Як вибрати шапку?
Часто модниці засмучуються, ледь починається холодний сезон - це означається, що прийшла пора надягати шапку. Багато жінок відчувають дискомфорт при виборі головного убору, так як не до кінця розуміють, який варіант з усього різноманіття моделей підходить саме їм.
Тим часом, за допомогою правильного головного убору можна створити не тільки красивий і стильний образ, але і скорегувати овал обличчя, зробити фігуру стрункішою і навіть візуально додати або відняти пару сантиметрів зросту.
Розберемося, як вибрати шапку, виходячи з власної зовнішності.
Вибір моделі за типом обличчя
Незважаючи на те, що зовнішність у всіх різна, основних типів або форм особи виділяється всього п'ять: трикутне обличчя, в формі квадрата, кола, овалу або прямокутне. Знаючи свій тип, підібрати головний убір буде простіше:
- трикутне обличчя. Якщо у вас досить широкий лоб, видатні вилиці і гострий, витягнутий вниз підборіддя, вам варто придивитися до таких моделей шапок, як об'ємні берети, асиметрично спадають на одну сторону обличчя, шапки-вушанки, вушка яких доходять до краю підборіддя і візуально його розширюють, а також капелюхів з тонкими, м'якими полями, що йдуть вниз.
- квадратне обличчя. Лінія скул, практично рівна скроневим часткам, а також масивне підборіддя і широкий лоб - типові ознаки особи-квадрата. Щоб надати йому м'якості та витонченості, варто купити шапку, яка щільно сидить на лобі, але спадає назад м'якою хвилею. Також буде добре виглядати витончена, трохи асиметрична м'яка кепка, капелюх-Федора або хутряна шапочка з вухами, які зав'язані назад.
- Овальне обличчя. Щасливиць з пропорційним личком трохи, зате їм йдуть багато, якщо не все, фасони головних уборів. Створюючи шапку, кепі або беретку, дизайнери грунтуються саме на овальних осіб, тому вибирати на користь того чи іншого головного убору в цьому випадку потрібно, відштовхуючись немає від форми особи.
- Кругле обличчя. У власниць такої форми особи вилиці є найширшим місцем, а ширина особи не надто перевершує його довжину. Щоб візуально це виправити, можна носити шапки з козирками або головні убори крупної в'язки і асиметричного крою. Також гарні шапки-ковпаки, витягають овал обличчя, берети, натягнуті на одне вухо і м'які, злегка безформні капелюхи з високою, витягнутої тульей.
- прямокутне обличчя. Жінки з витягнутим обличчям мають великий лоб і видатне підборіддя. Шапки в цьому випадку краще підбирати з відворотом, які можна глибоко натягнути на лоб. М'які берети, які потрібно надягати так, щоб частина чола була прикрита, також добре маскують прямокутник, ту ж роль з успіхом виконає невелика кепка з необ'ёмним верхом.
Враховуємо конституцію тіла
В першу чергу потрібно звернути увагу на зростання, вибираючи шапку. Правильно підібраний головний убір допоможе зберегти баланс, якщо вас все влаштовує, а якщо немає, то можна додати або відняти від двох до п'яти сантиметрів без всяких каблуків!
Отже, мініатюрним дівчатам, чий зріст нижче 160 сантиметрів, краще носити необ'ёмние головні убори: в'язані шапочки з відворотом, капелюшки з м'якими полями, вушанки з невеликими вушками. Строго протипоказані широкополі капелюхи, а також шапки-ковпаки, задня частина яких нижче лінії коміра. Низьким дівчатам не підуть об'ємні хутряні шапки, які будуть візуально тиснути на всю фігуру.
Високим леді - від 175 сантиметрів, стилісти рекомендують об'ємні, але не високі головні убори. Чудово буде виглядати капелюх з широкими або середніми полями, об'ємна хутряна шапка,
Вибираємо за кольором і довжині волосся
Головний убір - по суті, другі волосся, тому він не може суперечити кольором, довжині і стилю вашої зачіски.
Якщо говорити про колір волосся, то стилісти радять зробити в такий спосіб:
- Брюнеткам йдуть яскраві, насичені кольори: темно-синій, червоний, малиновий, фіолетовий, смарагдовий, а також чорний і сніжно-білий.
- блондинкам будуть хороші рожеві, блакитні головні убори, золотисті, бежеві, фісташкові, світло-сірі, ніжно-зелені. Блондинкам з холодним відтінком йдуть червоні кольори, з теплим - шоколадні, графітові.
- руденьким панночкам будуть гарні всі відтінки зеленого, а також жовтий, оранжевий, сливовий, кавовий.
- шатенкам йдуть всі кольори шоколаду, а також темно-сірі, темно-сині і чорні шапки, головні убори темно-бежевого кольору, охра і теплі молочні тони.
Відносно довжини волосся можна вибирати фасон головного убору. Леді з короткими і кучерявими волоссям будуть гарні в шапках з відворотом, шапочках спортивного стилю, в кепках чи капелюхах-панамах. Якщо волосся коротке, але не кучеряве, правильним вибором буде шапка-носок або ковпак, необ'ёмние спортивні шапочки, кепі з прямим козирком.
Дівчатам з довгими прямим волоссям підуть берети великої або середньої в'язки, капелюхи-казанки або капелюшки-клош, а також шапки-вушанки. Панянки з кучерявими кучерями нижче шиї тільки виграють, якщо придбають в'язану об'ємну шапочку, скромний беретик або капелюх з полями, «дивляться» вниз.
Визначаємо розмір
Найчастіше головні убори не мають загальноприйнятої розмірної сітки, зразок 42-44 розмір або S, M або L. Обсяг голови - індивідуальний параметр і він може зовсім не залежати від інших пропорцій фігури. Тому шапочку перед покупкою варто обов'язково приміряти на предмет того, щоб вона не здавлювала і не стискала голову, а також не бовталася і не сповзала на лоб.
Якщо ж ви купуєте головний убір в інтернеті, замовляєте індивідуально або просто хочете бути впевненим у власному розмірі, можна використовувати два методу.
- За допомогою сантиметрової стрічки. М'яким сантиметром потрібно виміряти обхват голови, починаючи від центральної точки на лобі, через скроню, потилицю (де проходить хребет) і через другий скроню знову на лоб. Цифра в сантиметрах, яку ви отримаєте - і є ваш розмір.
- За допомогою нитки або мотузки. Якщо кравецького метра немає під рукою, можна дізнатися обсяг голови за допомогою підручних засобів - нитки, тасьми, будь мотузочки. Її потрібно обернути навколо голови також, як в описаному вище способі, а потім отриману довжину заміряємо звичайною лінійкою.
Варто звернути увагу, що багато моделей шапок забезпечені так званої регулювальної стрічкою, яка має один-два розміри в запас. Тобто головний убір 56 розміру може розтягнутися і до 58 розміру. Однак така стрічка працює тільки в межах пари сантиметрів, інакше шапка буде некомфортною. Що стосується головних уборів жорсткої форми - кепки, деякі капелюхи, тут потрібно потрапити розмір в розмір.
Підбираємо матеріал
В першу чергу, потрібно визначитися, для якого сезону купується головний убір. У теплі осінні та весняні місяці шапка виконує швидше декоративну функцію, тому матеріал може бути практично будь-яким. Спортивні шапки можуть бути з бавовни, флісу, акрилу або синтетики, повсякденні моделі - з деніму, суміші шовку і кашеміру, замші, тонкої шкіри або трикотажу.
Моделі на зиму повинні мати в своєму складі шерсть, добре, якщо це буде натуральна тканина. Відмінні показники у ангори, верблюжої вовни, а також альпаки. З іншого боку, зовнішня частина шапочки може бути з будь-якого матеріалу, якщо головний убір має теплу підкладку. Якщо говорити про хутряних головних уборах, то тут два варіанти - або хутро розташований всередині, а зовнішня частина шапки шкіряна або замшева, або ж хутро зовні, тоді подклад повинен бути приємним і затишним, наприклад, з хорошого трикотажу або тонкої вовни.
Вибір стилю шапки
Головний убір також повинен вписуватися в загальний стиль гардероба, або ж підходити з нагоди. Якщо ви вибираєте шапку для занять спортом - наприклад, для бігу або лижних прогулянок, то вона повинна бути щільною, не продувається і мати мінімум декоративних елементів. Такі головні убори часто мають флисовую або навіть мембранну підкладку, що дозволяє ефективно відводити вологу від голови. Якщо ж спортивний стиль - основа вашого гардеробу, то шапка може бути набагато цікавіше.
Це і моделі в'язаних вушанок з довгими «косами», з фантазійними помпонами, це і шапки-ковпаки з яскравими написами або печаткою, або трикотажні шапки, які «комплектуються» хутряними навушниками.
Панянки, які віддають перевагу жіночний, спокійний стиль, можуть носити м'які в'язані шапочки, милі берети або хутряні головні убори. Для зухвалих леді, одягнутих у стилі «гламур» або casual, підійдуть шапки з декором з страз або металевих елементів, хутряні вушанки з шкіряними вставками, яскраві шапки з помпонами. Діловим жінкам підійде головний убір стриманого кольору з мінімумом додаткових елементів. Добре буде виглядати класична хутряна шапка або шапочка середньої в'язки.
Поради
-
Найкраще вибирати головний убір прямо в тому одязі, з якої планується його поєднувати. Так ви не прогадаєте з відтінком шапки, а також зможете оцінити весь ансамбль відразу. Якщо такої можливості немає, спробуйте домовитися з продавцем про те, що вам потрібно пару днів подумати, щоб поміряти головний убір з верхнім одягом.
-
Ще один важливий момент - якість виробу. Якщо це яскрава тканина або пряжа, перевірте, чи не забарвить вона шкіру, для цього потрібно потерти шапку вологою серветкою. Якщо на головному уборі присутній декор - стрази, металеві або пластмасові елементи, переконайтеся, що вони міцно тримаються.
-
Зверніть увагу на якість швів вироби, на щільність гумки. Буває так, що в магазині шапка здається комфортною, але при тривалій шкарпетці вона тисне на скроні або лоб, чому може захворіти голова. Останнє - це вартість виробу. Купуючи зовсім недорогий головний убір, не чекайте, що він прослужить вам довше одного сезону.