Масло рожевого дерева: властивості і застосування
27.07.2019 0

Масло рожевого дерева: властивості і застосування

Краса
В закладки


Багато природні речовини являють собою безцінний джерело вітамінів і інших складових, які благотворно позначаються на здоров'я і красу людини. У переліку подібних складів слід виділити масло рожевого дерева, яке сьогодні знайшло своє застосування в косметології та медицині.

Склад

Рослина, з якого отримують настільки корисна речовина, з сімейства бобових, зростає в тропіках і виділяється незвичайним забарвленням деревини. Вироби з такої сировини завжди були в ціні. Масло з культури отримують шляхом дистиляції. Цей продукт дуже затребуваний, за рахунок чого має більш високу вартість у порівнянні з іншими ефірами, використовуваними людиною в якості цілющого інгредієнта або для включення до складу косметичних засобів.

Речовина являє собою рідину, найчастіше прозору, з мінімальним золотистим відтінком. Дізнатися масло рожевого дерева можна за унікальним деревно-квіткового аромату, який часто використовують в комбінації з іншими ефірними рослинними оліями.

Що стосується хімічного складу речовини, в цьому випадку слід зазначити наявність таких компонентів:

  • ліналол - спирт, який має аромат конвалії;
  • терпинеол - спирт, що володіє квітковим ароматом;
  • цинеол - речовина, що має запах камфори.

Крім того, в складі масла присутній нерол, гераніол, депанетен, різні бензольні сполуки, а також кетони і альдегіди. Серед фахівців існує думка, що деякі речовини, які присутні в маслі, в природі більше ніде не зустрічаються, що збільшує цінність продукту і підтверджує його унікальність.

Ароматерапія на основі масла рожевого дерева показана для усунення емоційних стрибків, а також для загального відновлення після надмірних фізичних або емоційних навантажень.

Властивості

Масло знайшло своє застосування в першу чергу в парфумерної області, оскільки компоненти, присутні в складі, наділяють продукт неповторними ароматами, які об'єднують в собі легкі квіткові нотки, а також терпкі, але не менш привабливі запахи натуральної деревини. Але прекрасний аромат - це далеко не все, що можна отримати при використанні масла в складі парфумів та туалетної води, оскільки вдихаючи ці речовини, у людини істотно поліпшується настрій і самопочуття. Однак в цьому питанні вкрай важлива дозування, оскільки надмірна концентрація ефірів може направити свою дію в протилежну сторону, перетворюючи цей компонент в джерело головного болю.

В альтернативній медицині масло рожевого дерева вважається продуктом, який посприяє чистоті мислення, поліпшить концентрацію уваги, що актуально напередодні важливих робочих зустрічей або іспитів в навчальних закладах.

Аромат ефіру допомагає зняти стрес і вивести людину зі стану депресії, а також знизити дратівливість і песимізм.

Що стосується користі речовини в косметології, то лікарі-дерматологи одностайні в думці про те, що ефір рожевого дерева є прекрасним засобом для догляду за будь-яким типом шкіри. В результаті використання складу можна домогтися наступних позитивних змін дерми:

  • відбувається нормалізація водно-ліпідного балансу в клітинах шкіри;
  • сухий епідерміс отримує необхідні зволожуючі речовини, що дозволяє підживити клітини;
  • масло чудово очищає шкірні покриви, схильні до жирності;
  • в результаті використання коштів на основі ефіру можна вилікувати купероз;
  • масло виступає в якості ефективного профілактичного засобу, що попереджає утворення акне;
  • на в'яне і старіючу шкіру масло надає омолоджуючий і відновлювальний вплив;
  • комплексні склади з маслом допоможуть позбутися від роздратування і лущення;
  • маски і креми на основі масла рожевого дерева допоможуть розгладити рубці і незначні шрами;
  • завдяки унікальному природному складу використання косметичних засобів з ефіром дає можливість видалити пігментні плями;
  • масло допомагає повернути шкірі еластичність і пружність, що актуально при боротьбі з розтяжками;
  • крім того, речовина володіє природними бактерицидними властивостями, завдяки яким можна успішно вилікувати різні грибкові інфекції;
  • косметичні засоби допоможуть повернути шкірі здоровий колір;
  • масло ефективно при лікуванні нейродермітів і алергічних недуг.

Речовина є чудовим профілактичним засобом в період епідемії ГРЗ і ГРВІ, оскільки здатне знезаражувати повітря в приміщенні, крім того, масло при інгаляціях виступить як зміцнювальний засіб для дихальних шляхів і імунітету.

Відзначається також болезаспокійлива здатність масла, стимуляція кровообігу, а також здатність подолати напади нудоти.

Унікальний склад продукту благотворно впливає на склад крові і лімфи в організмі, мінімізує запальні процеси, що актуально при хронічних недугах, що стосуються органів дихання.

Запобіжні заходи

Незважаючи на те що речовина володіє величезною кількістю корисних властивостей, в деяких випадках використання масла рожевого дерева може бути протипоказано. В першу чергу це стосується дітей до шести років. Крім вікового обмеження, від застосування продукту коштує тимчасово відмовитися при:

  • наявності індивідуальної непереносимості складових масла;
  • вагітності та годуванні груддю;
  • низькому тиску;
  • онкології;
  • прийомі гомеопатичних засобів.

Що стосується прийому всередину, то масло не рекомендовано до використання в момент загострення хронічних хвороб сечовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту.

Відзначається, що при контакті з шкірними покривами нанесення масла може супроводжуватися незначним палінням. У випадках, якщо подібні відчуття не проходять, а також викликають серйозний дискомфорт, від використання продукту варто утриматися, а вже нанесене кількість масла змити з шкіри під проточною водою.

Крім того, в чистому вигляді масло рожевого дерева використовувати заборонено, оскільки наявна концентрація речовин в ньому може спровокувати опік.

Перед будь-якими оздоровчими або косметологічними процедурами з рослинним продуктом тест на алергію є обов'язковим.

Застосування в лікувальних цілях

Самостійне призначення масла рожевого дерева для лікування тих чи інших недуг може привести до серйозних ускладнень, тому попередня консультація з лікарем передує будь-якої терапії.

Ванни

Що стосується прийому ванн, то подібні процедури з маслом рожевого дерева рекомендовані при будь-яких захворюваннях, де показана ароматерапія. Серед цього переліку можна виділити такі недуги, як варикоз, дерматоз, шкірний зуб, лущення дерми, а також при сухому типі екземи.

Крім оздоровчого впливу на клітини дерми, ванни з маслом посприяють природному виведенню шлаків і токсинів з організму, що допоможе очистити лімфу.

Процедури з продуктом проводяться при використанні масла в такий спосіб: 5-7 крапель ефіру необхідно змішати зі столовою ложкою солі, додатково додавши трохи меду і молока. Такий склад потрібно вилити в теплу ванну і приймати водні процедури близько 15 хвилин. Однак від повного занурення в воду слід відмовитися, грудна клітка завжди повинна бути розташована над водою.

Масаж

Масажні процедури, що проводяться досвідченим майстром, надають виключно благотворний ефект на організм. А використання масел тільки підкріплює і підсилює результат. Масло рожевого дерева надає розслабляючу дію, допомагає прибрати неприємні відчуття в м'язах, прибрати затискачі. Масаж з маслом показаний при головних болях, нервовому перенапруженні, речовина допомагає розслабитися і заспокоїти нервову систему. Для того щоб позбутися від мігрені, необхідно вмочити кінчики пальців в продукт і нанести його на лоб, віскі і потиличні горби, злегка масажуючи для більш швидкого вбирання.

Склад для процедури готується за наступним рецептом: 5-7 крапель ефіроля потрібно з'єднати з будь-масляною основою, в якості якої може виступати навіть рослинне масло.

Ароматерапія

Вдихання речовин, що входять до складу масла, надає оздоровчий і зміцнюючий ефект на весь організм. Для цих цілей можна використовувати в приміщенні аромалампи або носити натільні аромакулони. Позитивний ефект від використання масла спостерігається при сильних головних болях, в період акліматизації, при захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, в тому числі при астмі та кашлі «курця».

Ароматерапія на основі масла рожевого дерева допомагає нормалізувати гормональний фон і статеву функцію у жінок і чоловіків, мінімізувати прояви алергії. Продукт рекомендований в ході комплексного лікування інфекційних і застудних захворювань, а також для зняття стресу.

Полоскання

В ході лікування застуди масло рожевого дерева використовується в якості складу для полоскання. Для лікування інфекцій горла, що супроводжуються больовими відчуттями, необхідно розбавити 2-3 краплі олії в 250 мл теплої води і додати чайну ложку солі або соди з медом.

Компреси

Для зовнішнього використання речовина показано в ході лікування опіків шкірних покривів, при запальних процесах дерми, а також після травм. Компрес готують на основі розігрітого рослинного масла - близько 10 мл і 5-6 крапель олії рожевого дерева. Такий склад наносять на хворі частини до повного одужання.

Також ефективним засобом є холодний компрес, який можна приготувати, з'єднавши дві склянки води і 5 крапель ефіру. Для лікування потрібно змочувати в отриманої рідини будь-відріз тканини і прикладати до ураженої шкіри. Подібний склад також використовується для обтирання при високому артеріальному тиску.

Використання в косметології

У ролі косметичного засобу масло застосовується в якості становить різних засобів для зовнішнього застосування. Це стосується догляду за шкірою всього тіла, включаючи обличчя і руки, нігті, а також волосся.

Найбільш результативним варіантом використання продукту для догляду за шкірою обличчя є обмивання засобом, що включає до складу ефіроль. Для його приготування потрібно розчинити в склянці з теплою водою одну чайну ложку меду і декілька крапель олії. Такий склад підходить для щоденного вмивання обличчя, шиї та зони декольте.

Великою популярністю також користується косметичний лід, який дуже просто зробити в домашніх умовах. Інструкція по приготуванню описана нижче.

  • Необхідно заварити зелений або будь-який інший чай або ж використовувати в якості основи звичайну очищену воду.
  • У косметичних вершках розчинити 3-5 крапель олії і влити в обрану рідину. Після чого засіб потрібно розлити по формах для льоду. Рекомендовано підбирати варіанти з округлою формою крижинки, щоб уникнути травмування шкіри.

Використовувати такий лід необхідно щодня протягом 10-14 днів.

Однак подібне засіб не рекомендовано жінкам, які схильні до прояву алергічних реакцій на холод. Також варто відмовитися від застосування льоду власницям сухої дерми, схильної до лущення.

Щоб поліпшити колір шкіри навколо очей, а також повернути підтягнутість і пружність століть, масло рожевого дерева з'єднують з мигдальним або ж персиковим, в обсязі 2-3 крапель. Після цього наносять його на шкіру навколо очей і повіки кінчиками пальців. Такий склад найкраще використовувати перед сном, а через 15-20 хвилин промокнути очі серветкою.

Для підтримки здоров'я волосся масло рожевого дерева можна використовувати всім, незалежно від типу волосся. Хороший результат спостерігається при регулярному обполіскуванні волосся засобом на основі ефіроля.

Для його приготування в одному літрі перевареної води потрібно розчинити ложку меду і декілька крапель продукту. Складом споліскують волосся після основного миття.

Щоб позбутися від пігментних плям, склад маски буде наступним:

  • по дві краплі мигдалевого масла і масла рожевого дерева;
  • 2-3 краплі олії грейпфрута і імбиру.

Поєднавши всі складові, маску необхідно наносити на шкіру двічі на тиждень перед сном. Тримати склад потрібно близько 15-20 хвилин, після чого видалити за допомогою води. Ефективність буде максимальної при проходженні повного курсу, який буде складати не менше двох місяців.

Щоб розгладити зморшки, масло використовується в складі такого домашнього кошти: чайна ложка меду, ложка вівсяних пластівців, один жовток, 2 краплі олії апельсина і 3 краплі олії рожевого дерева. Перед введенням в маску жовтка його необхідно збити. Склад слід втирати в шкіру, не торкаючись шкіри навколо очей. Після закінчення 20 хвилин маску потрібно змити. Використовують її щодня протягом двох місяців з перервами в 1-2 тижні.

Рецепти масок

Висока ефективність відзначається при використанні масок домашнього приготування з метою підтримки молодості і краси шкіри.

Зволожуючий засіб можна приготувати з такими інгредієнтами:

  • 2 краплі олії ромашки і апельсина;
  • кілька ложок м'якоті авокадо;
  • 2-3 краплі масло рожевого дерева і масла жожоба.

Змішавши всі складові в однорідну масу, необхідно наносити склад на 15-20 хвилин на обличчя не рідше двох разів на тиждень. Курс використання становить два місяці. В результаті епідерміс набуде більш рівномірну текстуру, стане більш оксамитовим на дотик і зволоженим.

Для зміцнення волосся і нормалізації стану шкіри голови масло використовується в складі такого відновлюючого кошти:

  • 50 мл оливкової олії;
  • 30 мл касторової;
  • 3-5 крапель олії рожевого дерева.

Маску наносять на волосся по всій довжині, ретельно прочісуючи. Залишити на волоссі склад потрібно приблизно на одну годину, укривши волосся шапочкою або рушником. Курс лікування продовжують протягом одного-двох місяців.

Продукт чудово допомагає при лікуванні від лупи. Для приготування маски необхідно змішати такі компоненти:

  • 2 ложки реп'яхової олії;
  • один жовток;
  • ложку меду і 5 крапель олії.

Засіб втирається в шкіру голови і залишається на волоссі на одну годину під шапочкою. Курс лікування становить 1,5-2 місяці. Використовувати засіб потрібно не частіше двох разів на тиждень.

Відгуки про продукт

В ході активного використання масла про нього написано велику кількість відгуків, які стосуються його застосування в різних ситуаціях. Що стосується лікувальних властивостей, то ефір характеризується з позитивної сторони в якості гарного натурального засобу, що дозволяє в найкоротші терміни подолати такі прояви застуди, як нежить або ж кашель.

Є безліч відгуків про результативність застосування масла в якості речовини, здатного оздоровити і зміцнити волосся. Часто продукт використовується для позбавлення від розтяжок на шкірі, особливо після вагітності і в ході боротьби із зайвою вагою.

За рахунок зволожуючих властивостей масло рекомендують в якості дієвого що становить в комплексі лікування сухої екземи.

Про те, як провести ароматерапію з маслом рожевого дерева в домашніх умови, дізнаєтеся з наступного відео.

Комментарии (0)
Додати коментар
Масло камелії: особливості та рекомендації щодо застосування
Батьківщиною масла камелії вважаються Японія і Китай, саме там його використовують уже багато століть.
Янтарне масло: якими властивостями володіє і як застосовується?
Янтарне масло - це загальна назва продукту, що складається з бурштинової смоли і деяких ефірних масел.
Масло чистотілу: властивості, приготування і застосування
Натуральні масла можна застосовувати не тільки в косметичних цілях, але і для лікування багатьох патологій.
Особливості застосування камфорного масла для особи в косметології
Камфорне масло добре відомо всім - воно повсюдно застосовується в косметології як ефективний уходовой засіб для особи.
Особливості використання касторової олії для вій
Будь-яка жінка хоче мати красиві довгі вії. Вони перетворюють погляд, роблячи його більш виразним.