"Спокійний" мінерал або навіщо організму магній
04.01.2022 0

"Спокійний" мінерал або навіщо організму магній

Разное
В закладки


Магній, препарати якого можна замовити за посиланням https://sayyes.com.ua/ua/magniy-b6/2861-magniy-vitamin-b6-solgar.html, є принципово важливим мікронутрієнтом для нормальної роботи всіх органів та систем організма. Він посідає друге місце за вмістом у клітці після калію. В організмі людини масою 70 кг утримується близько 20 – 24 г магнію. Причому 60 % – у кістках, майже 35 % у тканинах з високою метаболічною активністю: м'язи, мозок, серце, нирки та печінка та всього 0,3 % – у сироватці крові.

Магній входить до складу низки ферментів, які потрібні для засвоєння глюкози.

  • Дефіцит магнію не тільки негативно впливає на секрецію та активність інсуліну, але й сприяє зниженню чутливості тканин до інсуліну, недостатньому засвоєнню глюкози клітинами і, відповідно, підвищеному ризику розвитку цукрового діабету або передіабету. У свою чергу цукровий діабет часто стає причиною нестачі магнію.
  • Дефіцит магнію призводить до різнобічних порушень ліпідного обміну – збільшення рівнів загального холестерину та тригліцеридів плазми, зниження рівня "хорошого" ЛПВЩ-холестерину.

На серцево-судинну систему магній має різнобічну дію:

  • безпосередньо впливає на серцевий м'яз, оскільки має судинорозширювальний ефект;
  • стабілізує ритм серця;
  • бере участь у процесі згортання крові та попереджає тромбоутворення;
  • при вираженому дефіцит магнію відбувається порушення серцевого ритму з розвитком аритмій, схильність до тромбозів. У комплексі з підвищеним рівнем холестерину в крові та прискореним прогресуванням атеросклерозу зростає ризик розвитку ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертонії.

Найважливіше значення магнію у тому, що він є природним антистресовим чинником, гальмує процеси збудження у центральній нервової системі і знижує чутливість організму до зовнішніх впливів. Наша нервова система реагує на рівень магнію в організмі. Недолік магнію призводить до того, що людина не може впоратись з навантаженнями, знижується стресостійкість. При цьому розвиваються занепокоєння, нервозність, страх, а також безсоння, зниження уваги та пам'яті, безпричинні головні болі. У свою чергу, стреси (фізичні, психічні) провокують посилення виведення магнію з організму, що ще більше загострює проблеми.

Збалансоване співвідношення рівнів магнію та кальцію – обов'язкова умова правильної роботи м'язів. Коли кальцій відповідає за м'язову напругу, магній забезпечує м'язове розслаблення. Нестача останнього може призвести до виникнення судомних скорочень окремих м'язів (наприклад, литкових). Перше медичне призначення магнію було проведено в 1906 як раз для зняття судом.

Магній відіграє важливу роль у виробленні енергії, необхідної для перебігу всіх процесів в організмі. При його дефіциті може виникнути стан хронічної втоми, підвищена стомлюваність, апатія, зниження витривалості.

Комментарии (0)
Додати коментар
Шаруються нігті на ногах: чому це відбувається і що робити?
Рівні й акуратні нігті на ногах вказують не тільки на правильний догляд за ними, а й на відсутність різних захворювань.
Правила догляду за шкірою шиї
Жінки ретельно стежать за станом особи і фігурою. Але багато хто забуває про догляд за зоною декольте, хоча шкіра шиї потребує особливої ​​уваги.
Молочна сироватка: різновиди та використання продукту
Молочна сироватка з давніх часів вважається ефективним засобом в області косметології, дієтології та народної медицини.
Як виглядають здорові нігті і як їх зовнішній вигляд пов'язаний зі здоров'ям?
Нігті виглядають гарними тільки тоді, коли вони здорові. Ця стаття розповість про те, як виглядають здорові нігті, як їх зовнішній вигляд пов'язаний зі здоров'ям.
Обгортання ламінарією: користь, шкода і правила проведення
Останні роки серед всіх косметичних Догляду процедур найбільшим попитом стали користуватися обгортання, завдяки яким можна підтягнути тіло, зробити шкіру значно більш