Кашемірові светри
Згідно Вікіпедії, светр - предмет в'язаного одягу для верхньої частини тіла без застібок, з довгими рукавами і високим коміром, прилеглим до шиї.
У повсякденному житті під светром розуміють також пуловери і джемпери, які не мають високого коміра. У даній статті светри будуть розглянуті саме в такому широкому контексті.
Светри користуються великим попитом ще з початку дев'ятнадцятого століття, коли жителі Північної Європи почали особливо широко застосовувати їх в різних областях життєдіяльності.
Спочатку светри виготовляли з в'язаній вовняної тканини, і лише з часом в світ моди прийшло нове віяння, яке принесло з собою надзвичайно м'який і тонкий, але разом з тим теплий матеріал - кашемір.
Колишнє Гімалайське князівство, що носить назву Кашмір, стало батьківщиною всіма улюбленого кашемірового матеріалу, а також і посприяло відповідному назвою.
Матеріал є дуже дорогим і рідкісним, оскільки добувати його досить важко з огляду на те, що він виготовляється з підшерстя кашемірових гірських кіз, яких розводити в домашніх умовах просто неможливо.
Характерні особливості
Для светрів з кашеміру основною характерною рисою є дрібна в'язка, виконана за допомогою в'язальної машини, оскільки даний матеріал не сприймає ніякого іншого варіанту.
Одинарна кашеміру нитку по своїй товщині навряд чи перевищує товщину звичайного людського волосся. Але, не дивлячись на всю крихкість і тонкість кашемірових виробів, вони нітрохи не поступаються за своїми функціональними особливостями светрів з іншого матеріалу, оскільки натуральний ворс точно також зберігає тепло.
Як вибрати?
При виборі кашемірового светри звертати увагу варто на кілька найважливіших аспектів, один з якого - це відповідний розмір і фасон. Правильно підібране за розміром виріб і відповідне по фасону до фігури, здатне творити чудеса, вигідно підкреслюючи гідності і ретельно маскуючи недоліки.
Оскільки матерія дуже ніжна, увагу варто звернути й на зовнішній вигляд виробу, оскільки в процесі не акуратною примірки на светрі могли залишитися зачіпки або з'явитися розтяжки, які в подальшому можуть утворити невеликі дірочки і зіпсувати виріб.
Також варто звернути увагу на сам матеріал, оскільки найчастіше більш дешеві підробки видають за кашемір. Візуально такі вироби дуже схожі з дорогим матеріалом, але при ретельному розгляді вони відразу видають себе - на дотик такий виріб дуже неприємно, оскільки синтетичні волокна сильно відчуваються і є грубими, на відміну від м'яких кашемірових ниток.
Моделі
Модельні ряди кашемірових светрів не так широкі, як хотілося б, але не варто сумувати, оскільки кілька цікавих, вартих варіантів все-таки є.
Першим і найбільш елегантним варіантом є тонкий светр кашеміру, пряжа для якого зіткана особливим чином, роблячи і без того крихкі волокна ще тонше. Цей виріб є легким, повітряним і вимагає до себе дбайливого ставлення, оскільки будь-яке недбале рух може нанести йому непоправної шкоди.
Досить незвичайною і стильної є модель кашемірового светри, оснащена капюшоном. Здавалося б, цей елемент одягу повинен бути частиною спортивного стилю, але не тут-то було, капюшон в кашеміровому виконанні ідеально вписується в рамки стилю casual.
Моделі з глибоким круглим вирізом, а також v-подібним вирізом відмінно вписуються в діловий стиль і є його невід'ємною частиною в холодну пору року. А кашемірові светри з високим коміром грають роль водолазок, будучи при цьому приємніше до тіла і набагато тепліше, а також виглядають набагато привабливіше для візуального сприйняття.
Колір
Серед колірних уявлень кашемірових квітів вибір практично не обмежений, оскільки успіхом користуються практично всі відтінки.
У діловому стилі найбільш популярними і традиційними є чорний, сірий або синій колір, що надає образу велику строгість і діловитість.
Крім цього, в деяких випадках будуть до місця кашемірові светри червоного кольору, як не дивно, також вписуються в рамки ділового стилю, але трохи розбавляють його.
Серед молодих романтичних модниць користуються популярністю світлі відтінки рожевого, блакитного і жовтого кольорів, оскільки саме вони виглядають найбільш легко і надають образу якусь мрійливість і легкість. Що стосується яскравих відтінків цих же кольорів, варто відзначити, що з них найбільш популярний рожевий і характерний для креативних, неординарних особистостей.
Крім цього, не варто забувати і про теплих відтінках, таких як колір слонової кістки, колір молочного шоколаду, колір карі або гірчичний відтінок, а також капучіно, карамель, золотистий, болотний і бузковий, які також неймовірно популярні в цьому сезоні.
Як зберігати і як прати светр з кашеміру?
Оскільки кашемір є неймовірно ніжною і тонкою матерією, зовсім не дивно, що він вимагає особливого ставлення до себе. При неправильному поводженні тканину швидко розтріпується і втрачає свою міцність, на ній з'являються затяжки і дрібні дірки, часом волокна навіть має гнів і вицвітають від тривалого впливу сонячних променів. Тому варто підійти до питання зберігання кашемірових светрів з особливою уважністю, щоб виконувати всі основні правила.
Перш за все, зберігати светр кашеміру необхідно в сухому темному місці, далеко від вологості і попадання ультрафіолету, згубного для цього матеріалу.
По-друге, зберігання краще проводити в спеціальній обгорткового паперу або в пластиковому пакеті, що захищає виріб від потрапляння волокон пилу.
По-третє, перед зберіганням дуже гарне ретельно випрати, оскільки светр може просочитися частинками поту і бруду, які окислюють його волокна і призводять до зміни кольору.
Щоб уникнути появи молі, також згубної для кашеміру, варто використовувати нафталінові кульки або будь-яке інше засіб від молі.
Прання кашеміру, як і його зберігання, вимагає особливого підходу, тому варто робити її вручну в холодній воді, використовуючи спеціальний пральний порошок або дитячий шампунь. Перед пранням варто обробити плями або області, просякнуті потім спеціальним миючим засобом, а потім замочити светр в прохолодній воді на п'ятнадцять або двадцять хвилин, потім прополоскати під теплою проточною водою і скласти в раковину, щоб зайва вода могла стекти, оскільки віджимати такий виріб категорично заборонено.
Сушити такий светр найкраще на горизонтальній поверхні, ні в якому разі не вішаючи його на мотузку для білизни, оскільки він може втратити свою форму.
Що робити, якщо светр сіл?
Якщо після прання светр кашеміру сіл, не варто сумувати, оскільки є деякі хитрощі, які допоможуть виправити ситуацію.
Слід розкласти светр на рівній поверхні, потім накрити змоченою тканиною і за допомогою не сильно гарячої праски спробувати розтягнути виріб в довжину або в ширину.
Але варто знати, що дана хитрість діє тільки в разі незначного зміни вироби.
З чим носити?
У питанні поєднання з іншими речами, светр кашеміру нічим не відрізняється, оскільки буде прекрасно виглядати практично з будь-яким елементом гардеробу.
Прекрасним варіантом поєднання з кашеміру светрами стануть класичні брюки прямого крою зі стрілками, які в поєднанні з бавовняної сорочкою допоможуть створити діловий образ.
Говорячи про діловому образі, не варто забувати і про стильної спідниці - олівець зі стандартною лінією талі або зі злегка завищеною - і та, і інша модель будуть чудово виглядати з кашеміру светрами.
В якості одягу повсякденного типу чудово підійдуть різні моделі джинсів, спідниці вільного крою, а також популярні останнім часом шорти середньої довжини або довжини до коліна.
У поєднанні з цими речами кашемірові светри будуть виглядати дуже легко і жіночно, а завдяки своїй зручності образ буде дуже функціональний.
Варто відзначити, що светр кашеміру не зовсім вдало поєднується зі спортивними речами, тому не варто надягати взуття спортивного типу, а також інші елементи мають приналежність до цього стилю.
Ефектні образи
Стильний образ з чоловічими нотками можна створити, підібравши штани синього кольору зі стрілками, довжиною 7/8, прямого крою штанин зі злегка розширеною областю стегон. Така модель брюк особливо добре сидить на струнких дівчатах, прекрасно підкреслюючи достоїнства фігури.
У поєднанні з кремовим светром класичної моделі, який найкраще підвернути або трохи заправити всередину, образ підійде навіть для офісного дрес-коду.
У доповненні з чорними сабо з закритим носком, широким ременем вишневого кольору, а також глянсовою сумки на пару тонів темніше образ придбає якийсь шарм і жіночність.
Легкий жіночний образ допоможе створити сірий светр кашеміру з невеликими рюшами на рукавах і в області коміра. Блискучі гудзики з сріблястого металу прекрасно доповнюють светр і є декоративним елементом.
У поєднанні з чорною спідницею - олівець і витонченими човниками на невеликій шпильці образ вийде жіночним і сексуальним. А масивні прикраси золотистого кольору на руку додадуть в наряд трохи шику і лиску.
Такий комплект виглядає цілком ошатно, але разом з тим стримано, тому цілком підійде для будь-яких урочистих заходів в робочій області.
Подовжену модель светри глибокого болотного кольору, має вільний крій і декоративний елемент у вигляді v-образного вирізу і гудзиків на задній частині, можна використовувати в якості сукні, поєднуючи його з щільними темно-сірими колготками.
У доповненні з такого способу вельми цікаво будуть виглядати стильні чоботи на підборах з замшевого матеріалу коньячного кольору, а в якості аксесуарів підійдуть кільця, браслети і сонцезахисні окуляри.
Образ виходить незвичайним і стильним, прекрасно підійде для прогулянок з друзями, відвідування кінотеатрів або навіть вечірок.
Светр кашеміру не пройшов повз ділових образів, а навпаки - склав гідну конкуренцію кардиганам, піджаків і жакетів. Так, наприклад, зі спідницею - олівець кольору червоного вина і білою сорочкою в рожеву смужку відмінно виглядатиме сірий светр кашеміру з укороченим рукавом.
Сорочку варто заправити всередину спідниці, а рукава, виступаючі з під светри, злегка підвернути, зробивши тим самим з них манжети. У доповненні з сумкою шоколадного кольору і туфлями на підборах такого ж тону, а також ненав'язливими аксесуарами, образ буде виглядати жіночно, елегантно і свіжо.