Манікюр з фольгою: цікаві ідеї дизайну і техніка виконання
Сьогодні дівчата і жінки вважають за краще не тільки мати красиві і доглянуті нігті, але і використовувати неординарні рішення для манікюру, щоб створити оригінальний образ. Завдяки розвитку технологій і появи нових матеріалів нейл-арт дивує різними манікюрними інтерпретаціями, однією з яких є дизайн з використанням фольги.
Види фольги
Манікюрні дизайни з фольгою вражають своїм різноманіттям. Залежно від майстерності стиліста можна отримати унікальні образи, не витративши багато сил. Виробники сьогодні пропонують велику кількість матеріалів, в тому числі спеціальну маникюрную фольгу. Не слід думати, що можна використовувати звичайну харчову, немає, вона занадто товста для цих цілей.
Можна виділити кілька типів фольги, які відрізняються своєю фактурою.
- листова - має гладку поверхню, з усіх представлених видів середня по товщині. Цей різновид, в свою чергу, ще ділиться на відривну і невідривну, перекладну і непереказні. Як правило, листову фольгу випускають у вигляді невеликих рулончиків або листочків. Виробники пропонують широкий асортимент кольорових відтінків і варіацій. Майстри часто використовують листову фольгу для отримання ефекту лиття.
- відривна. В рулоні є лінії відриву дрібних деталей, що дозволяє економити матеріал, відриваючи невеликі шматочки. Дуже зручно для відтворення мозаїки.
- невідривна. Ліній відриву немає. Дизайн виходить шляхом попереднього вирізання з фольги окремих елементів по запропонованим контуру або з урахуванням форми нігтьової пластини.
- перекладна. В цьому випадку фольга рівномірно наноситься на нігтьову пластину, покриту базовим лаком і клеєм, ретельно прасувати в тому місці, де потрібно отримати малюнок. Далі плівка-основа, на яку було завдано найтонший фольгований шар, акуратно забирається. Підходить для початківців майстрів.
- Жата фольга дуже тонка і невагома. Її випускають в баночках у вигляді невеликих шматочків. За структурою схожа з сусальним золотом. Елементи акуратно наносяться пінцетом на поверхню нігтя, покритого спеціальним гелем або клеєм згідно з малюнком. Цей вид допомагає створити дивовижні футуристичні візерунки з відблисками.
- витиснена фольга має фактурну поверхню, що вигідно відрізняє її від інших типів. Як правило, виробники випускають її в листовому варіанті або в якості стікерів. Майстри використовують подібний вид для оформлення окремих нагідок.
- Термофольга унікальна тим, що для її нанесення не потрібні спеціальні склеювальні засоби, досить нагріти декор над лампою або феном і укласти на передбачене місце. Особливість її в тому, що при роботі з нею необхідна вправність і досвід.
- смужки. Фольгірованние стрічки шириною від 2 до 3 мм випускаються у вигляді рулонів. Їх ще називають манікюрним скотчем. Цей декор дозволяє не тільки прикрасити манікюр, але і служить трафаретом в разі створення геометричного дизайну.
- Шармікони являють собою стікери, які зручні для початківців. Зняти останню і прикріпити шармікон на ніготь - ось і всі дії, які потрібно зробити для декору.
Що стосується декоративних особливостей, то тут можна виділити наступні типи фольги, наявні в асортименті манікюрних магазинів:
- голографічна - переливається всіма кольорами веселки;
- трафаретний - стане в нагоді для полегшення роботи зі створення малюнка на нігті;
- «Бите скло» - один з популярних останнім часом видів декору;
- мереживна - перекладної тип фольги з мереживним принтом.
Особливості
Унікальність манікюру з фольгою полягає в тому, що він відмінно виглядає на будь-якій довжині і формі нігтьової пластини. Крім того, ефектний вигляд, що здається складним, насправді простий у виконанні і доступний для самостійного відтворення. Велика розмаїтість матеріалів для подібного дизайну дозволяє експериментувати і виконувати неповторні унікальні варіанти манікюру.
Головна особливість роботи з фольгою - акуратність і точність нанесення. Недбалість при роботі з нею зіпсує манікюр. Фольгу використовують або для повного покриття нігтьової пластини, або як декоративні елементи дизайну.
Щоб отримати насичений відтінок, на манікюр потрібно наносити два шари топового покриття. Для закріплення фольгованих деталей використовується спеціальний засіб, але для термофольгі воно не потрібно.
Матеріал характеризується досить низькою вартістю, що робить його доступним. Крім того, він простий в нанесенні, тому зручний для виконання своїми руками в домашніх умовах.
Серед позитивних особливостей слід виділити такі:
- простота нанесення;
- величезний асортимент продукції на прилавках спеціалізованих магазинів;
- низька вартість;
- навіть при здійсненні будь-яких помилок вони не будуть очевидні, а манікюр виявиться унікальним.
В якості негативних особливостей можна вказати наступні моменти.
- Для роботи з фольгою потрібно терпіння. Перший час потрібно пристосуватися до неї, навчитися правильно нарізати і викладати на ніготь. Початківцям можна використовувати готові стікери.
- У невеликих населених пунктах асортимент може виявитися не настільки широким, проте інтернет-магазини допоможуть виправити цей недолік.
Модні тенденції
Дизайн нігтів останніх років вдосконалюється. Поява нових матеріалів народжує нові техніки створення манікюру. Металізована папір давно і міцно зайняла свої позиції серед модних тенденцій. З її допомогою отримують як класичний, так і епатажний варіанти.
Перерахуємо деякі класичні дизайнерські ідеї, які користуються особливою популярністю.
- Мінкс-манікюр - тренд, полюбився молоді за свою незвичайність і абстрактність. В цьому випадку майстри використовують плівкову фольгу, яка є фоном-відбивачем. Поверх неї наносяться різні декоративні деталі: мережива, геометричні та абстрактні малюнки.
- Голографія. Ноги повністю покриваються фольгованої обкладинкою, бликующей на сонці різними відтінками, створюючи магію кольору.
- фольгированная підкладка. Золотий або срібний колір фольги, який визирає по контуру нігтьової пластини з-під основного кольору, виглядає неймовірно вишукано. Такий варіант робить чорний або синій манікюр більш глибоким і жіночним.
- рубана фольга імітує осколки скла або металеві деталі, що дуже підходить для любителів урбаністики.
- Френч з використанням дзеркальних ділянок. Кольоровий французький манікюр вдало поєднується з блискучими «усмішками».
Для особливих випадків стилісти пропонують креативні ідеї манікюру, в яких застосовуються малюнки з фольги, трафарети, декоративні деталі тощо.
- луска. Зухвало гарний дизайн, створений шляхом послідовного викладання маленьких уривків фольги у вигляді риб'ячої луски. Виходить неординарно і цікаво.
- діагональний градієнт. Дизайнерське рішення здійснюється як перехід від глибокого і насиченого кольорового лаку, як правило, глянцевого, до металевої поверхні.
- Зоодізайн підійде любителькам тваринного світу. На фольгированном тлі відтворюються леопардові плями, смужки зебри, плями жирафа.
- Стрічки і смужки. Геометрія в манікюрі завжди була трендом, але виконана з доповненням фольги стала ще більш ефектною. Манікюрний металізований скотч допомагає створювати різні абстракції як в монохромному варіанті, так і в кольоровому.
- Стікери. Виробники розробили унікальні декоративні самоклеючі елементи з фольги, які дозволяють навіть початківцям майстрам створити яскраві і цікаві образи.
При слові «фольга» перша виникає асоціація - метал сріблястого відтінку. Срібло вважається благородним кольором, непомітним, відповідним для повсякденного використання.
Сріблястий колір добре поєднується з будь-якими тонами колірної гами. Тому окремі елементи на кольоровому тлі будуть ненав'язливими і дуже доречними.
Майстрам нейл-арту відомо, що срібляста фольга здатна зробити темні відтінки більш глибокими, а яскраві - трохи приглушеними. Наприклад, якщо розбавити чорний манікюр срібним блиском хоча б на одному нігті, то він стане менш зухвалим, більш спокійним.
Золотий - колір розкоші і шику, тому манікюр з його використанням краще приурочити до виходу в світ або для вечірки. У поєднанні з чорним або темно-синім він виглядає особливо шикарно.
Оригінальний дизайн, виконаний в техніці стемпинг. Метод полягає в тому, що малюнок відтворюється нема на нігті, а на спеціальній силіконовій заготівлі. Після висихання його накладають на нігтьову пластину і закріплюють. Такі напівпрозорі малюнки відмінно лягають на золотистий фон з фольги.
Райдужна забарвлення фольги створює гру світла, створюючи яскраві ефекти.
Ефект битого скла в манікюрі - тренд, який використовує саме таку металізовану плівку.
Класичний френч, оформлений по краю райдужної фольгою, заграє зовсім по-іншому, стане нарядно і яскравіше.
Фольгу використовують для декорування окремих деталей манікюру. Наприклад, якщо гелем відтворити об'ємний візерунок і дати йому висохнути, а потім на нього накласти металізовану плівку, то в фіналі вийде декор, схожий на литу деталь. Ідея часто використовується професійними майстрами для створення унікальних вечірніх образів.
Місячний нейл-арт з використанням фольги - витончений варіант для нігтів будь-якої довжини. У нюдовом виконанні найбільш виграшно він виглядає на довгих або середніх нігтики округлої форми. Для короткого манікюру краще вибрати в пару до металлику строкаті темні тони. Місячний дизайн чудово виглядає в червоному, чорному, білому і шоколадному кольорах.
Серед модних тенденцій сьогодні - місячний френч чорного або червоного кольору із золотою фольгою, а також бежевий з «осколками» битого скла.
Оригінальний дизайнерський хід - ефект тріщин, який виходить шляхом приклеювання фольги не на всю нігтьову пластину, а ділянками. Проміжки між фольгований «латками» грають роль «кракле».
Цікаві рішення виходять в тому випадку, якщо використовуються контрастні матеріали, тобто лак і фольга. Наприклад, що став уже класичним чорний фон з золотим або срібним кракелюр.
Необхідні матеріали та інструменти
Для того щоб працювати з фольгою, необхідно мати певний набір інструментів і матеріалів.
- В першу чергу це сама фольга, вибір якої залежить від переваги жінки.
- Манікюрні ножиці. До них потрібно підійти з особливою прискіпливістю, оскільки тонкий матеріал не терпить невдач. Інструмент повинен бути гострим і виконаним з якісної хірургічної сталі.
- Щипчики або пінцет необхідні для викладання фольгованих шматочків на поверхню нігтьової пластини.
- Ватяні і дерев'яні палички. З їх допомогою фольга розгладжується і розподіляється по нігтя.
- Лак. Тут мається на увазі все те, що буде використовуватися для створення дизайну: база, фон і лак для декору.
- Клей для фольги - це специфічний засіб, розроблене для кріплення різних декоративних елементів в манікюрі. В його основі лежить акриловий полімер, який не тільки клеїть, але і захищає від ультрафіолету.
- Закріплювач-топ.
Як зробити самостійно?
Перед тим як приступити до втілення манікюру в домашніх умовах, слід запастися необхідними інструментами і матеріалами, підібрати фольгу, почитати поради професіоналів.
На першому етапі потрібно підготувати самі нігті. Для цього здійснюють процедуру очищення і обробку кутикули. Далі надають форму кожної нігтьової пластини і шліфують їх спеціальною пилкою.
На другому етапі на нігті наноситься праймер в разі подальшого використання гель-лаку.
Після всіх підготовчих дій можна приступати безпосередньо до манікюру. Розглянемо кілька варіантів покроково.
З листової фольгою
- Обрану фольгу за допомогою ножиць слід розрізати на окремі шматочки тієї форми, яку ви задумали. Чим менше вони будуть, тим натуральніше ляже малюнок, а термін буде довше.
- На підготовлені заздалегідь нігті наносять базове покриття, а потім безбарвний або кольоровий лак в залежності від обраного дизайну.
- На підсохлий шар акуратно пінцетом викладається фольга відповідно до обраного малюнком. Кожен шматочок слід притиснути до нігтя, розгладжуючи в різні боки спеціальної манікюрною або ватною паличкою.
- У фіналі роботи слід покрити свій твір закрепителем.
За допомогою цієї техніки можна отримати різний дизайн. Наприклад, всім відомий «бите скло». Для цього фольгу потрібно порізати у вигляді осколків.
Якщо взяти для декору райдужну фольгу і нарізати її безформними шматочками, то, викладаючи її певним чином, можна домогтися ефекту «кракле».
З перекладної фольгою
- На першому етапі нігтьові пластини слід покрити базою, а потім шаром кольорового лаку, який послужить фоном. Для початківців не рекомендується вибирати нюдовие відтінки, оскільки огріхи на них видніше.
- На повністю висохлі нігті наносять спеціальний клей. Їм можна повністю покрити пластину або намалювати з його допомогою візерунок. При первинному використанні даної методики для простоти краще придбати засіб, який змінює колір при висиханні.
- Необхідно дочекатися, коли клей підсохне. Далі приступають до роботи з фольгою. Для того щоб якісно перекладати малюнок, слід акуратно прикласти фольгований лист до нігтя матовою стороною, гарненько притиснути і пропрасувати спеціальною паличкою - пушер. У домашніх умовах можна скористатися звичайною ватною паличкою. Головне, пройтися по всій поверхні нігтьової пластини.
- Взявшись за куточок фольги, одним м'яким, нерізким рухом зірвати наклеєний лист. На ділянках, оброблених клеєм, залишиться блискуче напилення.
- Отриманий результат потрібно закріпити, для чого наносять топове покриття.
Місячний манікюр з фольгою
- На оброблені попередньо нігті наноситься клей в області лунки.
- Після того як клеїть трохи підсохне, на нього наноситься фольга сріблястого або золотистого кольору. Її слід гарненько притиснути і розгладити в тому місці, де було завдано клей.
- Далі потрібно акуратно зняти фольгований лист. Не варто турбуватися, якщо точної форми посмішки не вийшло, оскільки всі огріхи сховаються під шаром лаку.
- Після наноситься декоративне покриття обраного відтінку. Щоб усмішка вийшла красивою і з чіткими кордонами, початківцям майстрам краще скористатися трафаретами. Зі срібною та золотою усмішкою органічно виглядають темні кольори: чорний, бордовий, синій, шоколадний.
- У фіналі - закріплення фінішним топом.
Для того щоб отримати ефект тріщин, пропонується використовувати перекладну фольгу. Зараз виробники пропонують ще спеціальні Кракелюрний різновиди. Професіонали радять в якості фону вибрати контрастні відтінки. На них дизайн вийде більш яскравим, ефектним. Нижче представлена найпростіша покрокова інструкція з відтворення кракелюрного манікюру своїми руками.
- Підготовлені нігті, які пройшли формовку і очищення, покриваються базою.
- На наступному етапі вибирається лак для фону і наноситься на нігтьові пластини.
- Після висихання декоративного покриття приступають безпосередньо до Кракелюру. Спеціальне клеїть засіб розподіляють пензликом по нігтя у вигляді сіткового малюнка тріщин і дають йому підсохнути.
- Потім прикладають фольгу, ретельно притискають, проглажівая манікюрною паличкою.
- Акуратно потрібно відірвати фольгу одним рухом. У тих місцях, де клею немає, фольга не надрукований.
- Закріпити отриманий ефект можна або прозорим топом, або цим же клеїть засобом. Потрібно пам'ятати, що клей зробить манікюр матовим і трохи приглушить металевий блиск фольги.
Найпростіший варіант з використанням фольги - термофольга. Єдиною складністю є необхідність точного вирізання заготовки за формою нігтя.
- В першу чергу на нігті наноситься базове покриття і гарненько просушується.
- Далі заготовку нагрівають гарячим повітрям, для чого її тримають або над працюючим феном, або над включеною лампою. Досить кількох секунд до тих пір, коли краю не почнуть закручуватися.
- Пінцетом термозаготовка укладається на нігтьову пластину і розгладжується дерев'яною паличкою.
- Після того як фольга схопиться, можна прибрати огріхи за допомогою пилки.
- Далі йде захисне покриття. манікюр готовий.
Розглянемо класичний приклад білого французького манікюру з золотою окантовкою.
- Як завжди, в першу чергу наноситься базовий шар, який вирівняє нігтьову пластину.
- Потім накладається яскраво-біле лаковане покриття. До речі, матовий варіант виглядає в парі з металевим блиском ефектніше глянцю.
- Лак повинен остаточно висохнути, перш ніж ви почнете працювати з фольгою.
- Далі на нігтьової кінчик наноситься клей. Якщо переживаєте за рівний контур, то використовуйте спеціальні трафарети для френча.
- Клеїть засіб повинен підсохнути.
- Шматочок перекладної фольги пінцетом укладається на оброблену клеєм частину і розгладжується пушер.
- Підкладка акуратно знімається, надлишки і нерівності зачищаються пилкою.
- Фінішним топом закріплюють отриманий френч.
Для створення подібного дизайну можна скористатися жатой фольгою, але тоді ефект буде інший, тому що вона не має металевої гладкості.
Ще більш екстравагантний френч можна отримати, використовуючи тисненням модифікацію фольгованої плівки.
Геометричні візерунки завжди лаконічні, від чого виглядає такий манікюр стильно і актуально.
Для відтворення подібного дизайну підійде металізований скотч різної ширини і забарвлення. Його зручно використовувати завдяки липкою вивороті.
Смужками з фольги малюють лінії на будь-якому фоні. Виграшно на чорному манікюрі виглядають золоті геометричні фігури. Подібний манікюр простий у виконанні, але розкішний при сприйнятті.
Пастельні кольори добре поєднуються з лініями сріблястого кольору, оскільки срібло носить більш стриманий і спокійний характер.
- Підготовлені оброблені нігті спочатку покриваються базовим лаком і ретельно просушуються.
- Далі йде шар декоративного покриття обраного відтінку і його сушка.
- Потім слід нарізати з фольги смужки потрібного розміру і кольору. Попередньо можна прикинути їх місце розташування на нігті.
- Є два варіанти приклеювання геометричного декору: за допомогою клею або клейка виворіт у випадку зі скотчем.
- Після того як візерунок нанесений, нігті покривають прозорим топом.
Красиві приклади
Чарівний футуристичний нейл-арт з використанням фольги шикарно виглядає в вечірніх образах.
Наприклад, лускатий варіант чудовий. Він чудово підходить для епатажу, звертає на себе увагу. Луска можуть бути виконані в якості імітації риб'ячого або зміїної покриття.
Кракелюр - одна з останніх тенденцій в манікюрі. На контрастних відтінках він виглядає яскраво і ефектно, тоді як в нюдовом виконанні цілком підійде для повсякденного варіанту.
Ще один епатажний дизайн - лиття. За допомогою цієї техніки майстра відтворюють дивовижні візерунки і малюнки з металевим блиском. Вони нагадують декоративні фігурки або ажурні деталі, вилиті з металу.
Вже давно відомий, але від цього не менш популярний дизайн «бите скло». Для його створення застосовують звичайну листову непереказні фольгу різних відтінків і текстур. Завдяки величезному асортименту виходять унікальні варіанти як для урочистих, так і для повсякденних випадків.
Класичного манікюру теж не чуже застосування фольги. Дивовижні декоративні образи можна створювати, використовуючи її для окремих елементів або в якості фону. У будь-якому випадку металевий блиск урізноманітнює скромний діловий манікюр.
Абсолютний металевий манікюр користується шаленою популярністю у молоді і шанувальників урбаністичного стилю. Він підходить для зухвалих, яскравих, амбіційних і сміливих натур, оскільки привертає до себе увагу.
Геометричні візерунки в манікюрі актуальні в будь-який час і для будь-яких випадків. З їх допомогою майстра створюють подіумні варіанти, дизайни для виходу в світ або доречні для ділового стилю. Фольга як не можна до речі підходить для цих цілей. Чіткі металеві лінії додають лаконічності, виділеної металевим розкішним блиском. Причому в залежності від відтінку фольга вносить або елементи розкоші, або стриманості і елегантності в образ.
Таким чином, фольга дозволяє істотно полегшити життя починаючому майстрові, але при цьому допомагає створювати унікальні манікюрні образи.
Про те, як зробити манікюр з фольгою, дивіться в наступному відео.