Коли починати носити бандаж для вагітних
Вагітність впливає роботу багатьох систем в організмі. Насамперед через зростаючий животик і зміщення центру ваги збільшується навантаження на хребет. Бандаж для вагітних потрібен у тому випадку, якщо у спині, попереку та в ногах з'явилися болі. Перед покупкою такого аксесуару потрібно проконсультуватися з гінекологом, але все частіше лікарі говорять про необхідність цього придбання.
Чому потрібен бандаж
Сотні компаній у всьому світі виробляють товари, які значно полегшують життя майбутнім мамам. Бандаж для вагітної з каталогу https://anita.ua/ru/anita-maternity/bandaji/ потрібен у тому випадку, якщо:
- животик росте, і в жінки з'явилися болі в попереково-крижовому відділі;
- майбутня мати багато гуляє, постійно рухається на роботі або займається спортом;
- жінка більше 3-х годин на добу проводить на ногах.
Також бандаж призначають при варикозі або в тому випадку, якщо у жінки було кесарів розтин. В описаних вище ситуаціях носіння такого аксесуара має рекомендаційний характер. Майбутня мама враховує рекомендації лікаря і сама приймає рішення, виходячи зі свого самопочуття.
Обов'язкові показання для носіння бандажу:
- загроза викидня – може виникнути через генетичні патології, надмірну фізичну
- активності, ендокринних порушень; резус-конфлікту;
- багатоводдя – надмірна кількість навколоплідної рідини;
- рубець на матці;
- великий розмір плода в утробі відповідно до поточного тижня вагітності.
Важливо: бандаж не лікує захворювання, але він допомагає знизити негативний вплив різних факторів на організм вагітної.
Основна функція аксесуара – підтримка живота. Він знижує навантаження на хребет і сприяє тому, що розподіляється навантаження більш рівномірно. Бандаж рекомендується носити із 4-5 місяців вагітності. Саме в цей період майбутня мама починає набирати вагу, яка заважає їй почуватися легко і вести звичний спосіб життя. З правильно підібраним бандажом спина та ноги будуть менше втомлюватися протягом дня.
Види бандажів для вагітних
Щоб зрозуміти, скільки часу можна носити бандаж для вагітних і чи потрібно його надягати з самого ранку, слід розібратися у різновидах таких товарів. Вони бувають:
- У вигляді трусиків. Верхня частина доповнюється еластичною вставкою, яка сприяє зручній посадці на животі. Такі бандажі можна носити як звичайні труси. Вони зручні та приємні до тіла, їх не видно під одягом – це основний плюс. Але є і мінус: трусики потрібно щодня прати, тому їхня верхня частина може швидко стати непридатною. На неякісних аксесуарах з'являються катишки, а пояс перестає фіксувати живіт. Не заощаджуйте при покупці такого бандажу, щоб проходити в ньому протягом усієї вагітності.
- У вигляді пояса. Одягається поверх нижньої білизни, під живіт. Фіксується за допомогою липучок, які можна регулювати в залежності від розміру живота. Дуже важливо, щоб бандаж мав широку спину.
Універсальний бандаж – найкраще придбання для вагітних. Його можна носити не лише під час вагітності, а й після пологів – для утяжки живота. Спеціальний пояс у такому аксесуарі складається з двох частин: жорсткої та еластичної. Під час виношування малюка жорстка частина фіксує спину, а після пологів ця ж частина фіксує живіт і сприяє тому, що він швидше відновлюється до того стану, який був до вагітності.
Рекомендації щодо носіння бандажу
Раніше 20-го тижня (без патологій та при одноплідній вагітності) у бандажі немає необхідності. У разі багатоплідної вагітності, при багатоводді або за наявності рубця на матці аксесуар можна носити з 16-го тижня, але тільки після консультації з лікарем.
Бандаж не можна одягати постійно. І хоча він позитивно впливає на стан спини та нижніх кінцівок, від нього також потрібно відпочивати. Він знімається на ніч і на час денного сну.
Також кожні 2-3 години безперервного носіння потрібно робити перерву на півгодини. Після 38 тижня вагітності бандаж носити небажано. Саме тоді живіт зазвичай починає опускатися, у його підтримці вже немає потреби. Однак якщо лікар (виходячи зі стану пацієнтки) призначив носіння аксесуара аж до пологів, цієї рекомендації потрібно дотримуватися.
Якщо показань до носіння бандажа під час вагітності немає, потрібно прислухатися до своїх відчуттів. Виріб можна надягати у таких випадках:
- з'явився біль у спині;
- ви швидко втомлюєтеся від прогулянок або на роботі;
- з'явився тягар у ногах.
Бандаж має бути чистим. Навіть якщо він надягає поверх нижньої білизни, його потрібно регулярно прати. Зазвичай аксесуар використовується для підтримки живота під час руху, але заборон його використання в сидячому положенні немає. На час сну він знімається, щоб черевні м'язи розслабилися.
Щоб надягти бандаж, потрібно лягти на спину. Покладіть подушку під сідниці, покладіть так кілька хвилин і повільно надіньте виріб. Зафіксуйте його за допомогою липучок, але не передавлюйте живіт.
Важливо: стежте, щоб шви бандажа не натирали шкіру. Дуже важливо, щоб ви відчували себе комфортно.
Бандажі-трусики можна носити під сукнями для вагітних і годуючих мам, а моделі у вигляді пояса – з вільними сукнями, туніками, сарафанами та спідницями. Такий аксесуар можна легко сховати під одягом і почуватися впевнено у будь-якому образі.
Протипоказання
На перших місяцях носити бандаж не рекомендується незалежно від особливостей перебігу вагітності. Якщо після 16-20 тижнів лікар радить використовувати такий аксесуар, потрібно правильно його підібрати і навчитися одягати так, щоб він не заважав при ходьбі. Також є відносні протипоказання для носіння бандажу:
- неврологічні болі – вони можуть виникнути через защемлення нерва в поперековому відділі;
- операції на черевній порожнині – протягом останніх 18 місяців до настання вагітності;
- сильний біль у спині;
- недорозвиненість шийки матки;
- низьке положення плода в утробі.
Бандаж не несе загрози для здоров'я майбутньої мами та її малюка, але його потрібно використовувати правильно, враховуючи рекомендації лікаря та поради від виробника. 10-15 років тому жінки носили корсетні бандажі, які підтримували живіт та фіксувалися за допомогою зав'язок. Вони дозволяли «підлаштовувати» виріб під будь-який розмір, носити його поверх білизни, але доводилося витрачати багато часу на його надягання. Сьогодні корсетні бандажі вже не використовуються, тому ви можете вибирати зручніші варіанти, які підійдуть саме у вашому випадку.
Порадьтеся з лікарем про те, як носити бандаж для вагітних, вивчіть асортимент магазинів у вашому місті та придбайте корисний аксесуар, який полегшить ваш стан під час виношування малюка та допоможе відновитись після пологів.