Що таке термонаклейки і як їх приклеїти на одяг?
Для того щоб прикрасити або відремонтувати будь-який одяг, сьогодні існує ряд популярних виробів, які не тільки справляться зі своїм основним завданням, але і зможуть змінити на краще і вдосконалити звичну річ. Термонаклейки відносяться до категорії подібної продукції, тому сьогодні представлені у великому різноманітті.
Особливості
Додатковий декор на жіночого, чоловічого та дитячого одягу знову актуальний, в світлі чого термонаклейки і термоаппликації затребувані і користуються великим попитом. Подібні аксесуари активно використовують світові дизайнери та звичайні умільці, модниці і молоді матусі для створення неповторного образу, а також дрібного ремонту одягу.
Термотрансфери, або просто наклейки і аплікації, є, по суті, картинкою, головна особливість якої полягає в можливості простого і швидкого перенесення зображення на тканину за допомогою підручних засобів, найчастіше праски. Дана технологія користується великою популярністю завдяки тому, що не вимагає істотних фінансових вкладень, а наклеївши виріб на одяг, можна уникнути необхідності придбання нового предмета гардероба.
Крім того, навіть звичайнісінька однотонна річ з наклеєною аплікацією може стати актуальною і абсолютно ексклюзивною, перетворивши до невпізнання.
Термонаклейка і термоаппликация - аксесуари, назви яких розкривають саму суть вироби, оскільки в ході впливу на неї високою температурою і розташування з лицьового боку будь-якого одягу, зображення переноситься або ж просто приклеюється на текстиль. Купити їх можна в будь-якому господарському або швейному магазині, а великий вибір зображень дає можливість підібрати підходящу наклейку для кожного випадку, зважаючи на те, кому належить річ, яка вимагає подібного декору, а також справжнє призначення наклейки - тільки декоративна функція або ж ремонт одягу.
Сьогодні найбільше затребувані термонаклейки, де зображення переноситься методом термодруку. Подібна продукція містить спеціальну плівку на підставі, де за допомогою чорнила видрукуваний малюнок або напис. Ця складова може бути виготовлена з ПОЛІФЛЕКС або Полифлок. Особливістю першого матеріалу є перенесення більш тонких, але досить щільних ліній, остання різновид дозволяє отримати бархатисті і м'які рельєфи.
Перед тим як придбай термонаклейка, слід чітко визначитися з її основною функцією, а також враховувати тип матеріалу, з яким доведеться працювати. В іншому випадку навіть найякісніший і привабливий аксесуар не зможе впоратися з поставленим завданням, наприклад, буде занадто провисати або ж зовсім зіпсує зовнішній вигляд предмета гардероба. Для легких тканин, таких як шовк, нашивка з флока не підійде, це також стосується сатинових і інших літніх виробів. У такому випадку використовуються більш прості аксесуари.
Але все ж основною перевагою наклейок є їх універсальність, оскільки при грамотному підборі поєднання основи і самої аплікації їх можна успішно наклеїти на пуховик, куртку, штани або джинси, шорти, блузи і т. Д. У деяких випадках умільці і дизайнери вдаються до використання термонаклеек для декорування взуття, рюкзаків, головних уборів та інших повсякденних речей.
Як радять професіонали, наклейки найправильніше приклеювати на тканинні вироби, які будуть виконані з щільного матеріалу. В такому випадку ризик того, що нашивка буде складатися в «гармошку», виявиться мінімальним. Незважаючи на універсальність вироби і простоту роботи, процес фіксації термостікеров все ж має ряд своїх особливостей, які, в першу чергу, стосуються температури нагріву праски або іншого приладу для термовоздействія на виріб. Як показує практика, оптимальним є значення в діапазоні 120-130 градусів. Але при роботі з наклейкою і розігрітим праскою також слід врахувати можливості і стійкість до нагрівання текстильної основи декорованого виробу, щоб по необережності не зіпсувати його.
Незважаючи на те що термонаклейки і термостікери досить хитромудро і складно називаються, купувати їх зовсім необов'язково, оскільки подібний корисний і стильний аксесуар цілком можливо зробити вдома своїми руками з підручних засобів.
Різновиди
Оскільки вибір термонаклеек, представлених у відділі фурнітури та шиття досить великий, існує кілька ознак, за якими можна класифікувати цю продукцію. В першу чергу це стосується матеріалу, використовуваного для виготовлення. Існують наступні види наклейок:
- з флекса;
- з флока;
- з оксамиту;
- з атласу;
- з сатину.
Також можна виділити ще два різновиди:
- аксесуари, які містять клейову основу;
- продукція без неї.
Розрізняються вироби на ті, які містять світловідбиваючі елементи (такі наклейки можна придбати для спецодягу, для спортсменів і дітей), а також наклейки без фосфоресцирующих аплікацій. Також наклейки можна розділити на два основних види.
Термоплівка
Виріб являє собою звичайний необ'ємний малюнок, нанесення якого було вироблено на трансферну плівку. Така продукція має свої особливості, в першу чергу це стосується неможливості роботи з усіма видами тканини, оскільки такі наклейки призначені тільки для бавовняної одягу та інших виробів з даної сировини. Досить часто подібна продукція пропонується в фотосалонах для перенесення фото людини на футболку або створення якоїсь пам'ятної написи, ініціалів, назви торгової марки і т. Д. Технологія перенесення зображення також передбачає вплив на виріб високої температури. Головною особливістю трансферних плівок є їх міцне кріплення до основної тканини, тому з часом видалити наклейку буде складно. Якщо планується тільки короткочасне використання напису або малюнка, тоді слід купувати термопленку на тимчасовій клейовий основі.
Аплікація на текстильній основі
Такі вироби мають універсальний характер, завдяки чому з ними можна працювати на будь-яких типах тканин, включаючи делікатні і легкі, а також щільні і грубі варіанти. За рахунок такої особливості аплікації успішно фіксуються до шкіри, джинсу і синтетиці, виконуючи декоративну функцію і допомагаючи приховати наявні дефекти, включаючи діри. Зовні наклейка мало чим відрізняється від вишивки. Виходячи з призначення, термонаклейки можна розділити на:
- дитячу продукцію, яка може бути виконана у вигляді зображення мультиплікаційних персонажів, тварин або іграшок, бантиків, квіточок, машинок і т. д .;
- наклейки для жіночих речей, які можуть імітувати не тільки ручну вишивку, а й мереживо, містити стрази, камені і паєтки;
- аксесуари чоловічого напрямки - найчастіше це логотипи, емблеми відомих спортивних команд, цифри, а також написи, виконані в різноманітних техніках.
Як правильно приклеїти?
Для того щоб самостійно прикрасити або відремонтувати одяг в домашніх умовах, для роботи знадобиться аплікація і праска. Технологія проведення маніпуляцій з термонаклейка безпосередньо залежить від обраного типу продукції для фіксації до тканини.
Але перед тим як приступати до приклеювання, необхідно вивчити інформацію про виріб, розташовану на етикетці, оскільки не кожна тканина витримає нагрів, а також провести невеликий тест на самому краю вироби, торкнувшись праскою, нагрітою до необхідної температури. Якщо тканина успішно пройшла перевірку і зберегла свій первісний вигляд, можна сміливо приступати до перенесення обраного малюнка на задану область.
Щоб визначити, як діяти з наклейкою, досить візуального розгляду придбаного аксесуара. Термонаклейки з плівкою переносяться на тканину в дзеркальному відображенні. Це необхідно врахувати перед початком роботи. Специфіка розташування такої наклейки на тканини передбачає її розміщення лицьовою стороною до виробу. Клеїти її слід, дотримуючись наступної покрокової інструкції.
- Основу, річ або будь-яке інше виріб необхідно розкласти максимально рівно, без всяких заломів і вигинів тканини на твердій горизонтальній поверхні. Для цих цілей можна використовувати стіл або підлогу, під матеріал в області передбачуваного розміщення наклейки підкласти лист картону. Подібна міра необхідна, щоб виключити передрук малюнка на другу сторону вироби, якщо така є.
- Праска розігріти до необхідної температури відповідно до виду тканини, попередньо відключити режим утворення пари. Розташувати аплікацію в обраному місці зображенням до тканини, а плівкою - вгору.
- Зверху розмістити звичайний білий аркуш, щоб оберегти текстиль від пошкоджень при термовоздействія, за допомогою праски притиснути наклейку до основи і зафіксувати праска в такому положенні на 10 секунд. Потім прибрати його, дати стікери трохи охолонути.
- Після чого видалити з малюнка підкладку повільними і плавними рухами. У разі, коли зображення погано відійшло від верхнього шару і видаляється з тканини разом з плівкою, алгоритм дій необхідно повторити в тій же послідовності.
- Домігшись бажаного результату, одяг потрібно вивернути і пройтися нагрітою праскою за місцем перенесеного зображення з вивороту.
Важливо для перенесення зображення підбирати рівні ділянки на виробі, оскільки це забезпечить більш надійну фіксацію. Що стосується таких зон, як застібки, шви або петлі, там використовувати термонаклейки безглуздо, оскільки малюнок не віддрукується або ж перенесуться тільки його фрагменти. Щоб задекорувати одяг за допомогою аплікації на тканині, необхідно діяти за аналогією з інструкцією по роботі з термоплівкою. Однак в ході кріплення тканинної наклейки слід мати на увазі, що клейове речовина у такого виробу розташоване на вивороті. Виходячи з цієї особливості розміщення, візерунки, написи або зображення потрібно укладати лицьовою стороною до праски.
Як показує практика роботи з такими аплікаціями, в процесі фіксації вироби до одягу його найкраще прикрити зверху калькою, простим відрізом тканини або білим аркушем паперу, щоб не зіпсувати саму тканину від контакту з праскою. Що стосується шкіряних виробів, наприклад, курток, шапок або брюк, для максимально міцної фіксації наклейки перед тим, як притискати її до виробу праскою, на сторону з клейовим складом варто нанести невелику кількість звичайного універсального суперклею, після чого притиснути аплікацію праскою через папір або тканину.
Ще одним ефективним способом, що дозволяє міцно закріпити зображення, є пришивання аксесуара по краю. Завдяки додатковій нитки навіть в ході прання в машинці і активної експлуатації виробу, аплікація буде надійно закріплена на своєму місці. А для того щоб додаткова обшивка не впадала в очі, слід підібрати колір ниток в тон зображенню. А щоб виділити наклейку на зразок заплатки, можна обшити край великими стібками контрастним кольором або ж товстою ниткою.
Для того щоб відремонтувати одяг і замаскувати дірку за допомогою термонаклейки, в розрив потрібно підкласти невеликий відріз флизелина або будь-якого іншого матеріалу, після чого фіксувати наклейку звичайним способом. Однак для якісної роботи підкладка і сама аплікація повинні бути більше, ніж сама дірка, на кілька сантиметрів.
Про те, як приклеїти Термонаклейки на одяг, дивіться в наступному відео.