Бафи для нігтів: види, вибір і використання
Одним з тих інструментів, які дозволяють досягти ідеального зовнішнього вигляду нігтів, є баф - особливий різновид пилки, що володіє рядом примітних особливостей. Завдяки безлічі видів цього пристосування, його можна застосовувати в самих різних ситуаціях, нерідко вимагають граничної акуратності від виконавця. Домогтися оптимального результату за допомогою Бафа нескладно: досить зробити правильний вибір даного інструменту і дотримуватися основних рекомендацій щодо його використання.
Що це таке?
Першою особливістю, яка дозволяє відрізнити баф від звичайної пилки, є його форма. Найчастіше він виглядає, як витягнутий брусок (паралелепіпед), що володіє великою площею робочих поверхонь. Заслуговують на увагу і матеріали, з яких виконуються такі пристосування: завдяки своїм властивостям, вони м'яко впливають на нігтьові пластини, а тому успішно використовуються для вирішення найделікатніших завдань.
Справедливість цієї тези підтверджує назву описуваного інструменту, що походить від англійського дієслова «buff» - «полірувати».
Крім додання нігтям ефектного блиску, що розглядається пристосування може застосовуватися для формування обрисів і якісної шліфовки оброблюваних пластин. Остання процедура особливо важлива: вона передбачає усунення самих різних дефектів поверхні, а тому забезпечує якісне зчеплення і тривалий носіння декоративних покриттів. Варто згадати і про універсальність бафов, що дозволяє використовувати їх не тільки в спеціалізованих салонах, але і в домашніх умовах.
Що стосується робочого ресурсу описуваних інструментів, то він знаходиться в досить широкому діапазоні. Залежно від специфіки ситуації та особистих уподобань, виконавець може скористатися як одно-, так і багаторазовими бафамі.
Застосування останніх в салонах стало можливим завдяки стерилізатор - приладів, що забезпечує повноцінну дезінфекцію використовуваного інструментарію.
Види
На сьогоднішній день виробники пропонують бафи для нігтів, що володіють двома, трьома або чотирма робочими поверхнями. Останній варіант вважається найбільш універсальним, так як дозволяє вирішувати найбільш широкий спектр завдань.
Найчастіше у таких інструментів є пронумеровані межі, завдяки чому підходить робоча поверхня вибирається з найменшими тимчасовими витратами:
- перша, призначена для додання нігтям необхідної форми;
- друга, за допомогою якої усувають нерівності оброблюваних пластин;
- третя, що забезпечує якісну шліфування;
- четверта, за допомогою якої нігті полірують до блиску.
Використовуючи такий баф, можна не тільки досягти бажаного результату, але і відчутно заощадити.
Матеріал
Іншим критерієм, на підставі якого виділяють різні види бафов, є склад робочої поверхні. Він може передбачати використання багатьох матеріалів, найбільш популярними з яких є наступні.
- пінополіетилен. Найбільш затребуваний варіант, однаково успішно застосовується як фахівцями в салонах, так і непрофесіоналами в домашніх умовах. Перш за все це пояснюється стійкістю до зносу і демократичною вартістю інструментів, виконаних з цього матеріалу. Інша очевидна перевага пенополіетіленовие бафов - простота в догляді і можливість регулярної дезінфекції, яка не призводить до пошкодження інструменту.
- замша. Відмінною рисою таких пристосувань є наявність ручки, що забезпечує максимальну зручність їх використання. Як і описані вище, замшеві бафи застосовуються в салонах і на дому, а головний їх недолік - складність дезінфекції, що припускає використання спеціального шафи.
- Тканина. Застосування даного матеріалу робить інструменти легкими та гнучкими, що закономірно позначається на зручності їх експлуатації. Такі пристосування досить делікатні, а тому фахівці рекомендують використовувати їх для полірування тонких натуральних нігтів. Мінусів у тканинних пристосувань два - неможливість повноцінної дезинфекції при відсутності спеціального обладнання і порівняно висока ціна.
Практика показує, що остання різновид бафов дозволяє полірувати нігті з максимальною швидкістю. Крім того, застосування інструменту з тканини виправдано в ситуаціях, коли потрібно добитися ідеальної якості оброблюваної поверхні.
Зернистість
На окрему увагу заслуговують особливості поверхні розглянутих інструментів, що визначають специфіку їх застосування. Щоб класифікувати бафи за цим принципом, використовують поняття зернистості - кількості абразивних частинок (Грито), розташованих на одиниці площі.
- 60-80. Такі пристосування відносять до категорії крупнозернистих. Вони використовуються при виконанні педикюру або для первинної обробки штучних нігтів на руках. Основні якості подібних інструментів - жорсткість і грубість.
- 100-150. Дане значення зернистості Бафа дозволяє застосовувати його для корекції нарощених нігтів. За допомогою таких пристосувань можна позбутися від переважної більшості нерівностей. Крім того, з їх допомогою полірують нігтьові пластини на ногах, домагаючись чудового результату.
- 150-240. Хто має таку зернистість баф потрібен для делікатного обробки штучних нігтів або обережного опіла натуральних пластин.
- 300-500. Інструменти з вказаним значенням абразивности застосовують для додання ефектного блиску натуральним нігтям, які мають нормальну товщину і міцність.
Якщо ж поліровані пластини є надто тонкими, ламкими і схильними до розшарування, виконавцю потрібно скористатися бафом з розміром зерна від 500 грит. Застосування такого інструменту робить зовнішній вигляд нігтів бездоганним і зводить нанівець ймовірність їх механічного пошкодження.
Як вибрати?
Щоб полірувальний брусок для нігтів повністю виправдав очікування свого власника, останньому варто враховувати специфіку завдань, для вирішення яких виріб купується. Вибираючи відповідний інструмент, бажано дотримуватися кількох рекомендацій.
- Чим менше товщина нігтьової пластини, тим більшим має бути числове значення, визначене на упаковці придбаного вироби.
- Для того щоб заощадити якомога більше коштів, резонно купувати бафи з максимальним експлуатаційним ресурсом.
- Якщо бюджет дозволяє, варто обзавестися кількома пристроями, виконаними з різних матеріалів і володіють різним ступенем абразивності.
Дотримуючись даного раді, можна вирішувати найрізноманітніші завдання з використанням найбільш підходящих для них інструментів.
А також не слід купувати занадто дешеві бафи - вироби сумнівного походження, якість яких залишає бажати кращого. Досвід показує, що такі пристосування приходять в непридатність дуже швидко, не виправдовуючи витрачені на них кошти.
Як користуватися?
Існує кілька основних правил, дотримання яких дозволяє бафіть нігті з досягненням оптимального результату:
- робоча поверхня інструменту повинна обробляти максимально велику площу нігтьової пластини;
- виконуючи обробку, бажано звести кількість зайвих рухів до мінімуму (щоб уникнути розшарування нігтя);
- під час полірування пластини не слід змінювати спочатку обраний напрям;
- проведення процедур з використанням Бафа не повинно бути частим (щоб уникнути стоншування нігтів, застосовувати цей інструмент можна раз в 7-10 днів або рідше).
Перед тим як починати обробку нігтьових пластин, бажано змастити їх невеликою кількістю живильного крему. Даний крок гранично простий і одночасно важливий, так як його виконання дозволяє домогтися найкращого візуального результату
. Крім того, після полірування слід обробити нігті засобами, які сприяють їх зміцненню і запобігають розшарування.
Фахівці не радять нехтувати «запечатуванням» - нескладної процедурою, яка передбачає нанесення на торці нігтьових пластин бджолиного воску або декількох крапель будь-якого ефірного масла.
Як стерилізувати?
Одним з найважливіших умов, які необхідно враховувати власникам бафов для нігтів, є дезінфекція використовуваного інвентарю. Це особливо актуально для майстрів, які працюють в салоні і вважають за краще багаторазові інструменти одноразовим. Щоб уникнути поширення патогенної мікрофлори, бафи потрібно піддавати обробці після кожного клієнта, залишаючи їх на 15-20 хвилин в дезинфицирующем розчині.
Альтернативним рішенням є застосування спеціальних приладів - стерилізаторів, оснащених ультрафіолетовими лампами.
На окрему увагу заслуговують інструменти, виконані з м'яких матеріалів і тканин. З огляду на підвищену чутливість таких бафов до вологи, їх можна обробляти антисептичними рідинами. Ігнорування цього правила призводить до розшарування і деформації інструменту, що роблять його непридатним для подальшого використання.
На завершення залишається констатувати, що зростаюча популярність бафов для манікюру і педикюру пояснюється великою кількістю їх достоїнств при мінімальній кількості недоліків. Справедливість цього підтверджують як майстра, так і непрофесіонали, які бажають домогтися оптимального результату з зручністю і найменшими тимчасовими витратами.
Все про бафах для нігтів дивіться у відео нижче.