Як погладити штори?
Чисті, але м'яті штори не прикрасять інтер'єр, якою б якісною і красивою не була тканина. Щоб прасування штор не зіпсувало їх фактуру, необхідно враховувати вид матеріалу. Знаючи назву тканини, а ще краще її складу, можна з легкістю вибрати режим безпечної прасування фіранок. Відповідність типу матеріалу способу прасування продовжує термін експлуатації штор. Складність може полягати в тому, що у більшості штор в продажу немає ярлика-інструкції по догляду за ними.
Особливості матеріалу
Всі тканини для штор можна поділити на дві великі групи - штучні і натуральні. Усередині цих величезних за різноманітністю груп кожна тканина вимагає особливого догляду, часом неприйнятного для іншого виду матеріалу.
Розглянемо найбільш популярні матеріали для фіранок і рекомендовані температурні режими роботи праски з ними.
- Шторки з натурального льону погладити просто, головне, щоб вони були злегка вологими. Температуру можна виставити максимально високу.
- Фіранки з поліестеру, а також віскози дуже легко відпираються, але не виносять дотику праски гаряче 150 градусів (одна точка на індикаторі). Прасувати краще з виворітного боку.
- Завіси з органзи, тюлі та шифону можуть обійтися без праски, якщо їх розвісити одразу після прання не віджимаючи. Але якщо складочки все ж утворилися, їх можна розгладити на мінімально низькій температурі, обов'язково через вологу марлю або лист кальки.
- Шовк або тафту прасують без відпарювання з вивороту при температурі не більше 150 ° C.
- Важкий оксамит або велюр необхідно загорнути у вологе махровий рушник для того, щоб при висиханні ворс мав один напрямок. Гладити ці примхливі аристократичні штори краще сухими, з вивороту, без сильних натисків підошви праски на тканина не отпарівая.
- Якщо на завіси є вишивка, то час прасування її потрібно зволожити водою і проутюжить з вивороту.
Перед тим як гладити матеріал невідомого складу, потрібно протестувати роботу праски на невеликій ділянці вивороту. Починати необхідно з низьких температур підошви, поступово її збільшуючи. Відчувши утруднене ковзання праски, слід злегка знизити температурний режим.
Пристосування і способи
Інструменти для прасування вже давно не обмежуються одним праскою. Праска є в кожному будинку, сьогодні це недороге, легке по вазі і в використанні пристосування, що дозволяє розгладити складки на будь-якій тканині. Праска може бути звичайним або з функцією відпарювання.
Звичайною праскою гладять штори в горизонтальному положенні, цей спосіб найбільш ефективно розгладжує зморшки і Замятін. Однак горизонтальний спосіб прасування не підходить для складних штор з тканин різних фактур, ламбрекенів, портьєр з безліччю складок і фалд.
Праски з отпарівателем легше по вазі, їх можна використовувати для вертикального прасування фіранок, випускаючи пару на невеликій відстані від матерії.
Складність вертикального відпарювання праскою штор полягає в великих площах матеріалу. Не всім зручно розладнати на вазі великі за розміром завіси. Вертикальне відпарювання підійде для виборчого розгладження пом'ятих штор з оксамиту, органзи, льону та бавовни, натурального і штучного шовку, нейлону. Не рекомендується вертикальний спосіб для шифону, поліестеру, жатки.
Парогенератор - це ціла прасувальна система, яка в рази потужніший і швидше будь-якого сучасного праски.
Через високу ціну і громіздкість його рідко побачиш у звичайній квартирі, його набувають для пралень, клінінгових підприємств. До речі, можна скористатися їх послугами у себе вдома, якщо немає бажання гладити штори самим.
Маленькі хитрощі
- Процес прасування штор лякає через їх великої площі? Швидко впоратися з ними допоможе така хитрість: погладьте верхню частину штор приблизно до середини, потім повісьте їх на вікно і приступайте до прасування решти.
- Уникнути застрягання вже випрасуваних ділянок тканини допоможе пара стільців або табуреток, на які потрібно складати вигладжену матерію. Стільці зможе замінити валик, на який поступово накручують відпрасовану частина.
- Штору складного пошиття слід починати прасувати з окантовки, потім приступити до оборкам і підкладці.
- Процес прасування краще почати з верхнього кута і рухатися вниз.
- Якщо кілька заломів видно після того, як штори розвішені, можна збризнути їх водою. У вертикальному стані під своєю вагою вони можуть розправитися.
- Зовсім без праски можуть обійтися штори з натурального льону та бавовни. Після прання необхідно просто розвісити їх у вологому стані. Якщо фіранки занадто мокрі, на підлогу потрібно постелити вбирає ганчірку або рушник.
Уникнути роботи з праскою можна, якщо вибрати такі види штор, які не потребують прасування:
- зі змішаних синтетичних і натуральних тканин;
- штори-нитки або штори-макарони;
- жакардові портьєри.
Способи того, як погладити штори, представлені в цьому відео.