Велсофт: типи, особливості вибору та рекомендації по догляду
30.10.2019 0

Велсофт: типи, особливості вибору та рекомендації по догляду

Тканини
В закладки


На сьогоднішній день текстильний ринок представлений величезним вибором матеріалів, які використовують як для пошиття одягу, так і для виготовлення різних аксесуарів. При цьому особливу увагу заслуговує велсофт. Незважаючи на те що даний вид тканини є синтетичним, він володіє відмінними експлуатаційними характеристиками, доступний в ціні, і нічим не поступається за якістю бавовні та льону.

Що це таке?

Велсофт або, як його ще називають, мікрофібра, являє собою сучасний матеріал, який виробляють у вигляді м'якого полотна із середнім або довгим ворсом. Зовні така тканина має схожість з махрою, флисом і велюром. Але на відміну від них велсофт більш м'який та ніжний, оскільки його волокна володіють іншими характеристиками і структурою. Вперше даний матеріал виготовили в Японії в 1976 році, основою для його створення послужив поліамід. Завдяки сучасним технологіям виробництво тканини з часом покращився, і на даний момент вона випускається з максимальним діаметром волокон в 0,06 мм.

Зараз мікроволокна, з яких виробляють велсофт, тонше людського волосся в кілька сотень разів. При розшаруванні однієї синтетичної нитки можна отримати від 8 до 25 волокон. Це означає, що тканина в десять разів тонше натурального шовку, вовни і бавовни. Незважаючи на високу щільність, матеріал досить легкий і пухнастий. Він може мати ворс як на обох сторонах полотна, так і на одній.

Склад і його властивості

Багато, торкаючись до велсофт, плутають його з трикотажем, але насправді він не має нічого спільного з цією тканиною, оскільки для його виготовлення застосовують іншу сировину. Крім цього, велсофт зовні схожий і на махру, але це враження оманливе, так як для його виробництва застосовують поліестерові нитки, а для махрового матеріалу - бавовняні. Цей матеріал відрізняється складом і від флісу. Його нитки проходять спеціальну обробку, в результаті якої набувають підвищену щільність. Полотно виходить легким, не електризується і відмінно тримає тепло.

Хімічний склад велсофт простий, в ньому присутня тільки поліамід. Завдяки тому, що щільність матеріалу становить 300г / м2, пошиті з нього речі борги в експлуатації і не втрачають первинний вигляд навіть після численних прань. Тканина виробляють різних видів і відтінків, величезною популярністю і попитом користуються вироби з красивими візерунками і незвичайним забарвленням. З них зазвичай шиють дитячий одяг, а однотонний матеріал використовують для виготовлення предметів декору, пледів і інших речей гардеробу.

Велсофт отримав багато позитивних відгуків, це обумовлено наступними перевагами тканини.

  • Легкість і невагомість. Полотно набуває даний ефект завдяки особливій методиці виробництва, при якій простір між нитками мікрофібри наповнюють повітрям. Це надає волокнам більший обсяг.
  • М'яка і ніжна структура. Мікроволокна тканини проходять спеціальну обробку технічної мастилом.
  • довговічність. Матеріал не тягнеться, не змінює свою первісну форму, і має стійкість до механічного впливу. Крім цього, полотно тривалий час залишається яскравим. Після прання воно не линяє, так як його нитки фарбують екологічними і стійкими барвниками. Тканина також не схильна до утворення катишків.
  • Безпека для здоров'я. Незважаючи на те що в полотні присутня ворс, воно не зберігає запахи і не збирає пил. При контакті з епідермісом така тканина не викликає алергічних реакцій. Поліестер, що є основним компонентом матеріалу, не підходить для освіти і життєдіяльності грибків і шкідливих мікроорганізмів. Тому велсофт є повністю антибактеріальним.
  • Високі теплорегуляційні показники. Тканина не тільки приємна на дотик, її пухнастий і довгий ворс добре зберігає тепло і швидко нагріває тіло.
  • повітропроникність. Так як матеріал має пористу структуру, його волокна не перегріваються, і тіло у виробах з мікрофібри дихає.
  • простий догляд. Після прання речі з велсофт швидко сохнуть і не мнуться.

Незважаючи на численні переваги, велсофт має і недоліки. Єдиним його мінусом вважається низька гігроскопічність. Тому дана тканина не рекомендується для виготовлення спортивного одягу, так як вона швидко вбирає вологу і довго затримує її на поверхні епідермісу.

Види

На даний момент у продажу можна зустріти багато видів синтетичних тканин, але велсофт від них значно відрізняється. Це стосується не тільки його дизайну, а й експлуатаційних характеристик. Залежно від структури волокон, матеріал підрозділяється на кілька видів:

  • ворсової (буває із середнім і з довгим ворсом);
  • безворсовой (ультрасофт);
  • односторонній;
  • двосторонній.

Крім цього, тканина відрізняється м'якістю і зовнішнім виглядом декору. Зараз величезною популярністю користується велсофт з фактурою хутра деяких тварин та інших матеріалів. Різниться матеріал і по колірному оформленню.

  • однотонний. Полотно має тільки один певний колір. На ньому відсутні орнаменти і малюнки. Найчастіше з даного виду виготовляють предмети одягу для дорослих. Зовні він нагадує трикотаж.
  • набивної. Поверхня тканини прикрашена яскравими і незвичайними візерунками. Вона добре підходить для пошиття різних предметів інтер'єру, теплих ковдр і пледів. У дизайні матеріалу також присутній малюнок, але його наносять за допомогою друку. У подібному виконанні тканину вражає своєю різноманітністю візерунків. Вони можуть бути оформлені як в пастельній, так і в контрастною яскравою забарвленням.
  • крупноузорчатого. Його ще називають велсофт-жаккард. Це меблева тканина, яка відрізняється великими малюнками і візерунками, розміщеними по всій поверхні полотна. Даний вид мікрофібри отримують за допомогою спеціальної методики плетіння різнокольорових ниток. На тканини можуть бути присутніми також дрібні візерунки.
  • пресований. При виготовленні цього типу тканини ворс за унікальною технологією укладають в різному напрямку, створюючи різні орнаменти. Щільність даного матеріалу складає до 280 г / м2, ширина полотна не перевищує 200 см. Його, як правило, використовують для пошиття ковдр і пледів.

Що шиють?

З красивою і м'якої тканини, яку називають велсофт, зазвичай шиють тапочки, шапки, толстовки, брюки, піжами, а також халати для дітей і дорослих. Крім цього, з мікрофібри виходять відмінні вироби для новонароджених у вигляді кофтинок і зимових комбінезонів. Одяг з велсофт користується величезним попитом, оскільки вона прекрасно зберігає тепло, не мнеться і не втрачає колір після прання. Також даний матеріал часто використовують, коли необхідно пошити плед, ковдру або дитяче покривало. Гарними виходять і декоративні м'які подушки.

Умільці, які займаються пошиттям в домашніх умовах, застосовують матеріал при виготовленні пухнастих і м'яких іграшок. З мікрофібри робиться і утеплююча підкладка для одягу. Єдине, що самостійно шити вироби з цієї тканини складно, так як під час крою полотно сильно обсипається і кришиться. Крім цього, слід мати спеціальні навички і для створення швів, так як нитки можуть охопити не основу тканини, а її ворс.

Будинки з велсофт рекомендується шити вироби з простим викрійками, віддаючи перевагу ультрасофту. З ним набагато простіше працювати, і є більше шансів отримати в результаті красиву подушку або ковдру. Для створення ж декоративних предметів найкраще вибирати тканину, яка імітує хутро. З неї вийде як оригінальний плед, так і маленький килимок. Велсофт відкриває величезні можливості для творчості, тому з ним можна експериментувати в різних стильових напрямках і шити будь-які речі.

Як вибрати?

Перед тим як придбати полотно на пошиття або вироби з велсофт, необхідно знати, де планується їх використовувати. Візерунок і колірну забарвлення важливо підбирати не тільки відповідно до Ваших вподобань, а й враховувати їх поєднання з декором в приміщенні (це стосується покривал, пледів і ковдр). Крім цього, важливо звертати увагу і на розмір полотна. Наприклад, для пошиття пледів потрібно полотно розміром 200 × 200 мм, воно ідеально поміститься на двоспальному ліжку, але буде занадто великим, щоб застосовувати в якості накидки на плечі. Для декорування крісел бажано віддавати перевагу щільному матеріалу в нейтральних відтінках.

Купувати потрібно якісну тканину, тому варто уважно розглянути її згини. У тому випадку коли полотно має ділянки з витертим або масляним видом, від придбання необхідно відмовитися, такий виріб після тривалого періоду. Крім цього, на матеріалі не допускається наявність спущених петель і асиметрії малюнка, це все вказує на низьку якість тканини. Однотонний велсофт рекомендується купувати для пошиття в домашніх умовах дитячих, чоловічих і жіночих костюмів. З нього можна також виготовити теплі і м'які тапочки. Мікрофібру з довгим ворсом можна застосувати в якості пледів і рушників, за своїми характеристиками вона багато в чому перевищує звичайну махру.

Відомі виробники

На сьогоднішній день велсофт представлений на ринку текстилю як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками. Відомі бренди при виготовленні мікрофібри застосовують найсучасніші технології, завдяки яким матеріал виходить міцним і вражає дизайнерським оформленням. Добрі відгуки отримала тканину, що випускається фінською компанією Marimekko. Вона щорічно поповнює свої колекції, які підходять не тільки для пошиття одягу, але і для декорування інтер'єрів. Високоякісний матеріал продається за доступною ціною, тому кожен бажаючий може його придбати і втілити в реальність будь-яку задумку.

Стильно і сучасно виглядає велсофт, який виробляє Туреччина. Текстильні фабрики Yunsa, Soktash і Ayildiz випускають на експорт як тканину в полотні, так і готові вироби з мікрофібри в вигляді пледів, ковдр і дизайнерського одягу. Відрізняється дана продукція оригінальним принтом і контрастною забарвленням. Величезною популярністю користуються турецькі халати для лазні, дитячі комбінезони та піжами. Крім цього, з матеріалу можна самостійно шити м'які і ніжні рушники, які за якістю і ціною не поступаються махру.

Не менш популярна тканина і вітчизняного виробництва. Росія представлена ​​такими відомими брендами, як «Текс-Дизайн», «Глобус» і «ВіоТекс». Незважаючи на те що вироби є синтетичними, вони мають гарну терморегуляцією, м'які, стійкі до зносу, і абсолютно безпечні для здоров'я. Колекції даних виробників відрізняються особливим оформленням, в них найчастіше переважають халати, рушники, пледи і ковдри. При цьому в залежності від сезону, малюнки та візерунки на полотнах змінюються. Для весни і літа випускаються вироби в контрастною забарвленням з квітами і яскравими візерунками, а для осені та зими - в теплих і нейтральних тонах.

Як прати?

Велсофт володіє відмінними експлуатаційними характеристиками. Догляд за ним простий, прати мікрофібру можна в автоматичному режимі при температурі +30 градусів. Для прання рекомендується використовувати звичайний порошок, призначений для змішаних і кольорових тканин, не можна застосовувати відбілюючі препарати, що містять хлор. Після прання велсофт швидко сохне і не мнеться, що ідеально підходить для тих домогосподарок, які займатися прасуванням. За бажанням вироби можна злегка пропрасувати з вивороту теплою праскою або ж отпарить. Оскільки це синтетичний матеріал, його не можна гладити при високій температурі, інакше тканина пошкодиться.

Велсофт користується величезним попитом, він отримав позитивні відгуки від багатьох господинь. Молоді мами найчастіше купують дитячі пледи для виписки з пологового будинку і залишаються задоволені якістю тканини. Такі вироби можна використовувати не один рік, вони не змінюють форму, забарвлення і розмір. Крім цього, одяг і ковдри з мікрофібри подобаються малюкам, оскільки вони теплі, приємні на дотик, і нагадують м'яку іграшку. Гідно оцінили велсофт дорослі - такі предмети гардероба, як халати, домашні костюми і піжами, створюють комфорт і надійно захищають в холодні вечори.

Про те, як прати одяг з велсофт, дивіться в наступному відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Тканина модал: що це таке, переваги і недоліки, правила догляду
Модал є унікальним екологічно безпечним матеріалом і широко використовується при пошитті одягу.
Страйп-сатин: що це за тканина і де використовується?
Страйп-сатин є однією з різновидів жаккардового сатину. Тканина користується високим попитом, володіє відмінними експлуатаційними характеристиками і хорошими
Кочкорс: що це за тканина і де вона застосовується?
Речі з трикотажу ніколи не виходять з моди, навіть якщо вони не на верхніх щаблях п'єдесталу.
Піжама "кенгуру"
Забавна і яскрава піжама кігурумі прийшла до нас з Японії. У перекладі з мови цієї країни її назва перекладається як «тіло в м'якій іграшці».
Теплі халати
Теплі халати
Теплі халати
26.04.19 Мода
Теплий домашній халат повинен бути у кожної представниці прекрасної статі, незалежно від її віку.