Процес виготовлення ультразвукової ванни
11.08.2019 0

Процес виготовлення ультразвукової ванни

Побут і догляд за будинком
В закладки


Людини в сучасному житті оточують численні помічники - побутова техніка, електричні прилади, предмети повсякденного користування. Вони набагато спрощують дійсність і роблять її більш комфортною. На жаль, всі ці речі з часом забруднюються і вимагають ретельного чищення, щоб продовжити термін експлуатації.

Варто зазначити, що науково-технічний прогрес не стоїть на місці, і вносить свої корективи в повсякденність. Лише кілька десятиліть тому деяка техніка застосовувалася тільки на виробництві, в області промисловості, сьогодні - вона у нас вдома. І це - не фантастика, а реальність. Прикладом тому служить ультразвукова ванна, яка стрімко завойовує популярність у населення.

Особливості

Конструкції ультразвукових ванн містять:

  1. випромінювач;
  2. нагріваючий елемент;
  3. генератор частот;
  4. блок керування.

Випромінювач, що перетворює електричні коливання струму в механічні, є основним механізмом пристрою. Видозмінені коливання, потрапивши в очищуючий розчин, впливають на очищаються предмети через стінки ємності. Нагрівальний елемент - структурний компонент, що підтримує постійну температуру рідини. Джерелом вібрації виступає генератор частот. Всі параметри встановлених режимів і часових відрізків очищення контролюються блоком управління.

    Завдяки своїм особливостям, ультразвукова ванна привнесе у ваше життя чимало приємних моментів:

    1. з її допомогою можна очистити важкодоступні місця виробів;
    2. дію ультразвуку витягне сміття з найдрібніших тріщин і щілин;
    3. після обробки забруднених предметів даними пристосуванням, ви не знайдете жодного механічного пошкодження;
    4. ви набагато заощадите свій час;
    5. вам не доведеться стикатися із забрудненою поверхнею, лише покладіть деталь в ванну і включіть пристрій;
    6. використовуючи чистку таким методом, ви не ризикуєте зіпсувати сам виріб, що не завжди гарантується при механічному впливі на нього;
    7. прямі контакти з хімічними речовинами мінімальні;
    8. ваше здоров'я в безпеці.

    Призначення

    Сфера застосування ультразвукової ванни постійно розширюється як на підприємствах, де подібні агрегати використовуються для очищення великогабаритних інструментів і деталей, так і в побуті. І якщо на промислових заводах і фабриках дана технологія застосовується досить довгий час, то в домашніх умовах з цим процесом познайомилися не так давно, але з кожним днем ​​він привертає все більше заслужену увагу. Такі пристрої широко задіяні в різних сферах.

    • У сучасній медицині ультразвукові ванночки використовують для стерилізації хірургічних, лабораторних інструментів.
    • Ювелірні і реставраційні майстра за допомогою цих пристроїв ретельно очищають дорогоцінні метали, повертаючи їм привабливий, сяючий вигляд. До речі, наліт на сріблі або золоті видаляється протягом півгодини.
    • На підприємствах машинобудування чистять з їх допомогою великі вузли і деталі, очищення відбувається після полірування і шліфування поверхні.
    • У салонах автосервісів жодна промивка карбюраторів, форсунок, інжекторів не обходиться без ультразвукової ванночки.

    Наприклад, форсунка, дозирующая подачу палива, не піддається ретельної промивки при засміченні. В цьому випадку, знімають інжектор з форсунками і виробляють очищення у ванні хвилями на щадить частоті. Таку процедуру повторюють неодноразово. Такий же чистці піддаються всі металеві деталі для усунення ознак старіння.

    • У друкарнях і майстерень по ремонту організаційної техніки прилади залучені промивати друковані головки принтерів, тим самим збільшуючи їх термін експлуатації, а також струменеві елементи. Якість друку після чистки помітно поліпшується.
    • У хімічній промисловості при необхідності прискорити деякі синтетичні реакції вдаються до послуг ультразвукової обробки.
    • Високу оцінку ефективні механізми завоювали в області електроніки. У технічних сервісах часто використовується побутова очищає ванночка, куди поміщається плата (без динаміків, мікрофонів, камер). Далі її заливають спеціальним розчином і включають прилад, що працює в заданій частоті. Таким чином, відновлюється працездатність техніки. Тим більше що тендітні плати не підлягають обробці механічним шляхом. Багато невеликі ремонтні майстерні використовують ванночки, зроблені своїми руками.
    • У оптичної промисловості все компоненти приладів, які зазнали корозії, очищаються в ультразвукових ваннах.
    • Занадто дрібні деталі доводиться очищати в вартових майстерень. Це процес, що вимагає акуратності, ретельності, скрупульозності, тому без даних механізмів обійтися неможливо.
    • У домашніх умовах сьогодні ультразвукові ванночки застосовуються для чистки малогабаритних елементів побутової техніки та електроприладів.

    На сьогодні важко назвати будь-якої іншої метод відновлення функціонування деталей та приладів ефективніше, ніж очищення в ультразвукової ванні. Він набагато дієвіше традиційних варіантів.

    Як зробити своїми руками?

    З назви зрозуміло, що мова піде про ультразвук. З уроків фізики цей термін пам'ятають все - звукові високочастотні хвилі. Слух людини їх не вловлює і не розпізнає.

    При їх впливі на рідини утворюється численна кількість бульбашок, які вибухають, якщо підвищити тиск. Іншими словами, можна домогтися процесу кавітації. Маленькі бульбашки стають тим більше, чим вище тиск.

    Це явище винахідники ультразвукової ванни і взяли за основу. У ємність з необхідним рідким розчином поміщають виріб, який збираються чистити. Запускається пристрій, і безліч лопаються бульбашок впливають на забруднені деталі, прилади, поверхні, скрупульозно видаляючи з них наліт, плями, очищаючи від засаленість.

    Цей метод дозволяє оновити такі частини деталей, які непідвладні ручному очищенню. До речі, структурна цілісність механізму при цьому не постраждає.

    Перед тим як приступити до виготовлення ультразвукової ванни, потрібно з'ясувати, які будуть потрібні матеріали:

    • ємність, бажано порцеляновий або керамічна, можна взяти таз з нержавійки;
    • сталева основа, на якій будуть кріпитися всі елементи;
    • насос для наповнення ванни рідиною;
    • касета або котушка з феритовим стрижнем;
    • скляна або пластмасова трубка;
    • перетворювач на імпульсної основі (щоб підвищити тиск);
    • рідина для ванни;
    • круглий магніт (підійдуть зі старих динаміків).

      Можна приступати до виготовлення виробу. Перш ніж розпочати складання, досконально розберіться в принципі роботи пристрою, ретельно вивчіть характерні риси його функціонування. Процес роботи над створенням ультразвукової ванни є кілька етапів.

      1. Котушку з феритовим стрижнем наметовому на трубку, причому саму шпильку (стрижень) не прибирає і ні до чого не прімативаем, залишаючи її вільно висіти. На один кінець нанизується магніт - отримуємо випромінювач ультразвуку.
      2. Ємність закріплюємо в каркасі - це наша ванночка.
      3. На дні посудини просверливается отвір і вставляється випромінювач - магнітострикційний перетворювач.
      4. Саму ванну доповнюємо двома прорізами - для затоки рідини і її зливу.
      5. встановлюємо насос.
      6. В наявності обов'язково повинен бути трансформатор, який приклеюємо строго по центру дна ємності.
      7. Паяємо плату і збираємо ланцюг.
      8. Вихідний перетворювач підключаємо до обмотці на 5 В.

      Як користуватися?

      Використовуючи ультразвукові ванни, потрібно пам'ятати про деякі правила:

      • дотримання правил пожежної та електричної безпеки;
      • обов'язковий зовнішній огляд приладу;
      • категорично забороняється під час роботи агрегату стосуватися рідини і очищається деталі;
      • при необхідності дотику, необхідно це робити в гумових рукавичках;
      • установку можна включати, якщо ванна не наповнена рідиною;

      При чищенні дрібних виробів, помістіть їх в склянку з чистячої рідиною, а потім опустіть в ємність, в якій буде налита звичайна вода.

      Механізм, створений своїми руками, простий в експлуатації. Ємність наповнюєте спеціальною рідиною і процес очищення вироби можна починати. Спеціальну рідину придбати досить складно, але приготувати її самостійно цілком допустимо.

      Вибір певного варіанту рідини залежить від сфери її використання. Так як один її вид підходить до очищення виробів з одного матеріалу, а інший ці вироби не очистить зовсім. Основою її служить спирт або вода. Створюючи розчин, потрібно вибрати основу.

      • Спирт частіше використовується при промиванні плат електронної техніки і мобільних телефонів. Він в процесі чистки не замикає транзистори, чіпи та інші деталі між собою. Очищаючи поверхню від стійких до води складів, також вдаються до спирту.
      • Якщо ж мова йде про чищення ювелірних виробів, використовують воду. Вода - хороший очищувач, ефективність її властивостей підвищується в поєднанні з активними речовинами.
      • Розчин мила, найпростіший ПАР, використовують в пранні, промиванні автомобільних деталей і форсунок.
      • Також застосовують пральні порошки, засоби для миття посуду або шампуні для автомобілів. Використовуються в кількох випадках гас і бензин. Працювати з ними необхідно дуже обережно.
      • Головне в м'яких рідких засобах - відсутність у складі агресивних і абразивних речовин, що є запорукою цілісності деталей і високих показників продуктивності (не більше трьох хвилин) якісної чистки.

      Поради

      Ультразвукові ванни сьогодні є одним з найбільш затребуваних видів подібного обладнання. При виборі даного вироби необхідно обов'язково звернути увагу на наявність систем:

      1. захищеності від сухого пуску;
      2. автоматичного регулювання потужності;
      3. автопідстроювання частоти;
      4. м'якого пуску і відключення;
      5. захисту від екстрених режимів роботи;
      6. діагностики.

      Корисно буде знати, що частота хвиль і ефективність очищення вироби прямо не пов'язані між собою. Якість процесу залежить від індивідуальних особливостей того, хто очищається предмета. Чим вище частота, тим ультразвуковий пристрій успішніше справляється з більш дрібними частинками жиру, бруду, нальоту. Дуже важливі такі параметри, як розмір бака і очищаються об'єктів, а також їх кількість. На дно ванни не рекомендується класти предмети для очищення.

      Обов'язково звертайте увагу на функцію підігріву, кращі результати були зафіксовані при температурі до 65 градусів Цельсія.

      Чудово, якщо пристрій забезпечений таймером - це дозволить звернути увагу на інші справи, а не зосереджуватися тільки на ванні.

      Не забувайте після курсу очищення обполіскувати вироби чистої або дистильованою водою під краном або у ванні. Відсутність достатньої кількості розчину в ємності в стані нашкодити ультразвукової ванні.

      Схема в конструкції може бути саморобна. У мікросхемі повинні бути присутніми всі необхідні деталі. Також можна зібрати конструкцію зарядки.

      Не залишайте очищувач постійно включеним. Очищенні в ультразвукової ванні не підлягають малахіт, бірюза, корал, перли і деякі інші природні камені, а також тендітні вироби.

      Методи очищення розрізняються між собою. При звичайному очищенні можна використовувати водопровідну воду, у ванній вона повинна покрити вироби, але не перевищувати максимальну позначку.

      Покращена очищення проводиться двома етапами: при сильно забруднених предметах додають в воду пару крапель кошти для посудомийних машин. Після цієї очищення змініть воду і повторіть процедуру. Ультраочістку застосовують, якщо предмети занадто великих розмірів. Чистять їх частинами.

            При користуванні пристроєм слід взяти до відома наступні нюанси:

            1. необхідна обов'язкова перевірка з'єднання штекера харчування зі шнуром;
            2. механізм забороняється запускати безперервно;
            3. переміщення агрегату робите обережно, уникаючи різних ударів по ньому.

            Про те, як самому зробити ультразвукову ванну, можна побачити в наступному відео.

            Комментарии (0)
            Додати коментар
            Пилка для п'ят: різновиди та особливості застосування
            Щоденні навантаження негативно позначаються на стані жіночих ніжок. Щоб забезпечити їм належний догляд, необхідно своєчасно проводити ряд косметичних процедур.
            Електричні пилки для ніг: види, вибір і використання
            У сучасному світі кожна поважаюча себе жінка прагне бути красивою і доглянутою від кінчиків волосся до п'ят.
            Формальдегід в лаку для нігтів: що це таке і чим небезпечний?
            Лак для манікюру і педикюру - багатокомпонентний матеріал. Залежно від виробника, він може включати як нейтральні для здоров'я складові, так і небезпечні.
            Як правильно і скільки за часом сушити гель-лак?
            Часи, коли дозволити собі стійке довгострокове покриття на нігтях могли тільки жінки з хорошим достатком, вже давно позаду.
            Робимо ванни з сіллю для зміцнення нігтів
            Станом і здоров'ям нігтів ми зобов'язані генетичним особливостям, хоча харчування, спосіб життя та шкідливі звички можуть впливати на ці фактори.