Особливості дівчата-інтроверта і її поведінки в стосунках
26.09.2019 0

Особливості дівчата-інтроверта і її поведінки в стосунках

Психологія
В закладки


Психологія відносить кожну особистість до певного типу характеру, розділяючи на інтровертів і екстравертів. Ці показники різняться по багатьом факторам - вони залежать від оточення, виховання, соціального статусу і, звичайно ж, від статі. У цій статті розказано про дівчат-інтровертів, особливості їхньої поведінки, фантазіях, перевагах і можливостях.

Загальна характеристика

Поняття інтроверт ввели в психологію відомі вчені Айзек і Карл Юнг, детально описуючи властивості характеру і ставлення до навколишнього світу. Особливості жінки-інтроверта полягають в тому, що вона сприймає відбуваються через призму своїх відчуттів, при цьому власним почуттям приділяється більше уваги, ніж того, що відбувається навколо себе.

Нижче представлена ​​характеристика жінки-інтроверта.

  • У такої жінки логіко-сенсорний тип сприйняття життя - вона послідовна у своїх діях, має певну життєву позицію, закрита від спілкування, навіть якщо знаходиться в звичному для себе оточенні.
  • Віддає перевагу жити за власними правилами і чітко дотримується субординацію.
  • Ретельно продумує кожну дію, не залишаючи права на помилку. Важко переносить поразки, зрада, зради, постійно повертаючись до пережитим раніше емоціям.
  • Чи не обділена фантазією. Її голова - безцінна криниця інноваційних ідей і проектів. Вона спостережлива, терпляча, контролює емоції і наполегливо йде до своєї мети.
  • Віддають перевагу самітності, але пояснити об'єктивно причини таких бажань і погляди на життя не може. Часом відчуває почуття непереборного сорому за свою поведінку.

Ця характеристика властива класичним интровертам, до яких можна віднести флегматиків. Але це не означає, що людина добровільно ізолює себе від навколишнього світу.

Вона досить товариська, інтелектуально розвинена, здатна приймати нестандартні рішення, але в спілкуванні встановлює сувору дистанцію - своєрідну стіну, за яку не переходить сама і ні за яких обставин не дозволяє переступати іншим.

Особливості

Такий тип характеру формується з раннього дитинства і залежить від соціальної обстановки, виховання і самооцінки. Як правило, таку модель поведінки нав'язують батьки. При цьому пов'язаний зобов'язаннями дитина намагається відповідати вимогам, що пред'являються і поводиться проти своєї волі. Таким чином, формується низька самооцінка, невпевненість, замкнутість, схильність до обдумування кожного кроку, що створює своєрідне ставлення до життя.

Іноді дівчата-інтроверти відчувають значні труднощі, пов'язані з необхідністю вступати у взаємодії з оточуючими. Згідно психологічної концепції існує два типи інтровертів: стабільні і нестабільні.

Нестабільні інтроверти. Якщо дівчина чутлива, емоційна і перед її сексуальністю поступаються навіть досвідчені увагою чоловіки, то це зовсім не означає, що вона належить до типу екстравертів. Швидше за все, ви маєте справу з нестабільним інтровертом, що привертає своїм зовнішнім виглядом і ексцентричною поведінкою. Вона слід власними правилами, не йде за натовпом, чим привертає увагу сильної половини людства.

При цьому проаналізувати етичний аспект поведінки і швидко відреагувати на критику вона не в змозі, тому що існує у власному ефемерне світі, де відводить для себе комфортне місце. Таких людей вважають не від світу цього, але вони, як ніхто інший, потребують уваги, турботи, визнання своєї особи і загального поклоніння.

Стабільні інтроверти. Такі натури мають чіткої впевненою позицією, що не розмінюються на дрібниці, не піддаються на провокації і афери, чітко дотримуються встановлених правил і неухильно просуваються до своєї мети.

Це соціалізовані, впевнені, що не піддаються на провокації жінки, які непохитно долають перешкоди на шляху до реалізації своїх амбіцій. Ці якості є незаперечною перевагою перед іншими можливостями характеру - вони дають фору навіть класичним екстравертів, які відступають перед невдачами після кількох спроб подолати перешкоду. Стабільний інтроверт оцінить можливості, проаналізує свої помилки і обов'язково досягне бажаного результату.

Як спілкуватися?

Не варто дивуватися, якщо нова знайома не зможе адекватно відповісти на питання, чому вона сидить вдома, нудьгує, не хоче сходити, наприклад, в кіно. Вона просто вважає за краще проводити час наодинці з собою: прочитати томик Дюма, змайструвати кілька новомодних аксесуарів або зробити те, що приносить максимум користі і задоволення. Тому, бажаючи справити враження, можна запросити її на благодійний вечір, майстер-клас, виставку, але при цьому варто звернути увагу на кількість оточуючих людей.

Такий дівчині потрібно уникати спілкування з незнайомими людьми і не допускати обставин, які б примушували її перебувати в центрі уваги. У цій обстановці їй захочеться закрити вуха і скоріше піти - це буде заключною крапкою в стосунках.

Точки дотику

При спілкуванні з інтровертом не слід пускати пил в очі, демонструвати свої досягнення і ставлення до людини. Потрібно проявити терпіння, дати можливість коханої адаптуватися, звикнути до появи нової людини в своєму житті.

Іноді спілкування з дівчиною-інтровертом породжує відчуття незручності, сорому і бажання постійно контролювати свої емоції. Але для будь-якої людини рано чи пізно настає межа терпінню.

Інтуїтивно відчуваючи, що в спілкуванні загострюється обстановка, а розставання не входить в плани, психологи радять дотримуватися певних рекомендацій.

  • Ніколи не потрібно нав'язувати інтроверту манеру поведінки. Перш ніж викликати таку людину на відверту розмову, краще поцікавитися у нього, чи готовий він відкрити перед вами душу.
  • Слід проявити участь до його особистого життя, захопленням, способу мислення, але ніколи не потрібно порушувати його особистий простір.
  • Варто бути уважним і делікатним - годі було говорити на підвищених тонах. Але якщо необхідно донести свою точку зору, то потрібно це зробити тактовно, але наполегливо.
  • Не варто ставити людину перед вибором - в таких випадках він прийме вимушену капітуляцію, і спілкування придбає натягнутий характер.
  • Намагаючись знайти емоційний контакт, потрібно проявити креативність і винахідливість. Надайте людині можливість перебувати на самоті, адже для таких людей одна людина - це вже ціла юрба, яка вимагає емоційної віддачі.
  • Не варто засмучуватися, якщо на яскраві вчинки супутниця реагує скупими словами - для інтровертів не властиво виражати емоції.
  • Не потрібно примушувати інтроверта до дії і тиснути на його думку - це може віддалити вас один від одного.

Всіма способами потрібно показувати захоплення інтелектом цю людину, а зовнішність краще поставити на другий план. У відносинах з хлопцем для неї важливо, щоб цінували особисті досягнення, таланти і здібності.

Плюси і мінуси

Щоб сподобатися дівчині-інтроверту, доведеться подолати деякі стереотипи і характерні особливості, які здадуться, щонайменше, дивними для сучасної людини. Але серед цих якостей є незаперечні позитивні риси:

  • дівчина точна і пунктуальна, вона не змінює свою думку по сім разів на день;
  • володіє емоціями, які не вередує, цінує увагу і аналізує вчинки;
  • вона вимоглива до деталей, ніколи не кидає розпочату справу на півдорозі і не запізнюється.

Звичайно ж, такі люди не ідеальні - вони важко змінюють свою думку, в любові не здатні йти на компроміси, зациклюються на деталях, а причини дрібних сварок і конфліктів запам'ятовують на все життя. Їм не властиво розслаблятися, вони рідко перебувають у гармонії з самим собою, вимогливі до оточуючих і славляться затятими шанувальниками перфекціонізму.

Міфи про інтровертів

Така людина не кидає слів на вітер, він не буде проводити час з тими людьми, які їй нецікаві. Часом така дівчина бачить світ у чорно-білих фарбах, подумки знімаючи маски з тих, хто перебуває в її оточенні.

Зацікавити, а тим більше закохати в себе дівчину-інтроверта, досить непросто. Вона не буде знайомити зі своїми друзями та батьками до тих пір, поки її партнер не пройде тест на довіру, чесність і добропорядність.

Не потрібно дорікати їй у байдужості, адже вона, як ніхто, цінує турботу і розуміння. Її особистісний світ цікавіший і ярок, ніж той, що ви можете запропонувати взамін.

Адаптація інтроверта в соціумі - це справа досвіду і часу, але такі люди ніколи не переступають межу дозволеного, чітко дотримуючись прийняті в суспільстві правила. Якщо кохана відноситься до типу інтровертів, то можна вважати, що вам пощастило - вона стане турботливою і вірною дружиною, прекрасною мамою і не буде виносити мозок через дрібниці. Сімейне життя наповниться гармонією і взаєморозумінням, якщо надати людині особистий простір і можливість насолоджуватися власним самотністю.

Про те, як спілкуватися і куди запросити дівчину-інтроверта, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Меланхоліки інтроверти: особливості, опис характеру і відповідні професії
Проблемі темпераменту людини присвячено безліч наукових робіт і досліджень. Але, незважаючи на це, дане питання залишається популярним і сьогодні.
Амбіверт: хто це такий, як розпізнати і які професії йому підходять?
Важко здивувати когось словами «інтроверт» і «екстраверт». Але якщо ці психологічні терміни увійшли в обіг більшості людей, то знання про
Екстраверт від «А до Я» - все, що ви хотіли знати про це типі особистості
Напевно, багато хто з нас не раз чули хоч щось про тест на темперамент, також відомому в психології під назвою «Тест Айзенка», на прізвище британського
Класифікація і принципи визначення психотипу особистості
Кожна людина має унікальні рисами характеру, які виділяють особистість з натовпу інших. Однак є деякі невеликі подібності в поведінці людини та її ставлення до життя.
Які професії підходять для інтровертів?
Інтроверти - психологічний тип особистості. За даними психологів, вони складають більшу частину суспільства.