Літній весільну сукню
Літо - благодатний час для проведення весілля, особливо на свіжому повітрі, а якщо і поллє дощик, то це на щастя. Головним питанням для будь-якої нареченої перед весіллям завжди був вибір сукні, і літо дає в цьому плані найширші можливості. Насправді, коли ви ще зможете надіти відкрите декольтоване плаття, що не з такої нагоди! Розглянемо самі відповідні варіанти літніх весільних суконь.
До літнього весільного плаття пред'являються особливі вимоги, які необхідно враховувати, щоб не зіпсувати собі цей щасливий день дискомфортними відчуттями від красивого, але - на жаль! - занадто жаркого і незручного сукні.
Яку тканину вибрати
Почнемо з того, яку тканину точно вибирати не варто: оксамит, парчу, тафту і інші важкі щільні тканини.
Атлас - теж досить щільна тканина, але для літніх весільних суконь його нерідко використовують для моделей бюст'є, де як раз затребуване це властивість атласу - він прекрасно тримає форму і створює ефектний контраст з пишною повітряної спідницею.
Легкість і легкість є головним критерієм вибору тканини для плаття на літню весілля. Справді, вам доведеться провести в ньому практично цілий день, а кому ж захочеться обливатися потом і відчувати постійний дискомфорт! У легкій сукні ви будете відчувати себе красивою і свіжою, як і належить нареченій.
Тому найчастіше вибирають:
- шифон;
- органзу;
- тюль;
- мереживо;
- креп.
З шифону, органзи і тюлю шиють незрівнянні багатошарові наряди, в яких навіть влітку не буде жарко.
Якщо ви плануєте весілля на природі або море, радимо вам прочитати нашу статтю про пляжне весільну сукню.
Мереживо часто використовується при пошитті сукні для нареченої і як основний матеріал, і як обробка. Воно відноситься до розряду дихаючих тканин, однак під мереживне плаття зазвичай роблять чохол, інакше наречена буде виглядати просто вульгарно.
Мереживна обробка в поєднанні з напівпрозорої основною тканиною виглядає не просто ошатно, але і вишукано. Вона здатна зробити плаття на будь-який тип фігури романтично прекрасним. Однак слід враховувати, що мереживо само по собі є самодостатнім, а значить, краще відмовитися від інших елементів декору.
Довжина сукні, рукава і виріз
Звичайно, влітку в короткій сукні буде більш комфортно, особливо якщо вам хочеться продемонструвати свої стрункі ніжки. Але коли ще випаде можливість з'явитися в розкішному бальному туалеті з пишною спідницею до підлоги і глибоким декольте! Навіть якщо ви регулярно відвідуєте світські раути, такі сукні ви навряд чи зустрінете - це класичне казкове плаття Попелюшки, яка стала принцесою, а якій дівчині не хотілося опинитися на її місці!
Якщо ж ви з самого початку орієнтуєтеся на полегшений варіант, то зверніть увагу на сукні коктейльної довжини, до колін або трохи довше. Футболка такої довжини з ніжною струмує тканини або з пишною спідницею буде виглядати надзвичайно романтично.
Кардинальне міні можуть дозволити собі тільки ті нареченої, які впевнені в красі своїх ніг. Якщо ж такої впевненості немає, то краще акцентувати увагу на ліфі, декорувавши його вишивкою, мереживом, бантом або великим штучним квіткою.
На літніх весільних сукнях рідко можна побачити рукава. В основному вони короткі і мереживні або з прозорої тканини. Виріз зазвичай досить глибокий і відкриває верхню частину грудей.
Однак варто враховувати такий момент: сьогодні після офіційної реєстрації шлюбу в РАГСі багато пар вінчаються в церкві, а тут зовсім інший «дрес-код» - плаття у нареченої має бути скромним, з закритими плечима і грудьми. Цю проблему нескладно вирішити за допомогою великого шарфа або шалі, болеро, що прикривають «проблемні» місця і створюють образ скромної, цнотливою нареченої.
Колір і стиль
Традиція одягати на весілля біле плаття бере свій початок з весілля британської королеви Вікторії. Однак і у такого, здавалося б, простого білого кольору є безліч відтінків, від сніжно-білого до молочного або кольору слонової кістки.
Але якщо білий колір здається вам занадто тривіальним, можете вибрати будь-який інший:
- айвори;
- шампанського або світлих ніжних відтінків;
- будь-якого іншого кольору (рожевий, блакитний, бузковий, персиковий, карамельний).
Деякі екстравагантні нареченої виходять заміж навіть в чорних туалетах, але цей колір навряд чи підходить для такого світлого свята. А ось червоний - традиційний для російських весіль в стародавні часи - знову входить в моду.
У моді також стиль ретро, і ви можете вибрати будь-який період: 20-е, 30-е або 50-е роки 20 століття, коли великі кутюр'є створювали свої оригінальні моделі. Дуже ефектно виглядатиме, наприклад, сукня з відкритою спиною або ретро-плаття зі спідницею-дзвоном.
Якщо ви виберете плаття з відкритою спиною, то подбайте про те, щоб спина була рівномірно засмаглою, без слідів від купальника, а шкіра - в бездоганному стані.
Серед ретро-моделей не можна не згадати сукні з басками, які чудово виглядають на худеньких дівчат з невеликим бюстом. Баску можна прикрасити великою квіткою з такої ж тканини або просто ефектно задрапірувати на стегнах.
Відмінним варіантом для літа стане плаття-трансформер. Такий туалет «два в одному» напевно викличе жвавий інтерес жіночої половини гостей.
На урочистій церемонії реєстрації у вас буде пишна довга спідниця, а потім, як то кажуть, легким рухом руки ви перетворите свій весільний наряд в коротке плаття, в якому набагато зручніше танцювати, та й взагалі комфортніше перебувати. Наряд може залишитися і довгим, але не таким пишним.
Варіанти моделей різноманітні. Це можуть бути пишні, прямі, з каскадним і багатоярусні спідницями.
Для літньої церемонії ідеальними будуть фасони:
Русалка - плаття-трансформер.
фасон "русалка" зі знімною верхньою частиною.
Пряме облягає як в короткому, так і довгому варіанті.
Мереживне плаття або з прозорими акцентами. Можлива об'ємна спідниця.
Для наречених в положенні оптимальним варіантом стануть сукні в грецькому стилі, спадаючі м'якими драпіруються складками з пояса під грудьми. Вони можуть бути будь-якої довжини - в підлогу, до середини коліна або вище або нижче. У такій сукні наречена не тільки буде чудово виглядати, але і комфортно себе почувати.
Оздоблення і аксесуари
Сучасна весільна мода стала більш лаконічною, сьогодні сукні не перевантажують декоративними елементами у вигляді обробки одночасно вишивкою, мереживом, бісером, блискітками і т.п. Тим більше важливо зі смаком підібрати мінімум ювелірних прикрас або біжутерії.
Це може бути:
- невеликий кулон;
- підвіска на ланцюжку;
- сережки;
- витончений браслет, надітий поверх рукавички.
До речі, влітку не рекомендується надягати довгі рукавички по лікоть і вище, краще віддати перевагу коротким мереживним рукавичок. Нареченій потрібно ще чимало аксесуарів, крім букета - це сумочка, фата і все, що необхідно для створення весільної зачіски, підв'язка і ін.
Взуття
Згідно прикметам, на весілля потрібно неодмінно надягати закрите взуття, щоб щастя не витікало. Але влітку в закритому взутті - це просто катування, тому більшість наречених воліють відкриті босоніжки на підборах.
До речі, згідно з іншою прикметою, взуття на весіллі не повинна бути новою, тому розносите весільні туфлі чи босоніжки будинку протягом кількох днів. А взагалі завбачливі нареченої беруть з собою більш зручне взуття, щоб досхочу потанцювати на власному весіллі.