У чому особливості фольги для нігтів і як її використовувати?
Шикарний манікюр - мрія багатьох дівчат і жінок. Привабливі нігті з металевим блиском, як у кінодів або фотомоделей, нерідко переслідують красунь навіть у снах. Сьогодні зробити собі такий незвичайний манікюр з фольгою абсолютно просто. Чудовий дизайн нігтів за допомогою фольги різних видів виходить швидко і легко, якщо знати, як їй користуватися.
Що це таке?
Акуратний манікюр робить жіночі руки доглянутими і привабливими. Красиві руки можна сміливо порівняти з візитною карткою в нашому сучасному світі, де мода, гламур і шик займають далеко не останні місця. Сьогодні більшість представниць жіночої статі багато уваги приділяють манікюру, постійно пробуючи щось нове й оригінальне. Особливий попит останнім часом спостерігається на дизайн нігтів з фольгою. Цей матеріал надає розкішний металевий блиск, який заклично переливається і притягує до себе увагу.
Варто зауважити, що мова йде не про звичайну фользі, а про спеціальну, яка продається в магазинах манікюрною спрямованості. Причому від звичного кухонного матеріалу фольга для манікюру відрізняється і своїм складом, і структурою.
В даний час виділяють декілька основних видів фольги.
Перекладна буває рулонної і листової. Вона вважається найпростішою в плані самостійного використання. До того ж з нею можна необмежено експериментувати, створюючи нові варіанти манікюру. Цьому сприяє і найширша гама кольорів. Причому навіть матові відтінки виглядають шикарно. За своєю структурою даний вид фольги є самим щільним. Уже по одній назві стає зрозуміло, як використовується даний матеріал - копіюється на пластину нігтя. Для цього треба взяти і притиснути липку сторону фольги до нігтів. Після цього плівка знімається, а зверху необхідно нанести безбарвний закріплювач. Це необхідно, щоб малюнок краще тримався.
- непереказні:
- листова;
- відривна;
- невідривна (стікери).
За щільністю своєї структури схожа на перекладну. Однак щоб нею користуватися, треба знати основи спеціальної техніки та порядком набити руку. Даний вид фольги не має зазначених ліній, за якими треба її відривати. Необхідно проводити обрізку матеріалу по візерунковим лініях або відразу за формою нігтьової пластини.
Відривний тип спрощує використання, так як має пунктирні лінії, які суттєво спрощують відривання фольги. Листовий вид найчастіше представляє собою листи, на яких нанесені різні декоративні візерунки і елементи на зразок метеликів і квітів. Іноді їх треба вирізати за допомогою трафарету. Даний вид відмінно підійде, якщо хочеться зробити ефект відлитих металевих нагідок.
- жата випускається виключно в баночці і схожа на сусальне золото. Структура даного виду дуже оригінальна, а його товщина наймінімальніша з усіх видів фольги, представленої на сьогоднішній день. За допомогою цього матеріалу можна створити на пластині вигадливі візерунки і навіть мозаїчні картини з безліччю відблисків. Наносити фольгу необхідно на шар спеціального гелю або клею.
- витиснена може продаватися у вигляді рулонів або аркушів. Структура такої фольги яскраво виражена і відрізняється різноманітністю кольорів, візерунків, декоративних варіацій. Вся краса з цього матеріалу легко друкується на нігтях, надаючи їм неповторний дизайн. Найчастіше використовується в союзі з іншими видами фольги.
- Термофольга або термоплівка наноситься виключно із застосуванням теплого повітря. При нагріванні даний матеріал стає слухняним. З ним досить легко працювати в порівнянні з іншими видами фольги. Однак використовувати термофольгу можна тільки в парі з ультрафіолетовою лампою.
- Стрічка найчастіше має ширину від 2 до 3 мм і продається в рулонах. Даний вид відразу має клейову основу, що спрощує його використання. Така фольга використовується і в якості прикраси, і як трафарет. З нею створити навіть складний манікюр можна швидко і без зайвих проблем. Для цього досить зняти підроблений шар, а потім притиснути елемент до нігтьової поверхні.
- Шармікони являють собою наклейки з липким шаром. Ними можна легко і швидко прикрасити нігтики, закріпивши безбарвним покриттям. Найчастіше застосовується для вже готового манікюру.
- Minx - невеликі шматочки фольги за формою нігтя. Наносяться за допомогою клею на пластину. Для їх закріплення використовуються високі температури.
Фольга для нігтів явно відрізняється різноманітністю, що дозволяє здійснювати цікаві і неординарні експерименти в плані манікюру. Залишилося тільки навчитися користуватися кожним з видів.
Варіанти дизайну
Варіантів дизайну нігтів з фольгою можна придумати безліч. Все обмежується виключно фантазією. Для вечірок будуть доречні дзеркальні нігтики в золотом або сріблястому кольорі. Ідеально даний дизайн можна втілити з використанням листових типів фольги. Ніжним дівчатам напевно сподобається мереживо з захоплюючим металевим блиском.
Різнобарвні шматочки фольги на нігтьових пластинках виглядають дуже жваво і оригінально. Даний варіант манікюру можна втілити в життя, використовуючи жатий вид фольги. Причому чим більше дрібними будуть шматочки, тим малюнок на нігтики вийде гарніше. Найкраще наносити шматочки, використовуючи пінцет, клей або тонкий шар свіжого лаку.
На піку популярності як і раніше залишається місячний манікюр. При його створенні кольорова фольга більш ніж доречна. Адже металевий блиск мимоволі притягує до себе увагу, роблячи нігтики центром уваги. Такий варіант буде доречний як для коротких нігтів, так і для довгих.
Акцент на лунці можна зробити, використовуючи найрізноманітніші способи. Можна підкреслити її опуклість або вигнути, а можна надати лунці незвичайну трикутну форму. Прямий шматочок фольги на ній також буде вельми оригінальний і цікавий. Звичайно, краще заздалегідь продумати форму лунки, підібрати кольори лаку і фольги. Адже композиція повинна бути дуже гармонійною.
Вельми цікавим стає місячний манікюр з фольгою в контрастних кольорах. Наприклад, на темному тлі в синьому або чорному кольорі буде доречно золото або ніжний світлий. При створенні елементів декору з фольги найкраще скористатися трафаретами. Це дозволить оформити всі лунки акуратно і в одному стилі.
Нерідко для виділення лунки використовується перекладна фольга. Її бажано наносити на ще непросохлу основу для кращого закріплення. При цьому не варто забувати про фінішному покритті.
Не менш популярний і французький манікюр. Френч явно не має наміру втрачати свою привабливість. Дизайнери рекомендують використовувати даний вид манікюру як для буднів, так і для святкових заходів. З фольгою він стає ще більш вишуканим і розкішним.
Унікальний манікюр із застосуванням шматочків фольги можна створити, якщо підкреслити металевим блиском лінію посмішки. Для вільного краю нігтя можна використовувати округлені елементи, що нагадують своєю формою півмісяць або трикутник з прямими чіткими лініями. Також можна скористатися вже готовими трафаретами, які пропонують найрізноманітніші варіанти, починаючи від простих ліній. Фольга дозволяє, крім звичайного френча, зробити ще й виразний косою. На відміну від місячного манікюру, у французькому варіанті фольга наноситься на відросла частина нігтя.
Дзеркальний, або, як його ще називають, що відображає або металевий манікюр - король вечірок і свят. Такі нігтики завжди будуть шикарними. Блискучий шар рівномірно покриває всю пластину, змушуючи її притягувати до себе погляди. Для такого оформлення краще віддати перевагу термопленке.
Особливо ефектно на нігтях буде виглядати фольга в золотом або срібному кольорі. А ось додаткових малюнків або акцентів дизайнери радять уникати, інакше яскравий і зухвалий манікюр легко перетвориться в вульгарний і аляпісто.
Ефект лиття розбурхує бажання багатьох модниць. Звичайно, найбільш часто його виконують на штучних нігтях. Хоча варто зауважити, що і на натуральних він буде виглядати не менш розкішно. Зробити такий манікюр можна не тільки в салоні, але і самостійно в домашніх умовах.
Для ефекту лиття найкраще скористатися перекладної фольгою. Вона найбільш проста в роботі і впоратися з нею зможуть навіть новачки. Наклеїти фольгу на нігтьові пластини можна за допомогою спеціального клею або гель-лаку. Щоб урізноманітнити даний варіант дизайну, можна додатково приклеїти рідкі камені або скористатися акриловою пудрою. Також цікавим варіантом стане використання вітражів, які робляться шляхом нанесення різних лаків.
Кришталеві нігтики або манікюр «бите скло» з'явився не так давно, але вперто не хоче йти з лідируючих позицій. Осколки на пластинах дозволяють безмежно експериментувати з дизайном. Такий вид манікюру здатний прикрасити нігтики будь-якої довжини і форми. Розбиті яскраві бризки виглядають розкішно в будь-яких варіаціях. Причому нігтьові платівки не здаються перевантаженими, що дозволяє наносити шматочки фольги на все десять пальців.
За рахунок невеликих шматочків манікюр виглядає легким і своїм виглядом нагадує дорогоцінні камінці. Останнім часом найбільшої популярності набули голографічні осколки, які наносяться на чорну основу. Не менш часто використовуються різноманітні східні тематики, а також розсипів фольги, що нагадують дорогі діаманти. Не варто боятися розташовувати «бите скло» хаотично і без будь-якої системи. Світло, потрапляючи на нігті під різними кутами, буде перетворювати їх в вигадливий і зачаровує калейдоскоп.
Не так давно з'явився новий вид фольги - рідкий, і практично відразу він став новим трендом нейл-арту. Собою така фольга представляє гель-лак з вкрапленням дрібних металевих блискіток. Коли вони засихають, то дуже нагадують яскраву плівку з неповторним блиском. Головна перевага такого манікюру - в легкості виконання. До того ж такі нігтики легко доповнити розписом або наклейками.
Геометричний манікюр з використанням фольги буде виглядати дуже ефектно і цікаво. Бажано для даного варіанту вибирати міцні види фольги. Що стосується розміру і ширини фігур, то вони можуть бути найрізноманітнішими. Можна зупинити свій вибір на паралельних лініях, хитромудрих решітках, виразних трикутниках, незвичайних хвилях.
У колірній гамі найкраще віддати перевагу контраст з базовим покриттям. Причому необов'язково вибирати однотонну фольгу, адже є оригінальні варіанти з цікавими принтами. Якщо є тоненькі металеві елементи, то для їх нанесення рекомендується скористатися пінцетом.
Як використовувати?
Нові техніки манікюру освоювати простіше, якщо під рукою є всі необхідні інструменти. Наносити фольгу - справа непроста, і для цього знадобиться не тільки спеціальний манікюрний арсенал, але ще і маса терпіння. Щоб правильно робити шикарні нігтики із застосуванням металевого блиску в домашніх умовах, слід заздалегідь запастися наступними матеріалами і пристосуваннями:
- розчин, що сприяє розм'якшенню кутикули;
- набір приладдя для манікюру;
- лак для основного шару;
- особлива пилка для полірування нігтів;
- рідина, що сприяє знежирення, наприклад, праймер;
- вподобана фольга;
- клейкі речовини, якщо фольга не має липкого підстави;
- лампа з ультрафіолетовим спектром;
- паличка або інший інструмент для розрівнювання і притискання.
Перш ніж почати робити манікюр, необхідно ретельно підійти до вибору якісного клеїть речовини для фольги. Придбати його можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Однак слід спершу визначитися, який саме клей слід використовувати.
Найбільшою популярністю користується складу Jina. Його основна перевага в тому, що він упакований в тюбики і у нього є пензлик. Таким чином, його легко наносити на нігтики. До того ж він лягає рівномірним шаром на платівку і добре тримає металевий матеріал. Для висушування немає необхідності в застосуванні додаткових коштів.
Клей для фольгованого матеріалу наноситься на основний шар лаку після того, як останній повністю висохне. Потім слід почекати, поки колір клею зміниться, а потім вже накласти фольгу. Якщо поквапитися, то манікюр може вийти не дуже красивим, так як плівка може не приклеїтися. Також буде краще, якщо клейову рідину наносити тонким шаром.
У тому випадку, якщо планується в дизайні використовувати стрази, то краще зупинити свій вибір на клеї Hongyi. Він відрізняється зручною тонким пензликом і висиханням всього за 5 хвилин. Додаткова сушка ультрафіолетовою лампою не потрібна. Крім цього, його нескладно видалити в разі потрапляння на шкіру.
Клей Rio Profi висихає ще швидше - за 3 хвилини. При цьому він абсолютно безбарвний і створює глянсовий шар. Продається виключно в чорних пляшках по 10 мл. Також серед швидковисихаючих клеїв відомий Global Fashion. Спочатку речовина має білий колір, але в міру висихання стає безбарвним.
Користуватися фольгою, яка наноситься на клей, абсолютно нескладно. Для цього досить дотримуватися деяких правил:
- прибрати попередній манікюр, щоб нігтьові пластини були абсолютно чистими;
- надати нігтям бажану довжину і форму, використовуючи манікюрні приладдя;
- провести полірування нігтів за допомогою Бафа з абразивністю 300 грит;
- обробити нігті знежирюючим засобом;
- нанести на пластини базове покриття;
- провести сушку під спецлампи;
- спеціальною серветкою видалити надлишки шару;
- нанести на нігті лак основного кольору і знову висушити за допомогою УФ-променів;
- коли лак висохне, нанести поверх клей згідно дизайну і почекати, поки його колір не зміниться;
- взяти фольгу і внутрішньою стороною (найчастіше вона біла) докласти до місць, на які нанесено клей;
- паличкою або іншим відповідним пристосуванням рівномірно притиснути шматочки фольги до нігтів на пару секунд;
- щоб вийшло добре перевести фольгированное покриття, потрібно зняти верхній шар одним швидким рухом і почекати 2 години;
- покрити нігті закріплює покриттям, наприклад, гелю.
Не слід занадто рано покривати фольгу, так як вона може покоробитися. Для таких видів фольги, як відривна і листова, клейкі речовини треба обов'язково використовувати, так як вони найчастіше більш жорсткі і погано пристають до пластин.
Якщо використовувати фольгований матеріал з липким підставою, то можна значно спростити процедуру, обійшовшись без клею. Також його завжди можна замінити лаком. Особливо гарні види металевого покриття, які можна просто надрукувати на нігтях. Алгоритм робіт в цьому випадку буде наступним:
- стерти сліди попереднього манікюру;
- обробити нігті за допомогою манікюрного набору, надавши їм бажаний вид;
- провести полірування пластин бафом;
- нанести засіб для знежирення і почекати до його повного висихання, при цьому не варто використовувати додаткову сушку;
- підготувати фольгу: розрізати або розірвати на необхідні шматочки або вирізати бажані декоративні елементи;
- покрити ніготь основою і висушити під спеціальною лампою;
- забарвити пластини обраним лаком і знову просушити під лампою;
- нанести фольгу згідно дизайну, якщо на ній є перекладна плівка, то її слід зняти;
- акуратно притиснути і розрівняти шар фольги за допомогою відповідного предмета;
- здійснити покриття нігтів закріплює розчином і просушити під лампою;
- зняти зайве прилипає шар.
Цікаві приклади
Для кожного дня відмінно підійде манікюр зі світлим базовим лаком і парою паралельних смуг фольги золотистого або сріблястого кольорів. Даний дизайн відрізняється елегантністю і акуратністю і буде мати гарний вигляд як з діловим одягом, так і з коктейльних сукнею.
Ще один підходящий варіант для повсякденного носіння - це однотонна фольга на всіх пальцях. Причому необов'язково зупиняти свій вибір на пастельних тонах. Прекрасно виглядають насичений малиновий або елегантний темно-синій. Причому кілька пластинок можна додатково виділити камінчиками або смужками іншого кольору.
Перекладна фольга здатна прекрасно прикрасити кінчики нагідок, надавши звичайному манікюру новизну і помірну яскравість. Головне - вибирати виключно контрастні кольори.
Для більш святкових випадків буде доречно поєднання золотистої фольги по всьому нігтя і тоненькою прозорою смужки лунки. Також перекладна золота і срібна фольга привабливо виглядають на яскраво-червоному або яскраво-зеленому кольорах.
Відмінним рішенням для будь-якого випадку стане райдужна фольга. Причому нею можна як покривати нігтьові пластини цілком, так і використовувати у вигляді невеликих елементів декору. Такий варіант забарвлення буде гармонійно поєднуватися з будь-яким відтінком лаку. До того ж він ефектно виглядає у вигляді «битого скла».
Не варто вважати, що шматочки фольги, розкидані по платівці у вигляді мініатюрних «скелець» - виключно вечірній варіант. Якщо нанести темні «скла» на світлу основу, то він підійде навіть для офісу.
Про те, як зробити манікюр з фольгою, дивіться в наступному відео.