Як правильно гладити футболку?
21.03.2019 0

Як правильно гладити футболку?

Мода
В закладки


Футболка - найпоширеніша повсякденна форма одягу. Носять її по-різному: під одягом або поверх тіла без додаткових речей. Неважливо, вдома ви або на роботі, займаєтеся спортом або просто перебуваєте на відпочинку, завжди хочеться залишатися охайними. І для того щоб речі довго залишалися в формі після прання або перед використанням, потрібно знати кілька основних правил, які застосовуються при прасування речей.

Рекомендації з прасування

Правила, представлені в даному пункті, не вимагають дотримання, а скоріше несуть рекомендаційний характер. Проте вони значно спростять життя тим, хто почне їх дотримуватися. Процес прасування буде більш зручним, приємним і правильним.

Зупинимося на основних радах:

  • гладьте тільки на рівній, м'якої поверхні;
  • не залишайте праску ввімкненою без нагляду;
  • не тримайте гарячу праску довго на одній ділянці одягу;
  • потрібно гладити тільки чисті речі, бажано напіввологу після прання, тому що такий одяг легше прасується і краще зберігає вид;
  • вивчіть ярличок на одязі, це допоможе не зіпсувати річ, і точно знати тип тканини футболки;
  • утюжьте футболку з виворітного боку;
  • погано випрані або поношені речі не рекомендується гладити щоб уникнути плям;
  • футболку, яка довгий час лежала зім'ятої після прання, потрібно спочатку зволожити;
  • рукава слід гладити на спеціальній насадці, круговими рухами, щоб уникнути стрілок, вигинів і вм'ятин;
  • спочатку потрібно прасувати дрібні деталі, а потім вже основу, строго по довжині футболки, уникаючи розтягування;
  • рекомендується гладити від себе, інакше є ймовірність отримати опік;
  • випрасувані речі слід зберігати на плічках або ж почекати, поки охолонуть, і акуратно скласти в шафу.

Можна додати і інші особливості, облік яких спростить процес прасування. Але багато з часом самі знаходять підходящі для себе і своїх речей правила і виконують їх в подальшому.

Типи тканин

Від типів тканин залежить і сама технологія прасування. Щоб не зіпсувати улюблені речі, необхідно знати декілька хитрощів.

  • бавовна. Сама невибаглива тканину. Якщо є принт або темні кольори, то гладити рекомендується з виворітного боку, в інших випадках можна і з лицьової. Якщо футболка суха, то просто відпарюєте, в разі відсутності цієї функції накриваємо вологою марлею і прасуємо. Використовується висока температура (170-200 градусів) і пар.
  • Віскоза, шовк. Це тканини, що вимагають дбайливого звернення, їх не рекомендується гладити, можна просто повісити над гарячою водою. Але якщо потрібно погладити, то прасуємо тільки з виворітного боку, використовуючи ніс праски. Не варто гладити місця, що не потребують цьому, так як при великій кількості вологи можуть залишитися плями. Режим для шовку становить не більше 100 градусів (краще 60-70) причому пара не використовується. Для віскози температура повинна бути трохи більше (120 градусів), а кількість пара - мінімальним.
шовк
віскоза
бавовна
  • поліестер. Синтетичний матеріал, найчастіше спортивні речі, краще струсити і повісити до висихання. Гладити такі футболки потрібно з виворітного боку, накриваючи марлею. Поліестер не терпить високої температури, може розплавитися. Гладити матеріал слід в режимі шовку, ледь торкаючись одягу, і без пари. Щоб зберегти в вигладженому вигляді, можна скачати в валик.
  • трикотаж. Особливо не потребує прасування, але щоб речі довше залишалися в хорошому стані, найкраще просто відпарити з лицьової частини або використовувати середню температуру, не розтягуючи при прасуванні. Скласти футболку по плічках або скачати в валик.
трикотаж
поліестер

Фасони футболок

Не кожна футболка прасувати за загальними правилами. Щоб не перегладжувати багато разів і зберегти форму одягу, необхідно розуміти деякі нюанси, які полягають в тому числі і в фасон футболок.

  • З коміром та манжетами. Технологія прасування складніше класичної: спочатку пропрасовуємо дрібні деталі, суворо від краю до середини, розправляємо комір, щоб не було загинів, використовуємо марлю, решту футболки прасуємо за загальними правилами. Щоб комір не втрачав форму, можна використовувати крохмаль або спрей на основі крохмалю.
  • Т-подібна. Футболка, нагадує букву «Т» буває як з довгим, так і з коротким рукавом. Спочатку пропрасовуємо рукава, потім лицьову передню частину футболки, потім задню. При наявності будь-яких додаткових прикрас, прасуємо тільки з виворітного боку.
Т-подібна
З коміром та манжетами
  • З принтом. Це більш складні футболки, але вони яскраві і молодіжні. Гладити їх слід тільки з виворітного боку, не торкаючись принта праскою.

Можна підкласти під принт білий папір, щоб уникнути відбитка на протилежному боці або нанесення забрудненості на праска і футболку.

  • Зі стразами і паєтками. Стрази - примхливий аксесуар, тому футболку потрібно акуратно прасувати з виворітного боку, потім відпарює лицьова частина.
Зі стразами і паєтками
З принтом

Що робити при відсутності праски?

Не завжди під рукою може виявитися праска, а охайними хочеться бути постійно. Є кілька порад, як можна вийти з положення.

  • Наповніть ванну гарячою водою, футболку повісьте над ванною. Це найдовший метод, найкраще проводити його на ніч.
  • Налийте в залізну кружку окріп і пропрасуйте проблемні місця.
  • Якщо у вашій пральній машинці встановлені режими «Сушка» або «Без складок», то це ще один спосіб обійтися без прасування. Проте часто такими режимами користуватися не можна, оскільки через велику швидкість в машинці речі можуть швидко зіпсуватися.
  • Збризніть одяг водою і висушіть феном.
  • Змішайте в однаковій кількості розчин для пом'якшення білизни, оцет і воду, збризніть футболку і чекайте, поки висохне.
  • Намочіть руки, покладіть футболку на рівну поверхню, розгладжуйте вологими долонями.
  • Розпорошите воду на футболку, надіньте на себе і дайте висохнути на тілі.
  • На мокрий рушник покладіть футболку, почекайте, поки вона розгладиться, і повісьте на плечики.
  • Розтягніть футболку, покладіть на рівну поверхню і притисніть чимось важким.

Правильний догляд

Не тільки прасування може зберегти або зіпсувати виріб. Щоб довше носити свої улюблені речі, їм необхідний догляд з моменту прання.

Перевірте бирку, зазвичай футболки стирають при температурі 40 градусів, якщо виріб з малюнком, то його потрібно вивернути на виворітну сторону. Сушіть одяг на мотузці, намагаючись не використовувати затискачі.

Потім приступайте до прасування, враховуючи всі критерії, описані раніше. Також футболка зможе зберегтися в хорошому стані, якщо буде перебувати в складеному вигляді. Краще складати футболки один на одного або вішати на плічки. Слідуючи таким простим правилам, можна буде довгий час не розлучатися з улюбленими речами.

Як гладити футболку з аплікацією, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Рибана: характеристика і тонкощі застосування
Рибана є практичним і затребуваним матеріалом і широко використовується для пошиття одягу та шапок.
Як правильно гладити джинси?
Джинси міцно увійшли в наше життя і сьогодні без них, здається, важко обійтися. У цьому одязі ходять на прогулянку і роботу, подорожують і відпочивають.
Хімчистка весільного плаття
Які тканини зазвичай використовуються для створення весільних нарядів? Легкі, повітряні, невагомі, що вимагають делікатного ставлення, особливо під час прання.
Як правильно відпарити в'язане виріб?
Як правильно відпарити в'язане виріб?
Як правильно відпарити в'язане виріб?
02.03.19 Побут і догляд за будинком
Зараз, як ніколи, популярні речі ручної в'язки. Майстрині-володарки спиць і гачка вміють вив'язувати найскладніші візерунки так, як і не снилося багатьом промисловим
Як погладити штори?
Як погладити штори?
Як погладити штори?
31.01.19 Побут і догляд за будинком
Чисті, але м'яті штори не прикрасять інтер'єр, якою б якісною і красивою не була тканина. Щоб прасування штор не зіпсувало їх фактуру, необхідно враховувати вид