Кращі викрійки і процес пошиття спідниці-полусолнце
Мода завжди повертається. І зараз знову в тренді колишні на піку стилю в вісімдесятих спідниці-полусолнце. Виглядають вони елегантно і помітно, хоча створити їх своїми руками нескладно. Демонструємо вашій увазі кращі викрійки і процес пошиття спідниці-полусолнце. Переконайтеся, як легко зробити в домашніх умовах цей предмет гардероба на всі випадки життя!
Скільки тканини знадобиться?
Відповідь на це питання залежить безпосередньо від того, яка довжина спідниці вам потрібна. Цей фасон однаково привабливий першій-ліпшій нагоді. Міні, міді, максі - вибирайте на свій смак. При цьому враховуйте особливості своєї фігури.
Такі спідниці ідеально підходять, щоб приховати повноту стегон і створити елегантний силует при будь-якої комплекції.
Власницям еталонної фігури слід зробити вибір на користь більш коротких варіантів, щоб не приховувати стрункі ніжки. Спідниця-полусолнце чудово підкреслює талію, стрункішою будь-яку фігуру.
Вибираючи тканину, враховуйте не лише її кількість. Подумайте, який матеріал підійде вам краще. Це залежить, в першу чергу, від вашого швейного досвіду. Якщо він невеликий, тканина повинна бути простою для роботи, не повинна сипатися і мати малюнків.
Другий критерій при виборі - призначення спідниці. Для повсякденної літньої спідниці підходять джинса, шовк, льон, шифон, сатин. Для холодної пори року на кожен день будуть актуальні вовняні тканини, вельвет, сатин. Вечірні спідниці для урочистих випадків краще шити з атласу, оксамиту, мереживних тканин.
Як тільки визначитеся з тим, яку саме тканину вам потрібно купити для створення спідниці-полусолнце, залишиться тільки підрахувати, скільки саме тканини потрібно.
Необхідні розрахунки
Щоб визначити потрібну вам кількість тканини, зробіть наступні вимірювання:
- Обхват талії (ОТ) обчисліть за допомогою сантиметрової стрічки строго по лінії, на якій повинна буде сидіти спідниця. Тут вибір за вами: хочете, робіть її вище пупка, хочете, робіть нижче. Головне, щоб вимірювання точно зафіксували обхват в тому місці, де буде триматися спідниця згодом.
- Довжину вироби (ДІ) відміряйте від лінії талії до лінії передбачуваного низу вашої спідниці, яка може перебувати вище коліна або злегка прикривати його, або доходити до середини ікри. А може приховувати навіть щиколотки - моделі максі особливо актуальні останнім часом.
Виконуючи виміри, стежте, щоб сантиметрова стрічка сильно не натягувалася, але і слабо не тримав. Довжину спідниці зручно вимірювати, попередньо пов'язавши на талію тасьму, яка позначить верхній край вироби.
Щоб згодом побудувати викрійку, потрібно зробити кілька нескладних обчислень. Лекала для спідниці будуть будуватися з двох півкіл. Позначимо їх як R1 (обхват талії - малий радіус) і R2 (великий радіус, що містить в собі довжину спідниці та відстань від її краю до талії).
Малий радіус обчислюється за формулою R1 = ОТ / π, де π - це число, яке дорівнює 3,14. Більший радіус обчислюємо так: ДІ + R1.
Тепер пора починати будувати лекало.
Викрійки
На основі одного і того ж лекала ви зможете створювати найрізноманітніші варіації спідниці-полусолнце. Розглянемо процес побудови найпростішої викрійки, яка передбачає всього один шов. Її можна сконструювати прямо на тканини.
Складіть матеріал навпіл, прямо по ширині полотна. При цьому у вас має по обидва боки вистачати місця для R1 + R2 + 5-7см (припуски на шов і на подгибку Подолу).
Починаємо будувати викрійку:
- Відміряйте від краю тканини 1,5-2 см і накресліть пряму лінію по всій довжині. Через цю позначку буде проходити шов спідниці і при необхідності застібка. Верхню точку відзначте як Про.
- Від отриманої точки прокладете і накресліть два відрізки в різні боки: в одну - R1, в іншу - R1 + R2. Таким чином точка Про стала центром дуги. Від неї відкладіть в різні боки ті ж відрізки і позначити їх пунктиром. Ці лінії з'єднайте плавними, але рівними напівколами.
- Від дуги, що має більший радіус, відкладіть відступ 5 см і накресліть пунктиром лінію вниз. Вона буде позначати подгибку Подолу. Від дуги, що має менший радіус, відкладіть відступ 1,5-2 см і аналогічним чином накресліть пунктиром запас на припуск в області верхнього зрізу спідниці - тут буде пришивати пояс.
- Із залишків тканини викроює пояс у напрямку часткової нитки. При цьому його розташування на матерії потрібно розрахувати заздалегідь. Розмір пояса становить 2 ширини, оскільки він буде зшивати вдвічі, а довжина становить ВІД + 1 см на вільне облягання і + 6 см для гудзики або гачка. Накресліть необхідні відрізки на тканини по лінійці. Додатково по обидва боки додайте по 1,5 см на припуски для швів.
Отже, найпростіша форма спідниці-полусолнце готова! На її основі ви зможете створювати найрізноманітніші моделі цієї стильної речі. Розглянемо приклад пошиття в домашніх умовах.
Пошиття своїми руками
Вище ми розглянули приклад створення найпростішої викрійки, яку можна змоделювати відразу на тканині.
Щоб скористатися нашою рекомендацією і власними руками зшити стильну спідницю-полусолнце, запасіться наступними матеріалами і інструментами:
- тканиною;
- клейовою стрічкою;
- застібкою-блискавкою і ґудзиком (або гачком);
- сантиметровою стрічкою;
- лінійкою;
- ножицями;
- обмилки або дрібному;
- шпильками і голками;
- нитками в тон тканини;
- швейною машинкою;
- праскою.
Перш ніж приступити до пошиття, тканину слід декатіровать. Це допоможе уникнути небажаної усадки спідниці.
Процес такої підготовчої обробки простий: матеріал потрібно помістити в воду, акуратно віджати і повісити сушитися. Коли тканина буде ще трохи волога, її слід пропрасувати.
Якщо використовуєте для пошиття вовняну тканину, просто зволожите її за допомогою пульверизатора і сушіть в розкладеному вигляді.
Коли тканина готова, приступайте до розкрою. Алгоритм дій такий:
- Вирізати всі деталі, дотримуючись лінії припусків для швів.
- Сострочіть шов, пришити застібку.
- Прокладіть деталь пояса клейовою стрічкою, пріутюжьте її, сам пояс прострочите з боків, виверніть лицьовою стороною вгору, пропрасуйте ще раз.
- Спідницю трошки посадите по талії, використовуючи широкий стежок, щоб вона ідеально прилягала до вашій фігурі. Потім пристрочите пояс по виворітній стороні. Слідкуйте, щоб на сходинці не утворилося складок. Прострочіть внутрішню сторону пояса.
- Підігніть поділ спідниці і змітайте його спочатку вручну, пропрасуйте отриманий підгин, приміряйте спідницю. Якщо все ідеально, - прострочите на машинці. Слідкуйте, щоб лінія низу була рівна, щоб ніде тканина не була перекручена.
Залишилося тільки прикріпити останню деталь - гудзик або гачок до поясу. Пропрасуйте виріб. спідниця готова!
На прикладі цієї покрокової інструкції ви можете створювати безліч модних спідниць. Ви можете спростити описаний вище процес, замінивши пришивних пояс вшитой в основну викрійку гумкою. Можете експериментувати з довжиною, декоративними елементами (кишенями, блискавками і т.п.).
А можете скористатися тими ж вимірами, що знадобилися вам для створення одношовних спідниці, але зшити модель зклинами, розкроїти які вам допоможе креслення, наведений нижче.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам не тільки слідувати модним тенденціям, але і самим творити їх, створюючи все нові і нові моделі спідниці-полусолнце!
А для більшого натхнення пропонуємо кілька варіантів комбінації модною спідниці в гардеробі:
- Романтичний образ. З спідницею-полусолнце середньої довжини поєднуйте ошатні блузи або топи, які підкреслять всі достоїнства вашої фігури. У холодну пору року доповніть такий ансамбль кардиганом оригінальної в'язки. Цей наряд хороший як для молодої дівчини, так і для жінки постарше.
- Діловий стиль. В офіс також можна надіти спідницю-полусолнце. З нею в ансамблі повинна бути сувора блуза або сорочка, а також водолазка. Можливий жилет або жакет.
- Ідеальна пара. Взуття до такої спідниці підбирайте особливо ретельно. Вона повинна бути мініатюрною, акуратною. Можливий каблук будь-якої довжини, але не масивний.