Чим відрізняється червона ікра різних видів
Червону ікру розрізняють залежно від сорту та виду риби, з яких вона видобута. Вид червоної ікри, яку можна придбати за посиланням https://caviar-ukraine.com.ua/products/krasnaya-ikra/, обумовлює форму та величину ікринок, їх забарвлення та смакові якості.
Які ж види риб є джерелом усіма улюблених ласощів – червоної ікри? Це риби, що належать до сімейства лососевих. За ознакою приналежності ікри тому чи іншому виду риб відповідно до видів ділиться і червона ікра.
Червона ікра кети
Кетову червону ікру по праву визнають у червоно-ікорному промислі продуктом найвищої якості. І це не дивно, оскільки розмір її ікринок найбільший, червонувато-бурштинового кольору, а смак яскраво виражений, невимовно-вишуканий і ніжний. Недаремно кетова ікра ще має назву "царська". У складі кетової ікри велика кількість кальцію, калію та фосфору. Білка у ній понад 30%, а вуглеводи та шкідливі жири відсутні. Енергетична цінність та калорійність кетової ікри перевищує рівень цих показників у м'яса.
Ікра горбуші
За популярністю та поширеністю, а також за наявністю в супермаркетах та магазинах ікра цього виду значно перевершує інші її види. Зазвичай, ікринки горбуші мають середню величину, переважно мають приємний світло-оранжевий відтінок і досить м'який смак. Оскільки нерест горбуші відбувається лише один раз у її житті, кількість ікринок, що віддаються нею, значно більша, ніж у інших видів лососевих риб. Зернистість ікри горбуші аналогічна до інших видів червоної ікри.
Червона ікра нерки
Для України цей вид ікри не є таким популярним, як, наприклад, у США чи європейських країнах. Від ікри інших лососевих риб вона відрізняється злегка гіркуватим смаком. Розпізнати ікру нерки не складає особливих труднощів, оскільки колір її ікринок насичено-червоний, а розмір їх у діаметрі становить лише 3 мм.
Червона ікра кижуча
Зовнішній вигляд ікри кижуча мало чим відрізняється від ікри нерки: розмір її ікринок приблизно такий же невеликий, але смак цього виду червоної ікри дещо інший, оскільки в ньому відсутній пікантний присмак гіркоти, характерний для ікри нерки.
Червона ікра чавичі
Ікра чавичі – найрідкісніший вид червоної ікри. Це наслідок того, що вилов цього виду лососевих риб привів практично до повного зникнення. Колір ікринок чавичі червоний, їх розмір досить великий ( майже як ікринку кети), смак ікри цього виду нагадує смак ікри нерки, але йому притаманний своєрідний гіркувато-гоструватий присмак.
Червона ікра форелі
Вишуканий смак ікри форелі, що має пружні, яскраво-червоні ікринки, вже давно високо оцінений справжніми гурманами.
Розмір ікринок форелі середній, їхній діаметр приблизно 4-5 мм. Ця ікра має дуже ніжний, делікатний, але досить солонуватий смак.