Жіночий класичний костюм
Класичний костюм напевно є в гардеробі кожної жінки. Це може бути комплект з жакета зі спідницею або піджака і брюк. Класичний костюм - це базова річ, яка дозволить в будь-якій ситуації виглядати стильно, модно і дорого. Змінюючи прикраси або додаючи аксесуари, можна щоразу створювати новий, яскравий і запам'ятовується образ.
Особливості
Костюм - це комплект одягу, що складається, як правило, з жилета, піджака (жакета) і брюк (спідниці). Всі елементи костюма виконуються з одного матеріалу. Костюми відрізняються один від одного комплектацією, матеріалом виконання, кольоровою гамою, фасоном, довжиною і т.д.
Жіночий класичний костюм з'явився приблизно в середині XVII століття. Спочатку це був комплект одягу для верхової їзди, пізніше костюм перекочував в повсякденний жіночий гардероб. Спочатку жакет виконувався в прямому вільному силуеті і тільки на початку XX століття стали з'являтися більш жіночні приталені моделі.
Довгі спідниці стали поступово зменшуватися, відкриваючи спочатку ікри, а потім і всю ногу до коліна. Багато в чому, завдяки Коко Шанель в моду увійшли жіночні силуети костюмів. Сьогодні такі моделі стали класичними.
фасони
Брючний костюм. Дуже практичний і стильний варіант, що однаково добре підходить і для офісу, і для повсякденного життя, і для торжества.
При виборі відповідного фасону слід відштовхуватися від власного статури. Наприклад, дівчатам з широкими стегнами показані розкльошені або прямі моделі брюк і жакети довжиною до талії або трохи нижче. Довші моделі зроблять стегна ще ширше.
Брючні костюми досить практичні і зручні в шкарпетці. Вони прекрасно коригують фігуру, візуально витягаючи її і роблячи стрункішими.
Класичні брюки - щільно посаджена по талії і стегнах модель, пряма або трохи розкльошена від стегна, довжина - до середини каблука.
Костюм зі спідницею не менше популярний, ніж брючний комплект. Спідниця для класичного костюма може бути виконаною в декількох фасонах. Серед найпоширеніших: пряма, спідниця-олівець, трапеція, тюльпан, сонце, спідниця в складку, з плісировкою, на кокетці. Ідеальна довжина - близько коліна, трохи вище або нижче.
Жакет може виконуватися в самих різних варіаціях: з воланами, басків, оригінальної форми коміром і лацканами, приталеним або прямим. Довжина класичного жакета теж буває різною. Це і укорочена модель, ледь доходить до лінії талії, і подовжена, нижче стегон.
Діловий костюм має на увазі поєднання предметів одного або двох контрастних кольорів. Найчастіше це комбінація світлий верх - темний низ або навпаки.
Помилка вважати, що класичний костюм ідеально виглядає виключно на стрункою, високою жінці. Різноманітність фасонів жакетів, брюк та спідниць дозволяє без зусиль підібрати гармонійний комплект і для повних дам з пишними формами.
Костюми великих розмірів сидять на фігурі не менше ідеально, а зморяться не менше елегантно. Все залежить від типу статури жінки. Досить правильно підібрати довжину брюк або спідниці, правильно обіграти гідності фігури і приховати невеликі недоліки, щоб силует виглядав набагато витонченіше і стрункішою, ніж він є насправді.
Діловий костюм, виконаний в англійському стилі, відрізняється простотою дизайну, чіткістю ліній, комфортом в шкарпетці і елегантністю форми. Англійська консерватизм передбачає стриманість в кольорах, бездоганність в крої, традиційну довжину і натуральні матеріали.
Тканина
Матеріал, обраний для пошиття костюма, повинен відповідати декільком вимогам.
- Стійкість до зминання. Класичний костюм завжди повинен виглядати бездоганно.
- Здатність швидко відновлювати первинну форму після розтягування. Матеріал не повинен деформуватися.
- Матеріал повинен мати добру гігроскопічність.
Найчастіше для пошиття вибираються натуральні матеріали (бавовна, твід, батист, шерсть, шовк, кашемір, креп). Синтетичні матеріали або тканини з великим додаванням синтетики не рекомендуються до пошиття. У такому костюмі буде жарко, некомфортно, крім того, така тканина погано пропускає вологу.
М'який, ніжний оксамит дуже часто використовується для пошиття вечірніх нарядів і костюмів для особливого виходу. Оксамитовий костюм темно-синього, глибокого винного, смарагдово-зеленого, фіолетового або чорного кольору виглядає дуже вишукано і благородно.
колір
Традиційні кольори для класичного костюма - чорний, коричневий, сірий або білий. Чорний або білий костюм доречно виглядають в будь-якій обстановці і ідеально поєднуються з іншим одягом, взуттям та аксесуарами. Дуже стильно і незвично виглядає поєднання контрастних кольорів, наприклад, жакет чорний - спідниця біла або навпаки.
Сьогодні дизайнери пропонують відійти від загальноприйнятих норм і звернути свою увагу на костюми більш яскравих і соковитих відтінків. Насичений червоний, глибокий синій, гарний смарагдовий колір ідеально підходять для поєднання з класичним кроєм.
Одним із трендів останніх сезонів є рожевий колір. Чи не кричущий або отруйний, а ніжний або зовсім блідий. Такий костюм виглядає дуже вишукано.
Як вибрати?
При виборі моделі класичного костюма варто, перш за все, відштовхуватися від свого типу статури. Наприклад, надмірно худий верх і вузькі плечі візуально перетворити допоможе приталений жакет з подплечниками. Візуально зрівноважити вузьке верх і широкий низ допоможуть і широкі лацкани на піджаку. Жакет бажано підбирати укороченим, в будь-якому випадку, його довжина не повинна проходити по найбільш широкої лінії стегон.
Жінкам з типом статури «трикутник» рекомендується звернути свою увагу на комплекти з темних брюк або спідниці і світлого жакета або піджака. Таке поєднання візуально вирівнює пропорції, роблячи фігуру більш гармонійною.
Для власниць фігури на кшталт «прямокутник» можна порекомендувати жакети прямого або трохи прилеглого крою. Штани теж можуть бути прямими або звуженими. Допустимі невеликі декоративні деталі, наприклад, накладні кишені.
Мініатюрним дівчатам можна порадити костюми з вертикальною тонкою смугою. Такий принт візуально «витягує» фігуру.
Власниці фігури на кшталт «яблуко» можуть приміряти на себе жакети з досить глибоким V-подібним вирізом. Довжина жакета може бути до лінії стегна або трохи нижче. Бажано підбирати темну колірну гаму, яка значно витягує і стрункішою фігуру. А красиво обіграти стриману забарвлення допоможуть правильно розставлені яскраві акценти (шийну хустку, красива брошка, витончений клатч і т.д.). Штани повинні досить щільно сидіти в області стегон і живота. Модель може бути пряма або трохи розкльошена.
Модні тенденції 2018
Одним із трендів нового сезону, безумовно, є витонченість силуету і чітка геометрія ліній. Ніяких розмитих форм і авангардних дизайнів. Тільки строгий, лаконічний силует, красива лінія плеча, класична довжина.
Дуже актуальна спідниця-олівець і штани, щільно сидять на стегнах і розкльошені від лінії стегна. Вільний, що летить силует. Штани при цьому повинні практично повністю приховувати взуття. На очах залишаються лише шкарпетка туфельки і частина каблучка.
У моді монохромність. Дуже модними і актуальними будуть костюми, витримані в єдиній кольоровій гамі. Дуже популярний сталевий сірий колір і насичений синій. А також пастельна, ніжна гамма відтінків (м'ята, корал, карамель, шампань, перлинно-рожевий).
З чим носити?
Блузка - одна з найпопулярніших речей-компаньйонів для класичного костюма. Блузки можуть бути самими різними: чоловічого крою, стилізовані під сорочки, романтичні з воланами і рюшами, декольтовані і закриті. Блузки можуть бути однотонними або виконуватися в поєднанні декількох кольорів, прикрашатися вишивкою, елегантним жабо, бантом, оригінальної форми комірцем і манжетами і т.д.
Замість блузки може бути використана сорочка, топ, майка, водолазка, тонкий джемпер і т.д.
Щоб образ виглядав максимально гармонійно і ефектно, до класичного костюма необхідно підібрати правильні аксесуари та взуття. Ніяких грубих черевиків або об'ємних сумок: витончений клатч, акуратні човники або закриті туфлі на підборах. Доповнять образ лаконічні прикраси - ланцюжок, сережки, кільця.
Незважаючи на те, що традиційним варіантом взуття, що підходить до класичного костюма є туфлі або ботильйони, сучасні дизайнери пропонують розширити цю лінійку, скомбінувавши костюм з різними варіантами спортивного взуття, наприклад, з кедами або кросівками. Зазвичай такий спосіб характерний для молодіжного або неофіційного стилю. Піджак може вдягатися на голе тіло, штани мають укорочену довжину, допустимі різні декоративні елементи і незвичайні прикраси.
В якості верхнього одягу для класичного костюма чудово підійде елегантне пальто прямого крою з кашеміру, вовни або іншого матеріалу. Це може бути і елегантний плащ, і розкішна хутряна шуба, і стильна дублянка та інший одяг, яка поєднується з костюмом по стилю.
Красиві і стильні образи
Дивно жіночний варіант: графітового кольору приталений жакет і спідниця-олівець. З сірим кольором вдало гармонує обробка комірця і кишень, гудзики і поясок чорного кольору.
Білосніжний костюм завжди виглядає дуже ошатно і свіжо. Тим більше, коли білий колір представлений в такому елегантному і жіночому дизайні костюма. Доповнюють образ лаконічні прикраси і чорна сумка.