Риб'ячий жир для волосся: користь і шкода, правила застосування
Підтримка прекрасного стану волосся є щоденної турботою більшості жінок. Багата густа шевелюра завжди предмет гордості. Якщо волосся починає випадати або погано ростуть, завжди виникає питання, де шукати порятунку від цієї напасті. На допомогу приходить звичайний риб'ячий жир - доступний засіб, який потрібно правильно використовувати, щоб домогтися необхідного ефекту.
Особливості складу
Риб'ячий жир отримують з печінки різних риб, таких як оселедець або тріска. Він володіє унікальним складом. У ньому містяться:
- жирні кислоти Омега-3, 6;
- вітаміни, включаючи А, Д;
- мінеральні речовини, включаючи залізо і йод.
Чим корисний?
Користь риб'ячого жиру для волосся неоціненна.
- Жирні кислоти сприяють кращому засвоєнню компонентів, що підтримують нормальне функціонування людського тіла, відмінний стан всіх тканин в організмі, включаючи волосся. Допомагають зміцнити цибулини волосся і швидко рости шевелюрі.
- Вітамін А є антиоксидантом, сприяє відновленню клітин і збереженню їх молодості. Впливає на ріст волосся і збагачення коренів поживними речовинами.
- вітамін Д допомагає краще засвоїти організму кальцій і фосфор, робить волосся красивим.
- Вітаміни групи В сприяють насиченню тканин киснем, дають сили організму протистояти вірусам, активізувати зростання шевелюри.
- мінерали, що знаходяться в риб'ячому жирі, є будівельним матеріалом для формування нових клітин волосся, ефективні проти випадіння і не дозволяють волосяним стержнів сіктися на кінцях. Завдяки впливу риб'ячого жиру приходить в норму робота сальних залоз, саме волосся стає «рівніше» і не плутаються. Підвищується їх кількість.
Цей препарат буде незамінний, якщо шевелюра піддається:
- систематичного фарбування;
- хімічну завивку;
- повсякденного використання укладань приладів типу фена або плойки.
А вже якщо випадання набуває катастрофічних масштабів, без такого засобу просто не обійтися.
Можливий шкоду
Деякі люди зовсім не переносять риб'ячий жир. У разі алергічних реакцій використовувати такий препарат не можна.
При деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при цукровому діабеті або відхилення в роботі щитовидної залози потрібно консультуватися з лікарем про можливість застосування біологічно активної добавки на основі риби.
З обережністю приймають це засіб при вагітності і в період годування грудьми.
Як застосовувати?
У продажу можна знайти риб'ячий жир в капсульної і текучої формі. Гідність капсул в тому, що в них знаходиться точно відведені кількість цього цінного речовини. При цьому немає специфічного запаху риби.
Для поліпшення якості волосся жир від риб можна використовувати різними способами:
- приймати всередину, наприклад, в капсулах;
- зовнішньо у складі косметичних масок.
Щоб швидко досягти необхідного ефекту, обидва способи часто поєднують. П'ють риб'ячий жир курсами. Спочатку протягом тридцяти днів, потім через паузу в два місяці повторюють курс знову.
Вважається, що в період прийому риб'ячого жиру не треба використовувати якісь ще вітамінно-мінеральні комплекси (якщо тільки фахівець не дав прямих вказівок включати в програму лікування і одне, і інше). Потрібно розуміти, що у всього повинна бути міра. Надлишок вітамінів також шкідливий для організму, як і недолік.
Практика показує, що використання риб'ячого жиру безпосередньо на волоссі швидко дає помітний ефект. Хоча для нанесення маски щоразу доводиться вибирати час, коли потім нікуди не потрібно їхати або йти. У цього масляного препарату специфічний рибний запах, яким багатьом жінкам вдається вивести з працею. З'являтися з ним на людях ніхто не захоче.
Проти випадання волосся можна використовувати маску з суміші жиру від риб і масляної складової будяків. Завдяки цьому пасма не тільки перестануть випадати, але вони ще і придбають здоровий блиск.
Потрібно взяти пару столових ложок риб'ячого жиру і стільки ж олії. Все це як слід перемішати і пензлем розмазати склад, по корінню, а потім і по всій довжині. Масажними рухами втерти олію в шкіру. Волосся закрити плівкою, потім рушником. Після цього включити фен і нагріти «чалму» на голові. Завдяки цьому пасма теж нагріються. З маскою потрібно проходити по дому не менше години, а ще краще - два. Потім ретельно змити шампунем.
Замість масла будяків, можна використовувати касторову. Воно сприятиме зміцненню волосся і їх зростання, маючи коріння і приводячи в норму шкіру голови. Слід взяти по три ложки масла і риб'ячого жиру. Якщо рибний продукт продається тільки в капсулах, їх доведеться проколоти і видавити вміст.
Це засіб наносять на корені. Якщо волосся відрізняються сухістю, і у них розсічені кінці, можна масло розподілити по всій довжині. Витримати годину, а потім змити.
Добре активізує ріст волосся і покращує зовнішній вигляд пасом маска з риб'ячого жиру і декількох масел:
- оливкового;
- соняшникової;
- масла кукурудзи.
Все це змішується в рівних пропорціях. Зазвичай беруть по дві столові ложки кожного засобу, але все залежить від довжини волосся.
Суміш трохи підігрівають, наносять від коренів до кінців пасом. Після цього затягують поліетиленом, рушником і витримують не менше сорока хвилин. Після чого промивають шевелюру кілька разів.
Зупинити процес випадіння волосся і зробити більш надійними їх коріння можна за допомогою трикомпонентної маски.
У неї входять:
- риб'ячий жир;
- масло пшениці;
- касторка.
Беруть по одній частині пшеничного і касторової олій, дві - жиру, з'єднують, нагрівають отриману рідину і наносять на волосся. Закривають голову поліетиленовою плівкою, зверху надягають шапку і лягають спати. Вранці залишається помити голову.
Якщо в будинку, крім риб'ячого жиру, є тільки мигдальне масло, можна використовувати і цю пару. Столову ложку жиру спочатку підігрівають, а потім додають в нього дві краплі олії. Розподіляють засіб по волоссю, роблять утеплювальний ковпак з рушника і поліетилену, залишають маску на голові протягом години.
Для того щоб зупинити випадіння волосся і стимулювати їх зростання, можна використовувати з риб'ячим жиром коньяк.
За рецептом беруть такі компоненти:
- столову ложку продукту на основі риби;
- яйце;
- столову ложку коньяку;
- стільки ж олії льону.
Все це потрібно з'єднати, добре розмішати до отримання однорідної складу, змастити волосся від коренів до самих кінців. Закрити голову, щоб зберегти тепло, і залишити на сорок хвилин. промити пасма.
Для живлення волосся, відновлення їх структури і кращого росту використовують маску з таких компонентів:
- риб'ячий жир;
- масло реп'яха;
- масло ромашки;
- касторка.
По столовій ложці риб'ячого жиру, ромашкового і касторової олій змішати з половиною столової ложки реп'яхової олії, прогріти на водяній бані, розподілити по волоссю і прибрати їх під поліетилен на годину. Змити негарячій водою з шампунем.
Використання яєчних жовтків в компанії з риб'ячим жиром сприяє активізації росту волосся і робить їх більш гладкими. На дві столові ложки жиру беруть пару жовтків. Спочатку їх збивають, а потім додають підігрітий жир. Розмішують і наносять на шевелюру. Потім голову потрібно закрити для створення теплового ефекту, і потримати маску на голові протягом сорока хвилин або довше. змити.
Щоб волосяні цибулини отримали гарне харчування і змогли забезпечити багатий ріст волосся, можна зробити маску з таких компонентів:
- трохи подрібненої молодої кропиви;
- чотирьох капсул риб'ячого жиру;
- півсклянки окропу.
Пекучу траву заливають окропом і настоюють хвилин тридцять. Потім проціджують. Отриману теплу рідину з'єднують з видавленим з капсул жиром. Волосся попередньо потрібно укутати обробленим праскою рушником, щоб вони стали теплими. Поки пасма не охололи, змастити їх маслом зверху до низу і знову замотати в тканину години на півтора-два. Після цього змити з використанням соку лимона.
Проти випадання волосся можна використовувати риб'ячий жир з таким комплексом масел:
- кокосове;
- реп'яхову;
- касторове.
На сім чайних ложок рибного компонента беруть по столовій ложці масел, все це змішують і підігрівають на водяній бані до теплого стану. Нанесену на волосся маску слід змити через півгодини.
Щоб зміцнити сухі тонке волосся, а заодно зробити їх еластичними і пружними, не гірше, ніж у моделей з реклами, можна зробити маску на основі риб'ячого жиру з використанням меду. У складі косметичного засобу повинні бути:
- столова ложка жиру;
- стільки ж олії обліпихи;
- півтори столові ложки меду.
Якщо мед вже загус, його потрібно заздалегідь розігріти для текучого стану. З'єднати його з іншими складовими маски і нагріти суміш на бані з води. Втерти маску пальцями в шкіру і коріння волосся. Гребінцем розтягнути складу до самих кінців. Змити через двадцять хвилин.
Для гарного росту волосся можна взяти на озброєння і рецепт з вмістом таких компонентів:
- масло, яке є під рукою - чотири ложки (столові);
- риб'ячий жир - стільки ж;
- масло розмарину - п'ять крапель.
Все це перетворити в єдину рідина, нагріти і змастити голову і волосся. Витримати пару годин на закутаний рушником голові.
Регулярне використання масок на волоссі може значно поліпшити їх стан. Зазвичай ефект помітний вже після першого застосування. По крайней мере, волосся набуває доглянутий вигляд.
Спочатку можна робити такі процедури двічі на тиждень (півмісяця), щоб добре наситити пасма і зволожити їх. Після цього можна перейти на щотижневі маски. Через місяць з початку курсу процедури влаштовують раз в пару тижнів.
Якщо помітних поліпшень не відбувається через три місяці, це вже привід звернутися до трихолога, так як причини випадіння волосся і їх неважливого стану можуть мати дуже глибокі внутрішні причини. Маски при лікуванні стають частиною терапії, призначеної лікарем.
Щоб не виникало проблем з усуненням рибного запаху при проведенні процедур з масками, можна слідувати спеціальними рецептами, що дає можливість легко вирішити цю проблему.
Завершуючи процес з використанням риб'ячого жиру, волосся потрібно добре промити з шампунем. У воду додати сік, вичавлений з лимонного плода, і прополоскати шевелюру. Для вірності можна залишити лимонну вологу на волоссі протягом десяти хвилин. Потім залишається знову прополоскати волосся під струменем води з душу. Від запаху риби не залишиться сліду.
Якщо з якихось причин використання лимона неможливо, слід взяти чайну ложку оцту (яблучного) на половину літра води. Процедура виведення рибного запаху та ж, що і з лимоном. А також для обробки після маски підійде використання відвару з двох чайних ложок ромашки (розмарину) на склянку води.
Відгуки
Відгуки про риб'ячому жирі як засіб для зміцнення і кращого росту волосся неоднозначні. Риб'ячий жир не особливо дорогий на тлі спеціальних косметичних і лікарських засобів при проблемах з шевелюрою, при цьому його вистачає на тривалий час використання.
Багато хто відзначає зручність використання жиру в капсульної формі. Його можна приймати і всередину, і легко проколоти, щоб додати в маску. Зазвичай на косметичну процедуру йде чотири капсули. Рідка форма в цьому сенсі не так хороша.
Ті, хто використовував домашні засоби на основі риб'ячого жиру, відзначають його ефективність у порівнянні зі спеціальними магазинними препаратами. Домашні маски не тільки вирішують проблему випадання, але і допомагають усунути лупа і неприємне відчуття свербіння на шкірі.
«Спасіння» в риб'ячому жирі часто шукають ті, хто пофарбував волосся або зробив хімічну завивку. Саме в таких ситуаціях процес випадання стає занадто помітним і починає лякати, змушуючи терміново шукати вихід з положення.
Зате, як відзначають дівчата, після курсу таких масок можна зробити об'ємну зачіску з блискучих, сильних волосся, у яких зникає рассеченность на кінцях.
Для багатьох є істотним, що при самостійному вирішенні проблеми з ростом волосся не доводиться вирушати в салони краси, витрачати гроші на послуги фахівця з відновлення краси локонів.
У той же час жінки відзначають, що використання риб'ячого жиру - «брудне» заняття, так як сліди від таких масок залишаються на одязі. Приступаючи до справи, доводиться надягати старі речі, яких не шкода, або використовувати спеціально обрану для цього тканину - її можна накинути на спину і плечі, щоб після косметичних процедур не доводилося вирішувати побутові проблеми. (Найбільше турбот в цьому плані виникає у власниць довгого волосся).
Незадоволені залишаються процедурами з риб'ячим жиром ті, хто не знає, як ефективно вивести запах риби з волосся. Доводиться багато разів мити голову і застосовувати різні засоби, здатні перебити неприємний душок.
При цьому ті, хто навчився правильно користуватися риб'ячим жиром і домігся результату, часто проводять весняні та осінні курси прийому цього препарату всередину і в якості масок для волосся. Це дозволяє запобігати випадання і підтримувати чудовий зовнішній вигляд зачіски.
Про те, як зробити маску для волосся на основі риб'ячого жиру, дивіться в наступному відео.