Рушник на весілля: особливості, види і поради щодо вибору
09.06.2019 0

Рушник на весілля: особливості, види і поради щодо вибору

Весілля
В закладки


Сьогодні весілля може бути проведена в будь-якому стилі, але традицій і звичаїв дотримуються всі. Незамінним атрибутом весільної церемонії виступає рушник, причому він використовується в різних звичаях, а також існує кілька його різновидів. Варто розглянути докладніше, як правильно вибрати весільний рушник, які зустрічаються види, а також як прикрасити його своїми руками.

Історія

Слово «рушник» пішло з української мови і в перекладі на російську означає рушник. Спочатку рушник утворився від таких слів, як «рвати» або «валити», хоча цього слова приписують і значення «рухатися». У східних слов'ян рушник символізується з дорогою. Згідно весільним обрядам цей атрибут повинен обов'язково бути присутнім на кожному весіллі: він є уособленням щасливої ​​дороги в сімейне життя молодих. На сьогоднішній день рушник представлений у вигляді елемента декору, але наділеного сакральним змістом.

Цей всім звичний атрибут весілля почали використовувати під час укладення шлюбу ще до введення на Русі християнства. Якщо вишити на невеликому відрізку тканини з льону певні візерунки, то в подальшому це дозволить захистити сім'ю від заздрісних поглядів. Якщо в будинку присутній такий оберіг, то він символізував здоров'я, вірність і благополуччя, а також продовження роду.

Рушник на весілля завжди був чимось особливим і дуже важливим. Згідно з правилами наречена повинна була своїми руками вишити приблизно 40 рушників для різних обрядів, які використовувалися на весіллі. Досить часто ці атрибути дарували під час сватання як сватам, так і гостям. Звичайно, вишити таку кількість рушників - досить нелегке завдання, тому був прийнятий мінімум - 12 рушників майбутня наречена повинна була прикрасити власноруч. Інша кількість рушників їй допомагали робити представниці прекрасної статі з її роду. Це свідчило про те, що наречена досить терпляча і неліниві.

Цікаво! Найбільш ефектним і яскравим рушником завжди був варіант для короваю. Його прикрашають величезним малюнком, що надає пишності й урочистості виробу.

Прикмети

З давніх часів збереглося досить багато прикмет, які стосуються весільного рушника. Варто докладніше ознайомитися з деякими з них.

  • Слід використовувати для рушники одне полотно, категорично забороняється використовувати кілька кущів, зшитих між собою. Існує повір'я, що і життя молодят буде бідною і нещасливою, якщо не прислухатися до цієї прикмети. Саме тому зазвичай не застосовується для декорування вироби мережка або мереживо.
  • Забороняється брати вишитий рушник напрокат. Це виріб повинен бути новим або дістатися у спадок. Але є і виключення з правил - рушник під ноги може використовуватися виключно один раз, адже можна лише один раз отримати благословення.
  • Досить часто молоді сім'ї не знають, що робити з весільними рушниками після урочистого дня. Все досить просто - слід їх акуратно скласти в коробочку, щоб зберегти для майбутнього покоління, а також заховати подалі від заздрісних поглядів.
  • Весільні рушники є оберегами родини, своєрідними талісманами. Величезною популярністю користуються українські рушники. Вони не тільки наділені певним сенсом, але і захищають молоду сім'ю від різних проблем.
  • Іменна рушник користується попитом. На ньому обов'язково вказуються імена молодят, а також дата урочистого дня одруження.
  • Якщо молоді використовують весільні рушники від своїх нащадків, які прожили щасливе і довге життя разом, то це принесе нової сім'ї удачу.

Види

Спочатку для весільної церемонії повинно бути виготовлено 40 рушників з вишивкою. Зазвичай молодий в цій справі допомагали родичі. Цікавим є той факт, що кожен рушник на весілля мав своє значення. Сьогодні прийнято застосовувати близько 5 весільних рушників, які використовуються в якості оберегів. Ці вироби стають магічними завдяки вибраному кольору ниток, вишитим символам і їх розташуванню на матеріалі.

  • під ноги. Цей варіант є незамінним під час вінчання. Спочатку молода пара ставала на нього тільки на коліна, але традиції змінилися, і сьогодні вже допускається ставати на нього і ногами. Через це не варто зображувати на такому рушник голубів або лебедів, оскільки ці птахи символізують наречених. Існує прикмета, що, стаючи ногами на вишитий рушник, можна розтоптати своє щастя. Рушники під ноги не повинно бути декоровані мереживними вставками або мережками. Краще прикрасити його рослинним візерунком або геометричними фігурами.
  • Для ікони на весілля. Цей різновид називають ще божніком. Такі рушники вішають на ікони, які батьками застосовуються під час благословення своїх дітей перед створенням нової сім'ї. Вони характеризуються яскравим забарвленням, в якій переважає червона нитка. Розкішний візерунок надає їм багатства і вишуканості. Зазвичай їх прикрашають рослинними мотивами або геометричними фігурами. Варіант для нареченої часто прикрашають троянди, гілки калини, а ось на виробі для майбутнього чоловіка потрібно зображати дубове листя і виноград.
  • для короваю. Цей рушник називають хлібосольним, оскільки на ньому розташований коровай і сіль. Саме з такими атрибутами батьки зустрічають молоду сім'ю після вінчання. Тут немає обмежень, тому рушник може бути прикрашене різними орнаментами і візерунками.
  • Для зв'язування рук наречених. Такий союзний рушник є уособленням міцності зв'язків між молодими, єднання, щастя і прихильності. Зазвичай такі вироби прикрашають рослинним орнаментом, іменами молодих, а також побажаннями щастя і любові. Зазвичай руки молодят перев'язують під час обряду в церкві або РАГСі. Немає обмежень щодо колірних виконань.
  • Настільні. Ці вироби відрізняються великими розмірами. Вони застосовуються для прикраси столу. Зазвичай їх виготовляють з вафельної тканини, бязі, канви або конопляного полотна. Кольорові рішення і візерунки можуть бути різноманітними. Їх часто прикрашають квіти, птахи, лиття винограду.

Як вибрати?

Ідеальним варіантом є самостійне виготовлення рушників на весілля. Цей обов'язок повністю лягає на плечі нареченої. Займатися прикрасою вироби дівчина повинна виключно з позитивним настроєм, заряджаючи його тим самим позитивною енергетикою. Вишиті самостійно рушники можна порівняти з покупними. Але якщо у нареченої немає часу або здібностей до вишивки, тоді варто замовити вироби у професіоналів або купити вже готовий варіант в спеціалізованому бутику.

При виборі магазинного рушника варто звернути увагу на кілька рекомендацій від фахівців.

  • Варто при виборі не тільки відштовхуватися від вартості і зовнішнього вигляду виробу, але і враховувати інші показники. Наприклад, полотно повинно бути цілісним - необхідно виключити варіанти з мережками або мереживами. При виборі розміру потрібно, щоб довжина і ширина обов'язково ділилися на сім. Вишивка має бути присутня в основному на краях вироби.
  • Варто віддати перевагу рушникам, прикрашеним кільцями, птахами, квітами, деревами. Такі варіанти можна використовувати для урочистої церемонії як у церкві, так і в РАГСі. І не забувайте, щоб скрізь був знак хреста.
  • Перед покупкою виріб потрібно перевірити на якість. Його краї не повинні бути обірваними або відрізаними. Дві сторони повинні бути однаковими, адже прийнято, що лицьова призначена для людей, а виворітна - для Бога.
  • Кращий варіант під коровай - це рушник, в центрі якого буде розташований коровай, тому тут не повинно бути вишивки. Зазвичай вишивка представлена ​​на краях вироби.

Як прикрасити своїми руками?

Весільний рушник, прикрашений своїми руками, завжди виглядає красиво, адже він набуває особливого сенсу для молодої пари: наречена вкладає в нього теплоту і любов. Досить часто їх роблять іменними, оскільки вишиті імена на виробі роблять його оригінальним. Прикрашати весільні рушники можна бісером. Вони виглядають дуже урочисто і нарядно, при цьому витрачається менше часу і зусиль.

Але багато хто все-таки дотримуються традиції вишити його хрестом, адже цей стібок використовується з давніх часів. Сьогодні в інтернеті можна знайти величезну кількість схем, за якими нескладно втілити в реальність самий креативний орнамент або візерунок. А також можна придбати вже готові схеми в спеціалізованих магазинах. Вибір залишається за майстринею.

Красиві приклади

Для короваю відмінним рішенням стане рушник, прикрашений написом «хліб-сіль». Червоні і чорні нитки чудово гармонують один з одним, хоча більше використовується саме червоний колір. Такий виріб не відрізняється вишуканістю візерунка, але виглядає дуже ніжно і мило.

Такий весільний рушник стане ідеальним вибором для вінчання. Лебеді, два кільця і ​​рослинний орнамент чудово доповнюють один одного. Виріб виглядає багато, урочисто і стильно.

Весільний рушник для ікони відрізняється розмірами та яскравістю малюнка. Листя, ягоди, квіти і птахи надають виробу багатства, уособлюють любов і щастя.

Про те, як виготовити рушник-рушник, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як зробити оригінальний букет нареченої з живих квітів?
В урочистий день одруження важливі всі деталі. В даному питанні дрібниць бути не повинно. Головним атрибутом нареченої, крім сукні та макіяжу, є букет.
15 Років спільного життя: особливості дати і поради щодо вибору подарунка для чоловіка
Річницю з нагоди п'ятнадцяти років в шлюбі називають кришталевої або скляній весіллям. Своїй назві дана подія зобов'язана схожістю з гірським склом - кришталем, який
Чи можна вінчатися без реєстрації шлюбу в РАГСі?
Вінчання - це дуже відповідальний і серйозний крок. Перші згадки про проведення обряду вінчання відносяться до I в н.
Як махрові рушники зробити м'якими і пухнастими після прання?
Багато хто вибирає виключно махрові рушники з тієї причини, що вони дуже м'які і дуже приємні на дотик.
Як погладити штори?
Як погладити штори?
Як погладити штори?
31.01.19 Побут і догляд за будинком
Чисті, але м'яті штори не прикрасять інтер'єр, якою б якісною і красивою не була тканина. Щоб прасування штор не зіпсувало їх фактуру, необхідно враховувати вид