Палички для манікюру: види, поради щодо вибору та використання
Апельсинова паличка зовні нічим не примітна, але без неї не обходиться жодна процедура манікюру. Ці компактні пристрої для нігтів швидко стали популярними і стали випускатися багатьма іменитими брендами.
Особливості
Дерев'яна паличка для манікюру виготовляється з дерева апельсина. Вона має гострий кінчик з одного боку і округлений гладкий - з іншого. Сировина для виготовлення манікюрного інструменту вибрано спеціально: апельсинове дерево відрізняється еластичною і пружною поверхнею, яка не схильна до розшарування, а, значить, не буде травмувати поверхню нігтя і навколишнього його шкіри. Також ця деревина володіє знезаражувальним дією, що також важливо для проведення такої процедури, як манікюр.
Апельсинові палички можуть відрізнятися довжиною і товщиною. Перший параметр коливається в межах 9-18 сантиметрів, а другий - в діапазоні 3-5 міліметрів. Найбільш зручний розмір інструменту підбирається досвідченим шляхом.
Для чого потрібні?
Манікюрні палички використовуються в декількох процедурах з нігтями.
- Очищення від забруднень. Паличка дозволяє швидко і якісно очистити ніготь з внутрішньої сторони. Для цього достатньо провести під нігтем гострим кінцем манікюрного інструменту. Важливо враховувати той факт, що чим частіше палички використовуються для проведення даної процедури, тим частіше їх потрібно міняти.
- Робота з кутикулою. Дана процедура є основною функцією апельсинових паличок. Тупу сторону використовують для відсунення кутикули, нашарувалися на ніготь. Перед проведенням даної процедури шкіру навколо нігтя рекомендується зволожити спеціальними засобами. Загострений край палички допоможе впоратися з твердої кутикулою. Працювати дерев'яним інструментом необхідно повільно, без натиску, щоб не завдати шкоди нігтьовому ложу.
- Нарощування нігтьової пластини. Манікюрна паличка стане незамінною помічницею при накладанні тіпсів, створенні нігтів з гелю і акрилу, зняття нарощених нігтів.
- Декорування. Апельсинові палички допоможуть акуратно і якісно приклеїти на нігті стрази, намистинки, паєтки, штучні камінчики, аплікації. Якщо інструмент добре заточити, його можна використовувати для розпису нагідок по мокрому гель-лаку. У ікорному манікюрі палички використовуються як засіб для розрівнювання бусинок. Апельсинові палички будуть потрібні і при створенні водного манікюру. Вони допоможуть красиво змішати лаки різних кольорів.
Переваги і недоліки
Деревина апельсинового дерева завдяки своїм особливим властивостям не травмує нігтьову пластину і шкіру, так як вона досить м'яка і не схильна до утворення зазубрин. Якщо на шкірі близько нігтя є невеликі ранки, антисептичні властивості палички не дозволять їм запалитися.
Крім того, палички з дерева доступні за ціною, тому придбати їх може будь-яка дівчина. В незалежності від бренду, якість цих виробів завжди буде на висоті.
Рекомендується купувати апельсинові палички в фірмових магазинах косметики, де дотримуються належні умови їх перевезення і зберігання, щоб уникнути покупки зіпсованого товару. До недоліків цих манікюрних інструментів можна віднести вимогу частої заміни. Тобто для кожної нової процедури манікюру рекомендується використовувати нову паличку. Робиться це, виходячи з можливостей занесення бруду і подальшого запалення.
Додатково перед процедурою манікюру обробляти або стерилізувати інструмент не потрібно. Дані заходи можуть привести до пошкодження дерев'яної поверхні.
Як користуватися?
Правильно користуватися апельсиновими паличками зовсім не складно. Якщо в обрізному манікюрі для видалення кутикули використовуються спеціальні щипчики, то в манікюрі необрізну (він ще називається європейським) кутикула не видаляється, а лише відсувається з допомогою палички (використовується тупий кінець). Відсувати кутикулу необхідно дуже акуратно, щадяще, не завдаючи сильних механічних тисків в зону кореня нігтя, інакше ніготь потім буде рости деформованим, з поперечними борознами. Особливо це правило відноситься до великим і вказівним пальцях.
На великому нігті матріцаногтя дуже широка, і вона не встигає генерувати клітини, щоб сформувати щільну поверхню. Нігті там завжди м'якше і чутливіші, тому звертатися з ними потрібно дуже дбайливо. Відсувати кутикулу потрібно паличкою, що знаходиться практично в лежачому положенні. Не можна ставити паличку під кутом, щоб не травмувати кутикулу, ніготь, шкірний бічний валик, корінь нігтя.
Пружними, злегка штовхають, рухами потрібно відсунути кутикулу не тільки по центру, але і по бічних валиків, відповідно вигинів нігтя. З боків кутикула відсувається в центр. Ніякого дискомфорту бути не повинно. Якщо є больові відчуття, тоді спочатку шкіру рук слід попередньо зволожити кремом або занурити в ванночку, щоб кутикула розм'якла. Тоді проводити маніпуляції з відсунення шкіри буде набагато легше. Після ванночки нігті слід промокнути сухою серветкою.
Для того щоб руху були більш точними і чіткими, мізинчик пальця потрібно знайти упор, щоб рука не була у висячому положенні. Не потрібно намагатися зчистити відразу всю кутикулу. Після легкого її відсунення потрібно нанести Ремувер (засіб на кислотної або лужної основі), який допомагає розчинити ороговілі клітини і пом'якшити зону кутикули та бокових валиків.
Після того як кутикула розм'якшиться, ще раз потрібно пройтися по ній апельсинової паличкою. Від синусних куточків у напрямку один до одного потрібно пройтися паличкою так, щоб вона ні за що не чіплялася. Потім потрібно прочистити бічні стінки у напрямку до вільного краю.
Якщо десь кутикулу прочистити погано, вона залишиться і буде заважати роботі ножиць. Відповідно, однією смужкою кутикулу прибрати буде неможливо, так як ножиці в неї упрутся, а значить, край після обрізання вийде нерівним.
Зняття гель-лаку, в тому числі магнітного, з нігтьової пластини часто вимагає допомоги твердих інструментів. Через недосвідченість багато новачків використовують залізні інструменти і ушкоджують поверхню нігтя. Відповідно, замінити апельсинову паличку в рівній мірі такі інструменти не можуть.
Щоб акуратно зняти гель-лак, водити апельсинової паличкою потрібно акуратно. Перед початком процедури слід очистити нігтики спеціальною рідиною, згідно з інструкцією. Не поспішаючи і акуратно необхідно видалити паличкою залишилися кольорові плями.
Чим замінити?
Буває так, що для процедури по відсунення кутикули застосовують металеві палички з кульками з гуми на кінці, які підходять для чутливої шкіри. Такі інструменти мають ще кілька назв - пушер або сусід. Вони можуть зовні відрізнятися: мати наконечник у вигляді лопатки, сокири або списи. Є моделі, оснащені тримерами.
Виготовляються пушери з медичної сталі. Їх наконечники досить гострі і не вимагають додаткових дій із заточування. Пушери легко продезінфікувати, а, відповідно, можна використовувати багато разів.
Багато дівчат відзначають, що користуватися ними дуже зручно, але ефективність цих інструментів набагато нижче, ніж результат від використання апельсинових паличок, а принесений шкоду - дуже суттєвий. Шкіра кутикули дуже тонка, а зона зростання нігтя є чутливим місцем. Будь-яке незручне рух в такому місці може стати причиною поколювання ранок і хворобливих відчуттів.
Є ще і пластикові палички для роботи з кутикулою. Часто їх використовують дівчата з дуже тонкої і ніжною шкірою. Однак кінчик палички з пластмаси погано рухається по поверхні кутикули і для видалення плівки доводиться докладати зусилля, що також може викликати механічні травми нігтя.
Поради
Апельсинова паличка дуже швидко поглинає вологу, забруднення, пил. Дезінфікувати цей атрибут манікюру не можна, тому фахівці нейл-арту рекомендує при кожній процедурі обробки нігтів використовувати новий інструмент.
Якщо потрібно злегка підкоригувати форму кінчика палички, зробити це можна абразивної пилою з великої крихтою.
Якщо паличка використовується в декоративно-оформлювальних цілях, перед початком приклеювання дрібних деталей рекомендується занурити її в безбарвний лак для подальшої зручності загарбання.
Як вибрати і як використовувати палички для манікюру, дивіться у відео нижче.