Кольоротип "літо"
Кольоротип «літо» вважається самим часто зустрічається серед дівчат і жінок нашої країни. Більшість російських красунь, яких зображали художники, мали саме цим типажем. Для того щоб перейнятися естетикою і відчути природну красу «літа», можна милуватися полотнами майстрів.
Розглянемо, з практичною точки зору, що представляє собою така зовнішність, і як її можна ефектно оформити - від одягу до макіяжу.
Характеристика
В першу чергу потрібно звернути увагу на шкіру. Для літнього типажу характерні ніжні, холодні відтінки. Наприклад, рожевий або світло-оливковий.
Здатність до засмаги може бути різною. Для рожевою, немов прозорою шкіри властиво швидко обгорати. Під нею добре проглядаються судини, помітно проступає рум'янець на обличчі, веснянки мають також холодний, попелястий подтон. На шкіру з оливковою відтінком загар лягає добре.
Свій колір волосся у літнього типу варіюється від світлого русявого до темного. Він здається трохи бляклим в силу наявності сірого пігменту. Кольором немов не вистачає яскравості, але це оманливе враження.
Колір очей може бути приглушеним блакитним, сірим, зеленим і горіховим. Білок очей має скоріше молочний відтінок, а райдужна оболонка як би оповиті серпанком. Завдяки цьому погляд має особливу чарівність, немов він приховує якусь таємницю за пеленою туману.
Загальне враження, яке створює представниця цього типу - крихкість і загадковість. Витончена, вишукана, ніжна і м'яка краса.
Підтипи
«Літо» - унікальний за своєю складністю цветотип, так як в ньому більше різновидів, ніж в інших типажі.
Наприклад, це:
- Натуральне «літо». Якщо в зовнішності нічого різко не виділяється - очі, волосся або колір шкіри, тоді говорять про натуральному типі. Всі параметри витримані приблизно в одному тоні: чи не дуже світлі і не дуже темні, не дуже бляклі, але і не особливо яскраві.
- Яскраве «літо». Для цього підтипу характерна наявність виділяється риси в зовнішності. Наприклад, очі синього кольору, які добре помітні на загальному тлі, або досить насичений колір волосся. Цей тип може дозволити собі яскраві плями в гардеробі, наприклад, у вигляді аксесуарів.
- Тепле «літо». Досить рідко, але зустрічається цей тип. Йому властиве поєднання холодних тонів в зовнішності з теплими. Його ж можна переносити і в гардероб, але сильно з золотистими тонами все ж не переборщувати.
- Холодне «літо». У нього все три характеристики мають яскраво вираженим холодним відтінком. Візуально це найблагородніший тип зовнішності. Холодна красуня і образ Снігової Королеви - вдалі орієнтири при створенні гардероба.
- Світле «літо». Такий типаж має всі три характеристики світлі: шкіра, волосся, очі. В цілому така дівчина чи жінка виглядає як фарфорова лялька. Їй протипоказані темні кольори в одязі.
- Темне або глибоке «літо» має в зовнішності темні, але приглушені, м'які тони. Наприклад, темне волосся з попелястим відливом. В цьому випадку в гардероб допустимо додавати насичені за кольором деталі, які будуть гармоніювати з характером зовнішності.
- Контрастне «літо». У такого типажу присутній контраст між двома показниками. Наприклад, світла шкіра в поєднанні з досить темним волоссям і глибоким кольором очей. Комплекти одягу в цьому випадку можуть мати контраст в колірних поєднаннях.
- Змішаний типаж присутній тоді, коли зовнішність буває складно віднести впевнено до одного з підвидів. У цьому випадку є сенс вдатися до невеликих експериментів і досвідченим шляхом визначити, що підходить з одягу і макіяжу найбільше. Спиратися в виборі потрібно на загальні рекомендації.
Колір в одязі
Це єдиний типаж, який може дозволити собі носити як би пріпиленний, «зів'ялі» відтінки. Розумно було б скористатися цією перевагою для складання кольорової палітри свого гардероба. Це допоможе виділитися на тлі звичних «чистих» квітів.
Для найбільш вдалих відтінків можна визначити такі характеристики: ніжні, спокійні, приглушені, стримані, як би прохолодні і матові. Наприклад, якщо це коричневий або бежевий колір, то охристий відтінок з сіруватим подтоном.
Зелений - ближче до м'ятного, ментолові або хакі. Синій і колір морської хвилі - ближче до лавандового і барвінковим. Як би розмитий жовтий колір, який більше схожий на лимонний. Димчастий бузковий і фіолетовий. Аналогічно і з іншими відтінками.
Вдало виглядають монохромні колірні поєднання в одязі. У них близькі по відтінку речі, немов градієнт, перетікають один в інший.
Також можуть стати в нагоді такі відповідні колірні поєднання:
- сірий з бежевим;
- білий з бежевим;
- білий з сірим;
- хакі і капучино;
- бежевий і блакитний.
Не бажано використовувати яскраву палітру: помаранчевий, червоний, сонячний жовтий, синій електрик. Чорний колір однозначно зробить шкіру блідою і болючою. Його слід замінювати на сірий або, наприклад, такий відтінок коричневого, як «капучино».
В якості загальної рекомендації для орієнтиру можна виділити три головні пункти в підборі кольорів: приглушеність, холодний подтон, світлий відтінок або ближче до світлого.
Який колір волосся підійде?
Головне, що потрібно врахувати при підборі кольору волосся, в ньому не повинно бути присутнім так званої рижінкой. Придивіться до тих квітів, які мають приставку «попелясто». Найкраще на кольоротипу «літо» виглядають такі натуральні відтінки, як:
- холодний блонд.
- солом'яний.
- пшеничний.
- Платиновий або сріблястий.
- Русявий, світлий або темний.
- вільха.
- каштановий.
При фарбуванні варто звернути увагу на варіант використання декількох відтінків - це дуже йде дівчатам і жінкам «літнього» типу. Мелірування, колорування, новомодне об'ємне 3D фарбування - все це робить образ багатшими і розкішніше, додає йому родзинку.
Дотримуйтеся головного правила, яке полягає в тому, щоб не використовувати занадто контрастні відтінки, а орієнтуватися на плавні, ледь помітні переходи в кольорі. Тоді в результаті ви отримаєте ефект лиску і візуальне поліпшення зовнішнього вигляду шевелюри.
Уникайте занадто темного кольору волосся і теплих відтінків, прагнете до ефекту натуральності, і не прогадаєте. Виключити варто: чорний, медовий, золотистий, рудий, мідні і бронзові тони.
З зачісок дівчині і жінці «літо» підійдуть стрижки на середню довжину волосся і на довге волосся. Краще вибрати м'які хвилі і локони на противагу спортивному стилю, щоб повніше розкрити індивідуальність і підкреслити красу природного колориту.
Хлоп'ячі короткі зачіски цей тип не прикрашають.
Що носити: поради іміджмейкера
Для складання гардероба річному типажу стилісти радять дотримуватися плавних ліній, романтичного стилю, неконтрастних забарвлень і вибирати делікатні тканини. Все це підкреслить ваш природний колорит, його благородство і витонченість. Не варто робити ставку на геометричні форми і принти. По можливості не купуйте одяг в смужку або в клітку.
По можливості не купуйте одяг в смужку або в клітку.
Базовий гардероб цветотипа «літо» - це відсутність чорного. Краще замінити його на сірий або пісочний колір для брюк, спідниць, жакетів і пальто. Це білі сорочки і блузи, блакитні або сірі джинси. І акуратна, жіночна взуття в комплект.
Вибираючи теплі речі, краще віддати перевагу м'який кашемір, ангори і відсутність текстурної в'язки. Ці речі повинні досить легко драпіруватися, як би лягати хвилями.
Капсульний і діловий гардероб краще складати в монохромних поєднаннях, в стриманому, елегантному стилі. Ультрамодні варіанти одягу в цьому випадку краще замінити класикою. У комплекті має бути присутнім жакет, класичні брюки і спідниця, сукня-футляр, кардиган, джинси, туфлі човники і, наприклад, балетки або лофери без каблука. І не забуваємо про однотонне пальто довжиною трохи нижче коліна.
Футболка же «літня» жінка може собі дозволити романтичне, що летить, повітряний. Ідеальними стануть такі тканини для вбрання, як: шифон, креп, мережива. Облягаючий силует, невеликий неяскравий малюнок, ажурні вставки і драпірування - секрет вибору вдалого сукні. Чи не підійдуть викликають, надмірно сексуальні моделі з глибокими вирізами.
Шуби цветотіпу «літо» потрібно підбирати з негрубую хутра середньої або короткої довжини. Ідеально підійдуть димчасті відтінки сірого або білий колір. Наприклад, це може бути такий природний відтінок норки, як пастель, сріблясто-блакитна норка, колір паломіно, перли і віолет.
Аксесуари
Акуратні, невеликі прикраси, сумочки середнього і маленького розміру - ось кращі аксесуари для типу зовнішності «літо». Для темних окулярів оптимальний напівпрозорий колір скла і срібляста оправа. Форми у прикрас бажані округлі і плавні. Геометричні, гострі, незграбні по дизайну аксесуари не рекомендуються іміджмейкерами.
З благородних металів варто віддати перевагу сріблу, білому золоту і платині. Самі підходящі відтінки каменів - водянисті, прохолодні. Наприклад, аметист, молочний опал, небесний лазурит. Шляхетний перли також стане відмінним вибором.
Елегантні прикраси в стилі Коко Шанель або романтичні квіткові мотиви прикрасять дівчину «літо». А ось від глибоких квітів смарагду, рубіну, сапфіру, на жаль, доведеться відмовитися. У рідкісних випадках вони можуть підійти більш констрастності типажам.
Для взуття та сумок з матеріалів прекрасно підходить матова текстура і м'яка замша. А легкий шифоновий шарфик незмінно підкреслить легкість образу.
Макіяж
Хорошим орієнтиром при виборі тіней служить власний колір очей. Оптимальним варіантом стане як би розмитий, злегка пріпиленний колір тіней, що співпадає з основним відтінком, переважаючим в райдужці. Універсальними можна назвати: попелясто-блакитні, димчасто-сірі і сіро-зелені палітри.
Помада для цветотипа «літо» не повинна бути надто насиченою та яскравою. Чи не підходять коралові, морквяні, червоні кольори. Ніжні рожеві відтінки з додаванням перламутру - ваш вибір. Прекрасно підійде і рожевий, напівпрозорий блиск для губ.
Для вечірнього макіяжу все ж потрібна червона помада. Найбільш вдалими відтінками стануть: ягідний, фуксія, гортензія, мовеин.
Рум'яна також кращі напівпрозорі рожеві, з холодним відтінком. Іскристі варіанти зроблять акцент на красі кольору шкіри, додадуть сяйва. Вдало підібрані рум'яна в змозі замінити хайлайтер на вилицях.
Денний макіяж для цветотипа «літо» повинен випромінювати світло. Використання хайлатера може стати хорошим правилом для таких дівчат. Перлинні, ледь помітні переливи на обличчі, перетворюють вас в дорогоцінну порцелянову статуетку. Це засіб надає благородство образу, обов'язково заведіть його в своїй косметичці.
Хайлайтер традиційно використовують на виступаючих частинах особи: на носі, вилицях, під бровами, над верхньою губою, на лобі і на підборідді. Ідеальним вибором для загальної стилістики денного макіяжу стануть будь-які нюдовие варіанти, які виглядають максимально природно і неконтрастний. В якості загальних рекомендацій можна дати пораду придбати бузковий, сірий або сріблястий олівець для очей замість чорного. Вам також може підійти фіолетова туш. Для створення гармонійного макіяжу уникайте використання бронзатори і робіть плавні переходи без різко окреслених ліній.
Вечірній макіяж. Він повинен бути за визначенням більш ефектним. Тут варто зробити ставку на трохи більш насичені відтінки декоративної косметики. Наприклад, як варіант: нанесіть напівпрозору тональну основу, використовуйте сріблясто-сині тіні і техніку «смокі айс» для макіяжу очей, завершивши образ ніжними рум'янами і рожевою помадою.
Зірки і знаменитості
Багатьох селебріті можна сміливо віднести до розглянутого нами типажу. Наприклад, актриси Камерон Діаз і Сара Джессіка Паркер - представниці яскравого «літа». Все через їх пронизливих синіх очей, ефектно виділяються на загальному тлі. Обидві жінки вважаються іконами стилю, з них багато в чому можна брати приклад.
Наташа Полі - приклад натурального «літа», коли шкіра, очі і волосся пофарбоване в близькі відтінки. Модель Лінда Євангеліста і Міранда Керр мають контрастним річним колоритом. Клаудіа Шиффер - світле «літо». У моделі світлий відтінок шкіри, очей і волосся. Романтичний образ красуні свого часу справив фурор в світі моди.
А також до різних річним підтипів відносяться: топ-модель Кара Дельвінь, співачка Тейлор Свіфт, актриси Шарліз Терон, Різ Узерспун і Гвінет Пелтроу.
І, звичайно, одна з найзнаменитіших у всьому світі російських представниць цветотипа «літо» - фотомодель і громадський діяч Наталія Водянова, яка завжди справляє враження крихкою німфи.
Приклади
Для наочності, розглянемо пару невдалих прикладів при підборі макіяжу та одягу:
- Різ Узерспун і яскравий відтінок помади - погано поєднуються один з одним. Лише одна ця деталь зістарила образ і зробила його як би втомленим. Яскравий колір підкреслив дрібні зморшки і всі недоліки шкіри обличчя.
- Наталя Водянова в чорному одязі, незважаючи на сліпучу посмішку, виглядає блідо і невиразно, втративши зворушливість і благородну нотку в своїй зовнішності.
А тепер зупинимося докладніше на кількох варіантах вдалих образів представниць цього типажу:
- У першому прикладі можна бачити «правильне» плаття на вихід на Сарі Джесіці Паркер. Струмлива тканину, ніжний колір, в тон підібраний макіяж і сріблясті прикраси дають в результаті благородне, дуже жіночне поєднання. На досить спокійному тлі вигідно виділяється цікавий, що притягає колір очей героїні.
- У другому прикладі Лінда Євангеліста демонструє речі, які підходять для базового або офісного гардероба. Так як вона представляє контрастний типаж, то наявність чорного в поєднанні з прохолодним бежевим відтінком виправдано в її образі. Для менш констрастності типажів досить змінити чорні брюки і водолазку на холодний відтінок кольору сепія. Елегантна класика вигідно підкреслює риси обличчя.
- У третьому прикладі кежуальний образ можна бачити на Клаудії Шифер. Образ запозичений з власної колекції моделі, що має відмінний смак. Тут, до джинсів холодного відтінку підібрана м'яка, тепла накидка сірого кольору. Вона має оригінальний, вільний фасон. Все це поєднується з білою, романтичною блузою, яка пом'якшила образ, додавши йому родзинки.
У висновку хотілося б відзначити головну особливість цветотипа «літо» - вражаючу здатність змінюватися. Коригуючи свій колір волосся, змінюючи макіяж і гардероб, дівчата і жінки цього типажу можуть виглядати, як вишукана леді, як фатальна красуня або бути немов ніжний, зворушливий дитина. Цьому сприяє деяка нейтральність природного зовнішності, якою господиня може грати на свій розсуд, перевтілюючись день у день. Ваш колорит дає широкі можливості для створення різнопланових образів - грайте!