Шуба під норку
Норкові шубки заслужено вважаються однією з найпрестижніших і елегантних різновидів одягу для зимового гардеробу. Переваги хутра норки очевидні, проте вартість такої обновки може засмутити непідготовлену модницю.
Крім безпосередньо ціни, шуба з норки пред'являє серйозні вимоги до умов її зберігання, а також не зовсім підходить для експлуатації в щоденному режимі.
Що таке шуба під норку?
У якості більш доступної і менш вибагливою альтернативи норковій шубі існує безліч моделей-аналогів, пошитих з натурального хутра, обробленого «під норку», або штучного матеріалу, так званої еко-норки.
Переваги
- Для багатьох дівчат головним плюсом штучного хутра буде те, що для його отримання не потрібно завдавати ніякої шкоди тваринам. Тих же, хто не стурбований гуманним ставленням до братів наших менших, еко-норка напевно порадує своєю ціною і чудовим зовнішнім виглядом. Будучи набагато доступніше шубок з натурального хутра, еко-норка дозволить розширити гардероб, придбавши не одну, а відразу кілька шуб різних фасонів і кольорів. Деякі пані вважають за краще купувати одну таку шубку, але кожен сезон.
- Пошита зі штучного хутра шуба не боїться молі - комахи не цікавляться еко-норкою. Також такий одяг є дуже легкою, що робить навіть найдовші моделі практично невагомими.
- Якщо ж шубку «під норку» доглядає собі жінка, яка не відносить себе до прихильниця заміни натурального хутра штучним аналогом, їй варто звернути увагу на шуби з кролика або бабака. При правильній вироблення вони візуально майже не відрізняються від норки, але при цьому набагато м'якше на дотик.
Моделі
Не дивно, що шуби з хутра, що імітує нірку, шиються з тих же фасонів, що і справжні норкові. Дівчині залишається лише вибрати модель і забарвлення.
Це може бути:
- шуба-халат;
- прямий крій «в підлогу»;
- метелик;
- автоледи;
- класична;
- поперечка.
Варіантів більш ніж достатньо.
Дівчата, які мали можливість порівняти теплоту шубок з натурального і штучного хутра норки, а також моделей з бабака і кролика, назвали справжню норку найтеплішим матеріалом, відповідним навіть для суворої зими, тоді як в шубі з еко-норки і хутра «під норку» трохи прохолодніше.
Втім, додають ці експерти, які перевірили все на власному досвіді, ця різниця легко нівелюється підбором трохи більше теплих речей, що надягають під шубку, і стильною шапочкою грубої в'язки на додачу до каптура.
Втім, шубка з капюшоном підійде не тільки тим дамам, які планують носити її в мороз. Такий фасон виглядає виграшно і навесні, і восени - тоді ненадетом капюшон перетворюється в стильний і жіночний комір.
Види хутра
Натуральні «замінники» норки - це бабак і кролик. Обидва різновиди відрізняються фактурою, зовні схожою на норкову хутро.
З щипати бабака шиються молодіжні моделі шубок, а з оригінального - схожі на длінноостную нірку. Кролячий ж хутро відрізняється матовим блиском, який дуже ефектно виглядає як забарвленим, так і в «рідній» забарвленням.
Якщо леді розглядає шубку з кролика саме як альтернативу нірці, слід вибирати моделі, пошиті з хутра кроликів породи рекс. Вона налічує близько 20 варіацій забарвлення, серед яких шиншиловий, далматинець, вогненний, сіро-блакитний і плямистий двокольоровий.
Еко-норка відрізняється підвищеною повітропроникністю, що робить цей матеріал дуже легким, але недостатньо теплим. Тим дамам, що планують носити еко-шубку в мороз, рекомендують придивитися до моделей, в яких хутро наклеюють НЕ на тканину, а на штучну шкіру.
Як доглядати?
Шуби з штучного хутра «під норку» набагато менш вибагливі у догляді, їх досить легко зберігати. Так, еко-нірку можна не замислюючись піддавати хімчистці. Також ніхто не заважає доглядати за шубкою і в домашніх умовах - для цього досить однієї вологої губки.
Про сушінні хутра феном або на батареї краще забути - шубка чудово висохне сама, її потрібно лише повісити на плічки і як слід розправити. З приходом весни шубу не потрібно - зі зрозумілих причин - піддавати обробці спеціальними засобами від молі.
Хутро бабака досить м'який, це відноситься і до його мездре. Фахівці радять зміцнити виворіт шубки коленкором в місцях, схильних до розтягування і протирання. В першу чергу це відноситься до області під пахвами і ліктів.
Кролячі шкурки, як правило, набагато менше, ніж у норки. Тому для пошиття шубки з кролика потрібно набагато більше сполучних швів. Це означає, що носити таку шубу слід гранично акуратно, інакше доведеться здавати улюблений предмет зимового гардеробу в ремонт частіше, ніж хотілося б.
Відгуки
Більшість дівчат, які придбали шуби з еко-норки, відзначають їх легкість і прекрасний зовнішній вигляд, але звертають увагу на те, що до вибору моделі потрібно підходити дуже відповідально.
Купувати шубу зі штучного хутра слід тільки в перевірених місцях, попередньо переконавшись в позитивної репутації виробника шуби. В іншому випадку шубка почне досить швидко протиратися, а на рукавах в місцях згинів можуть з'явитися смуги, що деформують структуру хутра.
Власниці шубок з натурального хутра «під норку» виявили, що вони починають втрачати первозданний вигляд через кілька сезонів. Так, шуба з кролика стає менш привабливою зовні на третій рік, а аналог, пошитий з бабака, - на четвертий.
При цьому термін служби шубки можна продовжити, ретельно дотримуючись необхідні умови зберігання і дбайливо стежачи за тим, щоб при виході на вулицю або під час поїздок в транспорті на шубку не потрапляла бруд, пил і волога.