
Як зробити комбінезон зі старих джинсів своїми руками?
Джинси - річ по-справжньому універсальна. Вони не тільки неймовірно зручні і практичні, але і здатні прослужити нам ще кілька років, після того, як добряче зносяться. Чого тільки не придумали робити люди зі старих джинсів! Шорти, спідниці, сумки, дитячі наряди - і це ще далеко не все, адже фантазія рукодільниць кордонів не знає.
Сьогодні ми розповімо вам про те, як перетворити старенькі джинси в оригінальний комбінезон. Комбінезон - це комфортний одяг для літа, яку люблять і дорослі дівчата, і найменші модниці. Наші поради допоможуть вам зробити викрійку, зшити і прикрасити комбінезон так, що він виглядав як стильна дизайнерська річ.




Яку викрійку краще взяти?
Якщо ви - досить досвідчена швачка, то можете виготовити викрійку самостійно, так як вона зовсім проста. Початківцям рукодільниця ми радимо скористатися будь-якої вподобаної схемою крою з журналу по крою та шиття. Величезна кількість подібних викрійок можна знайти в інтернеті, на спеціалізованих сайтах, присвячених рукоділлю.
Вам потрібно буде заготовити такі деталі:
- кокетки (4 шт);
- нижні частини ліфа (4 шт);
- обтачка верхнього зрізу;
- накладні кишеньки (за бажанням).
Майстер-клас з пошиття
Розглянемо процес пошиття комбінезону зі старих джинсів на прикладі дитячої моделі. Якщо ви не впевнені у власних силах, починати освоювати нові прийоми рекомендується саме з дитячих речей, так як на них піде менше матеріалів і часу.
Для роботи нам знадобляться:
- джинси;
- матеріал для верху (це може бути денім або будь-яка інша щільна тканина);
- нитки в тон;
- розкрійні ножиці;
- крейда або змилок;
- набір шпильок для сточування;
- сантиметрова стрічка;
- швейна машинка;
- прикраси для декору.
Хід роботи:
- Обрану викрійку переносимо на тканину і вирізаємо всі деталі.
- Зшиваємо між собою деталі передньої частини по дві: кокетку пришиваємо до низу. Якщо ви хочете доповнити комбінезончик накладними кишенями і шлевками, пришивати їх потрібно саме на цьому етапі роботи.
- Далі за таким же принципом зшиваємо між собою деталі задньої частини.
- Тепер потрібно з'єднати дві половинки комбінезона. Сточуємо їх по бічних швах, потім прошиває на машинці.
- По нижньому краю переднього зрізу пришиваємо притачной манжету з іншого матеріалу. Якщо основний матеріал вироби - НЕ джинса, притачкой краще зробити з деніму.
- Зшиваємо крокові шви. Щоб комбінезон виглядав ефектніше, намагайтеся робити строчку, схожу на ту, що роблять виробники джинсів.
- Наступним етапом зшиваємо частини комбінезона по шву сидіння. У передній частині залишаємо вільними 10 см. Припуски на шві обметують, потім загладжуємо їх ззаду і розгладжує спереду.
- Потім переходимо до бретелям. Ми будемо шити їх з деніму. Пришивати бретелі ми будемо до задньої частини, а до передньої частини прикріпимо спеціальні застібки.
- Тепер, за допомогою заздалегідь заготовленої обтачкі, з'єднуємо деталі передньої і задньої частин по бічних швах. Робимо обметку бічних швів, зрізів застібок і низу обтачкі.
- Зшиваємо зрізи застібки спереду, при цьому залишивши вільними 10 см так само, як і раніше. розгладжуємо припуски.
- Далі приколює на швейні голки ті частини, які залишилися непрішітимі: бретелі і обтачку. Пришиваємо їх до комбінезону на швейній машинці.
- Вивертаємо обтачку навиворіт, викидає її вручну, потім робимо на машинці оздоблювальну строчку. комбінезончик готовий!











Дотримуючись цієї інструкції, можна зшити і дорослу модель. Але для неї за основу краще взяти джинсову тканину, а додаткові елементи зробити з допоміжного матеріалу.



Декор
Комбінезон, зроблений зі старих джинсів, можна прикрасити по своєму смаку. Якщо мова йде про дитячу моделі, то в якості елементів декору можуть бути обрані незвичайні гудзики, намистини, заплатки, аплікації, термонаклейки і інші яскраві прикраси, які так люблять діти.



Комбінезон для дорослої дівчини вимагає зовсім іншого декору. Ті, хто бажає слідувати сучасним модним тенденціям, може доповнити комбінезон потертостями і дірами.
Про те, як штучно зістарити річ з деніму, ми вже розповідали в статті «Як зробити діряві джинси в домашніх умовах?».




Також добре виглядають джинсові комбінезони зі вставками з інших матеріалів. Краще вибрати тканину, яка сильно відрізняється за фактурою від самого виробу, наприклад, витончене мереживо або грубу шкіру.



Поради
- Якщо вам чи вашій дитині раптом стали закороткі джинси на гумці, можна зробити з них комбінезон з брючинами-шортиками. Для цього потрібно тільки обрізати штанини, пришити до передньої верхньої частини джинсів грудку і приробити до неї бретелі на застібках. Грудку можна зшити з будь-якої тканини, а на бретелі взяти матеріал з обрізаних штанин.
- Якщо ви - прихильниця сміливого декору, ми можемо порадити розфарбувати джинсовий комбінезон в яскраві кольори. Для цього не обов'язково використовувати спеціальні фарби по текстилю, підійдуть будь-які засоби, які не змиваються водою і безпечні для шкіри, наприклад, маркери або водоемульсійна фарба.





