Як вибрати і користуватися щітками для замші?
04.02.2019 0

Як вибрати і користуватися щітками для замші?

Мода
В закладки


Кожний власник замшевого взуття обов'язково повинен запастися спеціальними засобами, різними щітками, щоб доглядати за таким матеріалом. Нубук або замша вимагає особливого підходу, адже цей матеріал неможливо почистити звичайної шевської щіткою.

Особливості

Спеціальні щітки для замші схожі на звичайні, але мають деякі характерні відмінності. Щетину, яку звикли бачити, замінюють гумові зуби трубчастої форми. Для особливого догляду на зворотному боці такої щітки встановлюють сталеві зубці. Вони з легкістю видаляють механічні пошкодження, розправляють ворсинки. Гумова сторона, що нагадує гумка, стирає всі залишилися цятки.

Взуття із замші завжди виглядає дуже ніжною, що вимагає особливого догляду. При виборі щітки для нубука потрібно завжди пам'ятати, що цей матеріал має кілька відмінностей - він виготовляється зі шкіри, що відрізняється такими характеристиками:

  • товщина;
  • м'якість;
  • щільність;
  • довжина ворсу.

Важливо! Очищення одягу із замші звичайної щіткою не приведе до позитивного результату. Ніжне покриття верхнього одягу почне зализувати, м'яти, втратить об'єм і зникне матовість.

Види

Справжня шліфована шкіра погано переносить високу температуру, а також велику вологість. Для її очищення підійде щітка, що очищає нубук або замшу. Слід ознайомитися з різновидами щіток, щоб зробити правильний вибір.

  • Потертості на одязі можна видалити універсальної щіткою. В основному вона використовується для чищення одягу. Жорстка щетина спільно з металевими (латунними) волокнами закріплена на одній стороні.
  • У магазині можна зустріти подвійні моделі, у яких одна сторона обладнана натуральною щетиною, а в іншу - вмонтований металевий ворс у вигляді вузької смуги, розташованої в середині.
  • По всьому периметру спеціальних комбінованих щіток для замші, вмонтована груба натуральна щетина, в центрі якої розташована металева дріт. Для очищення замшевої поверхні всі рухи повинні проводитися проти ворсу. Латунний дріт підніме шкіряний пух. Вона видалить з замшевої поверхні будь-яку, навіть дуже сильну бруд.
  • Крепова подвійна щітка виготовляється довжиною 16-17 см. Цим пристосуванням відмінно чиститься замшеве взуття. На одній стороні закріплена каучукова смужка у вигляді лабіринту. Натуральна гума у ​​вигляді смуги встановлена ​​боком. Своїм зовнішнім виглядом вона нагадує щільну щетину.
  • Гумова «потрійна» щітка прекрасно видаляє пил з замшевої поверхні, а також вирівнює ворс. Це пристосування здатне одночасно видалити пил і вирівняти ворс. Бічні ребра, зроблені з гуми, дають можливість видалити бруд з різних місць, куди дуже складно потрапити: складки, стик підошви, шви, невеликі декоративні елементи.

Поради щодо вибору

Для грамотного вибору щітки для замшевого взуття потрібно враховувати, з якого матеріалу вона виготовлена:

  • м'які нейлонові ворсинки;
  • натуральний каучук;
  • щільна гума.

Щоб досягти максимального ефекту очищення замшевого одягу і взуття, світові виробники виготовляють комбіновані моделі. До складу цих виробів входять всі перераховані вище матеріали. Виходить оригінальне пристосування, яке здатне виконати такі технологічні операції, як:

  • очищення від пилу;
  • видалення сухого бруду, плям і засмальцьовані;
  • підняття ворсу;
  • посилення бархатистости.

Регулярне використання цього виробу дасть можливість постійно утримувати будь-які речі з замші в отличном состоянии.

Для очищення кросівок підійде щітка з щільною, м'якою щетиною. Вона використовується при першій чищенні замшевого взуття.

Для видалення з кросівок із замші жирних плям випускаються резинові універсальні щітки. Ці пристосування обладнані нейлоновою і гумовою щетиною. Такими виробами дуже зручно чистити взуття. Щоб кожен день виконувати чистку взуття, стане в нагоді креповое виріб. М'який, трохи хвилястий ворс прекрасно справляється з невеликими забрудненнями.

Як правильно користуватися?

Щоб очистити замшу від забруднень креповой щіткою, досить провести нею по поверхні з невеликим натиском. Нейлонова частина, розташована збоку, очистить шви, видалить бруд з рантів вироби. Очищення має відбуватися тільки на сухому взутті. Рухи щіткою необхідно виконувати лише в одному напрямку.

Гумову щітку використовують для підняття ворсу замші, особливо після миття спеціальним засобом. Добре вимитий замша стає дуже гладкою.

Щоб повернути матеріалу первинний вигляд, потрібно провести по її поверхні гумовою щіткою, бажано в одному напрямку.

Кілька професійних порад

Якщо ви стали володарем замшевого взуття, обов'язково вивчіть технологію залицяння за таким виробом, а також зверніть увагу на наступні поради:

  • неправильні дії призведуть до того, що термін експлуатації дорогого взуття зменшиться в кілька разів;
  • так як замшеве взуття не любить погану погоду, особливо дощ, бажано її надягати, коли на вулиці сухо;
  • замшу не можна обробляти засобами, які призначені для обслуговування гладкої шкіри;
  • будь-які дії з нубуком можна виконувати тільки після висихання - для прискорення сушки всередину взуття можна набити зім'ятий папір; сушка повинна обов'язково проходити без спеціальних обігрівальних приладів (радіаторів, фенів, електронагрівачів);
  • на замшеве поверхню негативно діє сонячне світло - взуття починає вигоряти, зникає початковий колір;
  • замшу бажано чистити спеціальною щіткою; в разі її відсутності забруднення можна видалити звичайним житнім хлібом (твердої скоринкою);
  • щоб відновити бархатистість, взуття потрібно трошки потримати над сильно гарячою парою, потім пригладити все звичайної одежної щіткою;
  • забороняється виконувати при чищенні кругові рухи, вони повинні проводитися в певному напрямку;
  • для видалення сольових розлучень можна скористатися гліцерином;
  • біла замша відмінно очищається зубною пастою, початковий білосніжний вигляд поверне суміш перекису водню з нашатирем - в 200 мл води додається ложка нашатирного спирту, замшевого щіткою обробляється вся поверхня;
  • щотижня на замшу необхідно наносити спеціальний водовідштовхувальний спрей;
  • забороняється змивати бруд з її поверхні звичайною водою - вона починає тьмяніти, причому плями все одно залишаються.

Корисні рекомендації

Кожен власник взуття мріє про те, щоб вона завжди виглядала як нова. Для цього за нею потрібно правильно доглядати, виконувати всі рекомендації виробника по обслуговуванню нубуку. Велику допомогу в очищенні замшевого матеріалу надають спеціальні засоби.

Початкова обробка

Нубук відмінно вбирає воду. Щоб такого не відбувалося, після покупки нової взуття необхідно відразу провести її обробку спеціальними речовинами, що захистять замшу від агресивного середовища: снігу, води, бруду і солі. Коли нанесений шар повністю висохне, на поверхні взуття станеться освіту тонкого невидимого шару. Він зробить черевики невразливими в погану погоду.

Чищення взуття

Замшева одяг і взуття потребують постійного щоденного догляду. Незалежно від погоди після прогулянки її потрібно обов'язково чистити, видалити пил, різні забруднення. Спочатку річ сушать при кімнатній температурі. Якщо цього не зробити, буде неможливо видалити бруд. Під час чищення плями бруду будуть тільки втиратися в матеріал.

Важливо! Використовувати для сушки радіатор опалення категорично заборонено. Замша стане твердою і грубою.

Невеликі забруднення на замші можна видалити спеціальними щітками. Особливо сильні забруднення допоможе видалити мильний розчин, в який доданий нашатирний спирт (5: 1). Суміш наноситься м'якою щіткою, потім її змивають губкою, насухо витирають чистою серветкою. Щоб позбутися від лискучих плям, досить взяти ватний тампон, попередньо намочивши його нашатирним спиртом.

Піднімаємо ворс

Найбільш слабким місцем замші вважається її бархатистість. Серед величезної кількості ворсинок накопичується бруд, осідає багато пилу. Для підняття ворсу, надання матеріалу оксамитового виду використовують гумову щітку.

Позитивний ефект дає також звичайний м'який ластик.

Колір

Щоб повернути замші колишню красу, стане в нагоді аерозольна відновлює фарба, яка наноситься на поверхню взуття. Після повного висихання фарба повністю відновить відтінок, а також створить захисний шар. Купуючи такий відновник, потрібно намагатися підібрати відтінок, максимально схожий на «рідний». Якщо він буде сильно відрізнятися, фарба ляже не надто рівно.

Простіше за все підібрати чорний колір. Набагато складніше знайти відповідну гамму коричневої взуття, з кольоровою ще складніше. Тому перед початком фарбування потрібно спробувати пофарбувати невелику ділянку всередині черевика. Якщо результат буде позитивним, можна продовжити оновлення кольору. Щоб відновити колір замші, можна скористатися народними способами. Наприклад, в коричневу взуття акуратно втирають кавову гущу. Коли вона висохне, частки струшують замшевого щіткою.

      При грамотному догляді замшева одяг або взуття буде завжди виглядати красиво і привабливо. Спеціальні щітки і численні захисні засоби допоможуть зберегти її первісний вигляд.

      Поради по догляду за замшевим взуттям дивіться в наступному відео.

      Комментарии (0)
      Додати коментар
      Чоботи на низькому каблуці
      Високий каблук і шпилька додають сантиметри до зростання і ефектно стройнят ніжки. Ось тільки носити їх протягом довгого часу просто неможливо, так як ноги втомлюються.
      Чоботи Cooper
      Чоботи Cooper
      Чоботи Cooper
      01.02.19 Мода
      Чоботи Cooper є затребуваною взуттям серед російських торгових марок. Бренд був заснований в 2004 році і став впізнаваним, завдяки високому рівню роботи.
      Дублянка з чорнобуркою
      Дублянки з хутром чорнобурки виглядають розкішно, жіночно і красиво. Вони вже не один рік перебувають на піку популярності.
      Як довго тримаються нарощені нігті і від чого це залежить?
      Один з атрибутів доглянутої жінки - це акуратні нігті з хорошим манікюром. Особливо актуально це тим представницям прекрасної статі, робота яких передбачає часті
      Машинка для манікюру Lina Mercedes 2000: характеристика і особливості застосування
      На сьогоднішній день апаратний манікюр стає все популярнішим, поступово витісняючи обрізний.