Ензимний пілінг: особливості та правила застосування
15.03.2019 0

Ензимний пілінг: особливості та правила застосування

Краса
В закладки


Не кожна жінка може похвалитися ідеальною шкірою. Причинами проблем можуть бути неправильне харчування, забруднене повітря, жорстка вода, нестача вітамінів, неправильний підбір косметики і т. Д. Виправити ситуацію може ензимний пілінг. Він допомагає впоратися з безліччю проблем, перетворює шкіру, роблячи її більш свіжою і красивою. Розглянемо особливості даної процедури і правила її застосування.

Що це таке?

Ензимний пілінг, який також називають ферментативним, підходить для будь-якого типу шкіри. Ензими - це ферменти, які прискорюють процес розщеплення ороговілого шару тканин. Білкові молекули (ензими) не діють на шкірний покрив агресивно. Завдяки їх делікатному дії дану процедуру призначають навіть дівчатам з куперозом (судинної сіточкою на обличчі).

Пілінг не тільки допомагає позбутися від мертвих клітин шкіри, але і відмінно «полірує» її, сприяє усуненню пігментних плям і акне. У порівнянні з кислотним пілінгом, ензимний вважається щадним.

Всі процеси в організмі людини протікають під дією ферментів. Знаходяться вони і в клітинах дерми та епідермісу. Ензими діють, як каталізатори (прискорюють реакцію) і як інгібітори (уповільнюють реакцію). Всього вчені виявили 5000 різновидів ферментів, але всі вони розділені на 6 класів. Кожен клас регулює процес протікання одного виду реакції, наприклад, реакції розкладання речовин водою (гідроліз) регулюють гідролази, а за реакції розкладання речовин при відсутності води відповідають ліази. До складу засобів, які рекомендують косметологи, найчастіше входять гідролази.

Однак не всі гідролази застосовуються в косметології. Для оздоровлення та перетворення шкіри зазвичай використовують протеазу, карбогідрази і ліпази. Протеаза під дією води сприяє руйнуванню білка. Карбогідрази також відмінно справляються з подібним завданням, але тільки з вуглеводами. Ліпази під дією гідролізу розкладають жири.

Види ензимів для пілінгу

Все ензими володіють специфічністю. Кожен фермент по-різному реагує на один і той же з'єднання (або зовсім не реагує). Ферменти, як говорилося раніше, є майже в кожному живому організмі. Вони регулюють процеси життєдіяльності, впливаючи на швидкість протікання реакції. Виділяють рослинні, тваринні і бактеріальні ензими. Але в косметології найчастіше застосовуються ферменти, які мають схожість з протеазой людської шкіри.

Зазвичай рослинні ферменти отримують з фруктів, наприклад, ківі, лимона, кокоса. Також необхідні речовини містяться в ягодах.

Розглянемо, які рослинні ферменти використовуються для пілінгів.

  • Папаин - ензим, що отримується з соку і м'якоті папайї. Його концентрація в препаратах для ензимного пілінгу більше, ніж концентрація інших ферментів. Даний елемент сприяє злущування ороговілих клітин шкіри, при цьому він відмінно живить дерму.
  • Бромелайн - складна молекула. Ця речовина міститься в ананасі. Даний фермент допомагає позбутися від дрібних зморшок на обличчі, видаляє сліди пігментації.
  • Фіцін - компонент, що міститься в клітинах листя інжировим дерева. Він прискорює процеси, в результаті яких виробляється колаген. Колаген є в клітинах нашого організму, але з віком він починає вироблятися в меншому обсязі, через що шкіра починає обвисати. Колаген додає тканинам пружності.
  • Актінідін - фермент фрукта ківі. Він робить стінки судин більш щільними і міцними, тому хороший для боротьби з куперозом. Речовина очищає забруднені пори і зменшує їх.
  • Арбутин - речовина, що входить до складу брусниці та шовковиці, має ефект освітлення, за допомогою нього можна позбутися від пігментних плям.

Ферменти тваринного походження також використовуються у виробництві різних ензимних пілінгів.

  1. Мурамідаза - фермент, який виводиться з білка курячого яйця. Він має протизапальні і бактерицидні властивості. Препарати, в яких міститься даний ензим, знезаражують шкіру і борються з появою акне.
  2. Пепсин - важливий компонент ензімного пілінгу. Він виводиться з слизової шлунка коней, корів, свиней і овець.

Трипсин - фермент, який отримують з підшлункової залози телят. Має загоює і дезинфікуючий ефекти.

    Бактеріальні ензими отримують бродінням певних видів бактерій.

    Ферменти, отримані з кисломолочних продуктів, особливо важливі, вони пом'якшують шкіру і живлять її.

    1. Траваза - активний ензим, який сприяє відділенню ороговілого шару шкіри. Препарати з травазой допомагають позбутися від пігментації.
    2. Субтілізін - дуже важливий фермент, який стимулює процеси регенерації.

    Всі перераховані ферменти активно використовуються у виготовленні ензимних пілінгів. Але не всі ензими можуть працювати разом, кожному потрібні певні умови. Тому всі ці елементи разом ніколи не застосовуються.

    Показання

    Незважаючи на м'яку дію ензімного пілінгу, він може позбавити шкіру обличчя і тіла від багатьох проблем.

    Великий плюс цієї процедури полягає в тому, що вона підходить жирної, нормальної і сухій шкірі.

    Ферментний пілінг можна назвати універсальним засобом.

    Він часто рекомендується фахівцями при таких недосконалості шкіри:

    • пігментні плями;
    • вугри та прищі, а також сліди від них;
    • неглибокі зморшки на тілі;
    • забиті пори;
    • неприродний сірий колір шкіри;
    • рубці, постакне;
    • підвищена жирність шкіри.

    Також даний вид пілінгу косметологи проводять перед наступними процедурами, щоб очистити і підготувати пори.

    Протипоказання

    Протипоказань у засоби трохи, але все-таки вони є, а значить з ними необхідно ознайомитися.

    Ряд причин, при яких варто відмовитися від застосування ензимного пілінгу:

    • індивідуальна непереносимість будь-якого речовини, що входить до складу;
    • загострені захворювання шкіри (свербіж, синці, тріщини);
    • цукровий діабет;
    • захворювання, що знижують імунітет;
    • рани на шкірі;
    • вірусне захворювання - герпес.

    Плюси і мінуси

    Розглянемо основні переваги та недоліки даного виду пілінгу для повної оцінки процедури.

    Переваг досить багато.

    • Речовини, що входять до складу препарату, менш агресивні, ніж кислоти. Але результат від застосування ензимного і кислотного пілінгу однаковий.
    • Косметологи дозволяють користуватися таким засобом круглий рік. Ензимний пілінг можна робити навіть влітку.
    • Процедура допомагає позбутися від більшості дефектів. При цьому в складі косметичного продукту немає скрабірующіх частинок. Це означає, що люди з куперозом можуть сміливо застосовувати даний спосіб очищення.
    • Після домашньої або салонної процедури ензимного пілінгу шкіра оновиться, в неї швидше будуть надходити корисні речовини. Ефективність використання масок, лосьйонів і кремів після пілінгу підвищується.

    Зміни видно після першої процедури. Звичайно, щоб позбутися від постакне і інших помітних проблем, знадобиться комплекс процедур. Але шкіра перетвориться вже після першого нанесення засобу. Вона стане шовковистою, рівнішою, а головне - закупорені пори відкриються, клітини почнуть дихати.

    • Реабілітаційний період не потрібно. Після пілінгу немає лущення шкіри або почервоніння, тому не потрібно сидіти вдома, чекаючи, поки шкіра «відійде» від процедури.
    • Очищати обличчя таким методом можна не тільки в салоні у косметолога, а й в домашніх умовах.
    • Ензими уповільнюють ріст волосся. Це, безсумнівно, є великим плюсом для дівчат.
    • Пілінг відмінно підходить для очищення шкіри обличчя і тіла.
    • При вагітності допускається застосування засобу, але тільки після консультації з лікарем і косметологом.

    Недолік лише один - такі препарати не позбавлять від глибоких зморшок і рубців.

    Етапи процедури

    Перед першою процедурою необхідно зробити пробу, щоб переконатися, що препарат не викличе у вас алергічну реакцію. Для цього на внутрішню частину зап'ястя нанесіть невелику кількість засобу. Через 10 хвилин пілінг можна змити. Якщо не було відчуття печіння і прояви алергії (почервоніння), то засіб можна використовувати для очищення обличчя.

    Пілінг - серйозна процедура, тому важливо дотримуватися всіх правил підготовки. Їх не багато.

    1. Перед ензимним пілінгом не можна користуватися засобами, до складу яких входять кислоти або ретинол. Це пов'язано з тим, що в багатьох ензимних пілінгу крім ферментів також містяться ці компоненти. Від занадто великої дози цих речовин шкіра може постраждати. Вона стане сухою, почне тріскатися, в куточках губ можуть з'явитися запалення. Можлива поява дерматиту.
    2. Не можна проводити епіляцію за день до процедури ферментативного пілінгу. Але можна, навпаки, проводити пілінг перед епіляцією. Зазвичай косметологи радять перед видаленням волосків проскрабіровать потрібну зону, але скраб можна замінити ензимним пілінгом. Він не тільки очистить шкірний покрив, але і допоможе уникнути вростання волосків.
    3. Не можна проводити ензимний пілінг за 5 днів до процедури лазерної шліфовки або дермабразії. В процесі косметичної шліфування спеціальним лазером прибирають верхній мертвий шар епітелію. При дермабразії зіскоблюється шар шкіри. Ця процедура призначена для видалення постакне, шрамів, пігментних плям. Обидві процедури сильно травмують шкіру. Пілінг м'яко прибирає ороговілий шар, але чутливість шкіри при цьому підвищується. Тому при проведенні лазерної шліфовки або дермабразії після ензімного пілінгу з'являється ймовірність сильного пошкодження дерми і епідермісу.

    Перейдемо до самої процедури.

    Спочатку розглянемо, як процедуру проводять фахівці в салоні.

    • Косметолог очищає шкіру від макіяжу і забруднень спеціальними засобами. Рекомендується перед відвідуванням салону не фарбувати очі і брови, тому що на обличчя буде накладатися плівка. Інакше макіяж очей може зіпсуватися. Також велика ймовірність попадання декоративної косметики на слизову оболонку очей, від чого з'явиться печіння.
    • Наноситься пілінг. Зазвичай починають з чола, потім - щоки, підборіддя, ніс. В останню чергу ензимним пілінгом обробляють шию і зону декольте. Кожен фахівець користується різною професійною косметикою, тому у косметолога може бути вже готовий ферментативний пілінг в тубі або у вигляді порошку, який потрібно буде розвести перед застосуванням. Крім того, деякі косметологи додають до пілінгу інші препарати або розчини, які покращують ефект. Наприклад, часто в якості добавки застосовується концентрат антиоксиданту. Він уповільнює руйнування колагену і еластину. Шкіра залишається пружною, а процеси старіння тканин сповільнюються.
    • Після нанесення засобу особа накривається плівкою. Зазвичай час очікування становить 10-30 хвилин, в залежності від складу пілінгу. Такий спосіб очищення шкіри є щадним, тому у клієнтів не виникає пощипування або інших неприємних відчуттів.
    • Засіб змивається теплою або трохи прохолодною водою. Іноді потрібне використання лужного нейтралізатора, щоб видалити зі шкіри залишки кислот, які можуть входити до складу засобу.
    • Після пілінгу косметолог може виконати ще кілька процедур. Догляд підбирається з урахуванням віку і типу шкіри клієнта.
    • Після будь-якого виду пілінгу обов'язково потрібно зволожити шкіру. Для цього використовуються маски, різні сироватки.
    • На завершення процедури майстер наносить крем з SPF, який захистить ніжну оновлену шкіру від ультрафіолету.

    Можна зробити ензимний пілінг самостійно в домашніх умовах. Алгоритм дій залишається таким же, як в салоні. Нанесіть крем на суху чисту шкіру обличчя, шиї і декольте. Проведіть експрес-масаж протягом 3-5 хвилин, накрийте шкіру плівкою і рушником на 10 хвилин для активації роботи ферменту. Змийте залишки кошти.

    Є і другий спосіб. Він підійде тим, хто любить розслабитися під час водних процедур. Лежачи у ванні, нанесіть засіб на шкіру обличчя, трохи помасажуйте. Не потрібно використовувати плівку і рушник, ензими стануть активними від теплої температури води. Через 10-15 хвилин змийте крем. Після домашнього пілінгу (особливо якщо у вас суха зневоднена шкіра), можна зробити зволожуючу маску або скористатися живильним кремом.

    Ефективність професійного пілінгу і домашньої процедури буває різною. Фахівці додають різні масла і концентрати, при цьому враховуючи тип і особливості шкіри пацієнта. Після процедури косметолог спеціальними засобами відновлює водний баланс шкіри. Процедура має накопичувальний ефект, тому салон необхідно відвідати 5-10 разів з періодичністю в 7-10 днів.

    Будинки для жирної шкіри рекомендують використовувати засіб 1-2 рази в тиждень. Для сухої і нормальної шкіри зазвичай досить провести 1 процедуру раз в 7 днів.

    Подальший догляд

    Постпілінговий догляд обов'язково включає в себе зволоження шкіри і її захист від зовнішніх факторів. Для сухої шкіри після пілінгу рекомендується використовувати жирні креми, щоб клітини заповнили недолік поживних речовин і вологи. Влітку користуватися занадто щільними засобами не варто, вони закупорюють пори і ускладнюють «дихання» клітин. Для очищення даного типу шкіри відмінно підійде молочко або пінка, така продукція не зашкодить гідроліпідну мантію. Придивіться до тоніку. Багато хто не використовують його в щоденному догляді за шкірою обличчя, а даремно. Тонік готує суху шкіру до подальших процедур: нанесення крему, маски або гелю, також він відновлює кислотно-лужний баланс.

    Жирну шкіру після пілінгу фахівці рекомендують зволожувати кремом з легкою текстурою. Для щоденного догляду підійдуть протизапальні та антисептичні лосьйони. Обробляти особа можна не тільки вранці і ввечері, але і в середині дня, щоб не забивати оновити тканини пилом.

    Нормальна шкіра також потребує зволоження. На неї наносять зволожуючий і заспокійливий крем. Залежно від пори року можна міняти уходовую косметику, влітку використовуючи більш легкі креми, а взимку - більш жирні.

    Для будь-якого типу шкіри після пілінгу обов'язково використання сонцезахисних кремів з SPF не менше 15. Ультрафіолетові промені знижують місцевий імунітет, провокують висипання і пігментацію. У перші години після салонного пілінгу утримайтеся від нанесення будь-якої косметики. Мінімум 4 дні не чистите шкіру скрабами, в цьому немає необхідності, тому що шкіра вже очищена ферментами. Скрабірующіе частинки можуть пошкодити дерму.

    Рекомендації

    Ензимний пілінг може бути підготовчим процесом для подальших процедур. Як вже було сказано, фахівці часто рекомендують використовувати даний засіб перед шугарінг і депіляцією, ферментативний пілінг - відмінна заміна скрабам. Він не викликає подразнень або почервоніння, на відміну від скрабірующіх засобів. Використання пілінгу позбавить і від проблеми врослого волосся, які починають турбувати багатьох дівчат після епіляції.

    Косметологи радять проводити пілінг перед чищенням особи. Уже на цьому етапі пори починають очищатися, а механічна чистка допомагає домогтися максимального ефекту.

    Ензимні пілінги фахівці призначають перед програмою інтенсивного зволоження і омолодження Ампульні концентратами або перед Електропорація (процедурою із застосуванням електричного струму, в результаті якої настає омолодження шкіри). Звичайно, обидві процедури краще проводити на оновлену шкіру обличчя. При цьому важливо не пошкодити покрив, тому для таких завдань і використовується ферментний пілінг.

    Популярні марки

    Саліциловий ензимний пілінг StopProblem

    У засобі від лінійки StopProblem присутній саліцилова кислота, яка має антисептичну дію. Препарат дозволяється застосовувати як підліткам з проблемною шкірою обличчя, так і жінкам, які хочуть уникнути появи вугрової висипки.

    Ензимний пілінг відмінно справляється з надлишками шкірного сала, очищає і звужує розширені пори.

    Відгуки про цю продукцію хороші, особливо покупців радує співвідношення «ціна - якість».

    Ензимний пілінг Klapp

    Це засіб користується популярністю серед косметологів, тому його часто використовують для професійного догляду в салонах. Але очищати шкіру за допомогою даного пілінгу можна і вдома. Засіб можна замовити на сайті або придбати у косметолога. У звичайних магазинах косметики Klapp досить складно знайти. Пілінг видаляє омертвілі клітини, має антибактеріальну дію, підвищує результативність подальшого догляду. Засіб має високу ефективність дії, головним мінусом є висока ціна.

    Ензимний пілінг ARAVIA Papaya Enzyme Peel

    Цей пілінг має кремову текстуру, колір продукту - білий. Він очищає від забруднень, допомагає позбутися від пігментації, підходить для чутливої ​​шкіри. Засіб досить економічно у використанні, його вистачає більше ніж на рік регулярного використання.

    Судячи з відгуків, будь-який варіант ензімного пілінгу допомагає позбутися від дрібних зморшок, пігментації, розширених пор, делікатно очищаючи шкіру. Процедура не вимагає великих фінансових витрат. Але варто врахувати, що якщо ви прагнете позбутися серйозніших проблем, наприклад, від глибоких шрамів, рубців, активних висипань, то цей вид пілінгу вам не підійде.

    Як зробити ензимний пілінг в домашніх умовах, дивіться у відео нижче.

    Комментарии (0)
    Додати коментар
    Особливості застосування камфорного масла для особи в косметології
    Камфорне масло добре відомо всім - воно повсюдно застосовується в косметології як ефективний уходовой засіб для особи.
    Спіруліна в косметології: якими властивостями володіє і як використовувати?
    Існує достатня кількість причин, що пояснюють зростаючу популярність спіруліни в косметології - як вітчизняної, так і зарубіжної.
    Чому нарощені нігті швидко ламаються і як цього не допустити?
    Не кожна жінка може похвалитися красивими нігтями від природи. Тому останнім часом популярним стало їх нарощування.
    Різновиди і особливості застосування сироваток Hello Beauty
    Популярність корейських кремів і сироваток виявилася настільки висока, що в нашій країні вирішили виробляти аналогічні товари за рецептами азіатської країни.
    Навислі верхні повіки: які засоби позбавлення існують?
    Обвислі повіки можуть з'явитися у людей будь-якої вікової категорії. Але якщо в зрілому віці це відбувається найчастіше з природних причин через те, що шкірний покрив