Як правильно подати заяву в ЗАГС на реєстрацію шлюбу?
27.02.2019 0

Як правильно подати заяву в ЗАГС на реєстрацію шлюбу?

Весілля
В закладки


Весільне захід - це завжди особливе і хвилююче свято. Двоє люблячих один одного людей вирішують узаконити свої стосунки, створивши міцний і надійний союз. Але щоб свято відбулося, майбутнім молодятам необхідно пройти через ряд формальностей, без яких оформити стосунки офіційно неможливо. І головним етапом у цьому заході є подача заяви в ЗАГС.

Умови вступу в шлюб

У такого відповідального події є свої правила, які обов'язково повинні дотримуватися як з боку майбутнього чоловіка, так і з боку дружини.

  • На реєстрацію шлюбу допускається повнолітня пара - обом молодятам повинно бути по вісімнадцять років. Винятки становить шістнадцятирічний (в деяких регіонах чотирнадцятирічний) вік одного з майбутнього подружжя.
  • Рішення повинно бути обопільно узгодженим і добровільним.

Причини, за якими працівники РАГСу мають право не прийняти подану заяву, можна описати наступним чином:

  • родинний зв'язок між нареченим і нареченою;
  • відносини усиновлення між нареченими;
  • одруження через погрози, шантажу та іншого примусу;
  • визнана судом недієздатність майбутнього подружжя;
  • наявність у кого-то з пари штампа в паспорті;
  • стан сп'яніння у молодят при оформленні заявки;
  • неповноліття когось із молодят (або обох).

Раніше місце, де шлюб реєструвався, повинно було обов'язково збігатися з місцем прописки. Тепер ця умова скасовано - молодята вільні вибрати будь-який російський місто: від Москви до сільської глибинки. У РАГСі не мають права відмовити в прийнятті документів через розбіжності місця прописки, інакше наречений і наречена можуть написати скаргу і навіть вирішити це питання в судовому порядку. Бажано обійтися скаргою, тому що термін її розгляду - 5-10 днів, а ось судові тяжби триватимуть близько двох місяців.

Необхідні документи

Для того щоб подати заяву на реєстрацію шлюбу, знадобиться внести держмито. У 2018 році її сума дорівнює 350 рублям (через електронну заявку держмито вийде всього 245 рублів). Оплачувати її потрібно тільки одній людині з пари. Процедура може відбуватися в будь-якому банку. Таким чином, в РАГСі потрібно показати квитанцію, яка свідчить про те, що держмито була оплачена. Також буде потрібно ряд деяких документів, мова про які піде нижче.

  • Зрозуміло, без паспортів молодят заяву прийнято не буде. Іноді буває досить і військового квитка, але все ж краще надати документ, що засвідчує особу.
  • Якщо комусь із майбутнього подружжя (або обом) ще не виповнилося вісімнадцяти років, то дозвіл для оформлення ними шлюбного союзу також має бути підтверджено за допомогою документа.
  • Якщо хтось із майбутньої пари вже був одружений, то це повинно бути підтверджено свідоцтвом. Те ж саме стосується і ситуації, коли один з молодят є вдівцем або вдовою. У тому випадку, коли хтось із пари досі не розлучений, висновок нового шлюбу неможливо. Варто зазначити, що свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу не буде потрібно, якщо він розривається в цьому ж ЗАГСі.
  • Буває так, що наречений або наречена є іноземним громадянином, тоді необхідна наявність закордонного паспорта, всі документи при цьому повинні бути переведені.

Сама заява виглядає цілком стандартно і легко заповнюється. Молодим необхідно вказати своє прізвище, ім'я, по батькові, місце народження і проживання, громадянство, національність, а також дані паспортів і дані про розірвання попередніх шлюбів (якщо такі були). Коли працівником РАГСу буде перевірено подану заяву з документами, можна буде бронювати дату весільного заходи.

Терміни та правила подачі паперів

Для цього існує певний порядок дій, який необхідно дотримуватися. Деякі пари думають, що їх розпишуть вже на наступний день після того, як вони заповнять заяву, і дивуються тривалого очікування. Обов'язково потрібно заздалегідь подбати про такий важливий момент, інакше несвоєчасне подання заяви може стати причиною краху весільних планів, особливо це стосується дати розпису, адже наречений і наречена зазвичай хочуть відзначити своє торжество в певний день, символічний для них двох. Якщо дата грає велику роль в укладення шлюбу, то краще подати заявку на розпис якомога раніше.

Мінімальний термін очікування в черзі - один місяць. Але ЗАГС має право збільшити цей час, тому деякі пари планують своє весілля за півроку і навіть рік.

Важливо визначитися з Палацом одруження. Відразу варто приготуватися до черг. Кожна пара хоче вибрати для себе найкращу дату, особливо це стосується теплої пори року - мало кому захочеться одружитися в сльоту з дощем або люті морози. Деякі молодята навіть можуть ночувати під дверима РАГСу, щоб бути першими в черзі і отримати заповітну дату. Але таких радикальних дій робити не варто - краще просто подумати над цим питанням як можна раніше.

Потрібно бути готовим до того, що обрана дата буде вже зайнята або в цей день ЗАГС не працюватиме, тому церемонія може не відбутися. З цієї причини слід вивчити розклад заздалегідь. Наприклад, деякі проводять церемонії тільки з вівторка по четвер або у вихідні. Краще, щоб запланована дата була не одна - так більше шансів зайняти бажане число. При виборі дня майбутнього весілля слід враховувати деякі нюанси - вони описані нижче.

Варто подумати про пори року. Звичайно, якщо дата планується за півроку або рік, то можна передбачити погоду в певний день, але все ж вибір місяці - це вже багато в чому гарантія того, що весілля ніщо не затьмарить. Наприклад, знаючи заздалегідь, що весна приносить із собою грязьові потоки і зливи, не варто орієнтуватися в датою майбутнього торжества на березень або квітень. Зазвичай жених і наречена хочуть зіграти весілля влітку, хоча і в зими або осені теж є своя краса.

Важливо продумати момент не тільки з весіллям, але і з медовим місяцем. Варто своєчасно взяти відпустку на роботі і підгадати хорошу погоду в жаркій країні. Медовий місяць буде зіпсований, якщо молодята виявляться на розкішному тропічному острові, але в дощовий сезон.

Турбуючись про укладення шлюбу певного числа, молодята іноді забувають про гостей. Щоб всі близькі люди виявилися поруч з нареченою і нареченим в цей день, потрібно вибрати дату, яка була б зручною і для них. В такому випадку краще розділити розпис і торжество. Зареєструвати союз можна в обрану дату, а урочисту частину організувати пізніше, щоб всі гості змогли бути присутніми на цю важливу подію. Деякі пари при виборі відповідного дня весілля можуть керуватися нумерологією, астрологією, народними прикметами. Не варто забувати про найпопулярніші дати, наприклад, 08.08, 11.11 і інші - їх займати краще завчасно.

Процедура подачі заяви передбачає вибір виду церемонії. Всього їх чотири, мова про них піде нижче. Можна зупинитися на найпростішому варіанті. Він передбачає прихід молодят в ЗАГС в призначений час і день, їх розпис, отримання свідоцтва та штамп в паспорті. Процес триває близько 10 хвилин. Що стосується витрат в цьому випадку, то гроші йдуть тільки на оплату держмита. Раніше в РАГСі розписувалися і свідки нареченого і нареченої, але тепер це не є необхідністю. Розпис потрібна тільки від молодят.

Вибір урочистій церемонії передбачає, що молодята повинні з'явитися в ЗАГС на реєстрацію в вихідний день (вона проходить по суботах). При цьому сама церемонія супроводжується музикою і роботою фотографа. Процедура відбувається з урочистим зачитуванням клятв, обміном кільцями і розписом. Після цього молодята приймають вітання від гостей. Така церемонія продовжує від півгодини до години.

Важливий момент - не кожен Палац одруження дозволяє використання власної музики. Зазвичай жених і наречена вибирають ту чи іншу класичну композицію із запропонованих варіантів. Варто завчасно подати заявку, тому що провести подібну весілля бажає безліч пар. Ціна такої послуги на сьогоднішній день - від 5 тис. Рублів. Є варіант виїзної процедури. Зазвичай молодята вибирають місце десь на природі, наприклад, парк або сквер. Зрозуміло, все навколо прикрашається, запрошуються музиканти, присутні гості. Реєстрація триває близько години.

При виборі такого способу вирішальну роль відіграє погода - нікому не захочеться мерзнути на вулиці в злива і сльота. Вартість такої послуги недешева, і не всі РАГСи займаються виїзною реєстрацією (всього лише 20-30 по Росії). Москва, наприклад, славиться своїм музеєм-заповідником «Царицино», де часто влаштовують подібні урочисті події. Варто такий захід на сьогоднішній день від 25 до 100 тис. Рублів.

Комбінований варіант

Він включає в себе просту і виїзну реєстрацію. Спочатку молодята розписуються в РАГСі без урочистої частини, що включає музику і фотографа, а у вихідний день наречений і наречена проводять церемонію на природі, де присутні і гості. Процедура включає в себе обмін кільцями і клятви. Часто молодята віддають перевагу саме такий варіант проведення весілля. Не тільки ЗАГС займається прийомом заяв - можна подати заявку і в багатофункціональному центрі (МФЦ). Вони є в кожному місті, і їх графік роботи - з 8 ранку до 8 вечора - досить зручний. Тривалість процедури подачі заяви в цьому центрі - від 15 хвилин до півгодини.

Оформлення заявки

Щоб коректно оформити заявку, потрібно дотримуватись деяких правил, описаним нижче. В першу чергу, потрібно вибрати МФЦ, взяти з собою документ, що засвідчує особу, придбати спеціальний талончик і чекати того моменту, коли консультант викличе. Очікування в багатьох центрах скрашують зручні крісла і перегляд телевізора, іноді навіть можна виявити кавовий автомат. Деякі центри припускають запис онлайн, але не всі. Цей момент також слід уточнити заздалегідь.

Після того як консультант викличе нареченого з нареченою, потрібно підійти до відповідного віконця для заповнення заяви. Заповнити його потрібно правильно, тому що це документ. Там буде дві графи - для нареченого і нареченої. Необхідно внести дані паспортів, вказати громадянство з національністю, бажану дату весілля, вибрати прізвище. Варто додати, що за статистикою приблизно 60% дівчат беруть прізвище чоловіка. Але це правило не є обов'язковим - можна залишити своє прізвище і додати до неї нову. Таким чином, вийде подвійне прізвище (наприклад, Смирнова-Постишева).

Не можна забувати, що при зміні прізвища зі старим паспортом можна ходити не більше місяця - за цей час потрібно поміняти всі документи. Зміна прізвища передбачає і зміну трудової книжки, водійських прав, документів на житло та інші заходи.

  • Не можна забувати про оплату держмита, яка становить на сьогоднішній день 350 рублів. Вона повинна бути оплачена заздалегідь - для цього потрібно прийти в будь-який банк або ж здійснити оплату в одному з терміналів МФЦ.
  • Після закінчення процедури консультанти МФЦ передадуть заяву в ЗАГС, який буде обраний молодятами, через 2-3 дня. Після цього працівники РАГСу зв'яжуться з майбутньою парою для уточнення часу реєстрації або ж бронювання нового.

Зазвичай молодята подають заяву разом, але буває і таке, що хтось із пари бере всю відповідальність на себе. Такий варіант також можливий. Наприклад, в ЗАГС може прийти тільки дівчина, тому що її коханий у відрядженні, на службі або навіть у в'язниці. Але заява нареченого в цьому випадку повинна бути завірена нотаріусом. Він може особисто передати його майбутній дружині або скористатися поштою для відправки. Свою заяву наречена заповнює в РАГСі сама. Нотаріус може прийти додому, якщо, наприклад, хтось із пари хворий. Ніхто не застрахований від форс-мажорних обставин. Буває так, що нареченому з нареченою необхідний перенесення дати реєстрації шлюбу. Якщо час і день тільки заброньовані, то проблем з перенесенням немає - достатньо лише скасувати бронь і взяти інше, більш зручне число.

Якщо ж зміна рішення про дату сталося після оформлення заявки в РАГСі, то перенесення неможливе. В цьому випадку можлива лише нова подача заяви. Якщо нова дата значно далі тієї, що була раніше, то писати нову заяву можна не раніше, ніж за два місяці до торжества. Все ж варто з максимальною відповідальністю підійти до остаточного затвердження дати одруження, тому що її перенесення в більшості випадків неможливий, особливо це стосується більш ранніх строків. Винятки становлять лише деякі випадки, наприклад, вагітність або тяжка хвороба.

Як подати електронну заявку через інтернет?

Сучасний і зручний спосіб подачі заяви - дистанційно, за допомогою сайту державних послуг. Таким чином, нареченому з нареченою не потрібно буде стояти в чергах в РАГСі, при цьому можна більш продуктивно визначитися з датою майбутнього весілля. Покрокова інструкція виглядає так, як описано нижче.

  • В першу чергу, необхідно увійти на сайт www.gosuslugi.ru і зареєструватися. Як це зробити, можна дізнатися на самому сайті, слідуючи підказкам.
  • Після реєстрації потрібно заповнити поля з даними паспортів і СНІЛС.
  • Сама подача заяви знаходиться у вкладці «сім'я діти». Для цього потрібно перейти в «каталог послуг» і там же натиснути на «реєстрацію шлюбу».
  • У розділі «прийом документів» необхідно заповнити кожен стовпчик заяви по пунктах. Але саме свідоцтво в електронному вигляді не видається - для його отримання потрібно прийти в ЗАГС.
  • Важливо також вибрати ЗАГС, де наречений з нареченою планує зареєструвати союз, і забронювати бажану дату і час. Краще подавати заяву заздалегідь, щоб місць було більше.
  • На завершення слід натиснути кнопку про отримання послуги і чекати приблизно добу для схвалення заявки. Результат виявиться в особистому кабінеті, після чого потрібно прийти в ЗАГС з усіма необхідними документами.

Якщо довгий час заявка знаходиться на розгляді, то слід написати адміністрацію порталу - можливо, в системі стався якийсь збій. Подача заяви дистанційно має свої плюси і мінуси.

Переваги такого способу:

  • можна подати заявку не тільки з іншого міста, але і з іншої країни;
  • не потрібно підлаштовуватися під робочий час РАГСу - на сайті можна подати заявку в будь-який зручний час;
  • при резервації можна не обмежуватися однією датою, а на всякий випадок забронювати відразу дві;
  • обробка даних займає невеликий проміжок часу;
  • щоб представити документи в ЗАГС після схвалення електронної заявки, не потрібно стояти в черзі, тому що дата згодом приходу буде чітко визначена заздалегідь.

У цього способу є і недоліки:

  • якщо жених і наречена не мають досвіду роботи з такими бланками, то їм буде непросто уникнути помилок при заповненні заявки, а працівники РАГСу в цьому випадку допомогти не зможуть;
  • якщо наречені не прийдуть в ЗАГС в призначений ним день після розгляду дистанційної подачі паперів, то заявка вважається анульованою;
  • не всі РАГСи мають технічні можливості для проведення процедури дистанційних подач заявок, тому в деяких випадках нареченому з нареченою доведеться оформити заяву особисто.

терміни розгляду. Стаття №11 Сімейного кодексу РФ говорить, що шлюб укладається через 30 днів після подачі заяви. Цей термін вважається оптимальним для того, щоб майбутнє подружжя ще раз зважили це відповідальне рішення. Буває і таке, що наречений з нареченою забирають заяву, раптово передумав розписуватися. Закон дозволяє працівникам РАГСу з тих чи інших причин збільшити термін до двох місяців.

Зазвичай пара бронює дату за 2-3 місяці, а іноді навіть за півроку до весільної церемонії. Але заява складається все одно за місяць. Тобто якщо наречений з нареченою хочуть собі красиву символічну дату, то в ЗАГС потрібно буде прийти не один раз. Таким чином, чекати реєстрації припадає 30 днів.

Особливі випадки

Іноді бувають ситуації, коли час очікування реєстрації шлюбу скорочується. Але для термінової весілля у пари повинні бути поважні причини, мова про які піде нижче.

  • Розпис може відбутися раніше, ніж через 30 днів, при вагітності нареченої або вже при наявності дитини. У вагітної дівчини повинна бути підтверджує довідка від гінеколога з печаткою. Але варто розуміти, що якщо термін пологів не близький, то працівники РАГСу можуть відмовити в термінової реєстрації, і чекати доведеться місяць.
  • Якщо хтось із пари невиліковно хворий, то це серйозний привід для скорочення термінів очікування реєстрації.
  • Швидка служба в армії теж вважається поважною причиною (те ж саме стосується і тривалого відрядження нареченого або нареченої).

При подачі документів в ЗАГС в заяві вказується місце проживання і прописка. Але згідно із законодавством реєстрація шлюбу можлива і без прописки - досить буде лише паспорта, адже відсутність відомостей про місце прописки не говорить про недійсність документа. У заяві нареченому чи нареченій необхідно буде вказати цей момент (постійне місце проживання відсутній). Працівники РАГСу не мають права відмовляти в реєстрації з цієї причини, інакше пара може вирішити це питання в судовому порядку.

Особливі випадки являють собою і іноземні громадяни. Необхідна наявність закордонного паспорта, паспорта з перекладом і підтвердження про легальне жительстве в країні (віза, посвідка на проживання або дозвіл на тимчасове проживання). Подати заявку онлайн на шлюб з іноземцем не вдасться - потрібно прийти в ЗАГС, щоб особисто передати всі необхідні документи. І заздалегідь варто дізнатися, в яких РАЦСах оформляють такий союз.

Тут також важливо розуміти, що в кожній країні є свої нюанси і закони вступу в шлюб. Наприклад, в Росії мінімальним віком для реєстрації шлюбу вважається 18 (іноді 16) років. А німецькі юнаки мають право одружуватися тільки з 21 року, або в іноземного жениха вже є офіційна дружина в іншій країні, де офіційно дозволено багатоженство. Тоді ЗАГС вправі відмовити в шлюбі з дівчиною з Росії.

Варто обов'язково враховувати подібні відмінності, інакше розпис в підсумку може виявитися фіктивною або недійсною.

Чи можна забрати заяву?

Бувають ситуації, коли з тієї чи іншої причини наречений і наречена передумують вступати в шлюб, тоді заяву можна забрати, причому зробити це можливо як удвох, так і поодинці. Поки шлюб не зареєстрований, чоловік і жінка не зобов'язані дотримуватися ніякі юридичні обов'язки. Деякі нюанси описані нижче. Якщо молодята подавали заяву в РАГСі, то потрібно знову прийти туди, взявши з собою паспорта. Буде потрібно написати заяву, причина відмови вказується на розсуд (її можна не писати). Але варто пам'ятати, що держмито при відмові про реєстрацію працівники РАГСу не повертають.

Якщо наречений і наречена подавали електронну заяву через знаходження РАГСу не в рідному місті, то туди достатньо лише зателефонувати, щоб оповістити працівників про своє рішення. Але багато не відбулися подружжя вибирають інший варіант - просто не з'явитися в ЗАГС без попередження. Адміністративна відповідальність за це не передбачена. Таким чином, забрати заяву можна завжди. Більш того, після цього відбулися подружжя має право подати його знову один з одним або вже з іншими людьми. Що стосується подачі заяви на розлучення, то тут також важливо знати всі нюанси і загальні правила, мова про які піде нижче.

  • У заяві необхідно вказати паспортні дані, місце проживання. Не можна обійтися без реквізитів свідоцтва про реєстрацію шлюбу. Після складання тексту заяви подружжя повинні розписатися і вказати дату.
  • ЗАГС розводить людей за їх спільною згодою і за відсутності дітей, які не досягли вісімнадцяти років. Такі заяви подають обоє.
  • Їли в шлюбі є неповнолітні діти, хтось із подружжя є недієздатним або знаходиться під вартою понад 3 років, то подати заявку на розлучення може тільки одна людина з пари.
  • Розвести чоловіка з дружиною може суд - тоді досить з'явитися в ЗАГС для подачі заяви комусь одному з подружжя.

Таким чином, подача заявки на розлучення включає в себе зазначені документи та квитанцію про оплату держмита. На сьогоднішній день вона складає вісімсот рублів (загальна сума для обох подружжя). Розлучення в суді супроводжується укладанням. В цілому розірвання шлюбу відбувається через тридцять днів після подачі заявки. Цей час потрібний для обмірковування рішення. Протягом такого строку заява може бути відкликана.

Варто з усією відповідальністю підійти до такого важливого заходу, як реєстрація шлюбу, адже це не тільки красиве торжество для себе і гостей, а й головний крок до створення повноцінного осередку суспільства - сім'ї. Тому варто заздалегідь обміркувати і кілька разів зважити таке рішення і тільки після цього йти в ЗАГС і подавати заяву.

Про те, як подати заяву в ЗАГС через держпослуги і безпосередньо, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Роль і обов'язки свідка на весіллі
В наші дні правила шлюбної реєстрації в органах загсу такі, що для того, щоб отримати свідоцтво про укладення шлюбного союзу, свідки більше не потрібні.
10 Років спільного життя: яка це весілля і як прийнято її відзначати?
Десята річниця сімейного життя - чарівне подія, в народі її називають рожевою весіллям. До цього часу подружжя по-справжньому усвідомили емоційну близькість і
Чи можна вінчатися без реєстрації шлюбу в РАГСі?
Вінчання - це дуже відповідальний і серйозний крок. Перші згадки про проведення обряду вінчання відносяться до I в н.
Що дарують на вінчання?
У сучасному світі багато закоханих серця бажають вступати в шлюб не тільки на паперовій основі перед обличчям держави, а й дати клятву любові і вірності перед богом.
Сумісність Скорпіона зі Скорпіоном в різних сферах життя
Два Скорпіона на одній території - це небезпечне поєднання, яке багатьом і зовсім здається неможливим.