Масло чайного дерева: користь і шкода, тонкощі вибору і застосування
02.02.2019 0

Масло чайного дерева: користь і шкода, тонкощі вибору і застосування

Краса
В закладки


Сучасні виробники лікарських і косметологічних препаратів все більше включають в свою продукцію натуральні інгредієнти. Це обумовлено турботою споживача про своє здоров'я і бажанні зберегти красу за допомогою екологічних компонентів. Одним із затребуваних і корисних засобів народної медицини є масло чайного дерева. Це натуральний компонент, який володіє унікальними властивостями, з успіхом використовується в сучасній медицині, косметології, гомеопатії, ароматерапії, харчової промисловості.

Що це таке?

Перші згадки про чайне дерево сягають корінням у другу половину вісімнадцятого століття. Під час подорожі до Австралії, легендарний Джеймс Кук звернув увагу на аборигенів, які заварювали відвар з листя чагарника, що нагадують листочки звичайного чаю. Відваром з мелалеукі обробляли садна, рани, шрами і лікували різні хвороби. Саме лікувальні властивості цієї рослини привернули увагу знаменитого мандрівника.

Мелалеука (чайне дерево) відноситься до сімейства миртових, роду мелалеукі алтерніфоліа (Melaleuca alternifolia) і налічує близько 236 видів. Але ефіри чайного дерева виробляють тільки з певного сорту рослин, так званих медових мирт, а інші види чагарників не володіють необхідними властивостями.

В Європі австралійська Melaleuca alternifolia поширилася як чайне дерево, хоча ніякого відношення до класичного напою не має. Гідного уваги медицини того часу екстракт не заслужив. Лише в дев'ятнадцятому столітті, з появою гомеопатії і ароматерапії вдалося оцінити унікальні властивості мелалеукі. Результати тестування здивували: завдяки широкому спектру антисептичних елементів, масло показало себе як ефективний протизапальний і антимікробний засіб, здатне замінити синтетичні аналоги.

У Другу світову війну аптечка солдатів союзних військ була оснащена флакончиком з маслом Melaleuca alternifolia. З його допомогою в польових умовах заліковували рани, позбавлялися від катаральних явищ і використовували для обробки інфекцій ротової порожнини. В Австралії до сьогоднішнього часу масло називають «швидкою допомогою» і часто використовують як антисептик.

У домашніх умовах використовують відвари або настої мелалеукі, але в промисловому виробництві був обраний щадний метод перегонки за допомогою активного пара. Через попередньо подрібнене листя пропускають водяну пару під атмосферним тиском. Проходячи через сировину, пар абсорбує ефірні масла, які після охолодження піддають ретельної фільтрації і розливають по ємностей.

Основними виробниками є Греція, Франція, Іспанія та Китай, але австралійська продукція вважається найбільш якісною і відповідає вимогам споживача.

Склад

Масло чайного дерева - тягуча рідина світло оливкового кольору, зі специфічним запахом. Чи не розчиняється у воді, практично нерозчинний в гліцерині, але здатне змінити концентрацію при додаванні спирту або іншого виду масла. Вихідний продукт відрізняється вираженим ароматом, тому його практично не використовують у парфумерії. У серці аромату вловлюється деревні нотки і незначна гіркота, а потім з'являються солодкі фруктові відтінки.

У складі кінцевого продукту міститься більше 100 видів похідних ізопрену - терпенів. Основну частку бактеріальних компонентів складають монотерпени - до 50%, дітерпени - до 40%, цинеолу - до 15%. Функціональна особливість цих речовин полягає в здатності проникати через мембрану бактеріальних і вірусних клітин і руйнувати їх структуру зсередини. Цим обумовлюється антисептичну і противірусну дію речовини.

Деякі види з перелічених компонентів активно впливають на грам-позитивну і грам-негативну бактеріальну флору, ніж обумовлюється широкий діапазон їх впливу.

Чим воно корисне?

Масло чайного дерева є потужним противірусною, протимікробну, протигрибкову, ранозагоювальну і зволожуючим засобом. Його з успіхом застосовують в народній і традиційній медицині. Унікальні властивості продукту дозволяють використовувати його, як імуностимулюючу і косметологічне засіб. Це потужний дієвий антисептик, який сильніше карболової кислоти в 7 разів і фенолу в 10 разів.

Масло Melaleuca alternifolia застосовують при наступних шкірних та інших проблемах:

  • грибкових проявах на шкірі і нігтях, дрібних шрамах і колоїдних рубцях;
  • дерматитах різної етіології, неінфекційних захворюваннях шкіри, псоріазі, герпетичної інфекції;
  • папіломах, бородавках, мозолях, наростах;
  • обмороженнях і опіках легкого ступеня;
  • укусах отруйних комах;
  • акне, підліткових вуграх;
  • гострих вірусних захворюваннях, при вітрянці, застуді, катаральних явищах;
  • запальних процесах порожнини рота;
  • запаленні середнього вуха (отиту);
  • розтягнення зв'язок, вивихах, міалгіях, спортивних травмах;
  • кольпітах, кандидозах, ерозії шийки матки;
  • воші, гниди, кліщах;
  • при гемороїдальних вузлах;
  • стоматитах, гінгівітах, зубного болю.

Можливий шкоду

Навіть саме корисні продукти мають ряд протипоказань. Масло не рекомендується застосовувати:

  • при індивідуальній непереносимості, алергічних проявах, підвищеному артеріальному тиску;
  • носових кровотечах, черепних травмах і психоневрологічних розладах в період загострення;
  • низькому порозі чутливості, епілептичних нападах.

Годування грудьми є протипоказанням до використання масла. Не рекомендується використовувати дітям до трьох років, щоб уникнути алергічної реакції.

З побічних реакцій виділяється наступний ряд.

  • Гіперемія, набряклість і болючість шкіри в місці нанесення речовини.
  • Під час інгаляцій можливі бронхоспазми, особливо у хворих з бронхіальною астмою.
  • При застосуванні препарату всередину можливе зниження артеріального тиску.
  • При попаданні масла на слизові можливі роздратування і виникнення опіків.

При недотриманні правил використання, концентроване масло (10%) може стати причиною опіку, лущення, подразнення, почервоніння або алергічного прояву. Тому його рекомендують застосовувати з базовою основою, в якості якої можна використовувати будь-який косметичний масло або крем.

Перед тим як використовувати ефірна олія за призначенням, необхідно провести алергічну пробу. Невелика кількість масла наносять на завушні область або на внутрішню поверхню зап'ястя і спостерігають за реакцією шкіри протягом 15 хвилин. Незначна гіперемія, набряки і ознаки свербіння свідчать про непереносимості організму до одного з компонентів тестованого речовини.

Особливої ​​обережності вимагає застосування масла в стоматології. При обробці порожнини рота, ясен або при полосканні горла стежте за тим, щоб розчин випадково не потрапив всередину організму.

Як вибрати масло?

До вибору ефірного масла слід підходити з усією відповідальністю: звертати увагу на марку, упаковку, терміни придатності та фізичні особливості продукту. За ГОСТом показники якісного продукту повинні відповідати:

  • щільність 0,9 г / см3;
  • показник заломлення 1,5 ° С;
  • кислотне число 2,0 кін / г.

Токсичні речовини не повинні перевищувати норму:

  • миш'як не більше 5 мг / кг;
  • ртуть 0,9 мг / кг;
  • свинець не більше 4,9 мг / кг.

    Допускається незначне ослаблення аромату в тому випадку, коли термін придатності добігає кінця.

    Зверніть увагу на етикетку. Вона повинна містити найменування продукції, її призначення, країну, місце розташування та адресу виробника, штрих-код. На етикетці чітко повинен бути написаний термін придатності - дата виготовлення та кінцевий термін споживання продукції. А також повинен бути список інгредієнтів і єдину назву речовини на латині при проходженні митного огляду.

    Упаковка повинна мати цілісний вигляд. Ефірні масла розливають в темну скляну ємність - це оберігає продукцію від окислення, дії ультрафіолетових променів і попереджає руйнування хімічних елементів. Не рекомендується купувати упаковку з деформованими елементами: сколами, тріщинами або видимими слідами розтину. Виробник повинен надати інструкцію по застосуванню препарату, в якому зазначаються лікувальні і профілактичні властивості.

    Бажано купувати масло в аптеках або перевірених інтернет-магазинах - це знизить до мінімуму ймовірність придбання підробки або розведеного аналога.

    При вивченні асортименту зверніть увагу на цінову політику пропонованих до використання позицій. Хвойні масла значно вище в ціні ніж цитрусові і кісточкові, а ефір абрикосової кісточки не може бути рівноцінний маслу жожоба. Тому намагайтеся уникати сумнівних дистриб'юторів, які поставляють до реалізації неякісний товар.

    Як його використовувати?

    При виборі ефіру слід визначитися зі способом використання речовини. Більш концентровані (10%) підходять для точкової обробки ділянок шкіри, інгаляцій, ароматичних ванн, а менш концентроване (5%) - для зовнішнього застосування.

    Завдяки високому вмісту корисних речовин, ефірне масло використовують в різних сферах медицини.

    У гінекології

    У гінекологічній практиці засіб застосовується для лікування і попередження запальних процесів.

    • Спринцювання при вагінітах проводять за допомогою 500 мл теплої кип'яченої води, чайної ложки соди і кількох крапель олії.
    • Гінекологічні тампони застосовують для лікування ерозій шийки матки.
    • Для профілактики і лікування уретритів і простатитів застосовують у вигляді свічок в комбінації з прополісом і гарбузовим маслом.
    • Ефірна олія - ​​один з найефективніших засобів, що застосовуються для лікування застуди, ГРВІ, ГРЗ, герпесу, грипу і катаральних явищ.
    • При нежиті використовують емульсію, приготовану з 50 мл води і декількох крапель олії. Протягом тижня цим складом закопують ніс, по 1 краплі в кожну ніздрю.
    • При фурункульозі обробляють уражені ділянки шкіри, мінімум два рази на день.
    • При купероз обробляють проблемні місця розчином базового речовини і масла чайного дерева в співвідношенні 1: 10.
    • Оливкова олія в комбінації з декількома краплями ефіру мелалеукі використовують при обмороженнях і опіках легкого ступеня.

    При себореї

    При себореї, лупи і шкірній сверблячці застосовують маски, ополіскування і бальзами.

    • Для приготування маски використовують йогурт або кефір, додають кілька крапель олії наносять на шкіру голови на 2 години.
    • Можна використовувати маску з білої хни, 2? 3 крапель олії чайного дерева, розведених водою до стану рідкої сметани.
    • Для того щоб додати блиск і здоровий вигляд волоссю, необхідно додавати в шампуні, маски або бальзами кілька крапель олії з розрахунком на одне миття голови.
    • Можна масажувати голову, періодично змочуючи пальці в суміші масла персика і чайного дерева, розведеного один до одного.

    Для відбілювання зубів

    Засіб ідеально підходить для щадного відбілювання зубів. Після звичайного гігієнічної чистки, необхідно нанести 1-2 краплі на зубну щітку і почистити. За пришестя декількох секунд прополоскати рот.

    При гіпергідрозі

    Рясна пітливість - неприємне явище як для чоловіків, так і для жінок. За допомогою ефірного масла можна знизити значно явище гіпергідрозу, для чого область пахв обробляти розчином, що складається з 50 мл спирту, розведеного навпіл з водою, і декількох крапель олії.

    При пітливості ніг використовують для усунення неприємного запаху наступний склад: на 50 мл базового масла додають 1 краплю олії шавлії, 2 краплі олії розмарину і 5 крапель олії чайного дерева. При підвищеній чутливості до запахів можна зменшити дозування масла до 2 крапель.

    При папіломах

    Застосовують засіб і для видалення бородавок, наростів або мозолів, але тільки в тому випадку, якщо виключені доброякісні утворення. Для того щоб досягти результатів, необхідно змащувати ділянку концентрованим маслом. При обробках бородавки поступово зменшуються і відмирають. Таку процедуру проводять 2 рази на добу протягом двох тижнів.

    При отитах

    Необхідно підігріти на водяній бані 50 мл оливкової олії і додати пару крапель олії чайного дерева. У кожен вушної хід закапати по одній краплі розчину. Якщо буде необхідно, процедуру можна повторити.

    При ранах в носі

    При ранових поверхнях або після розтину фурункула в носі необхідно обробляти уражену область сумішшю мигдалевої олії і олії чайного дерева в співвідношенні 1: 5.

    Від ячменю

    Необхідно приготувати ванночку з гарячою водою і додати на кожні 500 мл 2-3 краплі олії, потім потримати обличчя над водою протягом 5 хвилин.

    При укусах комах

    При укусах комарів, бджіл та інших комах необхідно обробляти уражену область розчином оливкового масла з додаванням ефіру чайного дерева в співвідношенні 1: 5.

    При геморої

    При такому захворюванні засіб використовують в якості примочок, аплікацій та для масажу.

    При вагітності

    Турбота про своє здоров'я стає більш вагомою під час вагітності, тому що левову частку думок займають побоювання за розвиток плода. Тому майбутні мами намагаються звести до мінімуму вживання синтетичних і шкідливих препаратів, а масло чайного дерева стає незамінним засобом в боротьбі з деякими недугами.

    Масло чайного дерева допомагає впоратися в респіраторними захворюваннями без застосування антибіотиків та противірусних засобів.

    Починаючи з другого триместру багато жінок страждають від больових відчуттів в області попереку. Розтирання або легкий масаж спини з маслом чайного дерева допоможе позбутися від неприємних відчуттів.

    Ефірна олія допоможе впоратися з варикозним розширенням вен, набряками на ногах, гемороїдальними вузлами і запальними процесами в куточках, не застосовуючи антибіотики або шкідливі для здоров'я дитини препарати.

    При вагітності протипоказано вживання екстракту всередину - це може нашкодити дитині. При використанні народних коштів потрібно строго стежити за своїм самопочуттям і по будь-яких питань консультуватися з лікарем.

    В побуті

    Величезне значення мають ефірні масла в очищенні повітря. У будь-якому приміщенні накопичуються шкідливі речовини, бактерії, віруси. За допомогою олії можна дезінфікувати приміщення, крім того, воно прекрасно зволожує повітря. Ароматизацію приміщень проводять від декількох хвилин до двох годин в залежності від уподобань і концентрації розчину. При передозуванні можливі головний біль, нудота і запаморочення.

    Масло благотворно впливає на емоційний стан, підсилює пам'ять, концентрацію. Допомагає швидко переходити від одного роду діяльності до іншого, спокійно переносити стресові ситуації. Знижує сприйнятливість, дратівливість, знімає панічні атаки.

    В езотериці масло чайного дерева застосовують для ритуалів. Воно сприяє медитації, допомагає налаштуватися на обряд, з успіхом застосовується для проведення магічних дій, захищає від негативної енергії.

    Ароматерапія

    Масло чайного дерева з успіхом застосовують в ароматерапії. Використовують аромалампи, аромасвічки, аромакулони і інше. Вибір способу залежить від ваших уподобань. Воно допомагає позбутися від багатьох тривожних симптомів, фізичних недуг і емоційних проблем. Володіє розслаблюючі властивості, покращує настрій, допомагає вийти з депресії. Крім цього, нормалізує дихання, підсилює засвоєння кисню, покращує кровообіг, підвищує лібідо, допомагає подолати горе і розгубленість.

    Для схуднення

    Завдяки унікальному складу, ефірні олії підсилюють обмінні процеси. Вони сприяють спалюванню жирів, позбавляють від розтяжок, покращують кровопостачання, сприяють розгладженню кожі.В якості жиросжигающего кошти використовують масло для зовнішнього застосування. Але в окремих випадках додають до салатної заправці в строго обмеженій кількості і після консультації з лікарем.

    Для зниження ваги використовуються наступні процедури.

    • Ароматерапія. Для цього можна використовувати кілька методів: аромолампа, медальйона, вдихання аромату з флакона, інгаляції.

    За допомогою інгаляцій можна контролювати почуття голоду, використовуючи, коли настає непереборне бажання з'їсти, що ні будь смачненьке.

    • Антицелюлітний масаж. Для проведення антицелюлітного масажу застосовують спеціальні купажі з додаванням меду і малоабразивних речовин. Для цієї мети підійдуть мелкомолотого зерна кави або вівсяні пластівці. До 100 мл кокосового масла додають 5 крапель олії чайного дерева і масажними рухами наносять на внутрішню і зовнішню частину стегон, сідниці, живіт, боки, руки. Антицелюлітний масаж слід проходити курсами по 10 процедур один раз на півроку.
    • бальнеотерапія. Благотворно організм діють ванни з додаванням кількох крапель олії. Для однієї процедури необхідно 15-20 крапель олії, але починати слід з двох крапель на одну процедуру.

    Ванна з аромамаслами благотворно впливає на шкіру, сприяє розширенню пір і виведенню зайвої рідини. Це сприяє зниженню ваги, підвищує тонус організму і оздоровлює організм в цілому. Курс проведення процедури не менше 15 разів, але уважно стежте за тим, щоб вода не була не більше 37, 5 ° C.

    Косметологічні обгортання. Для зниження ваги застосовують антицелюлітні обгортання. Ця процедура допомагає боротися з проблемними місцями, підсилює тургор шкіри, сприяє виведенню зайвої рідини, запобігає утворенню апельсинової скоринки. Для обгортання використовують такі рецепти:

    • На 50 мл базової основи додають 8-10 крапель олії чайного дерева, 5 крапель олії розмарину.
    • Десять крапель масла чайного дерева змішують з 5 краплями цитрусового і 5 краплями олії пачулі. Цю змести додають до 30-50 мл базової основи.
    • До 450 мл води додають 200 мг морської солі, 50 мг блакитної глини і 15 крапель олії мелалеукі.

    Суміш наносять на проблемні ділянки шкіри і обертають харчовою плівкою на сорок хвилин. Ховаються теплим пледом, а після процедури приймають теплий душ.

    Для внутрішнього вживання

    Деякі джерела рекомендують приймати масло чайного дерева для внутрішнього застосування. Такий спосіб розглядається як виняток і тільки після консультації з лікарем.

    • Для схуднення використовують масло чайного дерева, додаючи одну краплю в кефір або зелений чай.
    • Використовують спосіб, при якому в хлібний м'якуш запечатують краплю олії і ковтають.

    Застосування масла для схуднення не можна вважати, як панацею, але як додатковий засіб воно принесе незамінну користь.

    Від грибка нігтів

    Мікроорганізми, потрапляючи під ніготь, розмножуються і вражають навколишні ділянки. Щоб не допустити розвитку інфекційного процесу, необхідно вчасно лікувати інфекцію. Для цього слід проводити поетапну підготовку і пройти весь курс лікування.

    Масло діє безпосередньо на грибок: знижує хворобливі відчуття і нейтралізує неприємний запах. У більшості випадків його використовують у вигляді компресів, масажу, ванн. Для ефективного лікування необхідно провести попередню підготовку:

    • Необхідно ретельно обробити ніготь за допомогою мила.
    • Розпарити у ванні, попередньо додавши в гарячу воду (500 мл) соди, морської солі, яблучного оцту по дві чайні ложки.
    • Максимально видалити уражену грибком частина нігтьової пластини.
    • Висушити нігті за допомогою чистого рушники або одноразової гігієнічної серветки.
    • Нанести один з протигрибкових препаратів для попередження поширення процесу.

    При обробці уражених ділянок використовують одноразові інструменти або згодом піддають їх хімічної або термічній обробці.

    Види процедур для лікування нігтьового грибка.

    • масаж. Масаж нігтьової пластини проводять на попередньо підготовлену і висушену нігтьову пластину. На кожен ніготь наноситься по краплині ефіру і масажними рухами втирається до повного всмоктування. Потім ізолюють оброблений ніготь пластиром на годину. Слідкуйте за тим, щоб концентроване масло не стосувалося поверхні шкіри - можливий хімічний опік.
    • Винничук. Для проведення ванночок необхідно додати в ємність з гарячою водою столову ложку меду, чайну ложку соди, п'ять столових ложок солі і 15-20 крапель олії чайного дерева. Уражені нігтьові пластини повинні повністю занурюватися в розчин. Курс лікування 10-15 процедур, при тривалості процедури 25 хвилини. Після цього можна застосувати масаж нігтьової пластини за допомогою масла.

    Такі методи лікування мають істотні переваги і відсутністю протипоказань, за винятком алергічних проявів. Вони ергономічні, застосовні до різних стадій зараження, поєднуються з іншими лікарськими засобами.

    Застосування в косметології

    Рослинний екстракт мелалеукі - ефективне косметологічне засіб для всіх типів шкіри. Воно показано для підліткової, здоровою і вікової шкіри, що в'яне. Масло використовується як самостійний засіб, так і в складі косметичних препаратів.

    • У складі кремів або засобів домашньої косметики допомагає надати шкірі матовість, вирівнює колір обличчя, запобігає появі пігментних плям.
    • Попереджає лущення, пересихання, підсилює регенерацію шкіри, омолоджує і забезпечує надходження в клітину корисних речовин.
    • Попереджає вплив вільних радикалів із зовнішнього середовища на верхні шари дерми.

    При використанні олії чайного дерева слід дотримуватися наступних рекомендацій.

    • Засіб наносять на очищену шкіру.
    • Час дії маски або пілінгу з маслом - 15 хвилин.
    • Змивають чистою водою або за допомогою косметичного спонжіком без мила.
    • Потім наносять повсякденне засіб по догляду за шкірою.

    Наявність того чи іншого інгредієнта в складі косметичних засобів обумовлюється типом шкіри. Жирна, схильна до запалень і утворенням прищів, вимагає ретельного догляду і зволоження. Масло чайного дерева - один із найдієвіших засобів для шкіри такого типу.

    • Для зниження запальних процесів і підвищення тургору шкіри обличчя можна приготувати маску з кашки одного листа алое і декількох крапель олії чайного дерева. Склад наносять на десять хвилин і змивають теплою водою.
    • До двох столових ложок сиру додають половину чайної ложки косметичної глини і кілька крапель ефіру. Розводять настоєм ромашки до густоти сметани і наносять на 15-20 хвилин.

    Зменшити запалення і знизити утворення акне допоможуть наступні маски.

    • В якості основи можна використовувати косметичну глину, кефір, сир або мелені вівсяні пластівці. Компоненти змішують до отримання однорідної маси і додають кілька крапель олії чайного дерева. Отриману масу наносять на обличчя і змивають теплою водою через двадцять хвилин.
    • Білок одного яйця збивають в стійку піну і додають половину чайної ложки крохмалю і кілька крапель ефіру. Змивають теплою водою через п'ятнадцять хвилин.

    Для сухої шкіри, схильної до утворення зморшок, застосовують різні маски.

    1. Схильної до передчасного старіння шкіри слід застосовувати зволожуючі маски. За основу можна взяти будь-косметологічне засіб для шкіри, до якого додають кілька крапель ефіру чайного дерева. Такий засіб з успіхом замінює нічний крем.
    2. Для омолодження використовують маски на основі 15% вершків, додаючи масло чайного дерева, екстракти ромашки або череди.
    3. Витяжка з чайного дерева зменшує прояв демодекозу. Для цього необхідно використовувати косметологічне засіб на основі настою ромашки, розмарину, череди і декількох крапель олії чайного дерева.

    Без перебільшення, масло чайного дерева один з найдоступніших і дієвих компонентів, який повинен бути в кожному домі. Відгуки про цей засіб більш ніж позитивні.

    Практично кожен, кому пощастило застосувати засіб відзначає позитивні результати: зниження запалення, згладжування зморшок, зменшення грибкових проявів, бородавок і запальних процесів.

    Поради

    Для того щоб купити якісне натуральне масло необхідно знати деякі тонкощі вибору.

    Для того щоб придбати якісне натуральне масло необхідно звернути увагу на запах. Аромат натурального масла нагадує свіжозрубану деревину, а у дешевих аналогів переважають виражені камфорні нотки і солодкуватий присмак.

    Якщо ціна обраного вами продукту приваблює своєю доступністю, а ось з приводу якості ви сумніваєтеся, то необхідно провести кілька простих тестів. Це допоможе підтвердити або спростувати ваші сумніви.

    • Необхідно капнути на суху паперову серветку кілька крапель ефіру і протягом півгодини спостерігати за тим як вбирається масло. Якщо залишається масну пляму, то це свідчить про сумнівну якість або про поганий фільтрації тестованого продукту.
    • При додаванні масла в базову основу (звичайний крем, тонік, шампунь) вона не повинна змінювати своєї консистенції, кольору. Помутніння або розшарування основи свідчить про сумнівну якість продукту.
    • Ефір масла чайного дерева при нанесенні на тканину або зап'ясті тримається більше 5 годин, якщо він випаровується раніше - це вказує на синтетичний аналог або низька якість кошти.

    Призначення і дія олії чайного дерева різне: аромат діє на фізичне і когнітивний стан. Для повноцінного ефекту рекомендують застосовувати комплексні склади ефірних масел. Але перш ніж використовувати будь-яке народне засіб, ароматерапію або гомеопатію необхідно проконсультуватися з лікарем. Будь-які тривожні зміни в організмі або симптоми, що вимагають обстеження, слід лікувати за допомогою традиційної медицини, а своєчасно поставлений діагноз допоможе не допустити негативних наслідків.

    Детально про те, як відбілити зуби за допомогою олії чайного дерева, ви дізнаєтеся з наступного відео.

    Комментарии (0)
    Додати коментар
    Гель-лак 3 в 1: особливості та тонкощі використання
    В даний час все більшої популярності набуває манікюр з використанням гель-лаків. Однак багато жінок вважають, що техніка його виконання досить складна, і тому
    Різновиди і особливості застосування сироваток Hello Beauty
    Популярність корейських кремів і сироваток виявилася настільки висока, що в нашій країні вирішили виробляти аналогічні товари за рецептами азіатської країни.
    Бразильський манікюр: що це таке і як його зробити?
    Бажання долучитися до останніх тенденцій в сфері оформлення нігтів цілком природно для жінок, що приділяють велику увагу догляду за собою.
    Антицелюлітне масло: вибираємо і використовуємо для масажу та схуднення
    Целюліт - це проблема не тільки повних людей. Зараз він є навіть у молоденьких дівчат. Целюліт з'являється завдяки клітинам жиру, які розташовуються під шкірою.
    Гель-лаки Monami: різноманітність продукції та якість
    Сучасний ринок рясніє різними марками гель-лаків. Кожен виробник засобів манікюрною індустрії прагне переманити споживача на свою сторону, покращуючи якість і знижуючи