Чи варто купувати плаття з поліестеру?
Особливості
Поліестер - це сучасний матеріал, вироблений на основі волокон поліефіру. Одяг з поліестеру з'явилася ще в минулому столітті і спочатку вона вважалася справжнім предметом шику.
Сьогодні ставлення до цієї тканини багато в чому змінилося. Незважаючи на те, що зовні вона нагадує натуральні матеріали (вовна, шовк і т.д.), вона має зовсім іншими характеристиками.
Серед сучасних модниць є як прихильниці, так і затяті супротивниці одягу з поліестеру. У цій статті ми хочемо розповісти вам про поліестерових сукнях: про їх плюси і мінуси і про те, як їх потрібно носити.
Переваги
- Про головне достоїнство поліестерових суконь ми вже згадали: виглядають вони так, як ніби зшиті з натуральної, дорогої тканини. Важливо, щоб річ була якісною і тоді відмінності будуть непомітні.
- Поліестер - це матеріал, який дуже дешево обходиться виробникам. Саме тому ціни на сукні з поліестеру істотно нижче, ніж на вбрання з натуральних матеріалів.
- Поліестерові сукні зовсім вимогливі у догляді. Їх можна прати і вичавлювати в пральній машині, і вони при цьому не деформуються. Крім того, одяг з поліестеру не потрібно гладити, так як вона практично ніколи не мнеться.
Недоліки
- Як і будь-який інший синтетичний матеріал, поліестер погано пропускає повітря. Тому в плаття з цього матеріалу вам може бути жарко і некомфортно в теплу пору року. Взимку ж в поліестерової одязі цілком зручно.
- Плаття з поліестеру володіють ще однією неприємною особливістю - вони «примагничивается» до себе волосся, шерсть тварин і інше дрібне сміття. Крім того, вони часто електризуються і прилипають до ніг. Проблему можна вирішити за допомогою спрею-антістатіка.
Чи шкідлива тканину?
Існує думка, що поліестер може бути шкідливий для здоров'я людини. Ті, хто дотримується цієї версії, кажуть, що якщо тканина виробляється з відходів нафтопереробки, значить, вона токсична. Сам по собі поліестер може бути безпечний, але вступаючи в контакт з навколишнім середовищем, він може почати виділяти шкідливі речовини. Звичайно, це теорія не доведена, але її слід взяти до уваги.
Крім того, поліестер може викликати шкірну алергію, і в цьому випадку від одягу з цього матеріалу точно потрібно відмовитися.
Сезон
Літні
Влітку одязі з поліестеру краще віддати перевагу повітропроникні тканини, але, якщо ви зробити це не в силах, звертайте увагу на моделі, в яких вміст синтетичного матеріалу не більше 50%. Хорошим варіантом буде плаття з ліфом з натуральної тканини і поліестерової спідницею. У будь-якому випадку, не надягайте поліестерові речі в спеку і не ходите в них весь день безперервно.
Плаття з поліестеру краще надягати ввечері, коли стає прохолодно, і знімати відразу ж після повернення додому. Так ви не перегріється, і ваша шкіра буде в порядку.
Весна Осінь
В період міжсезоння стає більш прохолодно, тому поліестерові сукні можна знову діставати із шафи. Якщо в такому вбранні ви відчуваєте себе не дуже зручно, можна надіти під нього комбінацію з тонкої натуральної тканини - звичайно, якщо вона не буде помітна під сукнею. Ті, хто не звик носити одяг з поліестеру щодня, все ж не відмовляються надягати її з нагоди, так як сукні з цього матеріалу бувають дуже гарні.
Щоб не відчувати дискомфорту, вибирайте моделі без рукавів і не дуже облягаючі.
Зима
Зима - самий благодатний час для того, щоб носити поліестерові сукні. У цю пору року ми рідко страждаємо від спеки, тому синтетичний матеріал не доставляє незручностей. Багато дівчат вибирають сукні з поліестеру для роботи. Це рішення цілком виправдане: стоять такі сукні недорого, тому можна постійно оновлювати гардероб.
Крім того, поліестерові речі можна легко випрати і швидко висушити, тому забруднена плаття можна привести в порядок за вечір.
Навіщо поліестер додають до складу інших натуральних тканин?
Досить часто в магазинах можна зустріти сукні з натурального матеріалу, в складі яких присутній поліестер. Додаючи синтетичний матеріал, виробники домагаються відразу кількох цілей. По-перше, так вони знижують собівартість вироби. По-друге, роблять речі більш зносостійкими і невибагливими у догляді. Нарешті, якщо в складі сукні є поліестер, значить, воно не втратить колір під впливом ультрафіолету, і йому не страшні домашні шкідники на зразок молі.
Як прати, догляд
- Перед тим, як відправляти плаття в пральну машинку, ретельно вивчіть рекомендації з прання, зазначені на внутрішньому ярличку.
- Не слід прати такі речі при температурі вище 40 °.
- Сукня з поліестеру можна вибілювати, інакше воно втратить колір.
- Сушити речі з поліестеру рекомендується, повісивши їх на плічка - в цьому випадку можна обійтися без праски.