Масло для кутикули: яке вибрати і як правильно використовувати?
Догляд за кутикулою - це один з основних етапів будь-якого манікюру. Шкіра біля нігтя дуже тонка і ніжна, вона схильна до пересушування і різного роду мікротравм. Щоб попередити появу таких неприємних явищ, слід постійно доглядати за шкірою, і одне з найбільш результативних засобів для цього - спеціальне масло для догляду за кутикулою.
Призначення, користь і шкода
Для початку розберемося в тому, що ж представляє із себе кутикула і як можна позбутися від неї.
Кутикула - це шкіра, розташована біля нігтя. Вона виконує захисну функцію, перешкоджає скупченню патогенних мікроорганізмів і їх розмноженню. Кутикула складається з 2 шарів:
- живої - тобто той, який розташовується в ділянці зростання;
- неживої - верхній ороговілий шар, видаленню підлягає саме він.
Навколо кутикули знаходяться омертвілі клітини. З плином часу вони висихають, починають розшаровуватися і в результаті утворюються задирки, які роблять нігті досить непривабливими, а крім того, можуть викликати больові відчуття. Саме тому таку частину кутикули необхідно своєчасно видаляти.
Для цього вдаються до декількох способів:
- традиційне обрізання - ефект такого способу обробки помітний відразу ж, проте в результаті нерідко з'являються задирки, а шкіра навколо нігтя грубіє;
- хімічний метод - в цьому випадку на кутикулу наносять спеціальні кислотні склади, які «роз'їдають» мертві клітини.
Обидва ці варіанти ефективні, але, як говорить народна мудрість - проблему краще попередити, ніж її лікувати. Так і у випадку з нігтями. Набагато ефективніше проводити своєчасну профілактику і регулярно використовувати масло для нігтів і кутикули, яке дозволяє запобігти утворенню різних наростів і веде до загального оздоровлення пластини нігтя.
Масло для обробки кутикули - це препарат на масляній базі, призначений для харчування, пом'якшення, зволоження, а також припинення запалень і зміцнення шкіри навколо лунки. Крім того, воно виконує ще ряд функцій:
- живить ніготь за рахунок того, що наноситься досить близько до основного матриксу;
- запобігає утворенню хворобливих задирок;
- дезінфікує і має виражену протизапальну дію;
- розм'якшує суху шкіру;
- знімає запалення, яке нерідко виникає після проведення обрізного манікюру;
- прискорює ріст нігтьової пластини.
Різновиди
Масло для догляду за кутикулою представлено в кількох базових варіантах.
Професійні склади - це кошти, які реалізуються серед нігтьових студій та косметичних кабінетів, вони призначені для проведення салонних процедур. Форма випуску при цьому може бути абсолютно будь-який: флакони з пензликами, піпетками або аппликаторами, стіки.
Натуральні масла - це ефірні масляні компоненти, які продаються у всіх аптеках, їх використовують для проведення домашніх Догляду процедур. Безумовно, не всяке масло можна використовувати для обробки нігтів - тут потрібно віддати перевагу насиченим складам, таким як персик, абрикос, ши, а також чайне дерево і багато інших.
Засоби для кутикули поділяються на категорії залежно від сфери використання. Одні варіанти сприяють повному відновленню кутикули, а інші, навпаки, використовуються для її зняття. Склади для видалення діють швидко - вони роз'їдають верхній загрубілі шар шкіри і повністю розчиняють весь зайвий епідерміс. Слід, однак, зауважити, що це аж ніяк не завжди нешкідливо - є препарати, зловживання якими просто призводить до пошкодження нігтьового ложа, що, в свою чергу, викликає зміну форми нігтів і підвищення ламкості пластин.
Залежно від форми випуску виділяють кілька типів продуктів.
- тверді олії - завдяки особливим умовам виробництва вони досить глибоко проникають в нігтьову пластину, роблячи її більш сяючою. Такі кошти оптимальні для рук в дуже занедбаному стані. Вони розм'якшують кутикулу набагато більш ефективно, ніж багато інших, та й результат тримається набагато довше.
- рідкі - дуже зручні в нанесенні, тому що мають спеціальний крапельний дозатор і пензлик. Такі склади відрізняються високою концентрацією вітамінів, завдяки чому шкіра навколо нігтя швидко регенерується.
- кремоподібні - в ці кошти зазвичай включають парафін, вазелін і ефірні масла. Вони швидко проникають в саму глибину нігтя, живлять його і зволожують. Однак така форма вважається менш результативною, ніж дві попередні.
Найбільшої ефективності в догляді за нігтями і кутикулою можна домогтися тільки в тому випадку, якщо в складі є комплекс корисних компонентів.
Саме тому будь-який косметичний продукт включає в себе як базове, так і ефірне масло, причому останнім слід вибирати з максимальною обережністю, оскільки ефіри характеризуються яскраво вираженим ефектом навіть в дуже невеликих концентраціях.
Найчастіше використовують такі масла:
- грейпфрута - сприяє зняттю запальних проявів;
- розмарину - ефективне антимікробний засіб;
- чебрецю - сприяє розм'якшенню шкіри навколо нігтя;
- лаванди - викликає посилений ріст нігтів;
- кедра - зміцнює пластини нігтя;
- чайного дерева - характеризується вираженими антимікробними властивостями;
- мигдалю - давно використовується в домашньому догляді за нігтями, проте більшою мірою працює як профілактичний засіб, ніж як лікувальне, наприклад, позбавити від тріщин на кутикуле воно не здатне;
- касторове масло - всім знайомі властивості цього масла при догляді за волоссям, але мало хто в курсі, що і для нігтів цей препарат незамінний, воно живить і зволожує, але підходить лише сухій шкірі;
- кокосова олія - цей склад відмінно замінює віск при поліруванні нігтьових пластин і сприяє пом'якшенню кутикули, при цьому доведеною ефективністю володіють тільки препарати, випущені в Таїланді;
- жожоба - має високі концентрації корисних речовин - вітамінів і корисних мікроелементів, надає потужний зволожуючий і живить вплив, живить шкіру близько лунки і знімає всі запалення;
- обліпихи - гарне уходовой засіб, яке стимулює регенерацію клітин, та й протимікробні властивості даного продукту добре відомі з давніх часів.
Яке краще?
На сьогоднішній день ринок косметичної продукції представляє досить широкий асортимент масел для обробки кутикули з різною ефективністю, тому вибрати найкраще з них не так просто. На підставі аналізу відгуків споживачів і думки фахівців в нейл-індустрії експерти склали рейтинг найбільш ефективних засобів.
Sally Hansen
Це масло для догляду за кутикулою від американського бренду, яке вже кілька років стабільно входить до переліку найсильніших препаратів. Використання препарату надає пом'якшувальну і ефективне зволожуючу дію, дозволяє повністю позбутися від ороговілої частини кутикули вже через 20 хвилин після втирання складу.
Avon
Косметична компанія Avon випускає продукт на базі лавандового і евкаліптової олій, завдяки чому кутикула отримує необхідну зволоження і насичення поживними речовинами. Це дозволяє не тільки здійснювати обробку кутикули, а й істотно розгладити поверхню нігтьової пластини.
«Розумна емаль»
Догляду засіб від цієї марки містить масло жожоба, а також вичавлювання з кісточок абрикоса і вітаміни А і Е. Таке поєднання корисних компонентів обумовлює виражений протизапальний ефект і захист нігтьової пластини від зроговіння і надмірного пересихання. Регулярно використовуючи «Розумну емаль» після обрізного манікюру, ви захистите шкіру навколо нігтів від виникнення тріщин, наростів і лущення.
Almond
Це масло створене за високотехнологічної формулою на базі масляного вітаміну F і Е з додаванням рослинних компонентів. Склад зволожує і захищає ороговілу кутикулу від старіння. Використання цього складу дозволяє зменшити шкоду, яку завдає нігтям процедура механічного манікюру, а крім того, масло вирівнює всю пластину нігтя і надає їй здоровий блиск.
Almond Opi
Це масло того ж виробника, але випускається у вигляді олівця. Воно має більш збагачений склад, в який, крім вітамінів, входить кальцій, пантенол, кератин, а також добавки інших натуральних олій, що дає можливість досягти ефективного харчування, зволоження і розм'якшення кутикули. Таке масло має властивість глибоко вбиратися і тим самим забезпечує насичення нігтя усіма потрібними корисними речовинами.
Примітно, що продукт має ергономічну упаковку, яка може досить легко поміститися в сумочку або косметичку. Засіб можна носити з собою на роботу або брати в поїздки, а наявність пензлика дозволяє робити легким його нанесення.
Peach Oil
Базовим інгредієнтом цього складу є масляний екстракт персикової кісточки, який робить нігті досконалими. Крім того, в маслі міститься багато вітаміну Е, а також лінолевої кислоти, за рахунок чого стає можливим досягнення максимального зволоження і повноцінного харчування в зоні нігтьового ложа. Масло добре вбирається, тому нігтики після обробки набувають гарний блиск, виглядають здоровими, міцними і сильними.
Argan Oil Cuticle Drops
Як випливає з назви бренду, основним компонентом уходовой комплексу є масло Аргана, яке відоме своєю здатністю швидко відновлювати тендітні і схильні до ламкості нігті, а також размягчать кутикулу. Даний продукт містить виключно природні компоненти, що забезпечує повний захист від несприятливих зовнішніх впливів.
Naomi
Цей препарат оптимальний для жінок, які часто використовують покриття стійким гель-лаком. Таке масло досить глибоко проникає в структуру нігтьової пластини і прилеглих до неї ділянок шкіри, живить і в той же час продовжує час шкарпетки покриття.
Як зробити ефірний склад своїми руками?
Існує велика кількість рецептів приготування масла для нігтів і кутикули своїми руками в домашніх умовах. Переваги самостійного складання уходовой кошти в даному випадку пов'язана з можливістю включати ті інгредієнти, які вам потрібні.
Зупинимося докладніше на найбільш поширених рецептах.
Для пом'якшення
Взяти 2 ложки масла абрикосових кісточок, додати по парі крапель і масла зародків пшениці і мірри, а також лаванди. Все як слід перемішати і втирати в лунки і нігтьові пластини один раз в 7 днів.
Для щоденного догляду
За 2 ложки абрикосового і мигдалевого масел змішати, додати по 3 краплі олії герані і троянди. Це засіб слід втирати щодня на ніч. Крім обробки кутикули, така суміш сприяє поліпшенню загального вигляду нігтів, робить їх набагато більш гладкими і здоровими.
Проти запалень
Якщо кутикула запалена, то необхідно взяти 2 ложки масла мигдалю і 10 крапель вичавки чайного дерева, все перемішати і поставити в холодильник. Перед нанесенням злегка підігріти і нанести на уражене місце легкими обертальними рухами.
Для профілактики задирок
Для виготовлення кошти, що запобігає появі задирок, слід змішати по 5-6 мл оливкової і виноградного масел, додати по 4 краплі лавандового і масла чайного дерева і видавити капсулу вітаміну Е. Це засіб слід наносити після обрізного манікюру.
Якщо ви плануєте приготувати склад для багаторазового використання, то потрібно змішати оливкове масло, сік лимона і будь ефірне масло за бажанням і вилити в баночку з-під лаку. В цьому випадку ви можете легко і просто наносити препарат на нігті пензликом кожен день на ніч, тільки перед використанням вміст флакончика слід гарненько збовтати.
Майте на увазі, що використання ефірних масел може викликати алергічну реакцію, тому перед застосуванням проведіть тест на чутливість.
Як користуватися?
Принцип використання та нанесення масла безпосередньо залежить від тих завдань, які ви ставите перед собою. Якщо масло вам необхідно як профілактичний засіб, то його слід наносити відразу після проведення манікюру як завершальний етап обробки. При цьому на кожну лунку наносять по одній краплі препарату і втирають 30-40 секунд. Такий масаж сприяє більш глибокому проникненню масла в кутикулу і, відповідно, підвищує ефективність дії його основних компонентів.
Якщо у вас занадто потовщена і суха кутикула, то можна наносити склад багаторазово з інтервалом в 4-5 годин. Крім того, буде зовсім не зайвим розпарити нігті у ванні перед нанесенням уходовой кошти - це буде сприяти більш глибокому зволоженню і живленню нігтьової пластини. З цією ж метою після обробки можна надіти бавовняні рукавички. Таку процедуру краще робити на ніч. Масло можна наносити перед будь-якими роботами по дому, в ході яких руки контактують з побутовою хімією або водою.
Відгуки
Відгуки про використання масла для кутикули завжди самі позитивні. Таке масло рекомендують всім жінкам, для яких важлива краса і охайність манікюру. Такий склад не тільки сприяє швидкому пом'якшення кутикули, але ще і вберігає від розтріскування і хворобливих задирок. Крім того, масла надають саме сприятливий вплив і на нігтьову пластину, живлять її, зміцнюють, сприяють підвищенню міцності. Засоби для кутикули надають нігтиками здоровий і сяючий вигляд, а також зміцнюють і сприяють швидкому зростанню нігтів.
Фахівці з манікюру також відзначають, що нанесення масла дозволяє істотно полегшити обробку нігтя, домогтися бездоганного зовнішнього вигляду, який буде залишатися таким досить довгий час.
При цьому багато користувачів відзначають, що кошти по догляду за нігтями можна зробити і своїми руками - по ефективності вони нітрохи не поступаються фірмовим брендовим препаратам. Але масло повинно використовуватися регулярно, так як при нанесенні від випадку до випадку від нього не буде ніякого помітного ефекту.
Про засоби для зволоження кутикули дивіться в наступному відео.