бажаного ефекту. Важливо враховувати, що в баночці засіб виглядає інакше, ніж на нігтях. Для демонстрації результату у продавця повинні бути тестові зразки.
Чим дрібніше помел, тим простіше засіб наноситься на основу. Покриття виходить більш щільним і однорідним.
Манікюрний набір повинен відповідати типу покриття. Якщо базою виступає звичайний лак, досить мінімального набору. Якщо робота ведеться по гелю, потрібна лама, рідина для видалення липкого шару, спеціальні пензлики і пилочки для шліфування гелевих нігтів.
Набирають і наносять кольорову пудру аплікатором або пензликом. Вона може йти в наборі із засобом, також її можна придбати окремо. Пензлика бувають різного розміру і з різних матеріалів.
Пензликами і аплікатором зручніше орудувати, коли з'явиться невеликий досвід. На перших порах простіше забивати порошок пальчиком (звідси і велика витрата спочатку). Щоб втірка не прилипала до шкіри, бажано користуватися силіконовими рукавичками.
Крім того, знадобиться широка пухнаста пензлик, щоб видалити надлишки кошти з нігтьової пластини.
Для складного дизайну можна використовувати трафарети і додатковий декор.
Підготовка рук і нігтів
Будь-манікюр робиться за певною схемою: підготовка, база, декор, нанесення топа. Робота зі втіркамі - не виняток.
Підготовка складається з базових прийомів.
- Обробити кутикулу і валики. Класичний спосіб підходить для дівчат з нормальною шкірою рук. Власницям ніжної шкіри більше підійде європейська техніка - коли кутикулу не зрізають, а розм'якшують і відсувають апельсинової паличкою. Апаратний манікюр вважається універсальним, але робиться на суху шкіру без розпарювання.
- Усунути косметичні дефекти нігтів: видалити нерівності, замаскувати зламані нігті, тріщини. Базу під лак можна наносити при будь-якому типі покриття.
- Надати нігтям потрібну форму. Вибір довжини і форми визначається станом нігтів і особистими уподобаннями. Втірка вигідно виглядає на будь-яких нігтях.
Нанесення втіркі
Послідовність дій різниться при використанні різних матеріалів як бази. Робота зі звичайною емаллю найшвидша, а з гель-лаком - найстійкіший результат.
на емаль.
- На підготовлені нігті нанести в один шар базову емаль. Вона повинна схопитися, але все ще залишатися липкою. Якщо від дотику пальця шар не змастив, можна приступати до основного етапу.
- Набрати пудру аплікатором, густо присипати нігтик в лаку. Подушечкою пальця, м'яко натискаючи, втерти пігментовану суміш. Натиск повинен бути несильним, щоб не зняти покриття.
- Пензликом видалити надлишки пудри.
- Нанести топове покриття.
- Дати всім верствам повністю просохнути. Лампа для цього не потрібна.
На гель-лак.
- Нанести і просушити базу. Важливо «запечатувати» нігтик по краю.
- В один шар покрити кольоровим гелем, заполімерізовать в ламі.
- Не знімаючи липкий шар, розподілити по нігтя трохи втіркі. Акуратно втерти пігмент. Щоб зробити колір яскравіше, потрібно повторити процедуру.
- Змахнути зайву пудру пензлем.
- Просушити в лампі втірку (не довше ніж однієї хвилини).
- Запечатати верхній шар топом з глянцевим фінішем і заполімерізовать.
На акрил і шелак втірка наноситься аналогічним чином.
Про те, як правильно наносити втірку на гель-лак, дивіться в наступному відео.